FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR

Ben uzakdan ilişki yurutemem diyen adam günün 24 saati arar sorar merak eden , yeri geldiğinde sizi sevgiye boğan ,sizinle birlikte hayal kuran bir serefsiz oldu mu anlamıyorsunuz. Kimseye soyleyemem gelince yakın arkadaşlari ve annesi biliyordu onun için bu yeterlidi. Diğer aile vertlerinin bilmesini istemiyordu. Kızı görmeye gelince kızı zaten kafasına uymayan bir yapı olduğu için görüp olumsuz diyicem.dedi sırf aileler işin içinde konu kapansın diye.
E istemiyorum deyince kapanmıyor mu konu. İlla gidip kızı mı görmesi lazım

Her şeyi bilip görüp ona göre kabul etmişsiniz, aslında aklı olan için apaçık bir şekilde sizden hiçbir şey gizlenmemiş gidiyorum demiş ve gitmiş. Söylemicem demiş söylememiş. Siz de bildiğiniz halde gidip kızı ve ailesini rahatsız etmişsiniz. Bilmiyorum onu iyi mi yaptınız kötü mü yaptınız. Ancak kendinizi çok güzel rezil etmişsiniz onu biliyorum.

Merhaba kızlar ben bir sene önce sosyal medya üzerinden biriyle tanıştım. İlk zamanlar arkadaş gibi konuşuyorduk. Daha sonra ben ona karşı bir şeyler hissettiğimi söyledim hislerimde karşılıksız değil gibiydi ama uzak mesafe ilişkisini yapamadığını dile getiriyordu sürekli ben bunu bile bile konuşmaya devam ettim. işinden dolayı 6 ay sonra yüz yüze görüşme şansımız oldu. Çok güzel anlaşıyorduk vakit geçiriyorduk herşeyi birbirimizle paylaşıyorduk. Erkek arkadaşımın konuştuğumuz sürede sınava hazırlık süreci oldu bu süreçte psikoloji bozuldu ben her anlamda yanında olmaya destek olmaya çalıştım. Hatta onun için ben de sınava hazırlandım. geçtiğimiz kurban bayramında ailesinin onu biriyle görüştürmek istediğini söyledi. Bende ailesine sınavına çalıştığı ve biriyle görüştüğünü söylemesini gerektiğini söyledim. arkadaşım bunu yapamayacağını ailesinin bundan sonra onu sık boğaz edeceklerini söyledi ve beni ailesine söylemedi. Ailesinin istediği kızla da görüşmedi. Biz konuşmaya devam ettik ama sürekli bir kavga hali ailesin sürekli bunu evledirme çabası vardı. Bende artık bu durumdan sıkılmıştım ailesine beni de söylemiyordu yani annesi biliyordu sadece konuştuğumuzu. onun için hazırlanacağım sınava temmuz ayında girecektim. Sınavıma iki hafta kala bana hayatımın dersini verdi. Bana gün içinde bomba üzüleceğin bir şey oldu dedi. Benim üzüleceğimi bile bile bunu neden yaptı bilmiyorum anlam veremiyorum. Ailesi görüşmesini istediği kızın babasıyla görüşmüş kızın ailesini yüz yüze görüşmek için onu yaşadıkları yere çağırmış ve erkek arkadaşım da kafama yatan bir aile değil bizimkiler için giderim uyuşmadı kafam der gelirim dedi. ne kadar gitme desem de gitti. Gittiği süre boyunca hiç konuşmadık eve döndüğünde bana ben kızla görüşmeye başladım ve kendine iyi bak dedi. Ben onu o kadar çok sevmiş değer vermiştim ki bu şekilde mi bitmesi gerekiyordu. Kendine iyi bak ne demek yaptıklarını aklım almıyordu ne olmuştu da kabul etmişti. Görüştüğü kızı gerçekten kabul edecek bir yapıya sahip değildi küçümsemiyorum ama farklı kültürlerde insanlardı ama etti neden niçin bilmiyorum. Neyse ben bu durumu kabullenemedim annesini aradım benimle görüştüğünü bildiğin halde sınava iki hafta kaldığı halde bunu neden yaptınız dedim. Annesi biraz muhafazakar bir kadındı bana erkek arkadaşıma gitmeden önce benimle ilgili düşünceleri sorduğunu erkek arkadaşımın onu sadece arkadaş olarak görüyorum ona hiç umut verecek birşey yapmadığı söylemiş annesi de bu yüzden göndermiş. Bana da annesini ilişkimizi bildiğini gelin adayı olarak gördüğü vs vs şeyler söylerdi hep. Hatta kızla görüşmeye gitmeden önce annesiyle konuştuğu benim üzüldüğü o yuzden görüşmeye gitmek istemediğini falan da söyledi ama hepsi yalan. Ben bana asla yalan söyleyeceğini düşünmüyordum o güveni vermişti bana ama herşeyi ama herşeyi yalanmış. bunu öğrenince daha kötü oldum. böyle bir şerefsizin başka insanlara yalan söyleyerek kandırmasını istemedim. Görüştüğü kızın ailesine ulaştım onunla ilgili bütün herşeyi anlattım anlattıklarımda tek bir kelime iftira yalan yanlış yoktu. Bazıları intikam almak için bunu yaptığımı düşünebilir ama gerçekten bunun için yapmadım öyle bir yalancının gerçek yüzünü ailesi dahi herkes öğrensin istedim. Kızın ailesi benim anlattıklarımdan sonra mı yoksa başka yanlışlarını da mı duydular bilmiyorum işin bozulduğu haberi geldi bana ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama ailelerin uzun süren bir dostlukları vardı olaylı bir şekilde dostlukları bitti. Ben sınava giremedim psikolojim iyi olmadı için bir kaç defa psikoloğa gittim olayı çok kısa sürede atlattım yani ben öyle düşünüyordum. Ben hayatıma devam ederken yaşanılan her şeyi unutmuşken bir gün annesi bana beddua ve ahlarla dolu bir mesaj attı inanın bedduları ve ahları zerre umrumda değildi çünkü ben kimseye haksızlık yapmamıştım kendi oğlu bir sene boyunca beni saf ve temiz duygularımla oynadı. ben kadına gereken cevabı verdim ama günden sonra her şey tekrar eski haline döndü bana yaptığı bütün haksızlıklar aklıma geliyor sürekli bana yaptığı kötülükler geliyor aklıma durduramıyorum. ne yapacağımı da bilmiyorum hiç bir şekilde iletişim halinde de değilim ama aklımdan yapılanlar yaşadığım olay çıkmıyor neden böyle oldu bilmiyorum. kızın ailesi ile araları bozulduğu için kızın ailesi hep değişik durumlar paylaşıyor onu da anlamıyorum işin olmaması isteyen sizsiniz neden bu üzgün paylaşımlar düşünmeyi nasıl durdurabilirim

UZUN OLDU BİRAZ KUSURA BAKMAYIN AMA AKLINIZA FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Bu hırs ,ısrar, inatla olanı anlamama çabası...... sonra benim umutlarım ,hayallerim arabesk arabesk hayatlar Adam ısrarla ailesine anlatmamış kıyı da köşede gizli yaşamış deger vermemiş.Kendi ailenize ,çevrenize yapamayacağınız fedakarlığı erkekkkkk diye ona yapmanız kendi değerinizi düşürmeniz ama yetmez, her yeri arayıp ortalığı bulandirmak.....kendinizi kandırmayın hemcinsinizi korumak için değil o kızdan ayrılsın özür dilesin dönsün ,pişman olsun diye yaptınız herşeyi.....

Evet saf değilim. Kızın ailesini bulup herşeyi anlatma sebebim sizin kafanızdaki düşüncelerden ötürü değil böyle bir yalancının başka insanların canını acirmamasiydi bu konuda vicdanım çok rahat yanlış bir şey yaptığımi düşünmüyorum
Tamam kendinizi güzel kandiriyorsunuz,ama biz yemeyiz......

Bu hırs ,ısrar, inatla olanı anlamama çabası...... sonra benim umutlarım ,hayallerim arabesk arabesk hayatlar Adam ısrarla ailesine anlatmamış kıyı da köşede gizli yaşamış deger vermemiş.Kendi ailenize ,çevrenize yapamayacağınız fedakarlığı erkekkkkk diye ona yapmanız kendi değerinizi düşürmeniz ama yetmez, her yeri arayıp ortalığı bulandirmak.....kendinizi kandırmayın hemcinsinizi korumak için değil o kızdan ayrılsın özür dilesin dönsün ,pişman olsun diye yaptınız herşeyi.....
Ben kimseye kendimi ispatlamak zorunda değilim Allah biliyor niçin yaptığımı öyle yalancı bir insan başkasını canını acıtsın istemedim. Kendi layığını bulu inşALLAH

Ben kimseye kendimi ispatlamak zorunda değilim Allah biliyor niçin yaptığımı öyle yalancı bir insan başkasını canını acıtsın istemedim. Kendi layığını bulu inşALLAH
Siz niye hakettiginiz insanı bulup sevilmek yerine baştan beri ne olduğu belli adamın ardına düştünüz??Sizin layiginiz bu insanmış gibi kör sağır peşinden koşup birde enerjinizi ona harcadınız??? Kimin ahını aldınız da bu adamla yollariniz kesişti????

En baştan demiş zaten. İnsan kendini bu kadar değersizleştirmemeli.. Giden 1 saniye geri gelmiyorken, insanların kendilerini zorla kabul ettirme çabasını anlamıyorum. Bir insanı zorla elinizde tutamazsınız. Olmuyorsa bırakın yeni umutlara açılın yahu..

Dünyada tek bir erkek ya da kadın yok...

Evet saf değilim. Kızın ailesini bulup herşeyi anlatma sebebim sizin kafanızdaki düşüncelerden ötürü değil böyle bir yalancının başka insanların canını acirmamasiydi bu konuda vicdanım çok rahat yanlış bir şey yaptığımi düşünmüyorum
Evet yaşadıkların üzücü hayal kırıklığına uğramışsın ama dürüst olalım. eski sevgilin senden sonra mutlu olmasın diye bunu yaptın.

Evet yaşadıkların üzücü hayal kırıklığına uğramışsın ama dürüst olalım. eski sevgilin senden sonra mutlu olmasın diye bunu yaptın.
inanın bana o hiçbir zaman mutlu olamayacak. O kendini bile sevemeyen bencil bir insandı. Bunu ona olan duygularım bittikten sonra farkettim.

inanın bana o hiçbir zaman mutlu olamayacak. O kendini bile sevemeyen bencil bir insandı. Bunu ona olan duygularım bittikten sonra farkettim.
Mutlu olur. Sizi sevmedi diye sürünmez. Herkes bir şekilde sever ve sevilir bunu aklınıza kazıyın yoksa bu kin ile ilerleyen süreçte (belli hala takip ediyorsunuz uzaktan uzağa) sevgili yapar veya evlenirse üzülürsünüz.

Ben saf değilim gerçekleri görmek istemeyen bir aptalım
Olayın özü bu. Siz de bal gbi neyin ne olduğunu biliyorsunuz ama klasik hazmedememe hastalığı sizde de var. Adam sizi sevmemiş baştan beri istememiş zaten. Ben size çok sevgi gösterdiğini bile sanmıyorum. Ama siz kafayı takmışsınız bir kere. İstediğiniz olmayınca da ortalığı yangın yerine döndürmüşsünüz. Adamın sizin duygularınızla oynadığı için bunu sonuna kadar hakettiğine inanıyorum. Ama hala kızın ailesini takip etmenizden de anlaşılabilecceği gibi sizin psikolojiniz de hiç normal değil belliki.

Olayın özü bu. Siz de bal gbi neyin ne olduğunu biliyorsunuz ama klasik hazmedememe hastalığı sizde de var. Adam sizi sevmemiş baştan beri istememiş zaten. Ben size çok sevgi gösterdiğini bile sanmıyorum. Ama siz kafayı takmışsınız bir kere. İstediğiniz olmayınca da ortalığı yangın yerine döndürmüşsünüz. Adamın sizin duygularınızla oynadığı için bunu sonuna kadar hakettiğine inanıyorum. Ama hala kızın ailesini takip etmenizden de anlaşılabilecceği gibi sizin psikolojiniz de hiç normal değil belliki.
Haklısınız

Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz öyle bir adam mı kurtuldu benden ? ben mi kurtuldum o adamdan. Annesi de haklı oğlunu savunacak tabi elin kızıni mi savunacak
Canım sen kurtulmuşsun ondan şükret. Artık tek yapacağın şey yoluna bakmak. Dimdik kendi ayaklarının üzerinde durmak bu insanlara inat mutlu olmak. Em güzel cevabın bu olur emin ol. Sınavına tekrar hazırlan hayatına, yoluna bak adam mı yok. Senin ki zaten adam değil bildiğin ana kuzusu. Böyle erkekten sana hayır gelmez hele evlenince anasının ağzına bakarsa sonu boşanmak. Kolay değil çünkü. Kendini sev kendine değer ver o insanlar seni haketmemiş net

X