Bir abi konusu da benden

Yukarıda bi

O kadar kizmisim ki yengemi yeğen diye okudum ..olsun yine sözlerimin arkasındayım
Yengeye iğrenç diyen kadının esas duygusunu da abisi anlar
Ayni şekilde devam ediyorum ..o zaman adama demezler mi evlen de o zaman sen cici gelin mükemmel eş ol diye ..evlilik kolay iş mi ?
evliliğiniz de ne tarz sorunlar var? anlatmak ister misiniz? psikolojiniz iyi görünmüyor

ben abimi suçladım okuyun
kadın dışardan gelmiş beni sevmeyebilir ailemi isteyebilir
dengeyi kuracak kişi benim abim, kadın değil

okuduklarınızı anladığınızdan emin misiniz?
disleksi, algı bozukluğu, anlamlandırma yoksunluğu, B12 eksikliği?

Annemi övdüm mü hayır. Annemin bana yaptığını ben anlattım zaten. Ateşi icat etmediniz sakin olun!
Sürekli gelen abimlerdi biz davet etmedik.
Abime gel istediğin yemek varsa al, karınla evde ye diye arıyordu.
Ben aksam 8'den sonra abimi aramam, annemlere de aratmazdım genç onlar diye. siz kime neyden bahsediyorsunuz?

insanlar yerini bilmeli ve gitmemeli. demek siz de eksik bu anlamadınız.

tatile çıkmaya 1 saat kala,6 gün çalıştığını bile bile mi ararsınız siz? gönül almak bu mu?

yalancı mıyım?siz kime öfkelisiniz ondan çıkarın gidip öfkenizi, haddinizi bilin benimle konuşurken.

yaşananların üzerinden zaman geçti, tek maaşla evleniyorlar, çiftlerin arasında ekonomik nedenlerden sorun çıkıyor diye destek olmaya çalıştık da biz.

siz iyi misiniz babam maaşımızdan bir kuruş almaz, herkesin maaşı kendinedir. neyin ataerkilliği hangi argümana göre saçmalıyorsunuz anlatır mısınız?hesap babamla ortak bu arada anlamadıysanız yardımcı olayım.

hangi vasfınızla insanlara hakaret ediyorsunuz siz? uzmanlık alanınız ne? yazık
Ayyyyyy kıyamiş daha yaşadıklarını anlatmaktan aciz olan ,başka üyeler tarafından paragraf paragraf anlatılma gereği duyulan 29 yaşında kadın disleksi kelimesini öğrenmiş .Hadi cümle içinde kullanalım da benimseyelim olur mu ?
Kusura bakmayacaksın güzelim buraya yorum yapıyorsan yorumu seçemezsin gayet de herkes tüm düşüncelerini söyler
Hayatın boyunca abini öven onun değerli kıymetli evladı olduğunu senin kafana vura vura öğreten anan eminim aşık olduğu oğlunu hiç aramıyordur bize gel diye .biz de yedik
Hangi argümana göre seçiyormuşum cümlelerimi
anlattığın durumun çıkarımının argümanı Canım bunlar.
Evli barklı adamın maaşının babasının hesabında işi ne ?altınlarının babasının evinde ne işi var?tutar bi kasa koyar .ama olur mu gelin yer diye o evde kalacak kasaya niye göndersin?29 yaşındaki koskoca kadin ayrı eve çıkamıyor, artık çay servisi yapmıyorum diye seviniyor
Adam çocuklarını birey yerine koymuyor ki 29 yaşındaki kadin cocukluk travmasi yasiyor dayaktan , ağzını burnunu dağıttırıyor oğluna ses etmiyor , erkeğe cay servis edeceksini aştirdim diye kendini kadin devrim yaptim sanma psikolojisinde hala gelmiş babam melektir diyor
Ayrıca iğrenç de sensin yengene kurban ol Ne güzel kocasını almış avucunun içine , evini altınlarını her şeyini üstüne geçirtmiş mutlu mesut huzurlu yaşıyor Sen de uzaktan çatır çatır çatlıyorsun

Senin annene tepki vermiş olman annenin hadsiz bir kadın olduğu, kızını oğluna dövdürdügu, sürekli görüşme isteği ile huzursuz ettiğiniz gerçeğini değiştirmiyor
Ayrıca evli çiftler gelinin annesinden rahatsız olmuyorsa sana ne ?dış kapının mandalisin her şeye karışma , abin de eşine aşık bir adam belli ki dert etmiyor
Adam seni tatile çağırmış o kadar ezik bi kadınsın ki bunu bile dalga geçmek olarak algilamissin..bazen çevremizdeki insanları nezaketen de olsa davet ederiz maksat gönül almak olsun bunun dalga geçmekle ne ilgisi var ?
Altın konusunda zaten yalancısın, yukarıda bir üyenin dediği gibi gayet de kivirmissin
dolap yaptırdım abimin evine demissin .yaptirmasaydin .omrUn boyunca ağzını burnunu kırıp gözünü morartan abine sınır çizemeyecek kadar acizsin bi de ovunuyorsun.
Banka hesaplarının ortak olmasına da şaşırmadım klasik Ataerkil aile kafası..Çocuklarını birey olarak yetiştirmeyen aileden ne beklenir ki ? Siz de zaten birey olduğunuzu düşünmüyorsunuz,, anne baba yıllarca dayak attırıp izlemiş bu da gidip babasının hesabına para yatırmış. Azıcık Kafanız çalışsa erkek çocuk aşığı annenin günün birinde oradaki parayı bile abine yamayabilecegini anlardın
Çevresi çok tepki veriyormuş geline çevren de senin gibi hayatsiz demek ki
29 yaşında kadın daha aileden izinsiz ayrı eve çıkamıyor gelmiş bizim kafamıza laf söylüyor
Yeminle aklı yok fikri var
Siz niye işi hakaret boyutuna getirdiniz? Çok fazla kişiselleştirmişsiniz. Konu sahibinin yerinde olsam konudan engellerim sizi eleştirinin çok ötesinde yazdıklarınız. Biraz sakin olun.

Ayyyyyy kıyamiş daha yaşadıklarını anlatmaktan aciz olan ,başka üyeler tarafından paragraf paragraf anlatılma gereği duyulan 29 yaşında kadın disleksi kelimesini öğrenmiş .Hadi cümle içinde kullanalım da benimseyelim olur mu ?
Kusura bakmayacaksın güzelim buraya yorum yapıyorsan yorumu seçemezsin gayet de herkes tüm düşüncelerini söyler
Hayatın boyunca abini öven onun değerli kıymetli evladı olduğunu senin kafana vura vura öğreten anan eminim aşık olduğu oğlunu hiç aramıyordur bize gel diye .biz de yedik
Hangi argümana göre seçiyormuşum cümlelerimi
anlattığın durumun çıkarımının argümanı Canım bunlar.
Evli barklı adamın maaşının babasının hesabında işi ne ?altınlarının babasının evinde ne işi var?tutar bi kasa koyar .ama olur mu gelin yer diye o evde kalacak kasaya niye göndersin?29 yaşındaki koskoca kadin ayrı eve çıkamıyor, artık çay servisi yapmıyorum diye seviniyor
Adam çocuklarını birey yerine koymuyor ki 29 yaşındaki kadin cocukluk travmasi yasiyor dayaktan , ağzını burnunu dağıttırıyor oğluna ses etmiyor , erkeğe cay servis edeceksini aştirdim diye kendini kadin devrim yaptim sanma psikolojisinde hala gelmiş babam melektir diyor
Ayrıca iğrenç de sensin yengene kurban ol Ne güzel kocasını almış avucunun içine , evini altınlarını her şeyini üstüne geçirtmiş mutlu mesut huzurlu yaşıyor Sen de uzaktan çatır çatır çatlıyorsun
Eşiniz sizinle yeterince ilgilenmiyor mu? İ

Teşekkür ederim ya gerçekten harikasınız. Ne değişik insanlarız . Haklı suçlu aramıyorum diye belirttim üstelik.
Siz niye işi hakaret boyutuna getirdiniz? Çok fazla kişiselleştirmişsiniz. Konu sahibinin yerinde olsam konudan engellerim sizi eleştirinin çok ötesinde yazdıklarınız. Biraz sakin olun.

evliliğiniz de ne tarz sorunlar var? anlatmak ister misiniz? psikolojiniz iyi görünmüyor

Yok yavrum ben senin kadar ezik değilim ayaklarımın üzerinde durabilecek annemin babamın lafına bakmadan boşanabilecek bir kadınım.
Misal benim ağzımı burnumu kimse dağıtmadı benim annem de babam da birinin benim ağzımi burnumu dağıtmasına izin veremez Ben değerli bir evladım anne baba tarafından ikinci sınıf muamelesi gören şiddeti meşrulaştırilan ,ben değersizim duygusuyla yaşayan kiz çocukları beni anlayamaz
Peki sen bize nişan attıktan sonra yengeyi ne kadar kıskandığın üzerine yazdığın tez hakkında konuşmak ister misin?
İyi ki Abini suçladın da yengeye laf etmedin mahalle karısı gibi taytını geri aldı ,bana poğaça yapmadı ,Ben ondan poğaça istemedim o çalışmıyor Parayı nereden bulacak , annesi evinde yaşıyor annem babam ağlıyor..
Bunları buraya Biz yazdık değil mi?

mevzu benim için anlamsız zaten.
abimin böyle birisi olduğunu ben biliyordum ama dedim ya annem babam üzülüyor
yoksa benden uzak olsunlar ki geçen sene aramız iyiydi. beni arıyor yarın biz mangala geliyoruz.
yarın benim tek izin günüm, evimi batırıyorlar, bulaşık çıkarıyorlar, o gün evde olmamı bekliyorlar. ben belki evde ağda yapıcam izin günüm... kayınvalide, eşi ve abim aaa bizdeler

ben 3 ayda 1 kere bile gitmedim.

teşekkür ederim

bunlar apayrı tramvaların konusu zaten farkındayım ben birçok şeyin de işte

Hanımefendi altınlar biz de değil biz de duruyor abimin işi gereği silahı var zimmetli o da duruyor o da mı bizim

altının olayı bu evde sabit birisi oldugu için abim sizde kalsın dedi. iş silahı da bizde aynı şekilde
anne babanız üzülüyor,ya siz ve sizin hayatınız nereye gidiyor.Bir kez de izin gününüzde kendinize vakit ayırdığınız için şiddet mi görürsünüz ? eğer bu yüzden de şiddet görürseniz artık lütfen olayı yargıya taşıyın.Çünkü dışardan bakıldığında yaşına rağmen horlanan kötü muamele gören ama hala ailesi için kendini heder eden biri olarak görünüyorsunuz

Eşiniz sizinle yeterince ilgilenmiyor mu? İ
O kadar ezik o kadar mutsuz o kadar hayatsızsın ki bir kadının mutluluğunu sadece evlenmek üzerinden değerlendirebiliyorsun
Bak sana ne söyleyeceğim Senden nefret eden anan baban sana öğretmemiştir ama hayatta erkeklerden daha önemli şeyler vardır
Misal ben kimseyi evimde istemezsem o eve Kimse gelemez kimsenin bulaşığını toplamam hizmetçi muamelesi görmem

Teşekkür ederim ya gerçekten harikasınız. Ne değişik insanlarız . Haklı suçlu aramıyorum diye belirttim üstelik.
Konudan üye engelleme var. Ordan engelleyebilirsiniz. Kimse kimsenin ezik, bilmem ne diye hakaretlerini çekmek zorunda değil.

Onun dışında siz bu konuları fazla deşiyosunuz. Naparlarsa yapsınlar ya size mi düştü tasası? Genç bir kadın olarak gidin hayatınıza bakın. Sizi yıllarca döven adam sizle görüşmüyorsa görüşmesin çok mu lazım hayatınızda? Anneniz babanızın üzülmesine de sizin yapabileceğiniz bir şey yok. O onların arasında. Ayrıca siz dayak yerken üzülmüyolarsa siz de şu an abinizin olaylarını gündem etmeyin. Çok gereksiz uzamış bu konu.

Ben de konu sahibinin yerinde olsam beni engellerdim Çünkü çok fazla gerçeklerine değindim
Bazen insanlara anladıgi dilden konuşmak lazım Ben bir kadının çalışmadığı eşiyle arasının iyi olduğu annesini evinde yaşatabildiği için bizzat kendisi de erkek şiddeti gören başka bir kadın tarafından eleştirilip huzurunun bozulmasına çok karsiyim
Bakın hemen biraz aşağıda bu sefer yine erkek şiddeti üzerinden beni vurmaya çalışıyor kocan seninle ilgilenmiyor mu falan gibi varoş varoş sorular soruyor sanıyor ki bu hayatta mutluluk sadece bir erkek üzerinden mümkün
Sandığıniz kadar masum bir kadın değil bu, saçma sapan argümanlarla konuşacaksa cevabını da alacak

Ya bence sen git abinlerden kalan bulaşığı falan yıka yine Ne bileyim annenin seni 2 sınıf evlat ilan etmesine falan Göz yum
Bu hayatta değer görmek istenmek arzulanmak birey olarak hareket edebilmek Pek senin anlayabileceğin mevzular değil
Koş bir kapıya bak bakayım Belki gelin gelmiştir annesi de vardır yanında Kaos vardır beslenirsin

Ya bence sen git abinlerden kalan bulaşığı falan yıka yine Ne bileyim annenin seni 2 sınıf evlat ilan etmesine falan Göz yum
Bu hayatta değer görmek istenmek arzulanmak birey olarak hareket edebilmek Pek senin anlayabileceğin mevzular değil
Koş bir kapıya bak bakayım Belki gelin gelmiştir annesi de vardır yanında Kaos vardır beslenirsin
bu kadar görümce öfkenizi , eski görümceyle yaşadığınız olaylara bağladım yalnızca. Nedensellik ilkesi.

İnsanlar böyledir. Dışarıda sözü dinlemediği için burada anonim şekilde birilerine hakaret eder ve motive olurlar. Umarım işe yaramışımdır.
Emir cümleleriniz falan siz kimsiniz?

anne babanız üzülüyor,ya siz ve sizin hayatınız nereye gidiyor.Bir kez de izin gününüzde kendinize vakit ayırdığınız için şiddet mi görürsünüz ? eğer bu yüzden de şiddet görürseniz artık lütfen olayı yargıya taşıyın.Çünkü dışardan bakıldığında yaşına rağmen horlanan kötü muamele gören ama hala ailesi için kendini heder eden biri olarak görünüyorsunuz
Şiddet olayları abimle ilgili olarak yok zaten artık. Lise itibariyle yaşananları anlatmıştım aslında. İki senedir evli zaten bu mümkün değil.

Aslında aile içinde de bağırıp çağırmamla bilinirim. Hayatta kalma mücadelesi tabii

Gecen babam vurmayı denedi mesela gayet ittim geçtim. Kafa yapıları korkunç ama 70 yaşında adam değişmiyor

bu kadar görümce öfkenizi , eski görümceyle yaşadığınız olaylara bağladım yalnızca. Nedensellik ilkesi.

İnsanlar böyledir. Dışarıda sözü dinlemediği için burada anonim şekilde birilerine hakaret eder ve motive olurlar. Umarım işe yaramışımdır.
Emir cümleleriniz falan siz kimsiniz?
Yaw he he ..ben senin gibi varoş muyum elti gorumce kavgasi yapicam
Aynı nedensellik ilkesi ile mi yengeni burda çekiştirip orta yerinden catiiiiiiiir catiiiiiir catliyorsun?
Söz dinlenmesi hakkında yorum yapabilecek son kişisin çünkü kök ailen sana söz hakkı tanımıyor kaldı ki dışarısı
Noldu istediğin gibi tepki alamadın mı burdan ?erkek evlat düşkünü anan ve ikinci sınıf evlat muamelesi gören sen ah vah diye acinamayinca aklınca kırmızı odaciliga mi soyundun?
Hadi bak telefonunu falan şarja tak alimallah abin arar ulasamazsa sümsüğü yersin kafaya
Gerçi yine geline bahane bulur büyü yaptırmış dersin ...iyyyyyy sahi ilk sayfalarda büyü muyu de yazmış
Tam kusmalik cehalet ..

Şiddet olayları abimle ilgili olarak yok zaten artık. Lise itibariyle yaşananları anlatmıştım aslında. İki senedir evli zaten bu mümkün değil.

Aslında aile içinde de bağırıp çağırmamla bilinirim. Hayatta kalma mücadelesi tabii

Gecen babam vurmayı denedi mesela gayet ittim geçtim. Kafa yapıları korkunç ama 70 yaşında adam değişmiyor
Ayyyyy baban cidden söylediğin gibi melek gibiymiş.
Oy benim hacı amcam , canım amcam , 30una merdiven dayayan kızını dövmeye çalışan amcam 🤣
Kızım bi silkin de kendine gel ..gelin de sen de aynı aile üyeleri tarafından zorbalanmissiniz. Kadın karakterli ve güçlüymüş bağını silip atmış
Sen de burda hala 70 yaşında seni dövmeye çalışan baban ağlıyor diye gelin cekistir varoş varoş
Ben seni engelleyeyim ki daha fazla madara etmeyeyim
Laf yemeye doymadın, hala bi gorumce koca lafları..
Dikkat et bak konunu gelin falan okursa abin beller belanı , malum ağlıyorlar diye üzüldüğün ailen de sen dayak yerken izlemekle meşhur bi familya 🤣

o halde bari size böyle muameleyi hak gören insanlar için üzülmeyin

Pkud
Ayyyyy baban cidden söylediğin gibi melek gibiymiş.
Oy benim hacı amcam , canım amcam , 30una merdiven dayayan kızını dövmeye çalışan amcam 🤣
Kızım bi silkin de kendine gel ..gelin de sen de aynı aile üyeleri tarafından zorbalanmissiniz. Kadın karakterli ve güçlüymüş bağını silip atmış
Sen de burda hala 70 yaşında seni dövmeye çalışan baban ağlıyor diye gelin cekistir varoş varoş
Ben seni engelleyeyim ki daha fazla madara etmeyeyim
Laf yemeye doymadın, hala bi gorumce koca lafları..
Dikkat et bak konunu gelin falan okursa abin beller belanı , malum ağlıyorlar diye üzüldüğün ailen de sen dayak yerken izlemekle meşhur bi familya 🤣
Yazdıklarınızı dehşetle okuyorum. Nasıl bir iç dünyanız ve kininiz var bilmiyorum. Allah yardımcınız olsun

Şimdi profilinize baktım , öğretmen olmanıza çok üzüldüm, böyle böyle tükendik biz mesleki olarak. Konuyu tam okuyamadım ama ortada kötü giden bir evlilik varmış, yanılmamışım, iyi günler

o halde bari size böyle muameleyi hak gören insanlar için üzülmeyin
Ailemin üzülmesine üzülüyorum. o dönem babam köydeydi ve annem patolojik problemleri olan biri. Annesi babası tarafından kötü şekilde terk edilmiş falan. Defalarca tedavi olması gerektiğini söyledim anlamıyor.
Hasta bir ergenlik geçirdim ve o dönemler yanımdaydı. . Bizimkilerin zihniyeti babadır annedir yapar. Her zaman savunduğum şey; bu hayata gelmeyi ben seçmedim, siz beni hayata getirmeyi seçtiniz. Ama birtakım şeyleri anlatmaya şansın olmuyor.
Babam da travmatik olduğu için çok bir şey yapamıyorum. Annem onu darlıyor maalesef. Susmuyor konusuyor. Ben her gün bunları dinliyorum.
Abim bu koca yürekliliğni bana neden göstermemiş diye sinir oluyorum. Bekarken sevgilisi için terbiyesizlik yaparsa döverim dediğinde sen kim oluyorsun da el kızına vuruyorsun diye birbirimize girmişliğimiz var. Ona da vurmayı denedim, gücüm yetmedi. Kavga ettik ama fiziksel güçlerimiz farklı oldugu için ben dayak yemiş oldum. Annemle hesabım çok başka benim yuzune de söylüyorum. Ama elimden geleni bu.
çocukken erkenden evlenip kaçarım diye düşünüyordu o çevrem. Buna da sığınmadım ne çıkacağını bilmiyorum. Başka yolumuz da yok çıkmak adına.

Yok yavrum ben senin kadar ezik değilim ayaklarımın üzerinde durabilecek annemin babamın lafına bakmadan boşanabilecek bir kadınım.
Misal benim ağzımı burnumu kimse dağıtmadı benim annem de babam da birinin benim ağzımi burnumu dağıtmasına izin veremez Ben değerli bir evladım anne baba tarafından ikinci sınıf muamelesi gören şiddeti meşrulaştırilan ,ben değersizim duygusuyla yaşayan kiz çocukları beni anlayamaz

Bence hiç de bahsettiğiniz tarzda bir aileniz yok. Öyle olsaydı bir kadına bu şekilde, gördüğü fiziksel-psikolojik şiddet üzerinden saldırmazdınız.
En fazla konu sahibinin ailesinden hallice bir aileniz vardır. Değerli hissetmek için sizden daha kötü durumda olduğunu gördüğünüz birine saldırmaya ihtiyaç duyuyorsunuz belli ki.
Hiç tanımadığınız birinin konusu sizi bu kadar tetikliyorsa bir uzman yardımı almanız gerekiyordur belki de.

abim silahıyla beraber altınları bize bıraktı zarar görmesin diye.
yeni evlilerin evine çok hırsız girer istatistiki olarak.
altınları istediklerinde diğer abim de alır koyar
annemler bankaya koyun oğlum evde çalınsa dedi
abim yanaşmadı

çalışmayan kadının abimin parasını yememesi münkün mü? bu ifade neye göre? çalışmadığını söyleme sebebim olayın garipliğini ortaya çıkarması. konuyu açıklıyorum ya hani.

sokaktan koca aramıyorum diyor tebrik mi edelim evli kadın koca mı arasaydı bu atıf kime?

tayt konusu da:
ben taytım eskidi tayt alacağım dedim.
alma ben sana vereyim dedi
yok tesekkür ederim alacağım dedim
yok ben vereyim diye ısrar ediyor, az giymiş
benim de içime sinmez birinin şeyini giymek
sen benden iğreniyorsunnn diye bagırmaya basladı
tamam getir dedim.
aldım yıkadım kaldırdım
bir gün geldi
altınlar olayında durup dururken tayt verdim sana taytımı verrr taytımı ver dedi
çıkardım verdim
benle ne alaka konu?
Abinizin parasını değil KENDİ EŞİNİN parasını yiyor. Evde çalışıyor aslında. Hayatımda hep çalıştım , kariyer de yaptım. Doğumda bir süre çalışmadım ve bu ev hanımlığı kadar kıymeti bilinmeyen başka bir alan yok bunu gördüm. Abiniz evi temizlemeye, yemek yapmaya birini tam zamanlı alsa ne kadar maaş , sigorta öderdi bir araştırın . Abiniz evde oturup işleri yapsın yengeniz çalışsın ya da ? Ya daaa bundan bize ne ? Kendileri bilir değil mi? Onun parası bunun parası değil anlayacağınız. Emin olun abiniz borçlu çıkar .

Tayt konusu çok basit tuhaf bir kavga . Hala aynı detayları yazıyorsunuz. Ne gerek var diyorum şu tip durumlara. Buraya da taşıyorsunuz. Bence uzak olmaları çok iyi olmuş. Aile olmalarına bir türlü izin verilmemiş bu insanların.

X