Taşınıyorum kizlar. Cok dertliyim yardım.

Ailen ne kadar kan emici! Hayır yardımları dokunmadığı gibi köstek oluyorlar. Madem ablan çok zengin yardım etseymiş. Adamcağız tek başına çalışıp bir ev geçindiriyor bir de kira ödüyor. Daha ne yapsın? Bence kalbini ferah tut ailenle de arana mesafe koy.

Sizin hatanız kısa süre sonra taşınacağınızı bile bile o kadar çok eşya almanız olmuş. Salon takımı ayrı, oturma takımı ayrı hele kiracıysan ne gerek var? Neyse olmuş artık, satabiliyorsanız satın bence nereye kaldıracaksınız eşyaları? Ailenize de kulağınızı tıkamaktan başka çareniz yok. Paranız çok da cimrilik yapıyormuşsunu gibi davranıyorlar. İmkan olsa siz de daha güzelini isterdiniz elbette.

Ne kadar çok seviyo bazı insanlar açık bulup eleştirmeyi !!! Size ne ya?

Hanımlar evlenelim 3 sene olmadı olmak üzere inşallah. Eşim Eczacı kalfası, ben öğretmenlik mezunuyum fakat atamam olmadı. Özel okulda çalıştım yıllarca fakat şuan 7 aylık bebeğim var doguma yakin calistigim kurumdan ayrildim bebek büyütüyorum şuan evde. Oturduğumuz eve oturmadan önce az oturursunuz torunum evlenince oturacak diye bir anlaşma yapmıştık beklenen gün geldi çattı bu evi dugunumuze 2 hafta kala bulabildigimiz icin oturmak mecburiyetinde kaldik 3+1 150 metre kare v.s . Bu arada konya da yaşıyorum. Her yerde kira çok pahalı olmasına rağmen burda da iş o şekilde ilerliyor maalesef. Ben calismadigimicin çok zorlanıyoruz açıkçası 2 ailemizin de yardımı yok. Zaten bisey bekleyememkimseden şu devirde herkesin derdi kendine yetiyor. Bir ev bulduk oturduğum eve göre baya küçük ve 2+1 bir odayı cocukodasi ve çalışma.odamiz bir yapacağım. Salon olan odayı ise oturmaodasi yapıp, salon eşyalarımı düzgün bir şekilde streşleyip uygun bir yerde bodrum çatı kati muhafaza etmek istiyorum hanımlar. Bulduğumuz evin ev sahibi çok iyi Allah razı olsun şu zamanda yapilmayacak bir indirim yaptı. Evi beğendim ama küçük. Eşimin kredi borcu var birazcık. Bana dedi ki üzülme inan ben de isterim seni güzel evlerde oturtmak dedi. Ben senden razıyım sen üzme kendini dedim... Ben annemden geldim bugün, annemler evi gördüler bu ev ne buraya neyin sığacak dediler. Benim ablam çok zengin bir aileye evli. Onu karsilastiriyorlar bu olayı eşim de biliyor hiç hoş değil.hatta kendi annem az önce arayıp nasıl isterseniz öyle yapın diyor. Ablamın taşınmasına çok lüks ev olunca çok aşırı yardımı dokundu. Çok zorumagidiyor eşimle benim maddi açıdan yargilanmam. Eşyalarım gıdı gıdına sığacak. Tıkış tıkış olmuyor elhamdülillah. Anlamıyorum surda 1 dakikasonramiz belli degil çevremdeki çoğu insan şukursuz. Nasıl tepki verirdiniz. Eşim beni kendi ailem bile ilgilendirmiyor. Ben senle huzur alıyor muyum ona bakarım evladım sen ben umurumda sadece dedi. Esimbi dediğimi iki etmez merhametli bir insan. Ama ben ablam sürekli aradı bugunyazdi falan ev konusunda. 20 25 milyar 18 19 milyar bile kira veremeyiz şuanda , maddi açıdan yargılanmak çok zoruma gidiyor. Esyalarim harap olurmuş. Evimi parcalayacakmişim. Ben hak etmezmişim. Nolur yardım. Allah razı olsun hepinizden. Bu arada oğlum büyüsün o da benimle okulun kreş bölümün egidip gelecek. Meslegime devam edecegim. Zaten ilerde evi otel gibi kullanacağız öyle gelen gidenimiz çok olan bir aile değiliz genç olduğumuz için. Teşekkürler. Kafamacok takiyorumdua edin nolur
Kocan doğru demiş. Sen razisin eşin razı eee kime ne ? Huzur olsun çorba kaynasın yeter. 7 aylık çocuk oda takimina değil anne babayla gecirdigi mutlu zamanlara bakar.

Aniden gelen misafir dağınıklığa pisliğe göz yumsun ayol.

Ben evlerde misafir için atıl alanlar tutulmasına, özel tabaklar çanaklar ayrılmasına karşıyım. O evde yaşayanlar kullanmalı o eve ait olan her şeyi. Ardında oturulmamış koltuklar, kullanılmamış eşyalar, tabaklar, bardaklar bırakıp göçüp giden çok insan gördüm. Misafire değil kendinize önem verin.
Aniden değil de mesela hali leke oluyor giderilmesi zor bise ama o oda misafir gelince açılmadığı için koltuk hali heryer temiz kalıyor.tabak çanak ayrı değil ama suan icin Bi misafir odam var. İlerde cocuklar büyüdüğünde salona gececez çünkü kiz ve erkek cocugunun odalari ayri olmali diye dusunuyorum

Aklıma ilk evlendigim yıllar geldi okuyunca,bende Konya'ya gelin gitmiştim,evimiz 2+1 ve ve çok ufaktı yeni yapılmıştı o zamanlar.
Hele mutfağı minnacıktı.
Bende benzer tepkiler aldım ama evimi çok güzel dizmiştim,herkes çok seviyordu evimi,huzur dolu derlerdi hep.
Eşimin borçları vardı,bende kolejden çıkıp kpss ye çalışıyordum sizin gibi öğretmenim.
Aradan 10 yıl geçti.
O evden sonra 8 ayrı evde oturdum.
Doğu görevleri,lojmanlar,kötü ev sahipleri..neler gördüm neler.
Ama hayatımın en huzurlu evi o evdi,çok keyifli zamanlar yaşadık eşimle.
Şuan 2 kızımla kocaman kendi evimizdeyiz
Herşet zamanla oluyor inanın,yorumlara kulak tıkmaktan başka çözüm yok,mutlu olmaya bakın

Konya dan ayrılalı 10 yıl oldu.
Hiç mi değişmedi oralar ya?
Lojman çıkana kadar kirada oturmuştum.
Genelleme yapıyorum benim çevrem öyle idi.
Hep birbirlerini demoralize ediyordu ya( aslında başka şey yazacaktım da bu daha hafif oldu)

Allah aşkına mesleğinizin hakkını azıcık, minicik, miniminnacık verin ya. O nasıl yazım 🙄

Paradan sıfırlar atıldığında 6 yaşındaydınız. Yani parayı öğrendiğinizde milyarlar, milyonlar yoktu. 75 yaşındaki annem bile öğrendi. Siz nasıl hala milyarlarda gezmeyi başarıyorsunuz?

Hala oturma odası ayrı salon ayrı yapan mı kaldı ya? Annelerimizin zamanında kalmadı mı o iş? Yine 75 yaşındaki annemin bile oturma odası yok.
Yoo gayet de devam ediyor oturma odası salon ayrımı. İnsanlar nasıl isterlerse öyle dizayn ederler evlerini sizin 75 yaşındaki anneniz gibi mi yaşamalı herkes

Bu şekilde yazmanızın ağızla şiveyle alakası yok. O “şayet” de olmamış mesela yukarıdaki mesajda. Öğretmenim diyen insanın kendini düzgün ifade edebilmesi gerekir.

İsteğinize göre yorum yapamadığım için üzgünüm ama siparişle yorum yapmıyoruz burada.
Peki siz hanımefendinin yazım yanlışlarıyla ilgilendiğiniz kadar hiç tanımadığınız bir insana karşı takındığınız kırıcı üslûbunuzla ilgilenseniz nasıl olur ? Kızcağız zaten küçücük bebeğiyle ev taşıyacak bir sürü zorluk çekecek.Yuva dediği ev içine sinmeye sinmeye eşya toplayacak çoğu şey istediği gibi olmayacak.Tüm bunları yaşarken ailesiyle dertleşemeyecek.Haklısınız yazım yanlışları var.Bu kadar insanın içinde acaba bir tek siz mi gördünüz yazım hatalarını? Öğretmen diye eleştirmişsiniz ama işe mi alacaksınız.Lütfen gereksiz yargılamalar yapmayın.Moral bozmak yerine empati kurmayı deneyin.İnanın ben kendini samimiyetle ifade etmeye çalışan bir kadın dışında hiç bir şey görmedim.

Milyar mı?

Bence sizde küçük eve geçmek istemiyorsunuz hatta ailenizle benzer şeyler düşünüyorsunuz ama maddi imkansızlık sebebiyle olumlu düşünmeye çalışıyorsunuz.

Bende ufak evde oturuyorum, kimseye bu eve tanışırken hesap vermedim. Sığmayan eşyaları sattim verdim mis gibi yaşıyorum. Keyfim isteyince büyük eve taşınacağım yine kimseye hesap vermeyeceğim. Ablanızın araması falan o kadar komik ki, madem sizi o kadar çok düşünüyor yardım etsin büyük ev tutun.

Konya Karatayda evdeler daha uygun, geniş ve uygun fiyatlı bulabilirsiniz belki. Ama orayıda yine aileniz beğenmez, Meramdan mi tuttunuz evi?

Salon salon olarak kalsın. Ben de evlendigimden beri salon oturma odası tek. Çok dağıtmak istemiyorsam odamda takıldım hep. 2+1 yine iyi 3 kişilik aile için. 1+1 de yaşayanlar var.
Bazı eşyalarınızı satın bence. Boşa taşımayın hiç.

Ailenizden bu kadar etkilenmiş olmanız hiç hoş değil. Bazı şeyler sizin de içinize sinmiyor demek ki. Çünkü net olduğumuz konularda eleştiri ve yargıları duymayız veya umurumuzda olmaz.

Kusura bakmayın ama anneniz kaç yaşına gelmiş hala belli bir bilinç seviyesinden ileri gidememiş. Hala hava civa peşinde. Annem bile olsa direkt mesafeli dururum. Resmen enerji vampiri ve eşinize bile yansıtmış bu durumu çok yazık.

Siz eşinize ve beraberliğinizdeki huzura bakın. Sadece bu kadar. Bir de bir söz var ya, çok severim. Düşmez kalkmaz bir Allah. Kimse, elindekilerle egosunu şişirmesin. O kişiler için bunlar sınav sebebi olabilir.

Hanımlar evlenelim 3 sene olmadı olmak üzere inşallah. Eşim Eczacı kalfası, ben öğretmenlik mezunuyum fakat atamam olmadı. Özel okulda çalıştım yıllarca fakat şuan 7 aylık bebeğim var doguma yakin calistigim kurumdan ayrildim bebek büyütüyorum şuan evde. Oturduğumuz eve oturmadan önce az oturursunuz torunum evlenince oturacak diye bir anlaşma yapmıştık beklenen gün geldi çattı bu evi dugunumuze 2 hafta kala bulabildigimiz icin oturmak mecburiyetinde kaldik 3+1 150 metre kare v.s . Bu arada konya da yaşıyorum. Her yerde kira çok pahalı olmasına rağmen burda da iş o şekilde ilerliyor maalesef. Ben calismadigimicin çok zorlanıyoruz açıkçası 2 ailemizin de yardımı yok. Zaten bisey bekleyememkimseden şu devirde herkesin derdi kendine yetiyor. Bir ev bulduk oturduğum eve göre baya küçük ve 2+1 bir odayı cocukodasi ve çalışma.odamiz bir yapacağım. Salon olan odayı ise oturmaodasi yapıp, salon eşyalarımı düzgün bir şekilde streşleyip uygun bir yerde bodrum çatı kati muhafaza etmek istiyorum hanımlar. Bulduğumuz evin ev sahibi çok iyi Allah razı olsun şu zamanda yapilmayacak bir indirim yaptı. Evi beğendim ama küçük. Eşimin kredi borcu var birazcık. Bana dedi ki üzülme inan ben de isterim seni güzel evlerde oturtmak dedi. Ben senden razıyım sen üzme kendini dedim... Ben annemden geldim bugün, annemler evi gördüler bu ev ne buraya neyin sığacak dediler. Benim ablam çok zengin bir aileye evli. Onu karsilastiriyorlar bu olayı eşim de biliyor hiç hoş değil.hatta kendi annem az önce arayıp nasıl isterseniz öyle yapın diyor. Ablamın taşınmasına çok lüks ev olunca çok aşırı yardımı dokundu. Çok zorumagidiyor eşimle benim maddi açıdan yargilanmam. Eşyalarım gıdı gıdına sığacak. Tıkış tıkış olmuyor elhamdülillah. Anlamıyorum surda 1 dakikasonramiz belli degil çevremdeki çoğu insan şukursuz. Nasıl tepki verirdiniz. Eşim beni kendi ailem bile ilgilendirmiyor. Ben senle huzur alıyor muyum ona bakarım evladım sen ben umurumda sadece dedi. Esimbi dediğimi iki etmez merhametli bir insan. Ama ben ablam sürekli aradı bugunyazdi falan ev konusunda. 20 25 milyar 18 19 milyar bile kira veremeyiz şuanda , maddi açıdan yargılanmak çok zoruma gidiyor. Esyalarim harap olurmuş. Evimi parcalayacakmişim. Ben hak etmezmişim. Nolur yardım. Allah razı olsun hepinizden. Bu arada oğlum büyüsün o da benimle okulun kreş bölümün egidip gelecek. Meslegime devam edecegim. Zaten ilerde evi otel gibi kullanacağız öyle gelen gidenimiz çok olan bir aile değiliz genç olduğumuz için. Teşekkürler. Kafamacok takiyorumdua edin nolur
Bir ablan olarak yazıyorum mal,mülk buna güvenen sınanır. Tabiki herkes elinde en iyisi olsun ister evdir,eşyadır.Ama ne kadar kalıcı onun bile bir ömrü var. Eşyalarını paketle kaldır. Ne mutlu evinde huzurun var,mutlusun, sağlıklısın bunlara odaklan. Bugün 1 olur yarın 1 milyon bunu bilemezsin.
Kıyas yapana da ağzının payını vermekten geri durma.

Teselli veremeyeceğim kusura bakmayın.Zaten ilk başta 2 kişi için 150 metrekare bir ev büyük değil mi?Ona göre eşya alınmıştir.Sonra çocuk olunca daha da çok eşya ekleniyor. Ben de bir çocukla 2+1 de oturuyorum ki oturduğum evin bir sürü sıkıntısı var.70 metrekare kadar.Bu kadar üzülmüyorum küçük evim var diye.

Bir de hem salon hem oturma odası bizim memlekette var ve bana çok avam geliyor.Cok kullanışsız ve bir sürü eşya ve alan demek.Elden çıkarın bence

X