Bir abi konusu da benden

Anormal bir yanım olduğunu düşünmüyorum. Bir yengem daha var hiçbir sorunumuz yok aksine beni sürekli evine çağırır, tatile çağırır. Siz gelin ben rahatsız ederim. siz sıkılınca kalkarsınız derim. Alırım çocuklarına bakarım, sen dinlen derim

ben görüşme heveslisi değilim abim beklediğim gibi çıktı zaten.
ama annem babam aşırı üzülüyor ve sabah akşam onların konusu konuşuluyor evde, bunalıyorum.
bana kalsa ben evlatlıktan reddederim. ama kırk sene kahrını çektiğim adamın bu hali asabımı bozuyor

kısa kesmeye çabaladım çünkü ama olmadı, haklısınız

evde onları dinlemekten psikolojik olarak yıprandım ama annem sürekli konusuyor

çalışıyorum hem de bayağı yoğun.
babama bir şey diyemem o genelde köyde falan oluyordu. ama annemle zaten ek olarak anlaşamıyorum ve suratına söylüyorum

başka çözümü olur muydu?

haklısınız ama kesilemedi maalesef

ben sevgilimden 6 ay önce ayrıldım. abim bu seni ailesine ezdirir diye istemedi. onlara gideceğimiz aksam da gelmedi. aradım gelmedi. yengem annesinin evine gitmişmiş. geçen yeni çıktı bu da!
neyse 6 ay geçti. nişan ne zaman dedi, biz ayrıldık dedim
nasıl dedi, siz istemiyordunuz bildiğiniz bir şey vardır diye düşündüm dedim.
nişan zamanı ben bir şey yapamam,eltim de yapmaz , halam da yapmaz(kendi halam) diyen kadın oturdu poğaça yapacaktım ben dedi.
sen dedin ya dedin evliliğim yıkılıyor senin yüzünden diye
olur öyle dedi bana
diyalog tam olarak bu

Annem sorun zaten benım hayatımda o başka tramvamın konusu.
ama onlara melek gibiydi.
Babam olaylarda köyde oluyordu

çalışıyorum ama evde oldukça olaylara şahit oluyorum

Ben istemiyorum onlar istiyor.
annem diğer abime aratmaya falan çalışıyor, annem abimin numarasını falan silmiş bu arada durup dururken
bastan büyü falan dedik o boyutta bir değişim yani

Siz niye üzülüyorsunuz ki böyle anne babaya? Gayet iyi olmuş bence kızlarını döverken izledikleri oğullarına, torunlarına hasret kalmaları.
Böyle anne baba için yengenize bilendiğinize değmez. Herkes ne hali varsa görsün, siz görümcelik yapmayın, karışmayın.

Biz 3 kardeşiz.Küçük abim seneler önce evlendi, büyük abim ise yaklaşık 2 sene önce evlendi. Evlenene dek büyük abim annemin gözdesiydi bunu sık sık da söylerim. Büyük abim namazlı niyazlı falan bir tipti annem onun hayırlı evlat olduğunu düşünürdü hep.
Iki yengem de yabancı

Abim evlensin diye yılarca uğraştım hedefim evde tek bekar çocuk olmaktı. Tartışırdık beni hayvan gibi döverdi falan kurtulmaya çalışıyordum da bir bakıma. Bende çok konuşurum ama hiçbir konuşmanın gözüme yumruk atmasına, kafama tekme atmasına sebep olması gerektiğine inanmıyorum...

Neyse abim evlendi. Yengemle abim her gün gece yarısı geliyorlar(evleri arka sokağımızda). annem abimi çağırıyordu. Bugün sunu yaptım isterseniz gel al karınla evde ye oğlum diye. isterseler gelip alıyorlardı.
Abim evlenmeden eve bir kuruş para vermedi. Ev almasına yardım ettiler. 1/5ini annemler ödedi. Kredi çekmiyor diye ona elden borç aldılar falan.
Yengem hemen hamile oldu. Diğer abime gittiler bu arada yengem ve annemler(Diğer abim başka şehirde) orada demiş ki: ''Zeynep diyor ki bana babam bakmadı hep küçük abim baktı''. babamlar sinirlenir para mevzularına biliyor.
Olayın aslı şu babam yaşayacak kadar harçlık verir abim öğrenciyken bana ekstra para veriyordu dedim.
Bana anlatıldı aman tadımız kaçmasın dedim sustum.

Annemler hastaneye gidiyor. o da aynı gün gidecek gelin hamile diye aramışlar sana yemek ısmarlayalım falan. Nee kahvaltı mı hahah demiş. Kızım neden gülüyorsun açsındır hastanedesin dedik falan gülüp kapatıyor.

Babama sırnaşırım ben. Baba bence bağır Zeynep size sırnaşıyor diye laflar ediyor(Bunun babası da annesi kanserken eve kadın getirmiş, yüzlerine de bakmıyor yengem ve annesinin)

Her gün ağlıyor, abim karımı sen ağlattın diye annemi arıyorum alakası yok annem uykudan yeni uyanmış. siz beni sevmediniz öteki gelini sevdiniz falan . Alakası yok konunun herkese eşit mesafedeyiz. Annen bana bunu yaptı falan diyor ama anne savunucusu asla değilim yalan. Sonra gördüğümüz olayları yalanla anlatmaya başladı. Ramazan ayı, Sinirlendim ve telefonu aldım işine bak abi dedim. Benım karım üzülüyor dedi. Ya biz uykudan ne uyandık ne üzmesi. O ısrar etti. Bak dedim abime gidip de ortalığı karıstırmaya çalısmıs olmamıs sustum ama kimse arkamdan atıp tutamaz yapananın da dedim sövdüm. Neyse abim devam.
Geldiler gittiler altınlarımı verrrr diye bagırdı takıları bizdeydi. Ikı bileziği kendi tanıdıkları taktı, kalan tüm takı bizim. Verildi
Bana zorla tayt vermişti ben alıcam kendime dedim diye, istemedim benden iğreniyorsun dedi. Aldım taytımı geri ver diye de bağırdı verdim aldı çantasına koydu(eski tayt)
Abim evini babamın üzerine almıstı baska bir şeye daha girerim diye evledikten sonra onu aldırdı üstüne karısı.
Neyse ben gönülleri olsun diye özür diledim. Çocuk oldu. Bizi hastaneye çağırdılar gittik, takılar takıldı. o ara benim evlenme durumum çıktı.
abim sinirlenmiş benim evliliğimi yıktın zeynep dedi. neden evlenmeye kalkmısım. ben nişan mekanı bakıyorum. sana yardım edemem, eltim de edemez diyor anneme (yardım falan istemedik). Ayrıldığımı öğrendi 6 ay sonra. Ben sana poğaça yapacaktım diyor ben hiçbir şey yapamam diye kendi kendine bağıran kadın.

annesi bunlara yerleşti, tatile gittiler. Abimi arıyor annem. karınla çocugunla basbasa gitseydin kaynanan çanta mı demiş. abim de hopörlerde bunu dinletmiş.
Ben tüm olaylardan sonra 1-1,5 ayda gittim yeğenimi sevdim geldim. bastan yengem soğuk yaptı ama sonra gayet yalancı gülümsemesiyle karsımdaydı. Abim boş adamdı, bos konusmaya devam ediyor.

Abim simdi ne bayram ne kandil gelmez. En son evdeki banka cüzdanını almaya gelmiş. Babam geldiğinde oğlum çocugu getir görelim demiş. Kavga etmiş gitmiş. İstiyorsanız gelirsiniz özür dilersiniz demiş. Özür diletip ego tatmin ediyor yengem.
Anneme ''sen kayınpedirine söyle yeni kadın göndersin çocuga bakmaya dedin'' demiş.

Sevgilimin ailesinin yasını sordu yengem(annemlerden küçükler) iyi yaşlılar çabuk ölürler kurtulursun dedi(o sıra aramız iyi, annem abim babam herkes orada. yenge öyle deme üzülürüm dedim gülümsedim bence küfrü haketti andaval abim de baktı güldü ona. Geçen kendi kendine konuyu açıp ben öyle bir şey demedim dedi ki hepimiz şahidiz ses çıkarmadım olay çıkmasın diye.

Babamla , yengem ve annesi sokakta karşılaşıyorlar, annesi ve yengem yolunu değiştirmişler.
Bayramda mesaj attım yengem gelmek istemeyebilir saygı duyarım ama annem babam çocugu görsün 70 yasında insanlar diye. Öncesinde mesajlasırken görüldü attı. Sonra yolda karşılaştık afra tafra. ben yeğenimi sevdim. Yabancıları yabancılıyor bakmaz sana dedi. çocuk bana gülüyor falan o sıra ama.
diğer abimle hastanede karsılasıyorlar kafasını çeviriyorlar. küçük abimin eşi selam vermiş oralı olmamıslar.
bayramdan önceki hafta babam anjio oldu. sen de gel diye aramış son gece saat 1 hala aramamış abim. Geliyorsun di mi bugün de babamın yanında olmayacaksak ne zaman olacağız dedim . o gün geldi babamın yanında oturup herkesle telefonla konustu gitti su bile vermedi adama , konuşmadı.

Anlatınca eziyetçi gibi çıkıyoruz ama sürekli yalan ve iftira attılar. Bildiğiniz sallayıp inanmış gibi yapıyorlar. Abim ki gözü açıktı.

Ben haklı suçlu aramıyorum konu uzadıkça uzuyor. Annem babam üzülüyor. Ne yapmam lazım onu soruyorum. Annem babam üzülüyor çünkü. Kalkın gidelim oturalım evin ortasına dedim. Babam yanaşmıyor kalp hastası adam.
A
LTINLAR BİZİMDEN KASTIM ZATEN BİZİM TARAF TAKTI. ANNEM BABAM BORCUNU ÖDÜYOR HALA. ABİMLERİM EVLENDİKTEN SONRA GÜVENLİK AÇISINDAN ALTINLAR SİZDE KALSIN DİYE BİZE BIRAKTI. İHTİYAÇ DUYDUKLARI ANDA ALMAK ADINA. DÜĞÜNDEN 2-3 GÜN ÖNCE YENGEM,ALTINLARI ANNESİNE HEDİYE ETMEK İSTEDİ HEDİYE EVET.

ABİM TÜM EŞYALARI ALDI. YENGEM TABAK ALMIŞ ANNESİNİN PARASINDAN ABİM ONU DA ÖDEDİ SONRA ANNESİNE. EVİ DE BABAMLAR DA PARA KATARAK ABİM ALDI. TEYZESİ BARİ EV ETİLER DE OLSAYDI DEDİ(DAHA NEZİHMİŞ)
YENGEMİN İŞİ VE MESLEĞİ YOK. BİZE GELDİ BEN OĞLUNUZUN BİR KURUŞUNU YEMİYORUM DİYE BAĞIRDI(KENDİ KENDİNE . GELİRİ YOKSA BU KADIN NE YAPIYOR?)

BEN ÇALIŞIYORUM. DURUP DURURKEN BANA BEN SOKAKTA KOCA ARAMIYORUM DEDİ. 29 YAŞINDAYIM VE EVE HER GÜN ''KOCA'' GETİREN BİRİSİ DEĞİLİM
abinizi, yengeniz ve annenizin kayinvalide gelin kapismalarini cok icsellestirmissiniz. size ne, birbirlerini yiyip dursunlar. calisiyor musunuz? sadece kendinize odaklanin ve kendinizi kurtarmaya bakin...

Türküm öncelikle.
Cümle bütünlüğü olmayışının sebebi kısa yazmaya çalıştığımdan toparlayamamak oldu.

Mümkün olduğunca belirttim kişileri ama sürekli tekrar edersem isimleri , sizler boğulursunuz diye düşündüm.

Bold yani kalın daha rahat seçilir diye tercih ettim aslında. Güncellemeyi de mavi yaptım ki göz yormasın , göze çarpsın.

Özeti şu: öncesinde annemle can ciğer olan (içini tahmin ettiğim abim) evlendikten sonra bizden uzaklaştı yalancı iftiracı birisi oldu. Yengemin hayaliydi gerçek oldu yani.

Yengemin niyetini anlamıyorum. Hayatta ne onunla konusan bir babası var ne de bir arkadaşı var. Ama suç benim abimde, elin kızı bizi istemez saygı duyarım.

Ailemin tek problemi abimle görüşememek. Babam evlatlıktan reddedeceğim diye sallıyor ama kıyamıyor. Torununu görmek istiyor anne ve babam. Süreç anne babam için aşırı üzücü. Ne oluyor ne yapabilirim , torunlarını görsünler istiyorum
Bu sizi döven abiniz mi? Öyle bir abim olsa görüşemiyorum diye üzülmekten ziyade kendim görüşmeyi keserdim. Siz neden üzülüyorsunuz?

Benim de abim var mesela bu kadar olmasada o da sıkıntılı biri daha doğrusu anlaşamıyoruz yani. Ben bayramdan bayrama görüşüyorum kendisiyle. Bana ağız,burun dalsa yüzüne bakmazdım.

Ailenizde torunlarını görmek istiyorsa çözümü kendileri bulsun. Siz karışmayın.

Ayyyyyy kıyamiş daha yaşadıklarını anlatmaktan aciz olan ,başka üyeler tarafından paragraf paragraf anlatılma gereği duyulan 29 yaşında kadın disleksi kelimesini öğrenmiş .Hadi cümle içinde kullanalım da benimseyelim olur mu ?
Kusura bakmayacaksın güzelim buraya yorum yapıyorsan yorumu seçemezsin gayet de herkes tüm düşüncelerini söyler
Hayatın boyunca abini öven onun değerli kıymetli evladı olduğunu senin kafana vura vura öğreten anan eminim aşık olduğu oğlunu hiç aramıyordur bize gel diye .biz de yedik
Hangi argümana göre seçiyormuşum cümlelerimi
anlattığın durumun çıkarımının argümanı Canım bunlar.
Evli barklı adamın maaşının babasının hesabında işi ne ?altınlarının babasının evinde ne işi var?tutar bi kasa koyar .ama olur mu gelin yer diye o evde kalacak kasaya niye göndersin?29 yaşındaki koskoca kadin ayrı eve çıkamıyor, artık çay servisi yapmıyorum diye seviniyor
Adam çocuklarını birey yerine koymuyor ki 29 yaşındaki kadin cocukluk travmasi yasiyor dayaktan , ağzını burnunu dağıttırıyor oğluna ses etmiyor , erkeğe cay servis edeceksini aştirdim diye kendini kadin devrim yaptim sanma psikolojisinde hala gelmiş babam melektir diyor
Ayrıca iğrenç de sensin yengene kurban ol Ne güzel kocasını almış avucunun içine , evini altınlarını her şeyini üstüne geçirtmiş mutlu mesut huzurlu yaşıyor Sen de uzaktan çatır çatır çatlıyorsun
Siz neden bu kadar yükseldiniz ki konu sahibine?

abim silahıyla beraber altınları bize bıraktı zarar görmesin diye.
yeni evlilerin evine çok hırsız girer istatistiki olarak.
altınları istediklerinde diğer abim de alır koyar
annemler bankaya koyun oğlum evde çalınsa dedi
abim yanaşmadı

çalışmayan kadının abimin parasını yememesi münkün mü? bu ifade neye göre? çalışmadığını söyleme sebebim olayın garipliğini ortaya çıkarması. konuyu açıklıyorum ya hani.

sokaktan koca aramıyorum diyor tebrik mi edelim evli kadın koca mı arasaydı bu atıf kime?

tayt konusu da:
ben taytım eskidi tayt alacağım dedim.
alma ben sana vereyim dedi
yok tesekkür ederim alacağım dedim
yok ben vereyim diye ısrar ediyor, az giymiş
benim de içime sinmez birinin şeyini giymek
sen benden iğreniyorsunnn diye bagırmaya basladı
tamam getir dedim.
aldım yıkadım kaldırdım
bir gün geldi
altınlar olayında durup dururken tayt verdim sana taytımı verrr taytımı ver dedi
çıkardım verdim
benle ne alaka konu?
Abinizin parasını yemesi yalnızca abinizi ilgilendirir yalnız. Neticede sokaktan birisinin parası değil kocasının parası. Bu söyleminiz çok yanlış. Konuyu tam anlayamadım çok karmaşık ve daldan dala atlar tarzda anlatılmış ama size tavsiyem abiniz ve abinizin evliliğiyle alakalı hiç bir konuya dahil olmayın,yorumda bulunmayın.

Abinizin parasını değil KENDİ EŞİNİN parasını yiyor. Evde çalışıyor aslında. Hayatımda hep çalıştım , kariyer de yaptım. Doğumda bir süre çalışmadım ve bu ev hanımlığı kadar kıymeti bilinmeyen başka bir alan yok bunu gördüm. Abiniz evi temizlemeye, yemek yapmaya birini tam zamanlı alsa ne kadar maaş , sigorta öderdi bir araştırın . Abiniz evde oturup işleri yapsın yengeniz çalışsın ya da ? Ya daaa bundan bize ne ? Kendileri bilir değil mi? Onun parası bunun parası değil anlayacağınız. Emin olun abiniz borçlu çıkar .

Tayt konusu çok basit tuhaf bir kavga . Hala aynı detayları yazıyorsunuz. Ne gerek var diyorum şu tip durumlara. Buraya da taşıyorsunuz. Bence uzak olmaları çok iyi olmuş. Aile olmalarına bir türlü izin verilmemiş bu insanların.
Abimin parası değil evin kazancı o zaten durup dururken oğlunuzun parasını yemiyorum demesi garip olan , ne yiyorsun tam olarak. Teyzesinin ev etiler de olsaydı demesi mi normal mesela. Farklı açılardan bakıyoruz.

Abime temizliğe yardım et, gece kalkıp çocuga bak diyen de bendim ki iki abimde hepsini yapar. Kadın çalıssa da çalısmasa da çocuk farklı sabır isteyen bir mesai. Diğer yengem gediğinde de iki yeğenimle aynı anda ilgilenmeye çalışıyorum kadın kocasıyla karşılıklı bir kahve içsin diye.

Tayt konusunun dolu olduğunu söylemiyorum ki üslubunu tarzını anlayın diye yazdım.

Tam olarak hangi noktada aile olmalarına izin verilmemiş mesela?

Paragraflar çok kopuk kopuk olduğu için anlamadım. Sizi döven abinizin hayatıyla fazla meşgul olmuşsunuz. Çalışıyorum demişsiniz, kendi hayatınıza bakın işte ne güzel. Anneniz babanız da yaşlı diye üzülüyor olabilirsiniz de yetişkin insanlar sonuçta. Onların oğlu sizin oğlunuz değil. Her şeyi siz çözemezsiniz. Görüşmek için bile ısrarcı olmamanız lazım.

Ben önce Türkçe anlaşılır şekilde kendini anlatmayı öğrenmeni tavsiye ederim gerisi kendiliğinden gelir

Abimin parası değil evin kazancı o zaten durup dururken oğlunuzun parasını yemiyorum demesi garip olan , ne yiyorsun tam olarak. Teyzesinin ev etiler de olsaydı demesi mi normal mesela. Farklı açılardan bakıyoruz.

Abime temizliğe yardım et, gece kalkıp çocuga bak diyen de bendim ki iki abimde hepsini yapar. Kadın çalıssa da çalısmasa da çocuk farklı sabır isteyen bir mesai. Diğer yengem gediğinde de iki yeğenimle aynı anda ilgilenmeye çalışıyorum kadın kocasıyla karşılıklı bir kahve içsin diye.

Tayt konusunun dolu olduğunu söylemiyorum ki üslubunu tarzını anlayın diye yazdım.

Tam olarak hangi noktada aile olmalarına izin verilmemiş mesela?
Bu tüm yorumlarınız evin içine müdahale göremiyor musunuz? Bu noktaların hepsinde izin verilmemiş işte .

Öncelikle bir kadın olarak şunu öğrenin.abiniz temizliğe yardım etmiyor . Kendi temizliğini zaten yapması gerekiyor. Sürekli kadın yapınca kadının görevi olup, erkek de yardım eden pozisyona konumlandırılıyor. Yanlış bir bakış açısı.

Sizi sabah aradı ve telefonu açar açmaz abinizin parasını yemiyorum mu dedi yani? Bu diyalog böyle olabilir mi? Alay eder gibi kopuk kopuk yazıyorsunuz. Neyse siz bilirsiniz .sonuçta su akar yolunu bulur . Kimse o şekilde kaosla sürdürmez hayatını. Abiniz de bir ailesi olduğunun kabul edilmesini istemiş belli ki. Siz ebeveyn değilsiniz zaten . Bırakın anne babanız kendileri çözsün meseleyi. Merak etmeyin kimse bundan kahrolmaz.

Ben önce Türkçe anlaşılır şekilde kendini anlatmayı öğrenmeni tavsiye ederim gerisi kendiliğinden gelir
Cümleleri kısa kesmeye çalıştım ama çok konu olduğundan toparlanamadı. Olay bu, türkçeyle ilgili sorunum yok
Bu tüm yorumlarınız evin içine müdahale göremiyor musunuz? Bu noktaların hepsinde izin verilmemiş işte .

Öncelikle bir kadın olarak şunu öğrenin.abiniz temizliğe yardım etmiyor . Kendi temizliğini zaten yapması gerekiyor. Sürekli kadın yapınca kadının görevi olup, erkek de yardım eden pozisyona konumlandırılıyor. Yanlış bir bakış açısı.

Sizi sabah aradı ve telefonu açar açmaz abinizin parasını yemiyorum mu dedi yani? Bu diyalog böyle olabilir mi? Alay eder gibi kopuk kopuk yazıyorsunuz. Neyse siz bilirsiniz .sonuçta su akar yolunu bulur . Kimse o şekilde kaosla sürdürmez hayatını. Abiniz de bir ailesi olduğunun kabul edilmesini istemiş belli ki. Siz ebeveyn değilsiniz zaten . Bırakın anne babanız kendileri çözsün meseleyi. Merak etmeyin kimse bundan kahrolmaz.
Gelip soruyordu yalnız. Sence biz doğuma Amerika’ya gidebilir miyiz. Hayırlısı diyorsun tatmin olmuyor falan.

Bir kadın olarak şunu biliyorum ki iki tarafta çalısıyorsa her şey eşit olmalı neredeyse ama birisi çalışıyorsa diğeri de evdeki zamanında bir şeyler yapar.

Hayır eve geldi bağımsız cümleler kurdu gitti. Tayt olayı gibi poğaça olayı gibi. Evleniyorum diye yuvasını yıkma olayım gibi. Kadın dengesiz . Çevresinde bir tane arkadaşı yok, babası kadınla görüşmüyor falan

Cümleleri kısa kesmeye çalıştım ama çok konu olduğundan toparlanamadı. Olay bu, türkçeyle ilgili sorunum yok

Gelip soruyordu yalnız. Sence biz doğuma Amerika’ya gidebilir miyiz. Hayırlısı diyorsun tatmin olmuyor falan.

Bir kadın olarak şunu biliyorum ki iki tarafta çalısıyorsa her şey eşit olmalı neredeyse ama birisi çalışıyorsa diğeri de evdeki zamanında bir şeyler yapar.

Hayır eve geldi bağımsız cümleler kurdu gitti. Tayt olayı gibi poğaça olayı gibi. Evleniyorum diye yuvasını yıkma olayım gibi. Kadın dengesiz . Çevresinde bir tane arkadaşı yok, babası kadınla görüşmüyor falan
Kadını kötülememizi istiyorsunuz bence. Anlattığınız şekilde saygısızlıkları, hakaretleri olmuşsa görüşmeyeceksiniz. Anneniz evde konusunu açtıkça bunalıyorsanız "Anne ben bu konulara artık hiç girmek istemiyorum." diyeceksiniz. Hayatları hakkında kafa yormayıp yargılamayıp dahil olmayacaksınız. Telefonları açmayıp mesajlara dönmeyeceksiniz. Ha illa bunları yapmak istiyorsanız da bunalmaktan şikâyet etmeyeceksiniz. Bir insan ancak kendi hayatını taşıyabilir ki o bile ağır geliyor bazen. Siz böyle iki üç hayat üzerine kafa yorarsınız bir yere varamazsınız ki.

Kadını kötülememizi istiyorsunuz bence. Anlattığınız şekilde saygısızlıkları, hakaretleri olmuşsa görüşmeyeceksiniz. Anneniz evde konusunu açtıkça bunalıyorsanız "Anne ben bu konulara artık hiç girmek istemiyorum." diyeceksiniz. Hayatları hakkında kafa yormayıp yargılamayıp dahil olmayacaksınız. Telefonları açmayıp mesajlara dönmeyeceksiniz. Ha illa bunları yapmak istiyorsanız da bunalmaktan şikâyet etmeyeceksiniz. Bir insan ancak kendi hayatını taşıyabilir ki o bile ağır geliyor bazen. Siz böyle iki üç hayat üzerine kafa yorarsınız bir yere varamazsınız ki.
Kadın kötü, buna ihtiyacım yok. Ama asıl sorun benim abimde bu ayrı bir konu.

Benım derdim bu insanlarla görüşmek değil ben derdimi anlatamıyorum galiba. Geçen yaz 3 ay annemler koydeydi aramızda iyiydi. Bir kere gitmedim evlerine. Ki aradılar çağırdılar.

İlk mesajımda da söyledim haklı suçlu aramıyorum. Ama bir başka bakış açısıyla da istediklerini vermek mantıklı değil gidip rahatsız etmeli bu ayrı.

Annemi anlattım , söz dinleyen cinsten değil. Herkesin evladı ama anne baba olunca böyle oluyormuşmuş. Bugün babamı bankaya çağırmış ortak hesabı üzerine almaya. Babam görünce erimiş mesela ne saçma di mi

Kadın kötü, buna ihtiyacım yok. Ama asıl sorun benim abimde bu ayrı bir konu.

Benım derdim bu insanlarla görüşmek değil ben derdimi anlatamıyorum galiba. Geçen yaz 3 ay annemler koydeydi aramızda iyiydi. Bir kere gitmedim evlerine. Ki aradılar çağırdılar.

İlk mesajımda da söyledim haklı suçlu aramıyorum. Ama bir başka bakış açısıyla da istediklerini vermek mantıklı değil gidip rahatsız etmeli bu ayrı.

Annemi anlattım , söz dinleyen cinsten değil. Herkesin evladı ama anne baba olunca böyle oluyormuşmuş. Bugün babamı bankaya çağırmış ortak hesabı üzerine almaya. Babam görünce erimiş mesela ne saçma di mi
Bu ortak hesapta sizin de birikiminiz var mı? Aile hesabı mı? Tam anlayamadım. Rızkınıza girilen bir durum yoksa hiç bulaşmayın derim. Kendi hayatınızı kurmaya bakın. Hem siz onların hayatında söz sahibi olmak isterseniz yarın bir gün yuvanız olunca onlar da sizi yargılar ve eleştirir. Huzurunuz kaçar. Anne babanızın da gözünü açmaya, onları kurtarmaya falan çalışmayın. Kendi çocuklarıdır. Nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar. Gerekirse sizden gizli yaparlar ama illaki bir yolunu bulurlar.

Bu ortak hesapta sizin de birikiminiz var mı? Aile hesabı mı? Tam anlayamadım. Rızkınıza girilen bir durum yoksa hiç bulaşmayın derim. Kendi hayatınızı kurmaya bakın. Hem siz onların hayatında söz sahibi olmak isterseniz yarın bir gün yuvanız olunca onlar da sizi yargılar ve eleştirir. Huzurunuz kaçar. Anne babanızın da gözünü açmaya, onları kurtarmaya falan çalışmayın. Kendi çocuklarıdır. Nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar. Gerekirse sizden gizli yaparlar ama illaki bir yolunu bulurlar.
Hayır allah korusun babama bir şey de olsa herkesin hesabı belli . Biz çalışan insanlar olduğumuz için babam yatırma çekme işlemlerini yapıyordu. Bugün 20 senedir ortak olan hesabından babamı atmış. Benım hesabım ya da öteki abimin hesabı hala ortak bu durumda .

Benım evleriyle falan işim yok. Kavga ettik abin bana sunu yaptı diye gelirdi. Abi karına güzel davran derdim. Ben diğer yengemle de çok iyiyim. Nasıl bu kadar iyisiniz dedi. Biz birbirimizi kırmıyoruz. Ben abimle kavga ederim kardeşiz unuturuz. Sen kendi kardeşinle kavga edersin kardeşsiniz unutursunuz ama birbirimizle allah korusun bir şey olsa unutamayız o yuzden birbirimize saygı duymamız çok önemli diyordum.
Burada ünlü bir yer var sen gittin ben gitmedim dedi. gel götüreyim dedim. Senin evde çikolatan var dedi. Çıkardım önüne istediğini al dedim. İçecek ne beğeniyorsanız alın yemeğinizi de alın kocanla basbasa ye siz yeni evlisiniz dedim. Bize gel kal dedi. Sonra siz yeni evlisiniz dedim. Ne yapsaydım baska basımda mı gezdirseydim sen bu evin kızısın diyorduk. Forumda görümce başlıklarını okusak yarısı deccal . Gerçekten iyi olmam lazımdı diyorum bazen belki

Burdaki tek suclular anne babanız . Cünkü oğullarını onlar yetiştirdi. Üzülürlerse de onlar üzülecek çünkü bu olayları yaşatan oğulları. Sizi bağlayan bir durum yok. Gelini saygısız buldum ama onu da bağlayan bir durum yok. O nsıl annesini yanına almış abiniz ise ailesine sırt çevirmiş.

Bakın biri çalışmıyorsa o yapar fikriniz o evin içine müdahale oluyor. Abiniz bu kadar kıymetliydi niye evlenmeden sürekli kavga ettiniz. Kalsaydı anne evinde ...

Yeğen, torun hikaye bence önce çocuğu görelim sevdasını bırakın. Görüşmeyin rahatsızsanız

X