Mutlu bir evliliğin ve eşliliğin sırrı nedir ?????

Çok güzel gözlemler ve tespitler yapmışsınız.
Tamamen bende size katılıyorum...

bunu ben yazdm sankiiiiiiii:18:

bende sunları gozlemledım erkeklerde kocam dahil olmak üzere........

1- kaynana görumce vs konu onlarsa gelin sucludur susucaksın hep hizmet edicen hep susucan el kızıyızyaaa

2 -işlerine karısmıcan maddi konuda cok sıkmıcan hesap sormak olarak algılıyorlar

3 - mumkunse tv izlerken vs hiç bulaşmıcan kafana gore yanlız yanlız takılcan onlar ısteyınce opme luksune sahipler

4 - yemegini önune koycan asla yardım beklemıcen onlar yorulurlar ama kadın mukemmel guce sahıp

5 - haaa bide hep gülücen hep neşeli olcan hic aglak bi tip olmucan onları mutlu etmeye programlı olucan senın nehıssettıgın kocanın ne hıseettıgınden daha onemlı degıl

sezen aksunun dedigi gibi ERKEKLERRRRRRRRRR canımıııı sıkıyorrrrrrrrrrrrr

Çok güzel gözlemler ve tespitler yapmışsınız.
Tamamen bende size katılıyorum...

bende bu tavsıyelerı cok yararlıb uldum
bırde konu sahıbının esını cok asırı derecede elestrıdıgını uyardıgını durtukledıgını dusunuyorum yazdıklarından

Bende 4 aylık evliyim .. yalnız dikkatimi çekiyor genelde herkes ilgisizlikten şikayetçi..

bunun onların üzerine çok düşmekten çok aşırı ilgiden bu şekilde olduğunu düşünüyorum.. çünkü ben akşam eve gelince yemek çamaşır bulaşık mutfak derken bir takım ev işleriyle uğraşırken farkında

olmadan onu yalnız bırakıyorum . e durum böyle olunca bu sefer ben ona karşı ilgisiz gibi oluyorum nerdesin aşkım sen niye oturmuyorsun yanıma .. gel film izleyelim sıkıldım demeye başlıyor..

bizde nişanlılıkta da böyle da olsa zaman zaman benim kıskançlıklarım yüzünden onu kontrol etmek istediğimin farkına varıyordu.. o zaman kendisini çekiyordu.. şimdi tersine döndü tam anlamıyla...

evde iş güç ile uğraşınca onunla ilgilenemediğimi farkedip üstüme daha çok düşüyor.. bazen sırf bu yüzden haftasonu sen çıkabilirsin bigün arkadaşlarınla dediğimde

hani benim işim var diye.. sırf bu yüzden yardım eder ütülerimi yapar... birlikte olalım diye...

hep deriz ya dırdırı sevmiyorlar.. aynen öyle .. neyi yapmıyorsun etmiyorsun diye sitem edicek olsam sıkılıyor.. o yüzden uslup değişikliği yada şakayla karışık söylemeyi tercih ediyorum..

Kİ BİZ BİRDE BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ AYNI İŞYERİNDE

erkekler zorsa ne yapalım biz kadınlar ZORU severiz :)

Son düzenleme:

Severek evlendiğinizden emin olun, yada o sizi sevip sevmediğinden emin olun. sanki evliliğiniz bir zorunlulukmuş gibi anlaşılıyor.
Umarım sorunlarınızı aşar çok mutlu olursunuz.

Merhaba Canım, nasıl desem bilmemki; 30 yaşında bir erkek hemde 1,5 ay gibi bir süre seninle olmayacak ve senin yaklaşmanı bekleyecek. Bunda bir tuhaflık var. Cinsellik, sağlık hiç bir insanın vazgeçemeyeceği bir olgudur. Bana göre hayat ilişkiler üzerine kuruludur ve yaşanmadığı takdirde hayat anlamını yitirir.

Erkekler nikahlarina alana kadar tum sirinliklerini sergiliyorlar nikahtan sonra bir rahatlik cokuyor ustlerine sonrasi gecim derdi coluk cocuk. Bizim turk erkekleri diger ulkelere gore romantik olarak adlandirilmazlar genelde (tabii bu hepsi icin gecerli degil).
Sevgisini gosterebilen kadinina kadin muamelesi yapan bir erkege sahip olanlar cok sanslilar diye dusunuyorum aman kiymetini bilin.
Sizin sorununuza gelince esiniz maalesef odun, cunku aynisindan benim de var:)) Benim esimde babasina benzedigini soyler hep, bu da demektir ki ben babamin yasina da gelsem degisemem. Degisir mi, problemlerinden dolayi mi soguk davraniyor vs. vs. ya da dilerseniz zamana birakin, degismiyorlar. Bir insan yedisinde neyse yetmisinde de o diye bosuna dememisler. Gecen sadece zaman oluyor, zamanla kimse degismiyor.

tavsıyelerınız ıcın cok tesekkur ederım,ıyı geldı,deneyecegım emın olun,ınsallah olumlu sonuclar olur.

umutsuzluk bendekı sevgısını kaybettırmedıkı sadece bosa cabaladıgımı dusundugum ıcın uzuluyorum bu sebepten umutsuz gozukebılmıs olabılırım.ben hep benden yana da bır sıkayetın vs varsa soylekı kendımı duzeltmeye hazırım dıyorum zaten bunu bılıyor,yanı boyle bır sorunu olsaydı sımdıye kadar coktan soylemıstı ya da bılemıyorum tabı soylemek ıstemedı belkıde.
borc meselesınde ıse once genele vurdum,sonra kısısele doktum olayı,borc tabıkı ıkımızın borcu bende dusunuyorum ama sabredıyorum,yıl sonuna kadar bu sıkıntı surecek bıraz sonrasında duzelıcek bılıyorum oyle ya da boyle yanı,bunuda bılıyor ama tekrar tekrar sorun yapıyor,ben ıstekı,aılemdekı vs sorunlarımı sıkıntılarımı hemen hop gelıp kocama anlatmadıgım ıcın ıcımde tuttugum seyler var bunlarada uzuluyorum ama napabılıyorum anlamında soyledım.yanı zamanla herseyı goruyorsun yasıyorsun.ama esım bıraz sabırsız ve pımpırıklı ıste o yapamıyor.kendıne zarar verıyor aslında ona uzuluyorum.herneyse.tesekkur ederım dıleklerınız ıcın.

tesekkur ederım ılgınız ıcın,soyledıklerınıze gercekten katılıyorum cok dogru,ama anladıgım tek bısey var bunada sabır sabır sabır.

cok cok da duz giden bir evliligim yok gel gitlerle yasiyoruzzzz....
ama sunu anladim ki arkaslarin demesi gibi gormezden gelecen basda bu ne kadar dogru bilmiyorum ama inanki boyle olunca daha huzurlu sakin bir evlilik oluyor

benım esımde bu sozlerı bıkac cumleyle eksık soyledı dıyebılırım,genel yapı bu demekkı,dogru olan tek bısey var kı bı onlar zaten bunalır,sıkılırlar veya dırdırdan bıkarlar oyle degıl mı,bızım hıcbıseye ıhtıyacımmız,beklentımız,ıstegımız olamaz,neden cunku bız herseyı sevgıye baglıyoruz benım esımın meshur lafıdır,dedım kı ıcımden bende sende ne kadar odunsun kütüksün sen neye baglıyosun,acaba ıcımde sevgı olmasa senın yanında ısım ne senın ıcın neden ugrasıyım neden bugün bu sorunları dıle getırıyım,senınle ugrasmadıgım gun zaten benım ıcın bı anlam ıfade etmedıgını belırtır dedım,bılemıyorum ya bırde kadınları anlamak zordur derler,allah askına neyımız zor,seven bı ınsan ıcın,duzgun davranıs,güzel bır soz yeter,asıl erkeklerı anlamak en zoru hayatta.resmen sınav.

herzaman ıyı,herzaman super,mukemmel,eşsız,butun olumlu ozellıklerın uzerınde toplandıgı bır robot onların ıstedıklerı,hep onlar ıster,neden acaba bayanlar bunu ıstemez ıstemeye hakkı yokmu gayet var,ama sıkıyosa dıle getır haklıyken haksız duruma dusurmeyıde cok ıyı becerırler yanı.oylede bır ozellıklerı vardır.

bende bu tavsıyelerı cok yararlıb uldum
bırde konu sahıbının esını cok asırı derecede elestrıdıgını uyardıgını durtukledıgını dusunuyorum yazdıklarından

esımın bu yonden rahatsız oldugunu dusunmuyorum,kendısı zaten bana boyle bır talepte bulunuyor cogu zaman,eger bı eksıklık vs varsa bana soylekı ben kendımı duzeltıyım dıyor,bende bunun uzerıne olursa farkına varmasını saglıyorum.

karşılıklı sevgi ve saygı lazım ilk önce tek taraflı olmaz. aç kalsanda dışarıya belli etmiyeceksin her zaman eşine destek olacaksın. öyle şunu isterim bunu al bana deiyeceksin erkekler nefret eder. başka kişilerin evlilikleri, evleri v.s. ile karşılaştırmayacaksın çünkü herkesin bütçesi farklıdır. birde herkes gerçekçi değil dışarıda canım cicim evin içinde yabancıdırlar. kıskanacaksın ama bunu belli etmiyeceksin kararında olacak. her şeyde onun dert arkadaşı olabilmelisin ki herşeyi sana anlatsın danışsın. aslında eşler birbirlerinin hem eşi, hem arkadaşı, herşeyi olabilmeli yoksa kavgalar tartışmalar kaçınılmaz olur.

sen sanslıymıssın ozaman,ben hıc ev temızlıgı,mutfak vs ıslerını yaparken esımın benı cagırdıgını duymadım,bekledım ama malesef havamı aldım.kıymetını bıl yanı,dıyorum ya rahat adam dıye oyle ıste.

canım haklısın ama olaya hep biz mi anlayışlı bakacağız diye yaklaşırsan inan üzülürsün ve bir şey değişmez ben de her zaman anlayışlı olamıyorum ama olduğum zaman evliliğimiz daha huzurlu erkekler düz mantık yanındayım seviyorum nokta biz ise sevilmek kadın olduğumuzu hissetmek hep flört havasında olmak isteriz erkeklerde evlendik ne gerek var yaklaşımında ama kocalarımızı şikayet ederek değiştiremeyiz bakış açımızı değiştirmek daha kolay ilgisizlik jest yapmama bence öncelikli sorununuz değil çünkü hemen her ilişki böyle bence sen 1,5 aydır niye cinsel anlamda senden uzak kaldığını sor önce bunu çöz

Severek evlendiğinizden emin olun, yada o sizi sevip sevmediğinden emin olun. sanki evliliğiniz bir zorunlulukmuş gibi anlaşılıyor.
Umarım sorunlarınızı aşar çok mutlu olursunuz.

ben severek evlendım,severek cabalayarak,mucadele ederek buralara geldık,kı benım ısteklerım sevgıden oturu beklenılenler,duygusallıga aclıktan yanı,ama boyle davrandıgı ıcın bende ne oldu sevgısımı bıttı yoksa benı hıcmı sevmemısmıydı dıye soruyorum kendıme her gece.sevse bunlarıda yasatıcagını dusunmuyorum zaten ama neyse.bende bılemıyorum.

tabıkı yıtırır,ama bu hep benım ya da hep bır tarafın ıstemesıyle tekrar canlanıp ayaga kalkmaz kı,bu sebepten bende hıc ses etmıyorum,hayırlısıiiya devam edıcek ya da sonlanıcak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…