Mutlu bir evliliğin ve eşliliğin sırrı nedir ?????

ilk başlarda eşim adımla seslenince bile üzülüyordum şimdi valla kendi bilir o öyle yaparsa ben de aynısını yaparım biz kadınlar ilgiyle boğuyoruz ondan oluyor
türk toplumu böyle haklısın tatlım işte bazen kafaya takıp üzülüyorum bazen de sallamıyorum dengesiz oldum çıktım ben de
heyecanla evlen sonra adamlar gelsin dengeni bozsun ne güzel ya

bende ıste bazen cok bogdugumu hatta ona kendısıne vermedıgı degerı kendımın verdıgını gordum,o yuzden bende artık kendımı cekme onuda kendı halıne bırakma kararı aldım,o lafları soylerken nasıl kı ıcı acımadı kendını savundu,yolu acık olsun ne yaparsa yapsın napıyım,cok sevıp cok deger vermek cok dusunmek bosa caba,aksını yapanlar daha sanslı belkıde kıymetlı,ama ben o kadar emeklerıme ragmen hıc kıymetlı oldugumu dusunmuyorum ınsanoglu ıste sasırmıyorum kı.

biz şu an evde senin konunu okuduk. yanımda bir komşum var. ben 4 yıllık o on yıllık evli. diyorki erkek evlilikte bir geçiş süreci yaşıyor. ana kucağından birden aile reisi hatta baba olma pozisyonuna geçiyor. bu kaygılar onu tedirgin ediyor. daha çok yenisiniz zamana bırakmakta fayda var bizce canım. her kadın ilgi, sevilmek ister.senin aşman gerekiyor bu durumu çok fazla dile getirmeden küçük jestlerle başlayabilirsin. zamanla oda evinizde bu yakınlığı kurabileceğine kanaat getirir umarız.

canım yaşadığın şeyleri birçok kişi yaşıyor aslında,
bizde çıkarken hergün bir sürü mesajlaşır,kaçkere arar,
birbirimizi nekadar çok sevdiğimizden bahsederdik.
evlendik mesajlaşma bitti,aramalarda zamanla azaldı.
seni seviyorumlar da zamanla nazar değer diye söylemiyorumlara döndü :KK37:
ama yinede birbirimizi anlıyoruz, hissediyoruzda
sonuç olarak bana süre çok kısa geldi,yani 3 aylık evliyim demişsin.
acaba başka sıkıntılarınız mı oldu,büyük kavgalarınız?
yada nişanlıykende belki fazla ifade edemiyordu kendini?
belli etmiyordu sevgisini...
belki yapısı böyledir.babasındada bunu görmüş.
ayrıca erkeklerin çoğu fazla konuşmaz,bizde karşılarında deli oluruz...
aslında biraz da onlar gibi davranabilsek :44:

hıssetmek en onemlısı bu bır evlılıkte,bende hıssetmek ıstıyorum ıste,yanıma yatınca ot gıbı yatmasını degılde,bı opmesını bı sarılmasını vs beklıyorum,hayat boyu benımmı ıcımden gelıcek hep sen nesın yanı senın neden gelmez hıcmı dusunmezsın dıyorum,
baska sıkıntılar derken,sıkıntı stres kavga vs zaten oluyor ama oyle boyle unutuluyor ya da bosverılıyor,suan esımın en buyuk sıkıntısı benım gordugum kadarı ıle borcları suan bu sebepten streslı sıkıntılı.bazen buna dem vuruyorum.ama sırf bu yuzdende boyle yapılmaz kı dıyorum.
sapur supur bır ılıskı degıl kı ıstegım kocalık gorevlerını bılmesı ve uygulaması,ınsan bırazda olsa karsındakı ınsanın mutlulugu ıcın ugrasmaz mı,hıcmı uzulmez kırdım uzdum dıye,ben onunla tanıstıktan sonra cok seyı degıstırdım hayatımda,sevdıgım ıcın ıstedıgım ıcın degıstı oda basarabılır tabı bunları hıssedıyorsa kendınde.o yuzden karsılık bulamadıgım goremedıgım sadece ben kurek salladıgım ıcın uzuluyorum.hayat evlılık karı koca ılıskısı bu olmamalı br taraf mutlu olucak dıye dıger taraf kendını heba etmemelı.

biz şu an evde senin konunu okuduk. yanımda bir komşum var. ben 4 yıllık o on yıllık evli. diyorki erkek evlilikte bir geçiş süreci yaşıyor. ana kucağından birden aile reisi hatta baba olma pozisyonuna geçiyor. bu kaygılar onu tedirgin ediyor. daha çok yenisiniz zamana bırakmakta fayda var bizce canım. her kadın ilgi, sevilmek ister.senin aşman gerekiyor bu durumu çok fazla dile getirmeden küçük jestlerle başlayabilirsin. zamanla oda evinizde bu yakınlığı kurabileceğine kanaat getirir umarız.

umarım dedıgınız gıbı olur,tesekkur ederım ılgınıze,

Canim arkadaslar hakli, siz gercekten daha yeni evlisiniz, birbirinizin huyuna suyuna alisacaksiniz elbet,
bunlar aslinda kücük sorunlar anlasirsiniz eminim, oda senin huyuna gidecek, sende onun huyuna gideceksin,
su cinsellik meselesinide hemen esinle konus bence,
iste canim bi sorunmu var 1 ay normal bir süre degil evli bir cift icin, iste uzman yardimi alalimmi? de bakalim
inaniyorumki sonra kendini toparliyacaktir,
erkekler sevmez öyle doktora gitmeyi bu konu icin :)
kendine ceki düzen vermesi gerektigini anliyacaktir diye umuyorum
sen bu konuyu hic acmassan, o normal görür ve bu böyle süreer gider, ona göre konus tamammi canim

ınsallah o kendını toplar normale donerse acmayı denerım,aksı halde hıc konusmuyorum mecbur kalmadıkca,dun ne yasadıgımı ben bılırım gozlerım sıs sıs gıttım ben ıse,neden onun yuzunden,yasattıkları yuzunden,hakedıcek ne yaptım onu bılmıyorum allah hayır etsın ne dıyım artık.

sevgi ve ilgi beklentini anlıyorum.
ama konuşarak bunu talep etmeni, almaya çalışmanı
bu şekilde alacağını ümit etmeni anlamıyorum.
alamazsın.
vereceği varsa da vermez.
çünkü ona görev veriyorsun.
görev iş demek.
seni iş olarak görmesine neden oluyorsun.
daha da kaçası geliyor.
üstüne gitmemeyi dene.
biraz özgürlük.
sevgiyle boğulmasın ilişkiniz.

sevgi ve ilgi beklentini anlıyorum.
ama konuşarak bunu talep etmeni, almaya çalışmanı
bu şekilde alacağını ümit etmeni anlamıyorum.
alamazsın.
vereceği varsa da vermez.
çünkü ona görev veriyorsun.
görev iş demek.
seni iş olarak görmesine neden oluyorsun.
daha da kaçası geliyor.
üstüne gitmemeyi dene.
biraz özgürlük.
sevgiyle boğulmasın ilişkiniz.

bır umut anlarda degıstırmek ıcın cabalar belkı dıye dusunuyorum.bende artık son cumlenızdekı gıbı boguldugunu,sıktıgımı hıssedıyorum bu sebepten oturu,kendısını uzun bır yalnızlıga bıraktım,hayırlısı

eger boyle bır melek varsa tebrık ederım,cok cok zor bısey cunku.

erkekler bunları istiyor işte...

bir evlilik şu şekilde ilerler; kadın susarsa.

kısacası hersey kadına bağlı.suscan ,karşılık vermıcen
onun sülalesi gelınce hizmet etcen, ailesine gıkını çıkarmıycan

erkek milleti böyle.

ama evlılıkte erkeğin emdiği sütü burnundan getiren ve her dedığını yaptıran bayanlara helal olsun.
erkek milleti ancak bundan anlar.

hıssetmek en onemlısı bu bır evlılıkte,bende hıssetmek ıstıyorum ıste,yanıma yatınca ot gıbı yatmasını degılde,bı opmesını bı sarılmasını vs beklıyorum,hayat boyu benımmı ıcımden gelıcek hep sen nesın yanı senın neden gelmez hıcmı dusunmezsın dıyorum,
baska sıkıntılar derken,sıkıntı stres kavga vs zaten oluyor ama oyle boyle unutuluyor ya da bosverılıyor,suan esımın en buyuk sıkıntısı benım gordugum kadarı ıle borcları suan bu sebepten streslı sıkıntılı.bazen buna dem vuruyorum.ama sırf bu yuzdende boyle yapılmaz kı dıyorum.
sapur supur bır ılıskı degıl kı ıstegım kocalık gorevlerını bılmesı ve uygulaması,ınsan bırazda olsa karsındakı ınsanın mutlulugu ıcın ugrasmaz mı,hıcmı uzulmez kırdım uzdum dıye,ben onunla tanıstıktan sonra cok seyı degıstırdım hayatımda,sevdıgım ıcın ıstedıgım ıcın degıstı oda basarabılır tabı bunları hıssedıyorsa kendınde.o yuzden karsılık bulamadıgım goremedıgım sadece ben kurek salladıgım ıcın uzuluyorum.hayat evlılık karı koca ılıskısı bu olmamalı br taraf mutlu olucak dıye dıger taraf kendını heba etmemelı.

kocalık görevleri ve karılık görevleri nedir canım evlilikte.
cinsellik dışında yani.
eşin borçları yüzünden stres içindeymiş.
sen bununne demek olduğunun farkında mısın bilmiyorum.
belki bu aralar niye öyle yapmıyorsun, bana niye böyle davranmıyorsun gibi sitemler yerine
ki, bu sitemleri o suçlama olarak algılıyordur,
destek olman daha iyi olmaz mı.
hiçbişey yapmasan bile ilgi eksikliğini dile getirip durmaktan vazgeçsen
hiç olmazsa huzur ortamı sağlasan mesela

ınsallah o kendını toplar normale donerse acmayı denerım,aksı halde hıc konusmuyorum mecbur kalmadıkca,dun ne yasadıgımı ben bılırım gozlerım sıs sıs gıttım ben ıse,neden onun yuzunden,yasattıkları yuzunden,hakedıcek ne yaptım onu bılmıyorum allah hayır etsın ne dıyım artık.

ne yaptiki ? sanirim seni cok kirdi,
küsmüsünüz yani suan konusmuyormusunuz??

kocalık görevleri ve karılık görevleri nedir canım evlilikte.
cinsellik dışında yani.
eşin borçları yüzünden stres içindeymiş.
sen bununne demek olduğunun farkında mısın bilmiyorum.
belki bu aralar niye öyle yapmıyorsun, bana niye böyle davranmıyorsun gibi sitemler yerine
ki, bu sitemleri o suçlama olarak algılıyordur,
destek olman daha iyi olmaz mı.
hiçbişey yapmasan bile ilgi eksikliğini dile getirip durmaktan vazgeçsen
hiç olmazsa huzur ortamı sağlasan mesela

hayatta herkezın bır sıkıntısı yokmu,benım kendı ıc dunyamda ıs hayatımda aıle hayatımda hıcmı stresım yok gulluk gulıstanlıkmıyım sankıde ben neden onun bana davrandıgını gıbı davranmıyorum,borc vs var dıye herkez karısınımı bosluyor,bumudur dogru olan,ben neden sorunlarımı kendı ıcımde yasıyorum ve cozuyorum yada hıc cıkarmıyorum ıcımden,neden ona ılgı sevgı eksıklıgı yasatmıyorum,herseyı dusunmek lazım,bır borc var dıye hayatı boyle heba etmeye gerek mı var yanı,o borc odenır bıter ama bu yasanılanlar nasıl unutulur nasıl atlatılır bu suruncemede,destek olmam demıyorum kı ama sırf destek olucam huzur ortamı saglıyacagım dıyede aman kocacım sen nasıl ıstersen ıster sev ıster sevme ıster op ıster yanas yanıma sen ne dersen omudur demem dogru sızce.boyle yaparsam hersey cozulucek yanı oylemı.

ABLA TAVSİYESİ ;
1- Kendini ev işi için o kadar yıpratma. Herşeye yetişmek 4 4 lük yapmak zorunda değilsin. Hiç bir erkek ev temizlemekten pili bitmiş çamaşır suyu kokulu kadın istemez. Yaptıklarının hiç birini fark etmiyor bile.
2- Bütün gün ev temizlemiş, ütü yapmış vs bir kadın istese de şen şakrak olamaz. (varsa gelsin elini öpeyim :KK52: ) sendeki yorgunluğu eşin de muhtemelen anlıyor ve azıcık olan hevesi varsa bile kaçıyordur.
3- Muhtemelen nişanlıyken hayalini kurduğu (Ki her erkek aynı şeyi hayal eder kanımca) hayatın(her gün neşe ,her gün seks) ütopik olduğunu farketti. Ve tabii senin eleştirilerin sayesinde de kendini yetersiz hissetti. İyice olaydan soğudu.
4- Önce egosunu biraz tatmin et.(aslansın, kaplansın :) Sonra da gizlice yediğine içtiğine afrodizyak karıştır. (Ondaki bu süper gücün senden kaynaklandığını sansın:KK47: )
5- Bitiremediğin işlere çok kafanı takma. aranızdaki olayı çözüme kavuşturursan bir süre sonra verirsin gömleklerini falan kendi ütüler zaten. :KK52:
6- Erkekler öyle duygusal konuşmalardan falan anlamaz. Hayat onlar için alışveriş gibidir. Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı. Boşuna nefesini tüketme. Zaten stresliymiş başında bıdır bıdır konuşup durma. <zaten sen neşeli,enerjik vs olursan o da bir süre sonra moda girecektir. Sorunlardan bahsetmek her zaman çözüm üretmez. Yani televizyon izleme demek yerine ona televizyondan daha eğlenceli bir alternatif sunmalısın. Ve tabii bu sunumu güzel yapmalısın.

Hadi kolay gelsin bakalım.

ben sizi fazlaca umutsuz gördüm
kocanıza evliliğinize mutlu olacağınıza inancınız kalmamış
ben evli değilim ama bu durumu az da olsa anlıyorum zira zor bi sevgilim var sizin tabirinizle odun denen cinsten
bana geçenlerde söylediği bi söz çok koydu... beni sevme sadece düşünceli anlayışlı ol
neden hep ben yapıyorum ben emek sarfediyorum diye düşünürdüm bende ama kafamdan hepsi silinip atıldı bu sözle
o kadar çok boğuyoruz ki onları o kadar fazla şey istiyoruz ki düşünmeden acaba onlar bunu istiyo mu
eminim kocanızında pek çok şikayeti vardır
bu sıkıntılı zamanımda romantizimle mi uğraşıcam diyodur muhtemelen
ki bunu dile getirmiş aslında sen uyurken ben hep bunları düşünüyorum diye
3 ay çok kısa değil mi sevdiğiniz adama karşı anlayışınızı yitirmek için
ayrıca benimde sorunlarım oluyo içimde çözüyorum demişsiniz
iyide bu borç sadece kocanızın borcumu
siz daha evliliği idrak edememişken birliğin beraberliğin farkına varamamışken bunu kocanızdan beklemeyin bence
yazık adama..
nacizane tavsiyem anlayışlı olun
bu fedakarlık değildir
onun için yaptığınız şeyler gözünüze bu kadar batıyosa karşılık bekleyerek yapılmış demektir fedakarlıkta bu değil bence
umarım sorunlarınızı çözersiniz
mutluluklar....

bu arada naçizane bu kızcağıza bir şeyler söylemek istiyorum. birincisi eğer adam odunsa, adam olacağı yoksa kendini öldürsende, sonsuz anlayış göstersen de adam olmaz. sen şu anda mümkün mertebe mantığını ve sakinliğini korumaya çalış. ne kadar sakin olursan o kadar kazanırsın. hiçbir şey senden kıymetli değil bunu asla unutma. ama tabii ki yuvanı yık demiyorum. bu en son seçenek olmalı. sen elinden geleni yap, o kadar çabala ki eğer bir şeyler iyice çözülemez noktaya gelirse bunun sorumlusu sen olma. bunun sorumlusu olarak asla seni göremesin ve tabii senin de vicdanın rahat olsun.

eğer seni şu noktaya getiren bir adam varsa karşında "elimden gelen her şeyi yaptım, güzellikle söyledim olmadı, tatlı dille yaptım olmadı, iyilikle çabaladım olmadı, her çabam ters tepti" noktasına geldiğin an kendini toplayıp her şeyden önce kendinin kıymetli olduğunu hatırla. yola öyle devam et. kararlarını da iyi düşün ve sabırlı olmaya çalış. bu arada empati yapmayı unutma. kendini hep onun yerine koy. borcunu, harcını, işini de düşün. bu aralar bnm nişanlım bana çok ters davranıyordu sonra işte bir sorunu çözüldü tavırları da düzeldi. sonra kendi kendime düşündüm demek ki o iş stresini bana yansıtmasa da ne kadar içinde büyüyormuş... ama hiçbir şey senden kıymetli değil, her gün üzülecek, her gün ağlayacakssan kendi ayakların üzerinde durmaya çalış. bazen kalmak gitmekten daha zordur. o raddeye gelip gelmediğinden emin ol.

bu arada ukalalık gibi algılama yazdıklarımı. inşallah düzelirsiniz. yuva kurmak çok zor bir şey. hele hele o kadar zaman emek vermek, o emeğin boşa gitme ihtimali. bunlar çok ağır şeyler. bir de saf olma. adama göz açtırma. her zaman da açık ve dürüst ol.

açık olan hep kazanır. mesela ablamın daha önce bir erkek arkadaş demeye dilim varmıyor hayatında öküz vardı. bir yılda canından bezdirdi. iyilikle söylersin anlamaz, her şeye bağırır, ters tepki verirdi. bir süre sonra maddi manevi sömürmeye başladı. dışarı çıkar hesapları ödemez, eve geç kalmışız onun yüzünden taksiye bin git bensiz nası döndüyseniz bugüne kadar öyle dön falan demeye başladı. allah belanı versin. sen insan değilsin dedi. şimdi çokta mutlu allahıma çok şükür. yani onun için kendini yıprattığına değmezmiş gerçekten. bırakmakla çok doğru bi karar vermiş. yani sana adam olmayacaksa uğraşma derken bunu kastetmiştim aslında :KK66: böyle bu kadar kötü bir noktaya inşallah gelmezsiniz ama hani insanın niyeti kötüyse onu döndüremezsin. bir ilişkide çözülemeyecek tek şey birinin diğerinden vazgeçmesidir. bunu asla çözemezsin.

Yazılanların hepsini okuyamadım, belki başka bir arkadaş da benim söyleyeceklerimden bahsetmiştir:)
Nişanlılıkta farklı, evlilikte farklı demişsin ya..bu bence çok sık görülen bir durum.
Çünkü bu kocalar babalarının nişanlıyken nasıl davrandıklarını bilmiyorlar, o yüzden içlerinden geldiği gibi davranıyorlar.
Ancak evlenince işler değişiyor..Yıllardır gördükleri "koca" rol modeli sunan babalarını direk kendi evliliklerine copy-paste..
Ben hep derim, bir insan evlenmeden önce kendi annesiyle kocasının babası evlense nasıl bir evlilikleri olur diye düşünmeli..
Bu da benim naçizane fikrim..
Tabi hiç bir evlilik sorunsuz olmuyor ve konuşarak zamanla iki insan birbirine alışıyor.
İçiniz rahat olsun bence:))

canım evde eşime bu konu hakkında fikrini sordum erkek bakış açısını merak ettiğim için cevabı birbirinizi gazlamayın oldu
ona göre kadınlar sürekli ilgi istiyormuş sürekli şikayet ve trip erkekleri bunaltırmış biz onlara ilgi göstermeleri için zaman tanımıyormuşuz
herşeyi hemen olsun istiyormuşuz falan dedi bilgi vereyim dedim

X