Mutlu bir evliliğin ve eşliliğin sırrı nedir ?????

haklısınız ne dıyım,malesef hayatın kacınılmaz acı gercegı bunlarda ıste,

sorsam ne olucak dıyorum,ıstemıyo kı uzak ıste,sankı bu zamana kadar sorduklarımda cok degıstıde sımdıde emınım degısır,ben bı anlayabılsem ztn

inan sadece şanslı olmak değil bu.. ona kendini çok kıymetli hissettiriyorsun sen anladığım kadarıyla sürekli ilgili davranıp ondan gelmediğini gördüğünde haliyle üzülüyor ve sitem şeklinde ona yansıtıyorsun

bi çek bakalım kendini .. görmezden gel bazı şeyleri .... belki o zaman noluyo der ?

bir süre herhangi birşey için sitem etme ona güzel hitaplarla değişik şekilde yaklaş mesela bi ablamız afrodizyak at içeceğine yiyeceğine neyse işte .. onun tavsiyeleri de etkili olur bence.. nede olsa çok

belli tecrübe kokuyor zaten.. bende yazdım onları bi kenara

velhasıl diyeceğim canını sıkma daha çok yeni herşey .. diğer arkadaşların dediği gibi belki alışamamış da olabilir.. uyum süreci diyorlar ya hep ilk yıla...

inanıyorum zamanla birşeylerin rayına oturacağına..

umutsuzluk yok henüz erken üzülme lütfen

aranızda iletişiim bozukluğu var ,,eşin sana değer vermiyor gibi gözüküor,,bide yaşından dolayımı fark var sen daha başındasın romantik olmak istiosun,,eşinin huyuda önemli tabikii,,belkii soğukk kanlı biri duyarsız,,sen daha iyi bilirsinn... madem beraber çalışıosunuz,,bi günde yamek yapma yetiştiremedim de,,,onu eğittiğine göree bazı şeleri bilmio ozman,,öncdenı kendi ewinde aile ortamı nasıldıı,,annesiinin ona sağladığı ortamm nasıldı,,belki herşeyi önüne hazır sunuodu öle alşmıştırr,,ama cinsellikten uzak olmasıı garip üstelik yeni ewlisiniz,,,ewliliğin başından berimi böle son zamanlardamı değişti eşin? bi sorunuda olabilirr?

Canım bende 3 aylık evliyim ve nişanlılık 7 ay sürdü fakat aynı işyerinde 1.5 senedir tam 12 saat hep beraber çalıştık. Eve gece 12 de gidiyoruz asla tv açmıyoruz. Bir şark odası yaptık kendimize akvaryum kurduk en büyüğünden ve gece her gün tam 2 saat sohbet ediyoruz. Aramızda hiç duvar yok açık açık büyün sorunlarımızı konuşabiliyoruz. Tv seyretsek bile ben başka koltuğa geçtiğimde suratı eşim yapıyor gel yanıma diye. asla tek yatağa yatmayız. Bunları seni üzmek için yazmıyorum yanlış anlama ama iletişimin, kafa denkliğinin ve cinsel uyumun bir evlilikte ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Ne çok üzerine düşeceksin nede çok boş bırakacaksın. Sizde sohbet ortamı yaratın tv siz bir odaya. Moralini bozma bu bir geçiş dönemi olabilir. Bizim şansımız bütün 1.5 yıl boyunca hiç ayrılmadan birbirimizi çok iyi tanımamız. Onun zevk aldığı şeyleri öğrenin ve o şey üzerine gidin. Allah yardımcın olsun evlilikteki huzursuzluk hiç bişeye benzemez.

valla arkadaşım, isteklerinde taleplerinde haklısın ama maalesef haklı olmak istediğini almak için yetmiyor evliliklerde.

öncelikle suçlamayı, eleştirmeyi, sorunları uzatmayı bırakın. bu şekilde eşiniz daha fazla kopar sizden. sevgi talep etmeyi de bırakın. biraz adamı kendi haline bırakın. adam önceden sevgisini gösterip şimdi göstermiyorsa, demek ki evliliğinizdeki iletişim şekli onu değişmeye itmiş. eski düzeni, heyecanı yeniden yakalarsınız, size de yeniden ilgi ve sevgi gösterebilir. bunun için dediğim gibi sevgiyi ve ilgiyi talep etmeyi bırakın. kendi hayatınıza odaklanın. kendinize ev içindeki ek meşguliyetler bulun. hayatınızı ona göre düzenlemeyi bırakın.

bu iletişim şekliniz direk cinselliği de etkiliyor ki eşiniz böyle uzaklaşıyor sizden. sizin talepleriniz adamı boğuyor belki, mesafe bırakmadığınız için aranızda size karşı bir heyecan duymuyor da olabilir. biraz araya mesafe koyun. düşmeyin üzerine.

evliliğin başlangıcından bu sorunlar normaldir, zamanla öğrendikçe, eşinizi daha iyi tanıdıkça düzene oturtursunuz inşallah.

Her insanın karakteri farklıdır. Öncelikle eşini daha iyi gözlemlemeni tavsiye ederim. Ben yeni evliyken, evli arkadaşlardan bir çok şey duyardım. Neden benimki yapmıyord diye üzüldüklerim oldu. Oysa yaptığı çok güzel şeyler vardı. Önce olumlulara odaklanmak lazım.

Ayrıca erkekler pohpohlanmayı sever, dırdırdan nefret eder, para pul işlerine karışılmasın isterler. Oysa kadının da bir karakteri var. Ben mesela para pul işine karışmazsam resmen depresyona bağlıyorum. İnanılmaz bir sırtını sağlam duvara yaslama takıntım var, eşim de sağolsun ne hayır diyebilir ne de iki adım sonrasını düşünür.

Bir çok kere ben fedakarlık yaparım.Alttan alırım. Yarısını görmem, yarısını duymam. Elti, kaynana, görümce meselelerinde de öyle. Ama iş bir noktaya gelince alttan almak falan ters tepiyor. Kendi sınırlarını çizmezsen duracağı yeri bilemeyebiliyor bu kocalar.

Serbest bırakacaksın ama nereye kadar gidebileceğini de hissettireceksin. Asla ve asla boşanmaktan, ayrılmaktan, terketmekten bahsetmeyeceksin. Küs olarak yatmayacaksın.

Çok zor küs olup da sarılıp uyumak. Ben fazla küsüyorum galiba. Ama ilk adımı atmayı, kendimi sakinleştirmeyi biliyorum.

Arkadaşlar da söylemiş. Biraz politik olmak lazım ama rol yapmadan, yapmacıklığa kaçmadan, ipin ucunu kaçırmadan. 3 ay henüz alışma devreleri. 5 aydan sonra herşey oturur yerine

Yazmayı unuttum. Erkekler için seks ve duygusallık çok ayrı. Bazen çok sinirleniyorum, inan önce birini kırıp, bağırıp çağırıp, sonra hiçbir şey olmamış gibi doruklarda cinsellik yaşamayı nasıl bekleyebilir diye. Ama malesef öyle. Cinsellikle duyguları ayrı bir konuma oturtuyor bu erkekler.

Küs olsam, yorgun olsam bile eşimi asla reddetmedim ve bunun çok avantajlarını gördüm. Sinir olup olup da, onun cinsellik arzu ettiğini anlayınca gidip en güzel geceliğimi giydiğimi çok biliyorum. Cinsellik bir silah değil. Akıllıca kullanmalı ama bir tehdit olarak kullanılmamalı bence.

canım senı cok ıyı anlıyorum esıne cantada keklık olmadıgını hıssettır lutfen, benım esımde zaman zaman ılgısızlesır, onceden onunla bu konuda tartısırdım trıp atardım,oda butun erkekler gıbı evlendık ıste yanımdasın, senın varlıgın yetıyo bana felan derdı bende ama senın yetmo derdım neyse canım 3yıl oldu bız evlenenelı bırazcık tecrube edınmeye basladımbırzamanlar kafamı cok bozmustu benım evlenene kadar benımle sureklı her gıttıgım yere gelmek ıcın can atan adam evlendıkten sonra gelmek ıstemez oldu kendın gıtsene felan demeye basladı ozamanlar ona cok kırılıyordum cok canım yanıyodu ama sımdılerde farkına vardım bazı seylerın esımı cok sevdıgım ıcın heryere onunla gıtmek ıstıyordum,atıyorum hastaneye gıdıcem onunla gıtmek ıstıyodum onun ızın gunlerını beklıyodum oda gelmek ıstemıyodu solemesede ben anlıyodum ozamanlar cok canımı yakıyordu ama sımdı cok farklı dusunuyorum neden mı?adam 1gun ızınlı kalıyor onuda hastane koselerınde gecırmek zorunda degıl de ondanona hakvermeye,olaylara farklı bakmaya basladım tek basıma gıdıyorum bazı gıdecegım yerlere ben calısmıyorum sonucta benım zamanım var ama onun zamanı degerlı butun hafta yoruluyor 1gun ızlı oluyor ondada dınlenmek hakkı dıyorum yada o ızın gununde gezmeye cıkıyoruz.bızler cok narınız kendımden bılıyorum cabuk kırılıyoruz herseyı benı artık sevmıyora baglıyoruz,yanı zamanla sende kendı ıcınde bazı seylerı oturtucaksın sımdı uzuldugun seye uzulmucek duruma gelıceksın ınsallah...
benden sana tavsıye esının cok ustune dusme kavga trıpte yapma uzulen sen olursun kendı halıne bırak bakalım neler olucak cınsellık konusuna gelınce sen bu konudada hep ılk adımı atma bırak o atsın cok cok ısteklı gozukme canım benım bunlara evlenınce bır haller oluyor,evlenene kadar hergun sızınle sevısıcekmıs gıbı gozukurler evlenınce bı bakarsın tık yoksasıp kalırsın,cnım saka bı yana cınsellık konusunuda zamanla oturtucagınızı dusunuyorum ben zamana bırak sadece zaman cok yenısınız bak kendını yıyıp bıtırırsen bu dusuncelerle bunalıma gırersın ALLAH korusun... kendıne guvenın tam olsun cok kafana takma,hayatın esının etrafında donmedıgı ona goster bak bakalım ozaman nasıl pervane oluyor etrafında
gayet neselı ol onun ustune dusme yok sole yok bole askım canım cımcım dıye kendı kendıne mutlu oldugunu goster ona nebıleyım arkadaslarınla vakıt gecır bıraz gızemlı takıl keyıflı gorun onu takma bak suraya yazılıyorum bu kadına noldu bole dıcek ve pesınde kosmaya baslıcak canım benım azda olsa tecrube sahıbı olmaya basladım bende kacan kocalanır evlılktede bu cok onemlıymıs ben yenı yenı anlıyorumevlendıkten sonra esım benı aramaz olmustu tlfnda ben hep sızlanıyodum uzuluyodum konusuyodum tamam duzelcem degısecem eskısı gıbı olcam dıyodu sonuc aynıydı sonra taktık degıstırdım aradıgında musayıt degılım sımdı ısım var falan dıyorum kapatıyorum bakıyorum sureklı aramaya baslıyor yemın ederım kacan kovolanıyormus gecen esım aramıs benı sevdıgını sole dıyor demedım sınırlendı suratıma kapattı rollerı degıstık sımdı tıpkı nısanlılıktakı gıbıaradan zaman gectı ben ara dıye msj attım ara dıye cvp aynen su benı sevdıgını bıle soylemeyen bırını nedıye arıcam halbukı ben unutmustum o muhabbeti, suyunu soledım zaten ısın dusunce ararsın sen hep benı dıyoro ben ben o olduktrıp yapıyo ben gıbı benı sevıyomusun benı sevıyomusn dıye sorup duruyo eskıden hep ben sorardım sımdıde o sorsunustune dusmeyın kacan kovalanır buna ınanın arkadaslar erkekler evlenenene kadar kaybetme korkusu yasadıgından cok ustumuze duserler ama evlenınce yavsarlarkadınlarda evlendıkten sonra kaybetme korkusu yasarlar neden cunku bızlerde degısıyoruz bı tek onlar degıl evlendık kavustuk hersey bıttı dıye dusunuyoruz hayır bıtmedı hatta yenı baslıyorsureklı bakımlı olmak lazım kendımızı salmıyalım ben ılk evlendıgımızde sıgarayı bırakmıstım evlılıgın sarhosluguyla beraber 20kg almıstımsonra sılkelendım kendıme geldım verdım kglerımı. sureklı onlar ıcın uzulmek onlar dusunmek sen benı sevmıyon benımle ılgılenmıyon vs vs bu sozler adamı bunaltır yapacagı varsada yapmaz,dunya benım etrafımda donuyor be karım bana tapıyor dıye dusunur adam ıyıce bıryerlerı tavan yaparsen kendıne deger vereceksın kı karsındakıde versın arkadasım...anam bunları yazacam dıye dalmısım adam gece vardıyasına gıdıcek bırazdan sımdı uyandı yemek yapmadımsımdı gosterecek bana pesınde kosturtmayı valla

Son düzenleme:

yasemincimmm maşalalh maşalalh baya bi tecrübe edinmişsin tatlım paylaş canım paylaş maşallah zevkle okudum
allahımm agzınızın tadını hiç bozmasın inşallah bebegim :)

yasemincimmm maşalalh maşalalh baya bi tecrübe edinmişsin tatlım paylaş canım paylaş maşallah zevkle okudum
allahımm agzınızın tadını hiç bozmasın inşallah bebegim :)

turkocum bunların cogundan sende haberdarsın canım sennın tecrubelerındende az faydalanmadım hanıee nede olsa senın tecruben fazla benım 3 yıl senın 7yıl canım benım amın...amin.. amin cumlemızın

Cok haklisin bu hep boyledir ve hep boyle kalacak "kacan kovalanir"........ :)
Aynen devam et arkadasim eminim su an cok daha mutlusundur ve hep mutlu olmani dilerim.

1 senedir evliyim eşimle daha öncesinde 4 yıllık beraberliğimiz var ve hersey ilk günkinden daha güzel gidiyor bi de bebeğimiz oldu evliliğimiz daha renklendi :) sana tavsiyem bi süre onun davrandığı gibi davran ona eger seni gerçekten çok seviyorsa bu sefer o birseyler yapacaktır bence

slm,
canım ya daha çok yenisiniz.. eşin bence evliliğin verdiği sorumluluktan dolayı herşeyden vazgeçmiş... birazda onun açısından bak olaylara, çok yeni evlisiniz daha adam kendi masrafları dışında evin masrafları senin isteklerin, borç varsa borçlar derken bunalmıştır... sen biraz ilgi göster bakalım... akşam eve geldiğinde onu çok güzel kıyafetlerle karşıla, ufak tefek süprizler yap, sen ona onu sevdiğini söyle... yani azıcık ilgi göster... sinirlenince hemen konuşma belki sinir anında adamın kalbini kırıyon o da senin kalbini kırmamak için susuyor...
özelinize gelince eşinde kolestrol var mı bu sebepten dolayı da erkekler isteksiz oluyorlar... sen yanaş 1 ay boyunca eşine... en azından dene belki değişme olur...

bin kere maşallah.öyle zamanlar geliyokii biz kızlar erkelerden ilgi sevgi dileniyoruz.onlarsa arkalarını dönüp gidiyorlar...sen çok sanslısın..

evliliğim üçüncü ayındayım:) aslında benimki sorun bile diil bizim kocişle iş saatlerimiz uymuyo eger o evdeyse yemek hazırlar sen çalıştın der sofrayı kaldırır o çalıştıysa bile çayımı getirir:) hafta sonu ben çamaşır asarken balkon yıkar ben kapı silekern o cam siler süpürge açar bu konuda kocamdan çok menunum kirlilerini her zaman krliye atar
şöle bi baktında bi kadın gibi yapabilirmi elbette hayırbalkonu yıkasa pervazı bırakır su dökse deterjan dökmez :) bulaşık yıkasa ocak üstündeki tencereleri yıkamaz ama olsun yapar gecende fakaaaaaaat eskiden uyurken sarılarak uyu be adam yok döner benim popom sana değmedikçe yatamıom derdi baktım olcak gibi diil bende dönnüorum artık popomu veriroz dötdöte öle yatıoz çogu zman dayanamıyo bana arkamdan sarılıo ama alıştım bende yatamıom eskisi gibi daralıom bölesi daha rahat
yemek yeriz çay yokmu der var derim mutfakta çay kutusunun içinde yapsana be aslan kocam derim gider yapar içeriz ama bi gece o yaparsa üç gece ben yaparım yane:)
hep tekli koltukta oturur gelsene bea adam üçlüye yok orda rahat edemiomuş tekli koltuk tam ona göreymiş artık bende yanına geçiom teklinin diğerine hakkaten daha rahat bende artık hep teklide oturuom:)
aslında erkeklerin mantıgını anlyınca ve onların rhatlıklarına alışınca herşey daha raha toluyo:) en azından iki gün kadın gibi bi gün erkek gibi davranıorum hayat böle çoooooookrahat bide hergün davransam oh valla tadından yenmez
ama saltanatım çocuk olana kadar biliorum:)

Cok haklisin bu hep boyledir ve hep boyle kalacak "kacan kovalanir"........ :)
Aynen devam et arkadasim eminim su an cok daha mutlusundur ve hep mutlu olmani dilerim.

sagolasın canım benım evet daha mutluyumlaylaylom cok mutlutyum seklındede degıl tabıkı, hayat ınıs cıkıslarla dolu uzgun oldugum zamanlarda oluyor ama, sanırım mutlu olmak ıcın beklentılerı en aza ındırmek gerekıyor mutluluk ınsanın kendı elınde aslındasende cok mutlu olherkez cok mutlu olsun

Yazınızın tamamını okuduktan sonra sizin için şunu düşündüm. Sizin kendinize zaman ayıracağınız sosyal bir etkinliğe ihtiyacınız var. Bu durumu bende yaşadım. Normalde çalışıyorum. Sürekli birşeylerden şikayetçi olunca kendime vakit ayırmaya karar verdim. Sonra ismeğin istediğim bir kursuna yazıldım. Kendime zaman ayırıp kafamı boşaltınca. Aslında bazı şeyleri kendi kendime kurduğumu farkettim. Erkeklerin bizim gibi düşünmesini bekleyemeyiz. Onlar yapı itibariyle bizden farklılar. Bazen kendimizi yiyip bitirdiğimiz bir konu onların farkında bile olmuyor.

ben seni çokkkk seviyomm yaaaaaaaa :)))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…