Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar günaydın uzun zamandır takip ediyorum topği ve artık yapmaya karar verdim
2.takımdan bazı arkadaşlarımızla beraber yapıyoruz
bayağı inceledim anlamak için sizin menülerinize baktım
artık yanlışlarımız olursa sizden yardım isteyeceğiz
pazartesi kesin olarak başlıyorum pazartesiye kadar kendimi alıştıracağım

mesela akşam
yağsız türlü yemeği kabak patlıcan tazefasulye domates soğan srımsak vardı içinde yanında yarım kase yoğurt yedim süt ürünlerinin yağsız olması gerektiğini biliyorum bütün lıgth peynirler 15gr üzerindeydi yağ oranı bi tek teksütte 2,5 grdı sanırım uygun olur o

sabahta 2 dilim çavdar ekmeği bunu tam buğday yapıcam az peynir 3 zeytin 1 haşlanmış yumurta yarım domates yarım salatalık ve şekersiz çay içtim yanlışlarım varsa sizden yardım bekliyorum
şimdiden çok teşekkür ederim

bide tatlandırıcı kullanabiliyormuyuz onu sormak istiyorum

Son düzenleme:
siz böyle yedıklerınızı yazdıkca daha yardımcı oluyorsunuz...

özge sende cok guzel vermıssın eger ben uyarsam buna ve hergun yürürsem ( ki gecen yıl 9 kg verdım ) 3-4 ayda bitiririm bu işi...cok motive oldum...

ikraa meslektaşız.. oturarak calısan bayanların zorlugu işte...

ben bugun simit yedim o zaman tam bugday ekmegıne baslıyorum...yarından itibaren ..

günaydın kızlar tavsıyenız uzerıne tam bugday ekemgımı aldım sabah yedım

sabah 1 bardak ılık su
930: 1kk peynır - 1 dom-1 sal-tere-3 zeytın-2 dılım tam bugday ekmegı
1130 yesıl cay- yarım elma
1330: yesil mercimek corba- ıspanak yemeği- yogurt
1530 yarım elma- yesil çay
1930 menemen - yogurt - bol yeşillikk

hoşgeldin canım,sabahları ekmek yersek yumurta yemiyoruz içinde doymuş yağ olduğundan dolayı,
sabah kahvaltılarında
tam buğday ekmeği,domates,salatalık,zeytin,peynir (bim aknaz lıght yiyoruz)
bende yeni başladım sayılır.
akşam ki menünde bir sorun yok canım
süt'üde yarım yağlı yada %0 yağ içerenden içiyoruz.

Tücrübeli arkadaşlar size dahada yardımcı olurlar benim şimdilik aklımda olanlar bunlar

Cnm Aknaz light yiyor kızlar.

Hoşgeldin. Hayırlı olsun kararın. Pazartesi bekliyoruz seni.
Yoğurt yağlı yiyebilirsin.
Diğer süt ürünleri yağsız olacak.
Öğlen ve akşam öğünlerinde salata da ekliyoruz cnm yağlı tuzlu olabilir.
Kahvaltıda yumurta varsa ekmek yemiyoruz.
Tatlandırıcı ben kullanıyorum. Ama iki gündür kestim. Denedim tatlandırıcısız gayet içiliyormuş. Sende dene derim.

Eğer yürüyüşte yaparsan cnm süper verirsin. Ben hiç spor yapmıyorum.
Bende oturarak çalışıyorum ve bu diyet ona rağmen verdiriyor.

kızlar farkettiniz mi çoğunuz neredeyse aynı işi yapıyoruz,muhasebeciyiz ve hepimizin günü oturmakla geçiyor,böyle oluncada alması kolayda vermesi çok zor oluyor.

Bozma moralini. Basen ve bacaklar birazda yapısaldır. Ama kilo verinde mutlaka azalacak canım. Sakın bozma diyetini de.

saol canim ama ben abimin dügününe kadar devam etmiycem( biraz hizlandirma yapicam ) 3 hazirandan itibaren burdayim yine cok fazla stres yaptim biraz kendime gelmek istiyorum cünkü böyle yaptikca ters tepiyo sü türkiyeye bi gidip geleyim biraz enerji toplayayim kendime gelirim sizi takipdeyim

canım çok sağol yumurta ekmek olayını bilmiyodum zaten normalde yumurta yemem sabah montide var diye yedim şimdi onuda keserim :1hug:

sağol canım pazartesi itibariyle kesin burdayım yumurta ekmek olayını şimdi anladım daha dikkat edicem tatlandırıcıya bende bugun başladım sabahları sadece çay içiyorum onuda çok denedim ama şekersiz mümkün değil içemedim a.s. yoğurdu yağlı yiyebilmem de güzel kendim yapıyorum zaten hep ondan yerim ozman

kızlar farkettiniz mi çoğunuz neredeyse aynı işi yapıyoruz,muhasebeciyiz ve hepimizin günü oturmakla geçiyor,böyle oluncada alması kolayda vermesi çok zor oluyor.

haklısın canım sürekli oturmamak gerek aslında ben bikaç defa dışarı çıkıyorum sırf hareket olsun diye

dünkü menüm

6:30
1 günkurusu kayısı

8:00
zeytin,peynir,tam ekmek,1 dilim,şeftali marmelatı,ufacık tereyağı

13:30
2 kaşık taze fasulye,1 kaşık ıspanak,bol yoğurt

18:00
1 yeşil elma,2 bardak süt

21:00
2 kaşık kıymalı bol soğanlı yumurta,bol tere maydanoz nane yeşil soğan (ekmekle yemeye alışkın olunca bu menüyü yeşillik yedim onun yerine oyyy içim yeşerdi)
2 bardak ayran

ve hareketlerim
1. Mekik 60
2. Ters mekik 60
3. Derin nefes al ver aklıma geldikçe
4. Omuzda sopa çevirme 100
5. Çapraz mekik 60
6. Görünmez sandalye 5 dk
7. Ayakları kaldırma 20
8. Yürüyüş 60 dk
9. Bacak esnetme 50
10. Yere yatıp bacakları kaldırıp indirme 100
11. Step 100
12. Çömelme 30
13. Geri tekme 30
14. ıp atlama (zıplama) 100

tatlışım aebenim bu hafta kaçamaksız yaptım ama buraya yazmaya fırsatım olmadı şeker

Son düzenleme:
haklısın canım sürekli oturmamak gerek aslında ben bikaç defa dışarı çıkıyorum sırf hareket olsun diye

aynen canım bende çalıştığım yerde 2.katta oturuyorum bende sürekli wc'ye gitme bahanesiyle merdiven inip çıkıyorum azıcık bacaklarım çalışsın diye kaydirigubbakcemile2

nerdeyse 9 yıldır bu işi yapıyorum oturarak olduğu için de çok zor kilo veriyorumm...zaten 9 yılda toplam 35-36 kilo aldımm...52 kilolardaydımm..((( bu hersene 2-5 kilo olarak alıyordummm ama çok fecii yaniii şimdi verecemm 52 olamam zatn diyetisyene gittiğimde olmam gereken kilo 64 demiştimm minimumm...gerçekten öylee...81-82 lerdeyimm ve 42 beden giyiyorumm.. ÖNCEDEN 34 beden giyerdim 52 kiloda iken birde altına 2 tane tayt giyerdim pantalon düşmesin diyeee....kafamçokkarıştı .

kızlar çok soru soruyorum kusura bakmayın aslında geçmiş sayfalarıda okuyorum
biçok sorumun cevaplarını buluyorum

şunu öğrenmek istiyorum mesela sebze yemeği içine yağsız tavuk eti katsak olurmu
şimdi türlü yapıcam etde yememiz gerekiyo ya tavuk göğsü katmak istiyorum

cnmm sebze yemeğpine tavuk eti katabilirsin diye biliyorummm...
hani sebze + protein oluyorrr....

baklagilleri etli pişirmiyoruz....

söylediklerinde çok haklısın canım benim yaklaşık 6 sene olacak bu şekilde çalışmaya başlayalı oturdukça insan kilo alıyor ve vermesi güçleşiyor şu anda bende 81.5 kiloyum seninle aynı sayılıyırız.benimde idael kilom 55 onun için bu sene bunlardan kurtulmak istiyorum.

tatlışım sebze ile eti rahatlıkla yiyebiliyoruz...
sadece etle karbonhidratlar ve bakliyatlar yenmiyor şeker..
ama sebzeyi herşeyle etle ve bakliyatla yiyebiliyorsun..
tabi yanında da bol yoğurtopuyorumnanaktan

tatlışım sebze ile eti rahatlıkla yiyebiliyoruz...
sadece etle karbonhidratlar ve bakliyatlar yenmiyor şeker..
ama sebzeyi herşeyle etle ve bakliyatla yiyebiliyorsun..
tabi yanında da bol yoğurtopuyorumnanaktan

saol canım a.s.:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…