Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

canim benim labnem %0,2 yagli ama birde kabak niye yemiyoruzki bende bugün yemistim kabak yemegi pirincsiz tabiki
yaa canım kusura bakma yazdığımı okudumda hakkat senin anladığın anlam çıkmış bizizm evde yenmiyo demek istedim yoksa pirinçsiz kabak tabikide yeniyo
kizlar birde kisir,kiymali karnibahar yemegi ( aslida kiymali sebze yemekleri veya etli) birde mercimek köftesi yiyebiliyomuz?
kıymlı sebze yemekleri yeniyo sadece bakliyat türü yenmiyo (mercimek,nohut,fasulye gibi),
bulgurun glsi düşük ama inanılmaz şişlik yaptığından 1. aşamada yemiyruz canım ama 2. aşamada yiyebilicez

kizlar birde kisir,kiymali karnibahar yemegi ( aslida kiymali sebze yemekleri veya etli) birde mercimek köftesi yiyebiliyomuz?

hasret kıymalı yemek montiye uygun cnm ama yanında bulur,pirinç,ekmek,makarna vs hep yasak...hatta ilk etapta etli nohut,etli kurufasulye vs...onlarda yasak..
ilk etap için mercimek köftesinide tavsiye etmem.burda deneyimlerini paylaşan arkadaşlarımızdan biliyorum bulgurlu bişeyler yedikleri hafta kilo vermeleri duruyordu...daha çok yenisin bu diyette,hiç riske attığına değmez cnm.yeme yani...ama öğlen ve akşam (havuç,patates,konserve bezelye hariç)sebzeli etli yemek yapıp afiyetle yiyebilirsin...ama yanında ekmek,makarna ,pilav,baklagil yasak tabii...mesela yaz geliyor yapın kıymalı bamyayı yiyin,zeytinyağlı taze fasulye yada etli taze fasulye...bir sürü sebze var yazlık yapın etle yada kıymayla yiyin...:enbuyukkk:

merhabalar arkadaşlar.a.s.
kızı babasyla basket maçına gitti yine .
oğlumda spor salonuna gitti.
ev bana kaldı.bilgisayarda
bugünkü menüm
KAHVALTI
domates salatalık
peynir
zeytin
şekersiz marmelat
1.5 dilim tam buğday ekmek
ÖĞLE
tavuklu mantar sote
salata
yoğurt içine 2 tane salatalık rendldm
AKŞAM
yağsız domatesli spagetti
üzerine ligh peynir ve bol yoğurt
GECE
meyve
süt
SPOR
15 dak.yürüyüş
100 mekik
1saat bisiklet

bende bugünkü menümü vereyim baare
sabah 11
peynir zzeytin acuka domates salatalık 2.5 dilimekmek
öğle 17
yeşil mercimek
yoğurt
domates salatalık
ara 19
1 avuç beyaz leblebi

akşam 21.00akannehirakannehir
kabak biber patlıcan kızartma (fırın)
domates sosu
sarımsaklı yoğurt
salatalık
11 gibi biraz çilek yiyebilirim 12.30 -01 gibi yatıcaz kavak var onu seyretcez
15 de yarım saat lesslie ile evde tempolu yürüyüş
saat 18 de 1 saat dışarda tempolu yürüyüş inişli yokuşlu biyerde:))

Son düzenleme:

tesekür ederim canima.s.

sanada tesekür ederim canim zaten sorun degil yenmiyosa yemeyiz biliyim yeter hic kacamak yapmaya niyetim yok ama dedigim gibi ekmek isi kafami karistiriyo tam bugday ekmegi bulamiyorum iclerinde beyaz un var bende cavdar aldim ne yapicam bilmiyorum cok ters düsüyomu acaba

ya bide az önce bi avuc findik yiyim dedim ama cok fazla abarttim diyeti bozmusmu oldum ya

bol yeşillikli kısır yiyebiliyoruz..etli sebze yemekleri de yiyebiliyoruz..
ama mercimekli köfte de mercimekle bulgur birarada..ekmekle mercimk yer gibi yani..
yüzden sakıncalı canım..hani kısıra bol yeşillik olduğu için bulgurun ağırlığını hafifletiyor..

ya bide az önce bi avuc findik yiyim dedim ama cok fazla abarttim diyeti bozmusmu oldum ya

hayır canım..yatmadan önce kuruyemiş yiyebiliyosun..onlar bir nevi tohum luyor ve vücuda faydalı yağlar içeriyr..abartmadan yiyebiliyosun cnım..

ben montiyi en çok bu yönde seviyorum..çerezi çok sevrim ve yasak olmadığı için abartamıyorum..yerimseniben

canim yasak olmadigini biliyorum ama gercekten abarttim yani o yüzden

ayyy tartıldım 66 yı hayal ederken tammmm 64.400 geldım sasırdım kaldım tekrar ınıp tartıldım evett kılom 64.400 sok oldumm halen mutluluktan ucuyorumm plates lastıı ve tou sıparısını verdımebru sallıyla beraber plates yapıp bu seezercık gobegını toparlıycam

bugunkı menu
(yazdımmı hatırlamıyorum)
8: 00 su ıcmeyı unutmusum
930 1 dom- 1kk peynir- kuzu kulagı-3 zeytın
ara yok
13:00 tavuklu menemen- nane-yogurt
ara yok
19:00 et sote - yogurt salata
sımdıde bol su ıcıp yatıcam

ya kızlar yarın kahvaltıya davetlıyız
yumurta zeytın ve yesıllık mı takılayım
yoksa evden lıght peynırımle bunlarımı yıyım hangısı iyi olur

ıcırım çok sevindim canım nasıl topluyoruz emeklerimizin karşılığını çok şükür dimi
insan verdiğini gördükçe dahada hırslanıyo

Çikolata, düz (> kakao 85%) 20anam yiyelim gitsin beeeeaaaacokacimcoook

Son düzenleme:
Bugünkü menüm kızlar

Sabah : Tam buğ. ekmeği, zeytin, 1 minik isveç köftesi biber, domates, az lor peyniri

Öğle: .yarım tabak taze fasulye, petlıcan közlemesi, 2 kaşık yoğurt

Ara: 2 salatalık , yarım elma
Akşam: Nohut, patlıcan ezme, yoğurt

Ara: Çekirdek ve yer fıstığı
Sonra ne yazıkki oğluma yumurta pişirmiştim çok canım çekti 1 lokma ekmekle azıcık yedim ve 2 zeytin
offfffffff iştahım çok açık istediğim gibi oömuyor diyetimmmmmmmmm (

Bugün montinin 16.günü görünürde verdiğim kilo çok fazla değil ama olmayan herşey rahatlıkla oluyor kilo verme artık diyenler bile var.
Kiloyu korumak önemli mutlaka ama montinin bana verdiği enerjiyi ben bu zamana kadar hiçbir vitaminde bulamadım içmediğim şey kalmadı emin olun atom karıncaya döndüm resmen özellikle son bir haftadır kendimi harika hissediyorum aman maşşallah diyeyim de
Umarım hayaım boyunca devam ettirebilirim bunu o yüzden beni montiyle tanıştıran AEBEN e teşekkürü borç bilirim iyiki varsınnnnnn:1hug:

Menümü de yazıp kaçayım bisiklet sürücem sonrada dışarı çıkıcam çünkü...

10:00 Kocaman bir elma
11:00 Marmelat,zeytin ,peynir,3 dl kızarmış ekmek,domates salatalık
13:00 Bir bardak süt
16:00 Kuru fasulye,yoğurt,salata
20:00 2 kaşık et sote,yoğurt salata (kocam geç gelince saati sarktı yoksa eti bu kadar geç yemezdim)

günaydın arkadaşlar...ıcır tebrikler cnm,çok güzel gidiyorsun...bu günde pek giren olmaz sanırım,artık yarın görüşürüz kızlar....umarım kaçamaksız bir hafta sonu geçirisiniz.....yoksaaaaaeyvahedigeldismile yarın aeben gelinceeeee guclubacismile oklavayı cebinden çıkartıııııırklava:
ne hafta sonu yasaklıları yiyiiiin cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook nede yarın aebenin oklavasını yiyiiiiin :roflol::roflol::roflol:
bu arada kuruyemişi ara olarak günde bir kere oda leblebi gibi bişey olursa 1 avuç yağlı bir yemiş olursa (fındık,badem,fıstık vs..) 7-8 adedi geçmemek lazım arkadaşlar...abartırsanız öğün haline gelmiş olur aradan ziyade...

tünaydın hayırlı pazarlar .....

maytap neyi yiyyon güzelim ...daha öncede dedim dimi her nekadar düşük göstergesi olsada içinde şeker var o yüzden amcam bile 2. aşamada izin vermiş bittere . çok açil durumlarda yiyebilirsiniz 1. aşamada bitteri.... şurda sabredecegin ne kadı yahu su koyveriyon hıh .

tünaYDIN ZİLİM .... oklava için yarını beklememişim şimdiden maytabı haşladım hehe ...:roflol:..
bu gün eşimi şehir dışına yolladım ihalesi var .. bi kaçgün akşamlarıda buralardayım duyrulur .:jeyyar:

hayırlı günler refim evet tam istedigin gibi olmasada yoluna koymaya başlamışın devamı gelir bak gör . Şeniz
şu gece kuruyemiş işini biraz askıya alsan en azından bi süre eve alma bari bak miktarlarınıda yazmamışın .benneyaptımki

canım benim sizleri böyle görünce valla çokkk mutlu oluyorum ve ben bununemegimin karşılıgını sizlerin sevinciyle alıyorum ....a.sa.s.

bu beslenmenin asıl ödülü hayatımıza kattıgı sadece kilo vermek deyil daha birçok + var saymakla bitmez aslında . vede bu gördüklerimiz sadece görünürde olan ....birde fark edemedigimz sağlık yönünden bir çok faydaları var.a.s.

kilo verip amacınıza ulaştıktan sonra sakın bırakmayın bunu hatatınıza adepte edin ve ailenizede bu beslenmeyi benimsetin . olumunekankayizsmile.
menünde çok güzel afiyet olsun cueca..a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…