Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

a.salkisalkisalkisalkisalkisalkiszemuszemus.
1. aşamada bunlara dikkat ederseniz kilo vermeniz hızlı olur . tapu topu 2 ay kıslar ondan sonra 2. aşamada izin var çoguna zaten ....:1hug::lepi:
:lepi:alkisalkisalkistek kelimeyle harika ablam olacak bu iş......olumunekankayizsmile

menün güzel maytabım ama farkındasın saatlerin baya bi kaymış ....her zaman yaptıgın bişi deyil o yüzden bugünlük böyle olsun bakalım .. ama gece çilekte yemesen olurdu akşamı baya geç oldugundan ama zararyok ..a.safiyet olsun ...
sporun içinde ayrıca tebrikler .....bence tam zamanında başladın spora ...a.s

hasretim fındıgı avulla deyil sayıyla ye canım özelilklede gece . aslında benim size tavsiyem ikindi yemeniz kuru yemişi ehm akşam iştahınızı alır hemde gece yememiş olusunuz ...kaydirigubbakcemile5..

akrebim bu yazım sanada ..yerimseniben
benim menülerimde bazan akşamları kuru yemiş görsenizde bu konuda size örnek teşkil etmiyorum .a.sbu konuda kendimide hatalı görüyorum .a.s.
harika harika harika .. ne güzel inan senin kadar sevindim ıcır ....
bu hafta kaç kilo oldu toplamda bakmadım ama şahane bir sonuç olduguna eminim ....
tekrar tebrik ederim ıcır...

menünde harika canım afiyet olsun ...

şunuda bu vesileyle tekrar edeyim ...her iki ana ögündede et yemenizin bir mahsuru yok bilekis öneridir ... bu örnek asıl monti menülerindede böyle . aslında 1 ögünde tüm gıdalardan var o yüzden ekmek 1 aşamada kavaltı harici yasak yani şöyleki aslında sadece sebze yenilen ögünde ekmek yemebilir fakat azda olsa et olabilir . o yüzden ilk aşamada tümden yasaklıyoruz bu denge yi karıştırabilirsiniz nede olsa..

sizlere monti kiyabından önerilen menüyü yazıyorum aynen ..

öglen için ...
yeşillik yada sebze çorbası ..
balık ,et, yada kümes hayvanı eti.(balık hariç yağsız)
yanında 35 altında karbonhidrat yiyecekler....
salata .
peynir yada yogurt .

akşam için .
akşam daha hafif olmalı .yani daha az yağ daha çok sebze olmalı ...

başlangıç salata yada sebze çorbası .
ana yemek; et .balık. yumurta ..
yanındada sebze....
peynir yada yogurt ...

başka bir akşam yemegi..
spagetti. yada baklagil
yanında salata ve yogurtla ...

kitapda öneri menü böyle kıslar ...
her iki ögündede fark etitigniz üzere et türü var ...
öglen menüsünde hatta 35 altında karbonhidratlarla ...(mercimek kuru fasulye vs.)
şimdi diycekdinizki siz bunlarla et yemegi tavsiye etmiyorsunuz .EVET .
NEDEN ??
şimdi fark etti iseniz menüler zengin ve denge saglanmış ... etle karbonhidrat (35 altı)öglen yensede yanında bol sebze salata var bunu her zaman yapamaya biliriz .
hepimizin inkanı sınırları ...ögünü dengelemek bazan olamıyor ..her zaman herşey bulunmuyor ..
oyüzden biz riske sokmuyoruz sizleri

akşamsa etle karbonhidrat yok dikkat ettiyseniz ...
akşam karbonhidrat oluncada et türü yok .

asıl monti bu böyle ..
biz karbonhidratlarla eti karıştırmayın diyoruz çünki zilimim ve iremin daha önceki deneyimlerinden bu tür ayrımın daha hizlı kilo verdirdigini biliyoruz ...
o yüzden bir nevi denge sagladık ve tavsiyelerimiz bu yönde ...

şimdi aklınız karışmasın .ama bunları yazmam lazım asıl monti bu ben zamanında kilo verdigimdede böyle yaptım . eski menülerime baktıgımda etli nohut yemişim ama arada bir....yanlız yanında dengeleyerek salatayla .....

montinin ilk kuralı ne?miğdedeki birleşimin 35 i geçmemesi..

Son düzenleme:
hayirli pazarlar kizlar,dün bitti bugüne bakalim artik zhaten artik cerez yemem karari aldim cünkü ben frenleyemiyom kendimi onun yerine meyve veya kuru meyve yerim daha iyi

bugünkü menüm
1,5 dilim ne ekmegi oldugunu bi türlü anyamadigim ekmek üstünde bugday resmi var tam tahilli yaziyo ama almancadan türkceye cevirdimmi iceri cavdar cikiyo anlamadim bi türlü
yesil zeytin,krem peynir %0,2 yagli yaptigim marmelar ve acuka ,salatalik

öglen simdi yiycem soganli kiymali yumurta+yogurt

ara yaparmiyim bilmiyorum ama yapsamda kuru kayisi ve kuru erik yicem

aksamada dünden kalan azcik kabak yemegim salata ve yogurt

ayrica az önce leslie ile 3 mil yürüyüs yaptim 40 dk

ICIR ....
BAŞLANGIÇ... 03 .4 ..2010

İLK HAFTA ... 68 200gr.
1.HAFTA....... 67.600gr..
2.HAFTA ...... 64 400gr...
3. HAFTA .....

ıcır senin çizelgen böyle canım dogrumu ..... bu 2. haftan dimi ben yanlış yazmadım .?
böyleysa maşallah canım ..bu montidede bir rekor .alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis..3.000gr.la nevradaydı bu rekor....sengözlerimebaksanabsen devraldın ....:hooray:
3.200gr....alkisalkisalkis

menün güzel hasretim afiet olsun ....alkisalkisalkis
ekmege bukadar takılma oldumu ekmeginin yanında ek 1 salatalık ye o fazla degeri düşürür buna emin ol ...a.s

bende dünkü menümü verip kaçayım ogluş nerdeyse bogazıma sarılacak anne kalk artık diye ....
mesajlarında hepsini okumadım iyimi . akşama gelirim eşim yok nasıl olsa....

cumartesi..
kavaltı 10..30.
3 dl kız. ekmek ..k.k peynir.% 2.5 yağ....z.ezmasi marmelat. maydonoz sögüş ..

13. 1 elma..

15.00.
2 avuç beyaz leblebi .. 1 kutu süt (200ml) .0 yağlı .

19 30.
1tb... yogurtlu ve dom .mantar soslu . spagetti. 1 çig köfte bol kıvırcıkla ...

22.00 4 kuru kayısı ......

2 saat yürüyüş ..
2.5 lt de su . ama birazı lahana ve karışık su şişlik için .

ha unutmadan .
şişim bugün biraz indi kilo olarak ..
ama hala vucudumda var şişlik şu regl tam geçsin kilom o zaman tam çıkacak ......

hayırlı günler.....

Son düzenleme:
menün güzel hasretim afiet olsun ....alkisalkisalkis
ekmege bukadar takılma oldumu ekmeginin yanında ek 1 salatalık ye o fazla degeri düşürür buna emin ol ...a.s

oh canim ya vallahi icimi rahatlattin takmistimki hemde ne takma bütün diyeti etkileyecegini düsünüyodum saol valla

he birde zeytin ezmesini nerden aliyosunuz Allah izin verirse 27 mayisda tr ye geliyorum alirim bende :) aslinda peynirde alicaktim ama izin yok yakalndimi cöpe gidiyo aklima gelmisken bari bi kac tanede bugday ekmegi alirim : ) ekmegide nerden aldiginizi söyleyiin bi zahmet :)

hasret yurtdışında olduğun için ekmek yada bulabileceğin market ismi veremiyoruz cnm.ama makinen varsa evde tam buğday unu ile ekmek yapabilirsin..uzunca bir sürede muhafaza edebilirsin...en azından içinde ne olduğunu bilerek yersin..alman ekmeği var sert bir ekmek...tam tahıllı sanırım,içeriğine bakarak alabilirsin bulabilirsen....
hangi şehre geliyosun türkiyede cnm?carrefoursada çok güzel bir tam buğday ekmeği var,hemde kocaman iki kişiye bile bir haftaya yakın yetiyor..zeytin ezmesi heryerde var...peynir sıcaktan ekşir zaten gidene kadar tatlım....

zilim canım benim ben çayı sadece sabah 1 kupa içeriç kavaltıda okadar misafirlikte bile içemem zorda kalmayınca ... şişligin sebebi regl galiba. pekde sişmem reglde ama ... yada başka bişi regl geçsin bakalım tam ozaman anlıcam bugün biraz indi ama tam deyil .
kaynattım canım . lahana haladım onun suyunu birde kırkkilit elme karanfil limon kaynattım 2 br.da ondan içtim birde bolsu . baya indirmiş bugün tekrar 63 üm .inmiş 1kilosu ..a.s

suyu bu günlerde bende ihmel ediyordum birazda ondan sanırım tekrar bol bol içerim artık ...teşekürler...

suuram maydonozda güzel çözüm sağğol . çay türünden böö geldi hiç içemiyorum neden se yaşil vs.

istanbula geliyorum canim tesekür ederim

zilim cevaplamış . alman ekmegi var yurt dışında canım amcam kitapdada yazmış ondan yiyebilirsin . dahda bulamassan tam çavdar ye ama yanında extra yaşilik ye ...
z. ezmedede az yağlı ve az tuzlu onlar var onlardan al her mar. te var...

market denmişken maytabım kıs ben baktım ogün bimdeki sürülebilirlora neden yaklaşmamışım belli oldu yağ oranı %19...:1no2:..
zilim bime şu y. mersini gelmiş içerini okudum şekerliymiş dedigin gibi.akannehir.
bi mrket reklamı daha .sırnaşık şey küçük kutu süt alıyorum ben 1 içimlik bozulmasın diye ... fiyeti en uygun yunus markette 630kuruş .. cearfeur da 900kuruş küsür.akannehir bu arada çok pahalı bir market orası .yerimseniben

Son düzenleme:
Vallahi kaç kere yazdım görmedin demek ki Aebenim dur hemen bidaha yazayım

02.04.2010:roflol2010 yazmak komik geldi niyeyse neyse)

Başlangıç:61.100
59.800
59.200
:kedi::kedi::kedi::kedi:
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkishadi neslihan başaracaksın güzelim ..:lepi:
Şeniz
ayyy cokk heyecanlıyım tartılıcam bu arada eskı kot pantolonumun ıcıne gırtdımm bugun 66 yı gorurum ınsallahh
:jeyyar:66 yı beklerken 64 küsür çıkmak harika bir duygu olsa gerek .:jeyyar:hihoyyyt
aebencim kilom 75 tatlım :)
menülerinide bekliyoruz nurom hernekadar takımdan takip etsemde ..a.s
aralar karışmış galiba HASRETıM şimdi kavaltın 9 daysa ögleninde 12.13 . gibi neden ögleden önce ara yapıyorsun gerek varmı açıkyormusun ..:uhm:
ögleni yedim akşamnla arası uzun yap aranı ....a.s..

meyvede ara yukarda akrebimin dedigi gibi.. ama bu ara başka bişyle olursa o zamn iş degişir . 2.3 sat beklemen lazım arandan sonra ögün için .a.s

Son düzenleme:
Selam kızlar.

Çok kötü olmayan bir haftasonundan merhaba. Çok iyi de değil ama :)

Haftasonu öğlen öğünüm olamıyor pek kahvaltı geç yapıyoruz o yüzden. Bu bile direk montiye ihanet demek :)
Haftaiçi yine düzene giricek.

Dünki menüm

Sabah
11:00 z.ezmesi,aknaz peynir,1,5 dilim tam buğday ekm.,taze sarımsak,domates.

14:00 6-7 badem

16:00 1 elma

18:00 fırında kabak mücver 1 tabak dolusu,ayran,domates

20:00 1 ceviz 5-6 badem

21:00 1 yeşil elma

lşakaydı şakaa opuyorumnanaktan
eyvahedigeldismile
merci canım
aaaa aldım ama bennn benden başkada kim yerki onu ama lor dediğin yağsız peynir değilmidir yaf tühh bana yaa bak görüyonmu muhtemelen çöpe gider
[oğlumun sınıf arkadaşının d.günündeydik envaii çeşit vardı allahım başım döndü tabağımın boş olup herkese dert anlatmaktansa 2 çorba kaşığı kadar kısır aldım bol limon ve kırmızı biberle yedim
menümü vereyim
sabah 11 klasik kahvaltı artı patlıcan közledim değişiklik olsun diye

öğlen 15 2 kaşık kısır
akşam 18.30
tavuk döner
ayran
yeşillikli salata
tamam dır bugünü kapattık artık kazasız belasız
kısırda bi numero yoktur dimi her zaman yediğim bişe diil hem de 2 kaşık onuda yemeseydim şimşekleri üzerime çekicektim

canim keske adinida söyleseymis amca :) cünkü burda bi sürü ekmek var bilememki hangisi,neyse dün görümcem dedi ekemk yapan yerler istek üzerine yapabiliyomus eger bulabirsem öyle biyer yaptiririm bende bulamassamda elimdekiyle idare edicem artik

canim ilk baslarda acikiyodum 2 saat sonra ama simdi alistim yapmiyorum artik sabah ögle arasi ara bide taze meyveyle kuru meyve ayni seymi oluyo yoksa kuru meyveyi ara olarakmi sayiyoruz yani kuru meyve yedikten sonradami 2 3 saat gecmesi gerekiyo ,ay cok soruyorum kusura bakamnyin lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…