Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

:uhm:
çok yoğundm giremedm yrın görüşürz.

Yani gerçekten bayılıyorum Aeben sana itiraf ediyorum nasıl bir bilinç bu nasıl bir sorumluluk duygusu giremesen de işinin olduğunu haber verip çıkıyorsun bende mi bi bencillik var ben bukadarını yapmazdım heralde yaparmıydım yoksa CADIARZU:uhm:neyse

08:15 peynir,domates,salatalık,zeytin ezmesi,2 dilim ekmek
11:30 1avuç leblebi, 2 kayısı
15:20 1 tabak mantarlı tavuk,salata,yoğurt
19:10 1 bardak süt,1avuç leblebi,10 badem,4 yer fıstığı

şimdi bu akşam yemeğimi oldu naptım ki anlamadım:uhm: bando çalıştırıyorum güneş tepemdeydi bütüngün çarptı galiba midem altüst kuruyemiş iyi geliyo midemi bastırıyo ama abartmışım yazınca fark ettim...

selamlar akadaşlar;
herkes maşallah gayet iyi gidiyor.
bende kendimi toparladım sayılır en azınan bugün eski düzenime geri döndüm. gerçi yediğim çikolatanın dondurmanın zarararını bu üç günde ancak atıcam galiba. ama sınavlarım çok güzel geçiyor son bir tanesi kaldı inş.
yani açıkcası ara verdiğime pişman olmadım. çünkü diğer türlü motivasyonum çok düşecekti.
işte böyle cuma saqbah sınav haftası tartıma nasıl yansıyacak görecem orda:bbo:
bugünki menümü yazayım ve dersimin başına döneyim:
sabah:07.30 1greyfurt
08.00,2dilim tam ekmek,lor peyniriyle tost. dom-salatalık,2zeytin,yeşillik.
11:00-1elma
14.00:1tbak domates soslu az pişmiş kepekli makarna,salata,1bardak ayran.
20.00: 1 elma
20.30:lorlu salata, 1 kase keten tohumlu yoğurt

bu arada bir şey sormak istiyorum
ben ne zamandır çorba pişiremiyorum.
mercimek çorasından da gına geldi
yoğurt(yayla) çorbası yapayım diyorum.
ama içine pirinç katamam,şehriyede katamam, ne katabilirim.
yarma(dövme) katabilirmiyim?

Bende menümü yazayım kesin fırça yerim bu menüyle ama olsun :kedi:

Sabah 10:00 yarım dilim tam buğday ekmeğe zeytin ezmesi az peynir(aknaz) koyup fırladık dışarı.

15:00 2 tavuk pirzola mangalda,bol patlıcanlı ve yeşillikli salata,2 bardak ayran.

16:00 yarım ceviz, 2 badem

20:00 1 tabak tam buğday makarna,bolca peynirli ve domates soslu.Yanına öğlenki salatadan ve 4-5 mantar.

Yatmadanda en çok 10 :kedi: tane badem.

bence bişey yokmenünde canım neden fırça yiicenki

walla topikçe bimden telif hakkı almalıyız :lepi:
suuracım şimdilik yayla çorbası yiyemeyeceksin cnm,un yasak olduğuna göre buğdayda yasak olsa gerek :kedi: ama aebenim yarın sabah gelince daha iyi aydınlatır bu konuda seni....unlu çorbalarda yasaklılar listesinde olduğunda göre ımmmmmmmmmmm:uhm: bir düşünelim bakalım nelerden çorba yapabilirsin....aklıma birşeyler gelirse yazarım cnm..zaten yaz geliyor pek çorba içilmez artık ama yinede düşünelim...arkadaşlardanda aklına bişey gelen olursa yazar yarın....

çamlica cnm yeni başlamana rağmen iyi gidiyorsun,çok güzel....menünde capucino gördüm..capucinonun kafeinsizi yok bildiğim kadarıyle.ayrıca şekersizide yok sanırım:uhm: içmessen iyi edersin...salatana koyduğun ton balığı çok yağlı,süzdürsen bile kalan yağ salatan için yeterli olur cnm..(ben öyle yapıyorum) ayrıca hem öğlen hemde akşam et ağırlıklı beslenmişsin ama bu montiye ters değil...fakat yerinde olsam bir öğün protein yapıyorsam diğer öğün sebze yada karbonhidrat yerdim...fakat menünde capucino dışında montiye ters düşen bişey yok cnm..iki günde bir kg kaybene en büyük etken proteini fazlaca almandan dolayı olabilir..protein çok aldığınız günler bolca su içmeyide unutmayın....

eddoras aebenim yokken menündeki gözüme çarpanlara yorum yapayım naçizane cnm.
KAHVALTI:hem salam yemişsin hem ekmek,ekmekle et ürünü hiç bir şey hatta yumurta dahi yenmiyor cnm bu diyette.ekmekle doymuş yağ içeren protein yok yani...
ÖĞLEN :kuru fasulye iyiymiş salata ve ayranla ama
AKŞAM :makarna olunca sabahtan beri her menünde ekmek olmuş gibi...sabah ekmek(karbonhidrat) öğlen kurufasulye (proteinde içermesine rağmen ağırlıklı karbonhidrat) akşamda makarna (karbonhidrat) menülerinde montiye ters düşen salamın ekmekle aynı anda tüketilmesi..bunun dışında diğer herşey montiye uygun fakat arka arkaya alınması çok karbonhidrata yüklenmene sebep olmuş...bir öğünde makarna,kurufasulye vs..bişeyler yediysen diğerinde ya protein yada sebze ve yoğurda yüklensen iyi edersin dengeyi tutturma açısından cnm...ama menüleri kavramaya başlamışsın,ne güzel...inşallah devamıda gelir,yılmadan yola devam....

Son düzenleme:
tk menülerin gayet iyi cnm,sadece yatmadan önce kuruyemiş yemen olmuş...yatmadan 2 saat evel yeme içme işini bitirin derim ben...kuruyemiş serbest ama yemek 3 saat sonra falan yeseymişsin iyiymiş...ama sorun olacak bir yanı yok menünün cnm ,rahat ol.....

ve bugünkü menüm

Sabah ( ilk defa oğluma eşim baktı uyudum 1 de kalktım )
kahvaltı: domates, biber, az lor tam buğday ekmeği

Ara: çeyrek elma
Akşam: tavuk , salata az yoğurt

Gece misafirlikteydik ne yazıkki reddedemedim ve gene çerez yedim :) bağımlı oldum ve yarım elma, yarım portakal...

ıyi geceler güzellikler
aeben ne yazıkki bu sabah tartıldığımda 70.300 gram çıktım yaaa diyetten önce 69,5 tum niye böyle oluyor sence??? veya sizce kıslar?? acaba porsiyonlar mı çok fazla oluyor benim ne dersiniz???

Günaydın montici arkadaşlar
ben 4.grup üyesiyim 3 gündür monti diyeti yapmaya çalışıyorum ama tek başıma kendime bir motivasyonum olmuyor pazartesi günü kitabı aldım okudum ama sizinle beraber bende devam etmek istiyorum eğer kabul ederseniz.
Dünkü menümüde yazıyım doğrumu yapıyorum yalnış mı siz beni yönlendirin olur mu ?

Sabah :
kalkınca 1 bardak su 3 adet kuru kayısı
1 bardak yeşil çay
11:30 kahvaltı : 1 kase mercimek çorbası (unsuz) + 1 dilim limon içine sıktım

14:45 öğle : adana pidesiz + 2 domates + ayran

18:00 ara : 1 adet elma

19:00 akşam yemeği : 1 tabak makarna + 1 kaşık yoğurt + salata
su : 1 lt

Canım dalgalanmalar oluyor ilk zamanlar ama sonra hızla veriyorsun üzülme.

Hoşgeldin canımcım.
Akşam makarnanın yanına birde salata ekleseymişsin süper olurmuş ama menün gayet iyi.

Dün neler yedim. yerimseniben
Sabah
1 kk peynir, 2 zeytin, 1 dal maydonız, yarım domates, çeyrek buğday ekmek

Öğlen
Çoban kavurma, 1 kepçe kdr pilav, salata, ayran
Pilav için pişmanlığımı dile getirmiştim üztüme gelmeyin yakarım kendimi :çok üzgünüm:

Akşam
1 domates az tere otu ve az maydonozu doğradım ve içine az yağsız labne koydum onu yedim.

Merhaba ref opuyorumnanaktan
Bence dün az yediğin için bi karışıklık olmuştur, bugün yarın yoluna girer merak etme. hihoyyyt
Gerçi sen daha iyi bilirsin, sen eski monticilerdensin, ben daha çömez kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
Ayrıca belki regli dönemin falan yaklaşıyor olabilir, ben yaklaşık 10-15 gün aynı kiloda kaldım, şimdi tıkırdamaya başladım... hihoyyyt
Bu arada ben ilk sayfaları da okudum, ne kadar güzel seni bu kiloda görmek kaydirigubbakcemile2
Darısı başımıza inşallah... Benim de ilk hedefim 70, sonra 60. bayanssulusmile
Sevgiler...a.s.

Merhaba canım, hoşgeldin... a.s.
Ben de 1 aydır falan monti yapıyorum ve bu topiği okuyorum ama pazartesi günü (sanırım) burada paylaşıma başladım.
Bence çok güzel uygulamışsın, inşallah birlikte incecik ve sağlıklı hanımlar olarak mezun olacağız burdan... bayanssulusmilebayanssulusmile:hooray:

Merhaba kızlar, bugün 200 g daha gitmiş!! hihoyyyt
Dünkü menüm:

2 kivi
Kahvaltı:
3 dilim uno sofra tam buğday, biber salçası, z. ezmesi, light peynir (bitmek üzere, aknaz'a geçeceğim), domates, salatalık, çay
Öğle: (tuhaf oldu :bbo:)
Mantar, kaşar, pastırma (3 dilim), 2 salatalık
Ara:
10-15 badem
Akşam:
Köfteli patlıcan,2 kaşık yoğurt, 5 minik domates, 3 lahana sarma !!!! klava:

Kızlar, buraya yazmadan önce 10-15 gün durdu kilo vermem, ne zaman 1-2 gıdım kaçamak yaptım, o zaman yeniden başladı, o yüzden bilerek yedim sarmayı... kaydirigubbakcemile3

Hepinize sevgiler...a.s.

kilo kaybın için tebrikleralkisalkisalkisalkisalkisalkis menüde olmaması gereken tek şey capuccinoa.s

çok güzel spor yapmışsınalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis tek gözüme çarpan kahvaltıda salam olması, karbonhidratlarla proteinleri karıştırmamak gerekiyora.s

çok yoğundm giremedm yrın görüşürz.

Allah güç kuvvet versin canıma.s.

canım ben yoğurt çorbasını unsuz yapıyorum yoğurt ve 1 yumurta ile içine yeşil mercimek koyuyorum bazen mercimeksizde yapıyorum

bence menün çok güzel ama bademleri saat kaçta yedinyerimseniben

belkide vücudun su tutmuştur yada bağırsak sorunu yaşamışsındır bozma moralinia.s

hoşgeldin canım aramıza kaydirigubbakcemile5
yemeklerin iyi ama çorbanın yanında bir salata yada domates olabilirdi, bir de makarna durum buğdayından ve spagetti olacak ve 7-8 dakka haşlanacak, zaten kitapta rastlamışsındır vereliniortak

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis böyle giderse kısa zamanda hedefe ulaşacaksın ve sarma ile kaçamak kilo verdiriyor hımmm:jeyyar::jeyyar::jeyyar:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…