Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba herkeze...
abencim geldim ben...aklinialirimsmile

kıslar birde geçen sayfalarda yazmıştım ama bildiren olmamış ..
bu beslenmeye ne zaman kaç kiloyla başladınız ve geçen cuma kaç kiloydunuz not düşerseniz ilk sayfaya ekliycem sizleride ....mucuks ...

tatlışım ben pazartesi başlamıştım 72.9 la
cuma günü 71.4 tüm şekerim:lepi:

zilim sana bir sorum var bana yardımcı olacağının haberlerini aldım..daha önce bir hamilelik dönemi geçrimişsin ve bu dönemde tam olarak nasıl beslendin acaba....şekeri ve hamurişini tamamen kestinMı??
teşk...

aeben ve zili kızlar valla ikinizde aynı şeyleri yazmışınız çooook teşekkür ederim canlarım bakalım inş. hatasız ve kaçamak yapmak zorunda kalmadan atlatırım şekerler

aeben tşk ederim canım cevabın icin.ben bir kitbını almadan anlayamayacağım galiba.önerebileceğin kitap varmıa.s.
sibelim canım sende her Kitaptan var önerecegim . mehmet özün siz diyettesiniz ve monti kitabı ikiside var biliyorum haTla sende başka kitaplarda VAR nilgünün vs diMi sen o kitap kurdu sibelsin yanlış hatırlamıyorum ........kaydirigubbakcemile3Şeniz
cuece hipogilisemi senmiydin ona göre degerlendiricem menünü herhada sendin . ondan araların çok var ... afiyet olsun menün güzel cenım ..kaydirigubbakcemile5
tek uyarım sabah içtigin süt . tabi içebilirsin ama süt meyve gibi hemen sindirilmiyor ve sen kavaltı yaprken hala migdendeydi ve birbirinin üstüne yemiş oldun bu şeker dengesini ters etkiler .....
bak aynı şeyi ögleden sonraki aran içinde yazabilirim meyveni önce ye 15 dk sonrada sütünüiçki braber migded kalmsınlar (meyveler miğdede sindirilmez 10.15 dk da bagırsaklara geçerler .) migdede kalırsa mayalanır şeker seviyesi yükselir ...a.s

bunları yazdım ama bunlar küçük hatalar genel olarak baklıldıgında menün güzel canım sakın olmamış diye moralini bozma emi.:1hug:

aklımdayken şunuda hatırlatayım sabah kalkınca benim gibi meyve canınız istemiyorsa diger ara ögünlere kaydırın . ama saatlerine dikkat edin meyve yemekden 20 dk önce yemekden 3 saat sonra ....opuyorumnanaktan

sultan kıs bu kaçıncı uyarışım kivinin degeri ne .alsanaalsanasmile

0 yanlış yapmalısın bu hafta 5li rakam görecez ..:jeyyar::1rolleyes:

menün çok güzel canım afiyet olsun ....alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

şimdi bakın yeni listede gözüme ne çerptı tahin degeri 40 mış ..akannehir hiç tahmin edrmiydik okadar kl bir gıdanın degeri fazla yüksek olmasın ....
incirin degeri 40 mış kıslar bildiginiz üzere 35 ve altı besleniyoruz incir yemek zorunda degilsiniz yane . ama illa yiyecem derseniz arada 1.2 taneden bişi olmaz yanında düşük bir meyveylede yenebilir ....a.s
not :ben dün yürüyüz öncesi açtım ve karbonhidrata istiyacım vardı ve 2 incir ve 3 kuru kayısı yedim . ve bu beni çok güzel yürüttü ....:lepi:.. bu sabahki kilomda gayet güzeldi yani.a.s
zilim karpuz demeya çıkana kadar ben 2. aşamada olmalıyım ..delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden
bak incir 40 ne kadar şekerli diyoruz .karpuz incir kadar şekerli deyil dimi. degeri 70 ama 1i aşamada . yasaklar arasında a.s
zilim eskiside olsa şidetle kitabı almanı tavsiye ediyorum ...
ALINTI BEBıKTEN .2 günlük haftasonu ardından günaydın hatunlar bu haftada hiçbir kaçamak yapmadan montime devam 2 hafta oldu alıştım valla süper gidiyor ama kilolar yavaş gidiyor nedendir anlamadım nerde yanlış yapıyorum bennn.... :dilcikar::dilcikar:

YAKLAŞIK 14 GÜNDE 3 KıLO VE BEGENMıYORSUN .ohaoldumsmileohaoldumsmileBEN NERDEN ATAM KENDıMı ......-tatlicadiarzu-

MENÜLERıM GÜZEL CANIM AFıYET OLSUN ....
az daha bakla yiicektim akşamsempatiksalakcinni
sonra listeme baktım hemen aklımda kalmasın diye 65 eyvahedigeldismile
iyiki bakmadan yememişim:)
ıLK SAYFADAKı TABLOYU YENLıYCEM BELıRTıRıM YAPINCA ..
TÜM KISLAR O LıSTENıN ÇIKTISINI ELıNıZıN ALTINDA BULUNDURUN ÇOK YARDIMCI OLACAK SıZE ...a.s
yA BEN BıDE SUYU AZ ıÇMEYE BAŞLADIM ONDAN OLABıLıR Mı YAVAŞ KıLO VERMEM:sm_confused:
BOL BOL SU

EN KOLAY YOLU ŞAŞALLA YANINDASU BULUNDURMAKTIR BARDAKLA SU ıÇıLMıYOR FAZLA ....

ŞÜKÜR BıTTı CEVAPLADIM DıMı TÜM SORULARI .gamyoncuiremsu

Son düzenleme:
merhaba herkeze...
abencim geldim ben...aklinialirimsmile
HOŞ GELDİN NİLÜM SEN YAZ GELİNCE ZİLİM MUTLAKA CEVAPLAYACAKDIR ...:1hug:
tatlışım ben pazartesi başlamıştım 72.9 la
cuma günü 71.4 tüm şekerim:lepi:
hihoyyyt:1hug:
aeben ve zili kızlar valla ikinizde aynı şeyleri yazmışınız çooook teşekkür ederim canlarım bakalım inş. hatasız ve kaçamak yapmak zorunda kalmadan atlatırım şekerler
BEBİKİM İSTEYİNCE YAPILMIYCAK BİŞİ YOKTUR CANIM YETERKİ KARALI OL a.s

:roflol::roflol:
BENDE YALAN YOK NE YAPACAKSINIZ BENıN NE HALT YEDıGıMı SıZ DEDıGıMı YAPIN TIKIR TIKIR VERıN ANACIM ......:roflol::roflol:sositososito
SıZLERE ONLAYN DıYET KOÇLUGU YAPIYORUZ AYOL CANLI CANLI , HEMDE BEDAVA ..:roflol:..
BU YAZA 5 Lı RAKAMLARI GÖRÜCEM ıNŞALLAH KENDıME SÖZÜM VAR...:jeyyar:

cueca sen nezaman başlamıştın güzelim ve kilo bilgilerin yazarsan bir sen kadın eklemedigim ....

benim yazdığımı gördünmü abenim kilomu bildirdimdi yukarlarda biyerde ilk sayfaya ekliicem dedin ya
aaaaaaaa karnımda gök gürlüyo bu ne yaa bi soda içiim ve bugünkü menümü veriim
sabah 7.00
peynir zeytin (5 tanecik olmuş
domates,salatalık,
tam buğday 1 dilim

ara 2 kuru kayısı yarım ceviz 1 bardak süt
1 incir

öğlen 13.00

fırın hamsi
yeşillik salata
1avuç leblebi

ara 17.00
1 meyve 1 bardak ayran olabilir süt olabilir

akşam 19.30

tavuklu mantar sote
mercimek çorbası
salata yoğurt

Son düzenleme:
cumartesi

6:00
greyfurt+portakal suyu

8:30
2 kayısı

12:00
2 kayısı

13:40
şiş et ve salatası

17:30
1 kuru kayısı

19:30
et+tavuk pirzola,bol salata

21:00
1 ceviz

pazar

6:00
greyfurt+portakal suyu

sabah :1no2:

13:30
bol yeşillikli,kepeği alınmamış köy bulguruyla kısır
ayran

19:30
1 adet haşlanmış yumurta,maydanoz,yoğurt kaseyi bitiremedim 3 kaşıkda kesildim

ve toplam 210 dk yürüyüş

menülerimide yazıp kaçayım ......
bu hafta biraz 2. aşama gibi oldu kıslar GÜNDEN DOLAYI ..
...ama artık buguru çıkarırıyorum ben menülerimden ... ayrıntılıyazacaktın ama vakit kalmadı .... arada bri az belki yerim ama okdar ....kendime kalkınma pilanı haırlıyorum 35 üstünde sadece ekemk ve spagetti yiycem .....mümkün oldugu kadar . ama tıkırdamaya başladım ben artık bundan sonrası kolay gelir bana inaşllah bozcak bri zor durumla karşılarmam .. 2.5 haftadır tam anlamıyla yapmaya çalışıyorum ama dedigim gibi bazan 2. aşamaya kayıyor menülerim .....

2. aşama menüsü yazayımda siz fazla örnek almayın bu haftaki yogunlumu ve durumu biliyorsunuz ....

cumartesi günümün oldugu gün..

4 çilek y. elma ....

10.30..kavaltı .....
1.5 dl ekmek .(ekmeklerim hep kızarmış oluyor yazmıyorum ama )
zeytin ezmesi . salatalık ....

13 .00. 3 yaprak sarma (bulgurlu )1 kş yogurt ......

15 00.ÖĞLE
yeşil salata .... 5 yaprak sarma ..
.yogurtlu semiz otu salatası .
.yogurtlu karalahana salatası ....(masadaki diger çeşitleri saymayım ben bunları yedim ...herkede bayıla bayıla yedi valla ...nede olsa masadaki 10 hatundan 1 kişinin kilo sorunu yoktu kaydirigubbakcemile34 kişide ciddi ciddi diyet yapıyordu ) ah o canım yalancı su böregi . isbanaklı muska b. ...havuçlu top .. bisküili titrek vs vs ....-tatlicadiarzu-

18 30 .. akşam
.10 yaprak... bol yeşil salata . 1 kş yogurt .....
anlıycanız tüm gün yaprak yemişim salatayla .ama gün boyu 1 tabak enca :1rolleyes:

22 .00.1 avuç fınduk ....

spor yok misafir agırldım koşu yapmış kadar oldum ...
. 2 lt su .

pazar.....

8.00
y. portakal .....
10 30.kavaltı ..
1 dl ekmek ... 1 dl börek (burayı ne okudunuz nede örnek aldınız okiş )
bol salatalık. domates... zeytin azması . 1 dl peynri....

14 00. 1 br süt...

16. 30... 3 kuru incir . 2 kuru kayısı (yürüyüş öncesi gerekliydi sonra düşerkalırdım mazallah )

18.00 akşam ...
y. levrek . y. çupra dolma ızgara ..... bol yeşil salata ....y br. süt ...

21 :30 .
4 fınduk .....

45 dk tempolu yürüyüş . 2.5 lt su ....

Son düzenleme:
karnındaki volkanın sebebi maytap kırmızı yer ....:roflol:

maytabım aslında yeniyor leblebi ve mercimegin degerleri düşük .. ama hatırlatayım ilk aşamada karbonhidralla et türünü pek önermiyoruz ... arada balki yemende bi sakınca olmaz ama 1 günde 2 ögünündede aynı ayrıntı var . akşamı yemedi isen mercimegi yeme istersen akşama ....a.s akşam ögünün zengin zaten gerekde yok bence . akşamı biraz hafif geçirelim kavaltı ve ögleye göre .....

ekledim canım kilonu ilk sayfada ..

akrebim yaptıgın hatalArı biliyorsun dimi... bizim en çok kızdıgımız şey AÇ KALMAK ......
PAZAR GÜNÜ YEDİGİN KISIRI DİYEK DEPOYA ATTIGININ FARKINDASIN DİMİ...bilmiyorumkismileNE GÜZELDE BULGURUN VARMIŞ ÇOK GÜZEL BİR ÖGÜNÜ ANCAK AÇKALARAK YAĞA ÇEVİRE BİLİRSİN VE BUNUDA BAŞARMIŞIN NE DİYİM SANA ..:mymeka:

LİSTEYE BAKIN GREYFURDUNDA PORTAKAL SUYUNUNDA DEGERLERİ BAYA YÜKSEK .... ESKİ LİSTED EYİL YENİ LİSTEYE BAKIN ....a.s

CUMARTESİ GENE KAVALTI YOK BACIM ...:umursamaz:EVDEN NE KADAR ACELE ÇIKARSAN ÇIK 2 DL EKMEK ALABİLİRSİN YANINA YAVAN BİLE YİYEBİLİRSİN AÇ KALMAKTAN İYİDİR HELEDE KAVALTI GÜNÜN EN ÖNEMLİ ÖGÜNÜDÜR . HANİ SENİN Bİ LAFİN VARDIR ARA ARA BENDE TELAFFUZ EDERİM SABAH ZENGİN GİBİ ÖGLE MENUR GİBİ AKŞAM FAKİR GİBİ YİYİN DEMEZMİSİN SEN HEP SENELERDİR ....
BİLİYORUM İMKANLAR VE ZAMAN AMA İNAN İSTEDİKTEN SONRA HER ŞEYE ZAMAN BULUNUR ...:1hug:

BEN ÇIKMAK ZORUNDAYIM KISLAR HERKESE HAYIRLI GÜNLER ...a.s.

aebencim varsa bi durum erken müdahale edilsin diye öğleden sonra tüm günün menüsünü yazıytorum bak iyi oluyor
öğlen doymamış gibi oldum o yüzden yemeğin arkasına leblebi yedim 1 avuç kadar
zaten tezgahın üstünde beyaz leblebim elim gidiyo hemen sigara içmeden önce 3-4 tane telefoınla konuşurken v.s tırtıklayıp duruyorum kaldıriim en iyisi
akşam mercimek yemiim ozaman ben uyardığın iyi oldu
bide peşin peşin soriim pazıyı haşladım yarın akşama kavurup yumurtalııcam ve mantar sote gene olucak muhtemelen beraber yememde sakınca vardır muhtemelen hahahahaa
yaa bu gl indekslerini anladım sayılır ama şununla şu yenmez bununla bu yenmezi çözemedim daha bunlar kitaptada yazıyomu

MAYTABIM ŞUNUNLA BU YENMEZ SADECE KARBONHıDRAT HENı DEGERı YÜKSEK OLAN EKMEK VE SPAGETTı tarzı varya onlar ....yedigimizde kan şekeri yüksek oluyor haliyle onların bulundugun ögünde içinde doymuş yağ olan .(et yumurta yağlısüt ürünü . yenmiyor . çünki kan şekeri yükselince doymuş yağ hemen depoya gidiyor ...umarım anlata bilmişimdir .... tavuk var diye mercimegi yeme dedim aslında mercimegin degeri düşük fakat gene rsike atmayayım dedim 1. aşamda ...olumunekankayizsmile
sen peşin bende nakit söyleyim canım salata ve sebze her şeyle yenir afiyet olsun yumurtada katıla bilir bu menüye etle yumurta aynı .... bu menüye sokmıycan şey . ekmek türü karbonhidrat okadar afiyet olsun şimdiden ...

kitap daha öncede degigim gibi davincinin şifresi gibi ama ben çözdüm ...:roflol:

Son düzenleme:
ayyy bennn cokkk acıktım ara ogun yaıyorum ıkı kasık yogurt bır havuc (ciğ tabi)
canım ben 68,200 dum cuma tartılmadı gecen hafta cumartesı tartılmıstım bugun tartılabılırmıyım bılmıyorum yarın yazarımm
1 kepce mercımek corba

afiyet olun ara olarak yogurt çok güzel bir seçim havuçlada istersen 1 kase ye ..... afiyet olsun aç kalmayın ıcır canım sendin dimi hipoglisemi çok sordum mesajlarda ama cevap alamadım ...:hulya:
yok canım cumaytasi tartıldıysan tekrar tartılma cumaya tartılır yazarsın . o zamana 1 hafta olur dimi....:1hug:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…