Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

sultancım 1 domates 1 salatalık ve 2 biber koyarım tabağa yarısını kendi tabağıma alırım hatta sonrada çöplenirim biraz kalanı eşimin:))
yoğurt yiyebiliyorum canım yağsız süt içemiyorum demiştim onuda bugün bimden aldım peynirimle birlikte hatta 1 gibi kibrit kutusu kadar peynir attım ağzıma balıkla süt ürünü tüketmemek için şuan balığım ocakta pişiyo
öğle ve akşam öğünlerimde mutlaka 1 kase yoğurdumolur akşam yatmadanda 1 bardak süt içmeye çalışıyorum zorda olsa:)

tamam canım menün böle güzel yok sen hani balıkla yogurt yemem tabumu yıkmam demiştin onun için balık yerine peynir güzel bir alternatif olabilr diye söledim süt grubumu tüketmemiz nedeni kızlar calsiyum yag emilimini azltıyor o yüzden mükün oldgunda her ögünde düt grubumu tabiki yogurt haric yagsz olması olarak tüketmemiz lazım cnkü süt ürünleri hayvnsal oldugu için doymus yag barındırıyor buna dikkt ederseniz faydsını görürsüznüzkaydirigubbakcemile5

canım süt içmeyi sevmiyorsan ılk süte cok az tarcın katarak tatlndırabilrsin denemeni tavsiye ederim hem tarcın kan sekerinin belrli bi seviyede tutmamzda da yardcımcı olur

tamam sultanım tarçınlı deniim benim aklıma tarçın değilde kakao koymak geldi ama sormadan yapmak istemedim
bide bişi sorucam yumurta haşlamıştım memoya ama çıkınca yediremedim kaldı ben onu 5 gibi ara olarak tüketsemmi yoksa tüketmesemmi baktımda çok fazla protein alıyorum bu seferde protein patlaması yaşarmıyım karbonhidrat dediğiniz nedir??

kızlar bı kac gundur gıremıyorum
dun tartıldım 68,200 gelıyorum 700 duu 500 gram gıtmıs
kızlar ben aksam dayamıyorum ayyy cok kotu oluyorum anlama yetenegım felan kayboluyorr
neyse sabah
0700:domates salatalık yarım dılım kepeklı ekmek bır tane yesıl zeytın

ara ogun yapmadım canım ıstemedıı

1400:eek:glen yesıl fasulye yemegı yogurt ve bır kepce mercımek corba

1430: yesıl cay ıcıcem

aksamda yogurt ve brokolı haslaması yemeyı planlıyorum

kızlar ben aksam dayamıyorum ayyy cok kotu oluyorum anlama yetenegım felan kayboluyorr
neyse sabah

öğünlerin çok az ıcırım benden demesi zaten açıklama gelir birazdan bilirkişilerden:)))

tamam sultanım tarçınlı deniim benim aklıma tarçın değilde kakao koymak geldi ama sormadan yapmak istemedim
bide bişi sorucam yumurta haşlamıştım memoya ama çıkınca yediremedim kaldı ben onu 5 gibi ara olarak tüketsemmi yoksa tüketmesemmi baktımda çok fazla protein alıyorum bu seferde protein patlaması yaşarmıyım karbonhidrat dediğiniz nedir??

canım kakao konsunda pek bi bilgim yok ama olmaz sanırsam aeben daha ii bilir ama tarcını gönül rahtlıgı ile kullanabilrisin siter sütüne ister yogurda güzel br ara ögün oluropuyorumnanaktan yok cnm ara ögün olrak yiyebilrsin merak etme öel cok degil protein miktarın bişy olmaz htta yumurtayı aksamki salatanın içien katıpta yiyebilrsin nohutun miktarını azaltarak sorun teşkil etmezyerimseniben

karbonhidart aslında genelde büüyn yicekelrde mevcut ama sınıflandrdrgımız zamn biz genlde komplek karbonhidar tüketmey calsıyoruz ki kan sekerim bi anda yükselip aniden düsmesin diye sabah yedgimiz ekmek makarna bulgur pirinc bunlar karbonhidattr aynı zamnda nohut fasulte gibi bakliyatalrda karbonhidar içeriri sadece protein diye dsnmemliyz onlara bzim dikkt etmemz gerek doymus yag içeren özellile hayvnsal gıdalr doymsu yag içerir bu gıdalarda kanbonhidatı tüketmemz bzi zaten komleks karbphidat olarak sabah ekmegimizden alıyoruz bu nedenle miktarı artıtmamzıda bi sakınca yok cnkü gün boyu o karbonhidat bizi aykta tutuyor ve makrna olarakta sık olmamk kaydyal az haslanmıs spagetti de aynı zamnda bi katbonhidrattr insl acıklayabilmişmdr aklına takılan bişy olursa yine yardımcı olmaya calsıırmolumunekankayizsmile

neyse sabah

evet cnm ögünlerin cok az bu beslnme seklinde amac az yemek degil doyana kadr yiyerek kilo vermek yedkçe zayfla ince kal demiş monti amcamkaydirigubbakcemile2

gelelim menüne sabah kahvaltında tam bugday ekmegi yemeni tavsiye ederim bölece aksamları daha raht olursun tam bugday her yönden zengin bir karbonhidattır gün içide
bize lazım ama kepek ekmegi diye aldgımız ekmegin içinde beyaz unda bulundugu için daah cabuk acıkmamız saglar ve miktarının sabah için heleki o saat için yarım dilim cok az aynı zamnda süt ürünüde yok sabhki menünde:eek:lmaz:

sabahla ögle aranda ck fazla ıcırcım 7 saat nasıl durdun bak ara ögün monti amcamda pek yok ama bu kadr fazla acmamn lazım ögünlerinin arsını ögle merximegin corbanın içinde un yoksa güzel br menü un yasak bu beslenme seklinde gün içinde protein alımına dikkt et olur mu nrmlde bi insan kilo bsına 1 gr olmalı ama zayflamk istyen insan için bu kilo basına 1.5 gr olmalıdr aebencim ilk sayfanın neyin ne kadr protein oldgunu yazmıs lsteye ordan bakabilirsin güzelimvereliniortak

sağol canım anladım sabah öğününde ekmeği çoğaltabilirim belki gerçi o kadar doyuyorumki patlııcak gibi oluyorum halsizlik falan olmuyo bende gün içinde hiç zaten aç kalmıyorummki
o zaman sabahki ekmeğim yetiyo demekki ama genede çoğaltmaya çalışabilirim gerekiyosa
hafta sonu geldi çattı benim içinde büyük bi sınnav
genelde dışarda oluruz bu 2 günde ve yemeklerde dışarda yenir evdeysekte aperatif şeyler ekmek arası sosisli lahmacuın gibi şeyler yeriz bakalım ben napıcam

sağol canım anladım sabah öğününde ekmeği çoğaltabilirim belki gerçi o kadar doyuyorumki patlııcak gibi oluyorum halsizlik falan olmuyo bende gün içinde hiç zaten aç kalmıyorummki
o zaman sabahki ekmeğim yetiyo demekki ama genede çoğaltmaya çalışabilirim gerekiyosa
genelde dışarda oluruz bu 2 günde ve yemeklerde dışarda yenir evdeysekte aperatif şeyler ekmek arası sosisli lahmacuın gibi şeyler yeriz bakalım ben napıcam

İşte dediğin gibi en zoru da haftasonu ama olsun dışarda olursanız her lokantada bulabileceğin ızgara+ayran+salata yersin şekerimvereliniortak

cnm kendini raht hissdiyorsan artırıp artrmamk sana kalms emek miktarını ama ihtiyac duydgunuzda artırabilrsiniz sakınca yok monti acama göre sabah kahvaltı bol ögle normal aksam ise zayıf olmalı bunu baz alırsak miktarlarıda oan göre ayrlayabilriz:lepi:

aslında dsrda alternatif bulursun cnm ızgara yiyebilrsin yanında bol salata ve ayranla güzel bi ögün olur aynı zamnda tavuklu hazr salata yiyebilrsin yien ayranla beraber evde eger ekmek arası yiceksinizde sabah kahvltını sadece yumurta ile yapıp ekmek hakkını aksam güzel peynrili domatesli bir tost yaparak kullanabilrsin alternatif cok yani yada tonlu salata bak durdukca aklıma geliyo bu saydıklarım hepsi hem saglıklı hemde uzun süre tok hisstmeni saglar seniyerimseniben fire vermeden atlatmanı dilerim gerckten firesz cok güzle sonuclar alınıyo montide:hulya:

slm kıslar,sultanım bence mmmf akşama nohut yiyecekse yumurtayı akşamüstü ara öğün olarak yesin çünki nohutu ekmek gibi düşün karbonhidrat yani.yumurtada azda olsa doymuş yağ bulunuyor bu sebeple ikisini aynı öğünde mecbur kalmadıkça yememekte fayda var aebenim daha iyi bilir ama...hem açlık süreleri uzamamış olur..fakat ben olsam yumurtadan ara öğün yapmam onun yerine bir avuç beyaz leblebi yada meyve yada yoğurt süt vs.. bişeyle yaparım arayı...genede uygulamak size kalmış tabi kıssslar....kaydirigubbakcemile5

İşte dediğin gibi en zoru da haftasonu ama olsun dışarda olursanız her lokantada bulabileceğin ızgara+ayran+salata yersin şekerimvereliniortak
sağol canım iyi fikirkaydirigubbakcemile5
cnm kendini raht hissdiyorsan artırıp artrmamk sana kalms emek miktarını ama ihtiyac duydgunuzda artırabilrsiniz sakınca yok monti acama göre sabah kahvaltı bol ögle normal aksam ise zayıf olmalı bunu baz alırsak miktarlarıda oan göre ayrlayabilriz:lepi:

aslında dsrda alternatif bulursun cnm ızgara yiyebilrsin yanında bol salata ve ayranla güzel bi ögün olur aynı zamnda tavuklu hazr salata yiyebilrsin yien ayranla beraber evde eger ekmek arası yiceksinizde sabah kahvltını sadece yumurta ile yapıp ekmek hakkını aksam güzel peynrili domatesli bir tost yaparak kullanabilrsin alternatif cok yani yada tonlu salata bak durdukca aklıma geliyo bu saydıklarım hepsi hem saglıklı hemde uzun süre tok hisstmeni saglar seniyerimseniben fire vermeden atlatmanı dilerim gerckten firesz cok güzle sonuclar alınıyo montide:hulya:
saydıklarınıda dikkate alıcam sağol şekerim
slm kıslar,sultanım bence mmmf akşama nohut yiyecekse yumurtayı akşamüstü ara öğün olarak yesin çünki nohutu ekmek gibi düşün karbonhidrat yani.yumurtada azda olsa doymuş yağ bulunuyor bu sebeple ikisini aynı öğünde mecbur kalmadıkça yememekte fayda var aebenim daha iyi bilir ama...hem açlık süreleri uzamamış olur..fakat ben olsam yumurtadan ara öğün yapmam onun yerine bir avuç beyaz leblebi yada meyve yada yoğurt süt vs.. bişeyle yaparım arayı...genede uygulamak size kalmış tabi kıssslar....kaydirigubbakcemile5
zillicim sağol canım önerin için ben zaten ara öğün olarak tüketmeyi düşündüm zaten normalde yumurtayı sık tüketmem bugün ziyan olmasın diye yiicem cokacimcoook
arkadaşlar soda tüketebiliyormuyuz ve miktarını sorucam biliyorum çok soruyorum ama aklımda bişey kalmasın

yazacaklarımın hepsini aklımda tutamıyorum oğluşla ilgilenirken sıra sıra geliyorlar yazıyorum ama idare edin artık kıslarr..opuyorumnanaktan
ıcırcım öğünlerin bencede az ama yetiyorsa sorun yok,fakat akşama o bitkinliği ve algılama sıkıntısını yaşamamak için akşamı erken yediysen gece bir meyve gibi bişey ye yatana kadar uzun süre açlık yaşama,yada öğlenle akşam arası bişeyler ye ara olarak akşama kadar düşmüş kan şekerin akşam yemeğiyle beraber hızla yükselip bu sıkıntıları yaşatmasın sana...naçizane tavsiyelerim...
haftasonu dışarda yemek yemeği sıkıntıya değil keyfe dönüştürün arkadaşlar ..aslında çok daha alternatif var dışarda...evdede yiyecekseniz köfte patates,yada tavuktan bişeyler yapın salatayla ayranla kendinize uyarlayın arkadaşlar...ben dün dışardaydım yarın yine dışarda oluruz muhtemelen,ama evdekine oranla daha iyi oluyor walla en azından evde yapılamayacak şeyleri menü ysapıyorum kendime..ızgara alıyorum kendime,ve salat bardan sınırsız salata (mayonezsiz) çatlayana kadarda doyuyorum valla...dışarda olmanın tadını çıkartın ,illa hamburger, pizza ,cips yiyeceğiz bişey yokki.....onlar e-e pisss delikafadulden yemeyin onların acı acıı kötü onlar laelaelaelaelae
salatalar çok cici güzeell tatlıııııı :lepi: onları yiyin....
soda serbest cnm içebilirsin...

yazacaklarımın hepsini aklımda tutamıyorum oğluşla ilgilenirken sıra sıra geliyorlar yazıyorum ama idare edin artık kıslarr..opuyorumnanaktan
ıcırcım öğünlerin bencede az ama yetiyorsa sorun yok,fakat akşama o bitkinliği ve algılama sıkıntısını yaşamamak için akşamı erken yediysen gece bir meyve gibi bişey ye yatana kadar uzun süre açlık yaşama,yada öğlenle akşam arası bişeyler ye ara olarak akşama kadar düşmüş kan şekerin akşam yemeğiyle beraber hızla yükselip bu sıkıntıları yaşatmasın sana...naçizane tavsiyelerim...
haftasonu dışarda yemek yemeği sıkıntıya değil keyfe dönüştürün arkadaşlar ..aslında çok daha alternatif var dışarda...evdede yiyecekseniz köfte patates,yada tavuktan bişeyler yapın salatayla ayranla kendinize uyarlayın arkadaşlar...ben dün dışardaydım yarın yine dışarda oluruz muhtemelen,ama evdekine oranla daha iyi oluyor walla en azından evde yapılamayacak şeyleri menü ysapıyorum kendime..ızgara alıyorum kendime,ve salat bardan sınırsız salata (mayonezsiz) çatlayana kadarda doyuyorum valla...dışarda olmanın tadını çıkartın ,illa hamburger, pizza ,cips yiyeceğiz bişey yokki.....onlar e-e pisss delikafadulden yemeyin onların acı acıı kötü onlar laelaelaelaelae
salatalar çok cici güzeell tatlıııııı :lepi: onları yiyin....
soda serbest cnm içebilirsin...
köfte patatesmi
ben anladım sen bizi şişmanlatmaya çalışan bi casussun:roflol:kocammı tuttu seni sööle :))
senin bıdık ne kadarlık bende 2 tane var biri 8 biri 1.5

allah iyiliğini versin canım senin.....kaydirigubbakcemile3
evde oluncada aperatif bişeyler yemek istiyorlar dedinya eşin ve çocuklar için onlara köfte patates yap sen köfte salata ye dedim ben tatlımm...ama dervişin fikri ne ise zikri odur...anladııım sen patates kızartması ve köfte yemek istiyorsun ama olmasssss aklinialirimsmile montinin oklavasını yersin sonra patates yerine :eek: onlar yesin sen yeme patatesi...sen köfteden tavuktan ve salatadan şaşma..
benim ewlatçım daha minicik teyzesi 8 aylık...:emir_bebek:

allah iyiliğini versin canım senin.....kaydirigubbakcemile3
evde oluncada aperatif bişeyler yemek istiyorlar dedinya eşin ve çocuklar için onlara köfte patates yap sen köfte salata ye dedim ben tatlımm...ama dervişin fikri ne ise zikri odur...anladııım sen patates kızartması ve köfte yemek istiyorsun ama olmasssss aklinialirimsmile montinin oklavasını yersin sonra patates yerine :eek: onlar yesin sen yeme patatesi...sen köfteden tavuktan ve salatadan şaşma..
benim ewlatçım daha minicik teyzesi 8 aylık...:emir_bebek:

oyy oyy yerim ben onu ısır annesi totosundan benim yerime
doğruya doğru pattis kızartması asla hayır diyemiicem bişey ama kendime güveniyorum 2 bölüme geçince arada kaçamak yaparım
köfteyle tostta yasak bildiğim kadarıyla yanlışmı biliyorum acep:uhm:köftede ekmek olduğundan ve tostu da okumuştumkitapta ekmeğientegralde olsa ilk aşamada tosttan uzak durun diyeeyvahedigeldismile

haklsın cnm nohutta bi nevi karbonhidrat sınıfında ben gözden kacrmsım uyardgın için tsk ederima.s.

köfte patatesmi
ben anladım sen bizi şişmanlatmaya çalışan bi casussun:roflol:kocammı tuttu seni sööle :))
senin bıdık ne kadarlık bende 2 tane var biri 8 biri 1.5

sanırsam yanlıs anlasmalar olmussırnaşık şeysırnaşık şey

oyy oyy yerim ben onu ısır annesi totosundan benim yerime
doğruya doğru pattis kızartması asla hayır diyemiicem bişey ama kendime güveniyorum 2 bölüme geçince arada kaçamak yaparım
köfteyle tostta yasak bildiğim kadarıyla yanlışmı biliyorum acep:uhm:köftede ekmek olduğundan ve tostu da okumuştumkitapta ekmeğientegralde olsa ilk aşamada tosttan uzak durun diyeeyvahedigeldismile

evet canım köfte yiyebiliyoruz ama ekmeksz bi seklde tostunu dedgim gibi peynir ve domatesle yapıp yanında da ayran ve bol salata yersen güzel bir ögün oluryerimseniben

kızlar ben kacar bi sorunuz olursa zilim burda size yardımcı olur ona kulak verin emi öpüyorum hepnizi aksam buralarda olurumkaydirigubbakcemile2

OHH ohhh:teytey: o zaman bundan sonra peynirde yiyebilirim yumurtayla saol sultan_gibi
ilk gün listemi yazayım biraz kaçırdım mı ne
bir bardak portakal suyu
sonrasında
10:30
1 domates salatalık biber
2 yumurta
14:30
koccaman bi tabak kıymalı kabuska
salata yoğurt

16:00
2 kayısı

18:30
4 çorba kaşığı şehriyeli domates çorbası
2 çorba kaşığı musakka
yoğurt
yarım salatalık ve domates

Bu saate kadar bir tek kahve içmedim ama niyeti bozucam gibiCADIARZU

cueca şehriyeli çorba yemişsin cnm şehriyede beyaz undan yapılıyor,yasak montide..yemişsin artık afiyet olsun cnm ama yasak olduğunu bil,başka sefer yemessin..kahvede yasak :kedi: ama kafeinsizleri var onlar serbest tabii yine şeker yok :kedi: jacobs'un kafeinsizi var mavi kapaklı şişesi var ben gebeliğimde almıştım. tatlandırıcı ile içilebilir az olmak kaydıyle sanırım....

1 elma
12.30
2 dl kızarmıs ekmek..2 zeytin..kk peynir..az marmelat..bol maydonzo dere otu..yeşil çay
16.30
balık..yogurtlu kabak kavurma..
21.00
1 kivi..2 çilek
23.00
1 fincan ılık tarcınlı süt..

cueca şehriyeli çorba yemişsin cnm şehriyede beyaz undan yapılıyor,yasak montide..yemişsin artık afiyet olsun cnm ama yasak olduğunu bil,başka sefer yemessin..kahvede yasak :kedi: ama kafeinsizleri var onlar serbest tabii yine şeker yok :kedi: jacobs'un kafeinsizi var mavi kapaklı şişesi var ben gebeliğimde almıştım. tatlandırıcı ile içilebilir az olmak kaydıyle sanırım....

zillicim arkadaşımız musakka yemiş musakka benim bildiğim patlıcan ,biber kızartmasından oluşur
sence uygunmu bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın
bana uygun değil gibi geldi
akşam çarli biber kızarttım tadına bile bakmadım canım çokta istedi aslında sarımsaklı yoğurtlu mmmmmmmmmm
patatestende çok canımistedi ama yazı düşündüm valla:)

X