Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

aeben doğru ben bi doğulu olarak farklı bi damak tadım var ama biz aylecek öyleyiz

mesala şu an yediğim şeyle 50 geçmeyecek bildiğim kadarıyla öyle değilmiyasakkelime

günaydınlar herkese ben 3 günlük menümü yazayım

cuma

sabah
2 dilim kızarmış köy ekmeği
1 adet domates
1 adet salatalık
kk kadar beyaz peynir

öğlen
1 parça fırında tavuk
salata

ara
1 adet portakal

akşam
1 tabak bamya yemeği
1 kase salata
yağurt

cumartesi

sabah
1 adet yağsız tost
1 adet salatalık

öğlen
et kavurma 3 yemek kaşığı kadardı
peynir ve zeytin

akşam
peynir ve zeytin

işyerinde kahvaltı vardı . yine 800 kişilik kahvaltı yemeği verildi ve anca bunları yiyebildim

pazar

kahvaltımı çok geç yaptım
2 dilim köy ekmeği
peynir
zeytin
1 yumurtadan yapılmış omlet

öğlen yemedim hiç aç değildim

akşam
1 tabak bamya yemeği
salata
yoğurt .

bak bu konuda sana sacede şunu diyebilirim eger helva türü bi gıdayı aldıgında duracagın yeri ayarlayamayacaksan hiç alma derim .... sen çok sevdigin için dedim ben yemek arkalarına bikaç çatal alabilirsin telefi ederek demek istedim .:1hugekmez tahin türü çok kuvvetli besinler tabi ye ama dadigim kurala uyarak duracagın yeri bilerek .....
afiyet olsun ..akşamlarrı genelde hep hafif geçiyorsun farkındayım .... yakında çinde fıstıklar çıkacak kıs...kaydirigubbakcemile3
aeben doğru ben bi doğulu olarak farklı bi damak tadım var ama biz aylecek öyleyiz

mesala şu an yediğim şeyle 50 geçmeyecek bildiğim kadarıyla öyle değilmiyasakkelime
evet hondacım karbonhidrat yediklerin 50 yi geçmeyecek protein ve yağ kan şekerinde etkili deyil .
ama bak kabularıyla haşlanmış patetes yiyebilirsin salata olarak 65 degeri ama yanında yeşillikle bu 50 altına düşer.yerimsenibenumarın anlata bilmişimdir ....mesele gl. endeksi düşük bir ögün ardına 1. dl baklava yiyebilirsin mesela .
yani kabaca illa 50 degerde bişi yiyeceksin deyil . 50 nin üstünde yediginde onu 50 altına indirecek gl. endeksi daha düşük degerde bir yiyecekle dengeleliyceksin .kaydirigubbakcemile5

nazlım hafta sonuna ve davete karşı süper gitmişin alkisalkisalkis. tek omayan şey dün kavaltıda ekmekle yumurtan . ekmekle yumurta yemiyoruz yumurtada bol doymuş yağ varmış ........

tamam ablacığım bundan sonra aklımda bulunsun ekmekle yumurta yemem . ilk haftan alıştırma haftam oldu bu hafta daha dikkatli olacağım ablacığım.

benneyaptımkibende geldimmm

Lillycim hoşgeldinŞeniz

merhaba arkadaşlar hafta sonu oldukça yoğun geçti ve neyazık ki hep ev dışında olmak zorundaydım ve diyete pekde uyan şeyler yiyemedim:1ninca:

ama bugün itibariyle diyeti tam uyguluyorum yerimseniben kahvaltı 2 dilim tam buğday ekmeği biraz peynir ve maydonoz bu saate kadar yaklaşık 1,5 lt su kaydirigubbakcemile2

aebencim hac hurması yenebiliyor mu ve üst sınır ne olmalı.
bu arada bir arkadaşım geçen hafta benimle beraber başladı diyete ama o biraz kaçamak yapıyor mesela annesinin pişirdiği pilava dayanamıyor kaydirigubbakcemile3 ancak hergün 1 saat düzenli yürüyüş ile bir kaç gün içinde 1 kilo vermiş bilekaydirigubbakcemile2

yemekte ıspanak varmış ama bizim aşçı pirinç koymuş içine bende makarna ve yoğurtla geçiştireceğim öğlen yemeğimi . şimdi aşayıya ineyimde kendime bir tencere alayım .

yemekte ıspanak varmış ama bizim aşçı pirinç koymuş içine bende makarna ve yoğurtla geçiştireceğim öğlen yemeğimi . şimdi aşayıya ineyimde kendime bir tencere alayım .

afiyet olsun naz cokacimcoook ıspanağın üzerine yoğurt dösen yinede yasakmıa.s. eğer öyleyse hafta sonu toptan maf oldum demektir tek uygun yemek pırasaydı onada pirinç koymuşlardı bilmiyorumkismile

eğer yemeğe çıkabilirsem bizim ahçı da mercimek çorbası, taze fasülye ve pilav pişirmişcokacimcoook çorba ve fasülye yerim diye düşünüyorum ama çıkamazsam 1 elma , 1 mandalina ve 1 armut yerim öğle yemeği niyetine...

mercimek çorbasının içine neler konmuş onlarıda öğren derim canım bizim aşçı patates koyuyor içine ben onun için yemiyorum onu ...

afiyet olsun özlemcim ..... suyu bukadar çok abartma tüm gün 2 lt kadar iç yeter....
peynirin yağsız dimi?
evet yeniyor fakat bikaç taneyi geçmeyin tam degerini bilmiyorum ama yasaklar arasında yok .
diyete ilk başladıgınızda kilo çabuk verilir . diyette pilavda yenilir ama montide deyiş 1. aşamada yasaklar kesin yasak çümki ilk etapta vucudun tümden insülin dengesi degişmeli bunuda arada bir kaçamak yaparak saglayamayız ...a.s o yüzden 1. aşamada yasaklar kesin yasakkkk ... en az 1. 2 ay a.s

nazlım sende işi sıkı tutuyoruz o yüzden sen bu öglen spagetiyi ye yanında salatayla .afiyet olsun ...

Son düzenleme:
özlem öyle yemeklerinde eger menüde vermiyorlarsa yanında mutlaka yogurt bulundur derim . yeşil fasulye gayet güzel bir yemek yanındada yogurtla .... salata vermiyorlarmı ? mercimegi işte kesin patetes koyuyorlardır cıss.alsanaalsanasmile

aebenciğim salata yoktu bende spagetti ve yoğurt yedim . akşam sence sebze ağarlıklımı beslenmelim yoksa protein ağırlıklımı . eğer uygun olursa akşam haşlanmış yumurta salatası ve yoğurt yemeyi düşünüyorum ama yumurtanın içine tazesoğan maydonoz doğrayıp bide limonlayıp yemeği planlıyorum am nasıl olurmu sence

süper olur nazlım afiyet olsun ..
öglen makarna karbonhidrat zeten yanında keşke salata türü bişi bulsaydın maydonozun vs yokmuydu yada havuç ...spagetinin degerini düşürmen lazımdı .
bunu asla unutma ekmek ve spagetinin degerleri yüksek 45 onu 35 çekebilmemiz için düşük degerli bişi yemen lazım yanında yogurdun degeri 35 zaten ....

. akşamada protein iyi olur ... sebzede yiyebilirsin hatta vevde sebze varsa hem yumurtanı hemde sebze de yiyebilirsin yogudunla ...cokacimcoook

salatalık malzemem kalmadı burda bugün alacağım . tamam ablacığım ben akşam öyle yaparım annem taze fasülye yapacaktı bir değişiklik olmazsa ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…