Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

aebencim ekmek konusunda sana danışmak istiyorum halk ekmekte satılan organik tam buğday ekmeği var onu yiyorum iki gündür olur değilmi

aebencim ekmek konusunda sana danışmak istiyorum halk ekmekte satılan organik tam buğday ekmeği var onu yiyorum iki gündür olur değilmi
tabi zeynep süper olur ...kaydirigubbakcemile5tam ekmegi yeme sebebimiz şu kıslar içindeki hiç bir vitanin ,mineral , besin kaybolmuyor .. hani şimdi moda herkes vitamin alıyorya onun yerine tam ekmek yesinler ...:lepi:
bende ankaradayım halk ekmegin köy ekemegi deniyor araştırdım tam bugday ve tam çavdar karışımı imiş ,bende artık ondan alıyorum çokda nefis bir tadıvar fiyatıde çok uygun 400 kuruş ...
artık evde beyaz ekmek almıyorum tüm aileyi alıştırdım tam ekmege.kaydirigubbakcemile5

tabi zeynep süper olur ...kaydirigubbakcemile5tam ekmegi yeme sebebimiz şu kıslar içindeki hiç bir vitanin ,mineral , besin kaybolmuyor .. hani şimdi moda herkes vitamin alıyorya onun yerine tam ekmek yesinler ...:lepi:
bende ankaradayım halk ekmegin köy ekemegi deniyor araştırdım tam bugday ve tam çavdar karışımı imiş ,bende artık ondan alıyorum çokda nefis bir tadıvar fiyatıde çok uygun 400 kuruş ...
artık evde beyaz ekmek almıyorum tüm aileyi alıştırdım tam ekmege.kaydirigubbakcemile5

ohhh buna sevindim aebencim ben burda senin dediğin ekmeği sordum halk ekmekte bulamadım onun yerine adam bana bu dediğim ekmeği tavsiye etti dilimlenmiş organik tam buğdaymış fiyatıda 1750 ama köy ekmeği yok

afiyet olsun özlemcim ..... suyu bukadar çok abartma tüm gün 2 lt kadar iç yeter....
peynirin yağsız dimi?

evet yeniyor fakat bikaç taneyi geçmeyin tam degerini bilmiyorum ama yasaklar arasında yok .
diyete ilk başladıgınızda kilo çabuk verilir . diyette pilavda yenilir ama montide deyiş 1. aşamada yasaklar kesin yasak çümki ilk etapta vucudun tümden insülin dengesi degişmeli bunuda arada bir kaçamak yaparak saglayamayız ...a.s o yüzden 1. aşamada yasaklar kesin yasakkkk ... en az 1. 2 ay a.s

nazlım sende işi sıkı tutuyoruz o yüzden sen bu öglen spagetiyi ye yanında salatayla .afiyet olsun ...

Peynirim yağsız peynir canım böreklerin içinde aynı çökelik gibi duruyorkaydirigubbakcemile3 hep normal diyetler gibi düşünüyorum ya o nedenle çok su içmeye çalışıyordumsırnaşık şey

özlem öyle yemeklerinde eger menüde vermiyorlarsa yanında mutlaka yogurt bulundur derim . yeşil fasulye gayet güzel bir yemek yanındada yogurtla .... salata vermiyorlarmı ? mercimegi işte kesin patetes koyuyorlardır cıss.alsanaalsanasmile

yoğurt varsa salata yok salata varsa yoğurt yok işin kötüsü bu gün ikiside yoktu:bbo: zaten yemeğe çıkamadık canım meyve ve ton balık yedik ama karar aldık salata malzemesi bulundurup gerektiğinde kullanacaz.

ohhh buna sevindim aebencim ben burda senin dediğin ekmeği sordum halk ekmekte bulamadım onun yerine adam bana bu dediğim ekmeği tavsiye etti dilimlenmiş organik tam buğdaymış fiyatıda 1750 ama köy ekmeği yok
istabbul ankarnın halk ekmekleri ayrı çalışıyor zeynepcim senin dedigin ekmek daha güzel ..... gıramazlarında farklı fiyat farkı ondan bide organikler daha pahali normaldede. afiyet olsun yerken için rahat olsun süperbi ekmek ...
Peynirim yağsız peynir canım böreklerin içinde aynı çökelik gibi duruyorkaydirigubbakcemile3 hep normal diyetler gibi düşünüyorum ya o nedenle çok su içmeye çalışıyordumsırnaşık şey

yoğurt varsa salata yok salata varsa yoğurt yok işin kötüsü bu gün ikiside yoktu:bbo: zaten yemeğe çıkamadık canım meyve ve ton balık yedik ama karar aldık salata malzemesi bulundurup gerektiğinde kullanacaz.
kulanıcaz derken fazlasınız galiba .kaydirigubbakcemile3evet işte yogurt ,salata türü bulundurun ....

bak bu konuda sana sacede şunu diyebilirim eger helva türü bi gıdayı aldıgında duracagın yeri ayarlayamayacaksan hiç alma derim .... sen çok sevdigin için dedim ben yemek arkalarına bikaç çatal alabilirsin telefi ederek demek istedim .:1hug:pekmez tahin türü çok kuvvetli besinler tabi ye ama dadigim kurala uyarak duracagın yeri bilerek .....

afiyet olsun ..akşamlarrı genelde hep hafif geçiyorsun farkındayım .... yakında çinde fıstıklar çıkacak kıs...kaydirigubbakcemile3

evet hondacım karbonhidrat yediklerin 50 yi geçmeyecek protein ve yağ kan şekerinde etkili deyil .
ama bak kabularıyla haşlanmış patetes yiyebilirsin salata olarak 65 degeri ama yanında yeşillikle bu 50 altına düşer.yerimsenibenumarın anlata bilmişimdir ....mesele gl. endeksi düşük bir ögün ardına 1. dl baklava yiyebilirsin mesela .
yani kabaca illa 50 degerde bişi yiyeceksin deyil . 50 nin üstünde yediginde onu 50 altına indirecek gl. endeksi daha düşük degerde bir yiyecekle dengeleliyceksin .kaydirigubbakcemile5
ok patron çok iyi anladım ben yine tahin helvaya girişmeyecem birazdan dut pekmezi yiyecem çok canım çekti yanınada 1 2 dilim ekmek yiyecem bu ara kendimi çok halsız hıssediyorum bilmiyom niye öyle eşim kl kaybettin ondan diyor ama hiç aç kalmadımki çok halsizim çokkafamçokkarıştı

slm şafakcım ..... öncelikle k.k hoş geldin :enbuyukkk:
CANIM EVET HıPOGLıSEMı BENDEDE VAR AMA ıLAÇ KULANMIYORUM ÇÜNKÜ BENıM ıNSÜLıN DıREMCıM YOK ..... AÇLIK ŞEKERıM 92 TOKLUKTA 90 CıVARINDA . KROM ıYı GELıYORSA SENDE ıNSÜLıN DıRENCı VARDIR ..
EGER DR. VERDıYSE MEDFOR. .. TÜRÜ ıLAÇ KıLO VERMEN DAHADA KOLaYLAŞIR ....

K. FıLEKS BAYA ŞEKERLı ONU YıYEREK KıLO VEREBıLıNıRMı BıLMıYORUM .....

MENÜLERıNı VERıRSEN YARDIMCI OLABıLıRıZ BELKı.a.s.

HIM BAYA DOYURUCU BıR GÜNMÜŞ ..kaydirigubbakcemile3 AFıYET OLSUN ....

AKŞAM ARAN GERÇEKTEN FAZLA OLMUŞ SÜt YADA YOGURTTTAN BıRıNı YESEN YETERDı..:eek:lmaz: akşamınında miktarlarını yazmamışın azdır diye ümit ediyorum .yerimseniben

sorma ablam ya sanki dün içime canavar grdi ve gece boyunca cektim acısını cok rahtsızlndım bütün gece uyumadım üstmüsüm sanırım yedigim fstık belli etti aynen cıkrdım yedklerimide:çok üzgünüm:hala daha kendime gelemedim yattım tüm gün beni merak etmeyin diye grdimolumunekankayizsmile bugün hiç bişy yiyemedim içim almadı sanki agzımda büyüyo sadece meyce yemeye calsıyorumeyvahedigeldismile

ablacım aklıma gelmişken kırmızı mercimek corbasını bilindk yönetmle cok haslayıp içine patates koymadan içsem monti amcama uyar mı yoksa yemek almıyo içim hiç

Son düzenleme:
iyi akşamlar kızlar
girmişken bugün yediklerimi yazayım .

sabah
2 dilim tam buğday ekmeği
beyaz peynir kk nın yarısı kadar
zeytin ezmesi
domates

öğlen
spagetti ve yoğurt

ara
1 adet portakal

akşam
1 tabak taze fasülye
yoğurt
1 adet havuç

Selam kızlar bugün giremedim
Ablamalardayım o sebeple giremiyorum. Şuan bile kaçamak yazıyorum. Menümelrimi yazıp çıkıcam. Umarım menülerim iyidir:)

Dünkü menüm-(pazar)

sabah(11:00)
1dilim tam buğday ekm. şekersiz çay, az peynir,1 zeytin,yağda kırılmış yumurta,marul

ara(12:00)
türk kahvesi

akşam(18:30)
1 tabak kıymalı karnabahar
1 tane tavuk but
yoğurt

ara(11:00)
1 elma 2 dilim portakal

bugünkü menü

kahvaltı(11:00)
az peynir,1 dilim tam buğday ekmeği,1 zeytin,şekersiz çay,maydonoz,yağda yumurta

ara(18:00)
1 elma

akşam(19:00)
1,5 tabak yeşil mercimek yemeği,salata,yoğurt

1 poğça :KK43:
ablam dün yapmış ben gelicem diye. yemesem olmazdı ayıp olacak diye bugün 1 tane yedim. ama dün akşam 3 sarma ve böreğe hayır dedim demedim hiç :)

yarım elma gönül alma :))))))))))
iyi geceler kızlar

Son düzenleme:
nazlım hafta sonuna ve davete karşı süper gitmişin alkisalkisalkis. tek omayan şey dün kavaltıda ekmekle yumurtan . ekmekle yumurta yemiyoruz yumurtada bol doymuş yağ varmış ........

bunuda öğrenmiş oldum onda yumurtadan sonra :)

nurom kavaltıda ekmek yemedinmi?
menün süper....alkisalkisalkis yalnız akşam balıkla ekmek olmamış balıkla ekmegi 2. aşamada yiyebilirsin a.s

pes etmek yokkkkkk . daha dur ilk haftanda ..kötükedihüso eşin kilo vermeni istemiyormu ...? merak etme bi süre sonra oda alışır senin azmini görünce ..yerimseniben

kahvaltıda eknek yememiştim aebencim.. tamam canımcım bundan sonra balığı ekmeksizyerim :) a.s. evet bi zaman sonra eşimde alışacak bu duruma:) onu bırak ablam bile alıştı :)

günaydın arkadaşlar, dünkü menüm
kahvaltı peynir, 2 dilim köy ekmeği, maydonoz
öğle ton balık ve meyve (1 tane ekşi elma)
akşam 1 tabak mantar yemeği, salata ve yoğurt.
yemekten 1-2 saat sonra 1 greyfurt.

ok patron çok iyi anladım ben yine tahin helvaya girişmeyecem birazdan dut pekmezi yiyecem çok canım çekti yanınada 1 2 dilim ekmek yiyecem bu ara kendimi çok halsız hıssediyorum bilmiyom niye öyle eşim kl kaybettin ondan diyor ama hiç aç kalmadımki çok halsizim çokkafamçokkarıştı
hondacım belenmende karbonhidratı baya alıyorsun halsizliginin pek beslenmeyle ilgisi yok ..sen sporda yapıyorsun .. bence bahardan ben her bahar kendimi ve yorgun hisederim ....çogu bayandada bu böyle . :1hug:
sorma ablam ya sanki dün içime canavar grdi ve gece boyunca cektim acısını cok rahtsızlndım bütün gece uyumadım üstmüsüm sanırım yedigim fstık belli etti aynen cıkrdım yedklerimide:çok üzgünüm:hala daha kendime gelemedim yattım tüm gün beni merak etmeyin diye grdimolumunekankayizsmile bugün hiç bişy yiyemedim içim almadı sanki agzımda büyüyo sadece meyce yemeye calsıyorumeyvahedigeldismile

ablacım aklıma gelmişken kırmızı mercimek corbasını bilindk yönetmle cok haslayıp içine patates koymadan içsem monti amcama uyar mı yoksa yemek almıyo içim hiç
geçmiş olsun fıstıgım ......Şeniz kırmızı mercimegi içiyoruz zaten sultanım .....:içelim: bak bide püf noktası iyce lapa yapmadan pişirsin annen blendırdan geçirdinmi çok pişmiş gibi olur zaten .:içelim:

iyi akşamlar kızlar
girmişken bugün yediklerimi yazayım .

sabah
2 dilim tam buğday ekmeği
beyaz peynir kk nın yarısı kadar
zeytin ezmesi
domates

öğlen
spagetti ve yoğurt

ara
1 adet portakal

akşam
1 tabak taze fasülye
yoğurt
1 adet havuç
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisolumunekankayizsmile
Selam kızlar bugün giremedim
Ablamalardayım o sebeple giremiyorum. Şuan bile kaçamak yazıyorum. Menümelrimi yazıp çıkıcam. Umarım menülerim iyidir:)

Dünkü menüm-(pazar)

sabah(11:00)
1dilim tam buğday ekm. şekersiz çay, az peynir,1 zeytin,yağda kırılmış yumurta,marul

ara(12:00)
türk kahvesi bunu görmedim hiç..:kedi:

akşam(18:30)
1 tabak kıymalı karnabahar
1 tane tavuk but
yoğurt

1 elma 2 dilim portakal

bugünkü menü

kahvaltı(11:00)
az peynir,1 dilim tam buğday ekmeği,1 zeytin,şekersiz çay,maydonoz,yağda yumurta

ara(18:00)
1 elma

akşam(19:00)
1,5 tabak yeşil mercimek yemeği,salata,yoğurt

1 poğça :KK43:
ablam dün yapmış ben gelicem diye. yemesem olmazdı ayıp olacak diye bugün 1 tane yedim. ama dün akşam 3 sarma ve böreğe hayır dedim demedim hiç :)

yarım elma gönül alma :))))))))))
iyi geceler kızlar
menülerin güzel nurom .alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
kırmızı yerler olmamış ..... bunuda fark etmişin zaten . .
pogaça olmamış biliyorum mecburiyetten yemişin ama .:hulya:
yemedigin sarma ve börekiçinde alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
bunuda öğrenmiş oldum onda yumurtadan sonra :)
zamanla oturacak nurom inan .Şeniz

kahvaltıda eknek yememiştim aebencim.. tamam canımcım bundan sonra balığı ekmeksizyerim :) a.s. evet bi zaman sonra eşimde alışacak bu duruma:) onu bırak ablam bile alıştı :)
:lepi::lepi::lepi:kaydirigubbakcemile5
günaydın arkadaşlar, dünkü menüm
kahvaltı peynir, 2 dilim köy ekmeği, maydonoz
öğle ton balık ve meyve (1 tane ekşi elma)
akşam 1 tabak mantar yemeği, salata ve yoğurt.
yemekten 1-2 saat sonra 1 greyfurt.
özlemcim menün gayet güzel ..alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
öğleyi mecburiyetten öyle yaptın farkındayım ...a.s ama meyveyi ögünlerde yememeye çalış .... kitabın meyve bölümünü oku ....

bugün aç kaldım ya bizim aşçı patates yemeği yapmış .

bende onun yerine yumurta haşlayacağım yanına domates salatalık ve yoğur yiyeceğim uygun mudur aebenciğim .

bugün aç kaldım ya bizim aşçı patates yemeği yapmış .

bende onun yerine yumurta haşlayacağım yanına domates salatalık ve yoğur yiyeceğim uygun mudur aebenciğim .
uygundur fıstıgım .....sadece yumurta yiyceksen 3 tane bile haşlıya bilirsin salatasını yaparsın .:1hug: dünde proteinin azdı iyi olur hem ... arada bazı günlerde proteini artır .
su nekadar içiyorsun günlük ...... hafta sonu hep dışardaydın spora sayalım .. bugünde dışarda aşın yoksa yürüme bandının tozunu al bakalım .yerimseniben

Günaydın günaydınnnnnnnn :) ablam martın 13 de evleniyor ve ben 71 kiloyum :KK43:
delikafaduldendelikafaduldenana ne kalmış refim ...:tomato::tomato: refim proteinini artırıp biraz hızlansan kuzum .. vakit bulabiliyorsan kendine biraz zaman ayır yavvv .:kedi:

uygundur fıstıgım .....sadece yumurta yiyceksen 3 tane bile haşlıya bilirsin salatasını yaparsın .:1hug: dünde proteinin azdı iyi olur hem ... arada bazı günlerde proteini artır .
su nekadar içiyorsun günlük ...... hafta sonu hep dışardaydın spora sayalım .. bugünde dışarda aşın yoksa yürüme bandının tozunu al bakalım .yerimseniben

günde 1,5 litre kadar su içiyorum ablacığım . koşubandımın tozunu aldım yürüyüş yapıyorum . bide annem akşama barbunya yapacaktı şimdi öğlende protein almış olucam akşama sebze ağarlıklımı beslensem .

X