Mikrop takıntısı

takintibirben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2024
14
0
31
Ah sevgili arkadaşlar. Çok büyük bir derdim var. Corona dan sonra bende mikrop takıntısı başladı. Ama öyle böyle değil hastalık derecesine geldi artık. Corona dan beri eve asla misafir alamıyorum kaç yıldır evime eşim ve benden başka kimseyi alamıyorum. Biz eve girer girmez duş almadan asla bir yeri ekleyip dışardan geldiğimiz kıyafetle eve oturamıyoruz. Yemek yaptıktan sonra duş almak zorunda hissediyorum. Çünkü yemek yaparken üstüme sıçrayan sularda korona var sanıyorum. Halıları dışarda yıkatıyorum fakat eve gelince sabunlu suyla tekrar siliyorum. Fakat ona rağmen hala Corona varmış gibi hissediyorum halıya terliksiz basamıyorum. Dışardan geldiğimde giydiğim terlikle evdeki farklı olmak zorunda çünkü dışardan geldiğimde ayağım mikrop olmuş buda terliğe geçmiş hissediyorum. Her dışardan geldiğimizde telefonlarımızı kolonyayla siliyorum. Çamaşır suyu kullanmadan toz bile alamıyorum. Çamaşır makinesine çamaşır atınca elimi yıkamak zorunda hissediyorum ve çamaşırları çıkarmak için makinenin kapağını açınca yine elimi yıkıyorum. Daha anlatamadığım bir sürü şey var kafayı yicem ne olur bana bir yol gösterin

Ciddi bir tedaviye ihtiyacınız var, doktora gitmelisiniz. Hayat kaliteniz kalmamış

Abrymak degil artik hastalik bu
Doktora git acil

Hic misafir almamak insanlarla sevdiklerinle evinde bir yemek biseyler yiyip icememek buyuk kayip bana gôre

Çok ciddi obsesyon oluşmuş sizde iyice kemikleşmeden uzmana gidin ilaç ve terapi ile güzel yol katedersiniz. Takıntı, temizlik takıntısı vs psikiyatride tedavisi en meşakatli hastalıklardan biri o sebeple vakit kaybetmeyin derim. Çünkü bu ne yazık ki ağırlaşabilen bir rahatsızlık git gide derecesi artabilir. Hem sizin için hem sizinle yaşayan insanlar için eminim çok zordur. Tedavi sürecinde keşke daha önce gitseymişim diyeceğinize eminim. Umarım kolayca aşabilirsiniz, çok geçmiş olsun.

Tedavi olmak için bir psikologa gittiniz mi ?

Biz buradan nasıl bir yardımda bulunabiliriz, hem de acil şekilde? Doktora gideceksiniz ve tedavi olacaksınız. 1 dakikada düzelmeyi de beklemeyin, tedavi süreciniz olacak. Buradan acil yardım beklemek yerine acilen doktora gidin. Emin olun başka çaresi yok, ben de yaşadığım için biliyorum. İyileşeceğinize de emin olun, tedavisi var.

Hastasınız doktora gitmelisiniz.
Ayrıca corona mikrop değil virüs. Sizin sakındığınız şeyler milyonların günlük rutini ve bundan dolayı hastalanan yok. Yemek kaynar su zaten mikrop varsa ölür. Dışardan eve gelince elleriniz yıkayın sebzeleri meyveleri yıkayın yeterli :)

Tavsiyem bir kere corona olup rahatlayın

OKB tedavisi almalısınız hekim değilim ama bu anlatılanlara da bu teşhisi dağdaki çoban bile koyar. Geçmiş olsun çok üzüldüm valla hayatı çok zorlaştıran bi durum.

tedavisiz geçeceğini sanmıyorum, psikoterapi yanında ilaçla çok rahat çözülür. psikoterapi alamıyorsanız bile psikiyatrinin yazacağı ilaçla büyük oranda rahatlarsınız.

virusun bahsettiginiz seylerle bulas ihtimali çok düşük, virüs genelde solunum yoluyla alinir ellerinizi agziniza burnunuza sokmadiginiz surece.
Muhtemelen calisiyorsunuz bir mikrop bakteri yada virus kapmis olsaniz her turlu kapmis olursunuz zaten kiyafetten falan olmuyor.
sizin ki artik obsesiflige donmuş çok ilerlemeden tedavi olun derim

Allaha sığın, dua et hanım başka çaren yok. o mikroplar da bize lazım hepsini öldürme kardeş :) Allah şifa versin inşallah tez zamanda kurtulursun vesveselerinden. bol sureler oku kendini fetahlat

Allaha sığın, dua et hanım başka çaren yok. o mikroplar da bize lazım hepsini öldürme kardeş :) Allah şifa versin inşallah tez zamanda kurtulursun vesveselerinden. bol sureler oku kendini fetahlat

Buradan destekle olmaz,
uzmandan destek alın acilen.

Durumunuz abartıdan çok daha fazlası. Psikolojik destek almanız gerekir. Hayati bu şekilde yaşamak çok zor.

Ben hep şöyle düşünürüm her yeri her gün milim milim istisnasız dezenfekte etmem mümkün mü? Bunları yapınca evde hiç mikrop kalmadı mı yani? Dışarıdan eve insan girmesine gerek yok pencere açıyoruz, kapı açılıp kapanıyor.

Hava sirkülasyonu var sürekli, korona olmadım hiç. Ve olması gerektiği kadar yaptım her şeyi. Bu insanın hayat kalitesini düşüren bir durum bence destek almanın vakti geçmiş bile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…