Mikrop takıntısı

Ben hep şöyle düşünürüm her yeri her gün milim milim istisnasız dezenfekte etmem mümkün mü? Bunları yapınca evde hiç mikrop kalmadı mı yani? Dışarıdan eve insan girmesine gerek yok pencere açıyoruz, kapı açılıp kapanıyor.

Hava sirkülasyonu var sürekli, korona olmadım hiç. Ve olması gerektiği kadar yaptım her şeyi. Bu insanın hayat kalitesini düşüren bir durum bence destek almanın vakti geçmiş bile.
Aslında bunların hepsini biliyorum ama asla kendimi engelleyemiyorum delirmek üzereyim artk 😩

Abrymak degil artik hastalik bu
Doktora git acil

Hic misafir almamak insanlarla sevdiklerinle evinde bir yemek biseyler yiyip icememek buyuk kayip bana gôre
Zaten bu yüzden ailem bana küstü evime almıyorum diye. Bende gelince duş alacaksınız gelin diğer türlü alamam dedim ama asla engel olamıyorum kendime. Toplu taşımayla gelcekler o koltuğa akşama kadar milyonlarca insan oturuyor o koltuktaki mikroplar ellerine saçlarına kıyafetlerine yapışacak sonra benim evimde koltuklara yapışacak ben bi daha o koltukları yıkamadan elleyemem ☹️☹️

Çok ciddi obsesyon oluşmuş sizde iyice kemikleşmeden uzmana gidin ilaç ve terapi ile güzel yol katedersiniz. Takıntı, temizlik takıntısı vs psikiyatride tedavisi en meşakatli hastalıklardan biri o sebeple vakit kaybetmeyin derim. Çünkü bu ne yazık ki ağırlaşabilen bir rahatsızlık git gide derecesi artabilir. Hem sizin için hem sizinle yaşayan insanlar için eminim çok zordur. Tedavi sürecinde keşke daha önce gitseymişim diyeceğinize eminim. Umarım kolayca aşabilirsiniz, çok geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim ama şu an hamile olduğum için ilaç kullanamıyorum. Doğum yapınca duş almam sakıncalı olur derlerse hastaneden eve geldiğimde duş almadan napıcam bilmiyorum. Bebek göbek bağı düşmeden yıkanmaz diyorlar hastaneden gelince onu da yıkamadan nasil yapıcam bilmiyorum. Hastane mikrop yuvası

Biz buradan nasıl bir yardımda bulunabiliriz, hem de acil şekilde? Doktora gideceksiniz ve tedavi olacaksınız. 1 dakikada düzelmeyi de beklemeyin, tedavi süreciniz olacak. Buradan acil yardım beklemek yerine acilen doktora gidin. Emin olun başka çaresi yok, ben de yaşadığım için biliyorum. İyileşeceğinize de emin olun, tedavisi var.
Belki bu durumu yaşayan vardır nasil atlattı akıl verir diye yardım istedim. Devletteki terapi yapmıyor sadece ilaç yazıyor hamile olduğum için ilaç kullanamıyorum. Özele de bütçem yetmiyor. O yüzden belki biri yaşamıştır diye paylaşmak istedim

Ne güzel özendim size şaka şaka😊bende hafif OKB sayılırım.mesela eve misafir gelirse gittikten sonra saat kaç olursa olsun bütün evin kapılarını dolapları kısacası misafirin dokunma ihtimali olan neresi varsa hepsini siliyorum.dogumdan sonra bu alışkanlıgimi bırakmak zorunda kaldım yine siliyorum ama çok detaylı değil.siz abartiyosunuz ama ben korona için değil genel olarak herkes bana kirli geliyor😂bu durumdan şikayetçi miyim hayır gayet mutluyum hatta keşke daha fazla yapsam😂

Ne güzel özendim size şaka şaka😊bende hafif OKB sayılırım.mesela eve misafir gelirse gittikten sonra saat kaç olursa olsun bütün evin kapılarını dolapları kısacası misafirin dokunma ihtimali olan neresi varsa hepsini siliyorum.dogumdan sonra bu alışkanlıgimi bırakmak zorunda kaldım yine siliyorum ama çok detaylı değil.siz abartiyosunuz ama ben korona için değil genel olarak herkes bana kirli geliyor😂bu durumdan şikayetçi miyim hayır gayet mutluyum hatta keşke daha fazla yapsam😂
Ben mutlu değilim çünkü bunları yapmak beni aşırı yoruyor hem ruhen hem bedenen koronodan önceki günlerimi o kadar özlüyorum ki

Çok teşekkür ederim ama şu an hamile olduğum için ilaç kullanamıyorum. Doğum yapınca duş almam sakıncalı olur derlerse hastaneden eve geldiğimde duş almadan napıcam bilmiyorum. Bebek göbek bağı düşmeden yıkanmaz diyorlar hastaneden gelince onu da yıkamadan nasil yapıcam bilmiyorum. Hastane mikrop yuvası
Ben de hamileyim 8 aylık ☺ Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Hamilelikte psikiyatri ilaçları kullanılamıyor evet haklısınız ama doğum zamanı çok yakın değilse bence birkaç terapiyle belki hafifler doğumdan sonra da ilaca başlarsınız. Dediğiniz gibi göbek bağı düşmeden önermiyor doktorlar çünkü o bölge ıslanmamalı, yoksa mikrop kapar. Yani öyle bir şey olsa bu sefer vicdan yapmaz mısınız. Ay bilmiyorum çok zor bir durum. Bu süreçte biri sizinle kalıp hep ilgilenmeli kontrol etmeli bence kendinize ve bebeğe zarar verme pahasına temizlik adı altında bir şeyler yapmayın diye. Ama bu kez de o kişiye kızıp düşmanlık besler misiniz mesela bilemiyorum ama çok iyi anlıyorum ne olursa olsun içiniz rahat etmiyor elinizde değil..

Ah sevgili arkadaşlar. Çok büyük bir derdim var. Corona dan sonra bende mikrop takıntısı başladı. Ama öyle böyle değil hastalık derecesine geldi artık. Corona dan beri eve asla misafir alamıyorum kaç yıldır evime eşim ve benden başka kimseyi alamıyorum. Biz eve girer girmez duş almadan asla bir yeri ekleyip dışardan geldiğimiz kıyafetle eve oturamıyoruz. Yemek yaptıktan sonra duş almak zorunda hissediyorum. Çünkü yemek yaparken üstüme sıçrayan sularda korona var sanıyorum. Halıları dışarda yıkatıyorum fakat eve gelince sabunlu suyla tekrar siliyorum. Fakat ona rağmen hala Corona varmış gibi hissediyorum halıya terliksiz basamıyorum. Dışardan geldiğimde giydiğim terlikle evdeki farklı olmak zorunda çünkü dışardan geldiğimde ayağım mikrop olmuş buda terliğe geçmiş hissediyorum. Her dışardan geldiğimizde telefonlarımızı kolonyayla siliyorum. Çamaşır suyu kullanmadan toz bile alamıyorum. Çamaşır makinesine çamaşır atınca elimi yıkamak zorunda hissediyorum ve çamaşırları çıkarmak için makinenin kapağını açınca yine elimi yıkıyorum. Daha anlatamadığım bir sürü şey var kafayı yicem ne olur bana bir yol gösterin
Doktora görünün asla normal değilsiniz

Devletteki psikoloğa gittim sadece ilaç yazdı hamileyim diye kullanamadım özele de bütçe ayırmam çok zor 😟
Acaba konuşarak terapi veren psikiyatri değil de pisikoloji uzmanı birisinden mi yardım alsanız. Yaşadığınız durum OKB yani takıntı hastalığı gibi. Çocuğunuz doğmadan mutlaka daha iyiye gitmeli yoksa çocuk doğduktan sonra daha da artar ve hayatınız çok zorlaşır. Eğer anne babanızdan yardım alabilirseniz, bir süre size gelseler ve tüm işleri onlar halletse, siz hiç temizliğe karışmasanız düzelir mi acaba? Bu konudan uzak kalmak takıntı seviyenizi de düşürür sanki...
Allah yardımcınız olsun cidden zor bir durum.

Ah sevgili arkadaşlar. Çok büyük bir derdim var. Corona dan sonra bende mikrop takıntısı başladı. Ama öyle böyle değil hastalık derecesine geldi artık. Corona dan beri eve asla misafir alamıyorum kaç yıldır evime eşim ve benden başka kimseyi alamıyorum. Biz eve girer girmez duş almadan asla bir yeri ekleyip dışardan geldiğimiz kıyafetle eve oturamıyoruz. Yemek yaptıktan sonra duş almak zorunda hissediyorum. Çünkü yemek yaparken üstüme sıçrayan sularda korona var sanıyorum. Halıları dışarda yıkatıyorum fakat eve gelince sabunlu suyla tekrar siliyorum. Fakat ona rağmen hala Corona varmış gibi hissediyorum halıya terliksiz basamıyorum. Dışardan geldiğimde giydiğim terlikle evdeki farklı olmak zorunda çünkü dışardan geldiğimde ayağım mikrop olmuş buda terliğe geçmiş hissediyorum. Her dışardan geldiğimizde telefonlarımızı kolonyayla siliyorum. Çamaşır suyu kullanmadan toz bile alamıyorum. Çamaşır makinesine çamaşır atınca elimi yıkamak zorunda hissediyorum ve çamaşırları çıkarmak için makinenin kapağını açınca yine elimi yıkıyorum. Daha anlatamadığım bir sürü şey var kafayı yicem ne olur bana bir yol gösterin
Merhaba okb hastasısınız ,çok eminim çünkü halamın temizlik takıntıları sizinkilerden daha fazlaydı.Ekmeği deterjanla yıkayıp kurutup yerdi,kimsenin pişirdiği yemeği yemezdi, kardeşlerine bile sarılmazdı ,banyoda saatlerce buruşana kadar kalırdı ,çamaşır makinesinden çıkanları tekrardan yıkardı daha neler neler.Ne yazıkki ömrünü heba etti ,evlenemedi,hasta olduğunu da kabullenemedi 85 yaşında vefat etti.Size tavsiyem şartları zorlayarak özel terapi alın.Takıntılar ne yazıkki git gide artıyor.Doğum için mecbur hastanede bir süre kalacaksınız orada çok zorlanırsınız.Gençliğinize yazık,tedavi olun.

Şimdi siz eve girdiniz iki kişi duş aldınız ardından yemek yaptınız duş aldınız hep böyle mi? Türkiye'de su sıkıntısı var biliyorsunuz değil mi? Tedavi olun eşiniz ne diyor bu halimize?

Eve gelince duş alıp kıyafetleri değiştirmek normal değil mi? Ben de yapıyorum, ev ahalisinin de yapmasını istiyorum ama keyifleri isterse duşa giriyorlar.
Onun dışındakiler cidden abartı geldi bana.

Anlatamadıklarını da biliyorum aynılarını yaşadım,benim de pandemiyle başladı.Mutfakta düşürdüğüm domatesten halı yıkadığımı bılıyorum.Her gun kredı kartım ve anahtarım camasır suyula yıkanıyordu telefonum hıc bır yere koymadıgım halde kolanyayla sılınıyordu sırf ben dısardayken elıme aldım dıye....Valla anlatmaya başlasam sende yeni obsesyonlar yaratırım.Psıkıyatriste git ama mutlaka git.İlaca başladıktan iki hafta sonra kendime lanet ettim, ben bunu neden daha önce yapamadım da bu kabir azabını bu kadar cektım dıye.Ben de hastaneye giremedigimden dolayı gidemiyordum doktora.Hiçbir yere oturamıyordum ayrıca.Şifa diliyorum size.Ama gitmediğiniz sürece artarak geliyor haberiniz olsun ne kadar tez gittiniz o kadar iyi.

Hamilelikte kullanilabilen ilaclar var lutfen isin ehli bir doktora gidin durumunuzu anlatin hamileliginizi belirtin. Yemenizden icmenizden kisin ama bu sorununuza butce ayirin. Benzerlerini yasadim ve hala yaşıyorum tek diyebilecegim size butce ayirip doktora gidin

Keşke şöyle bir temizlik hassasiyetim olsaydı…

X