Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Bence o tanıma süresini 1 seneye çıkartın evliliği erteleyin sevmiyorsanız pişman olma ihtimaliniz yüksek. Zamana yayarsanız sevip sevemediğinizi anlar ona göre bir yol izlersiniz daha yeni tanıştığınız biriyle 2 ay içinde evlilik düşünmek "mantık evliliği" diyorsunuz ama bana pek mantıklı gelmedi açıkçası.

Ben açıkçası bu işte bir hayır göremedim boşver iş anlaşması gibi evlilik olmaz deli gibi sevip evlenince bile bir süre sonra tahammul kalmayabiliyor böyle hiç olmaz evlenmem lazım diye evlenilmez bence

Bana kalirsa su an ne dersem olur gozuyle bakiyor. Hep kardeslerine oncelik tanimis, kendisini geri plana atmis. Simdi ilk calismayacaksin dese de sonradan tabi istiyorsan calis demeye getirdi. Fakat ben evlenince de ayni fikirde olup olmayacagindan da supheliyim. Turkiye konusunda da zaten ben olmaz deyince simdi degil farzet ki 10 yil sonraya getirdi.

Opme fikri offf o hele hic icimden gelmiyor zaten..

Sonradan cumlesini yani tabi sevgi saygi bitmisse evlilik bitmistir ama evlilik aslinda bir kere yapilir sonuna kadar gider dedi sonra.

Anne babasi yok ama kardesleri var. Yengesinin konusmasi misal beni acayip dusundurdu. Ilerde o ailenin gelini olarak para konusunda uzerime gelinir mi tereddutlerim var. Peki hic sevmeden mi evlendiniz? Simdi mutlu musunuz?
Bilmem bir elti ne kadar etkili olabilir ki bence bu durumu açıkça konuşun hep böyle mi olacak diye ben hep açıktım birşey kaybetmedim şükür biz toplamda 3.5 ayda evlendik eşimi görür görmez vavvv falan demedim zamanla tanıyıp sevdim ben esmer beğenirim eşim sarışın mesela yoksa tipi iyidir yani maşallah şükür mutluyum kişisel bir sorunumuz yok ama kültürel olarak farklı olduğumuzdan ailesi çok sıkıntı oldu eşim bize uygun ama onlar çok uyumsuz sizin böyle bir derdiniz olmayacak büyük şans.

Bence biraz daha tanisin. Evliligi konusmayin. Akisina birakin. Zamanla anlarsin neyin ne oldugunu.

Bence o tanıma süresini 1 seneye çıkartın evliliği erteleyin sevmiyorsanız pişman olma ihtimaliniz yüksek. Zamana yayarsanız sevip sevemediğinizi anlar ona göre bir yol izlersiniz daha yeni tanıştığınız biriyle 2 ay içinde evlilik düşünmek "mantık evliliği" diyorsunuz ama bana pek mantıklı gelmedi açıkçası.

Bizler zaten ikimizde en basindan ciddi dusundugumuz icin evlilik kelimesini kullandim. Benim korkum su ki. Bu is uzarsa, kendisini bana daha cok baglanir ve ben istemeden de olsa umit vermis olurum. Ona kalsa hani olursa anlasirsak yaza dugun dusunuyor. 1 sene ben bu isi goturebilir miyim hic bilmiyorum.

Tamam mi devam mi demissin. Tamam bence cevap.... olmaz bununla...cok da mantik evliligi olmuyor daha cok ya evde kalirsam bari bulduguma razi olayim evliligi....

Haklisiniz. Belkide bulduguma razi olayim diyorum. Insan sorulardan bikiyor bunaliyor. Kardeslerimin hepsi evli tek ben bekarim. Dusunuyorum. 34 yasindayim. Ne ara evlenip cocugum olur dusunuyorum. Yas ilerliyor, razi olmali miyim sorular sorular...

Başınız sagolsun oncelikle

Insan sevdigi birisiyle evlenmeli.huzur bulmali ona sarilirken.kararinizi verirken iyi düsünun

Bilmem bir elti ne kadar etkili olabilir ki bence bu durumu açıkça konuşun hep böyle mi olacak diye ben hep açıktım birşey kaybetmedim şükür biz toplamda 3.5 ayda evlendik eşimi görür görmez vavvv falan demedim zamanla tanıyıp sevdim ben esmer beğenirim eşim sarışın mesela yoksa tipi iyidir yani maşallah şükür mutluyum kişisel bir sorunumuz yok ama kültürel olarak farklı olduğumuzdan ailesi çok sıkıntı oldu eşim bize uygun ama onlar çok uyumsuz sizin böyle bir derdiniz olmayacak büyük şans.

Ben zaten dis gorunusune baksaydim en bastan hayir derdim. Fakat sans vermek istedim, onyargili olmak istemedim. Ben minyon tipli ufak tefek bir kadinim. Kendisinin ise asiri kilosu var. Gercekten kendimi sevmeye zorluyorum, belkide en buyuk yanlisi burda yapiyorum...

Size öpme fikri bile off dedirtiyorsa, evlenince ne yapacaksınız?
Kardeş mi olacaksınız?

Cok haklisiniz...Cevremde o kadar 'aman evlenince seversin, evlenince hoslanirsin' diyen cok ki. Evlilik basli basina bir kumarken, sevgisiz bir evlilik harakiri yapmak gibi. Kendisi ben senin her turlu kararina saygi duyarim diyor ama alttan alttan mutlulugun senin elinde, ben karari sana biraktim sana bagli diyor. Hayir dersem sanki suclu olacak misim gibi. Psikolojim alt ust.

tip yoksa para mi var ? parada onemli bir kriter aileniz icin ...sizde acaba mutlu oluyormuyum diyorsunuz ...parasi olmasaydi aileniz israrlamazdi bu kadar ...kadin yada erkek para icin tercih ediliyorsa nefret ediyorum bu durumdan

Bizler zaten ikimizde en basindan ciddi dusundugumuz icin evlilik kelimesini kullandim. Benim korkum su ki. Bu is uzarsa, kendisini bana daha cok baglanir ve ben istemeden de olsa umit vermis olurum. Ona kalsa hani olursa anlasirsak yaza dugun dusunuyor. 1 sene ben bu isi goturebilir miyim hic bilmiyorum.

Haklisiniz. Belkide bulduguma razi olayim diyorum. Insan sorulardan bikiyor bunaliyor. Kardeslerimin hepsi evli tek ben bekarim. Dusunuyorum. 34 yasindayim. Ne ara evlenip cocugum olur dusunuyorum. Yas ilerliyor, razi olmali miyim sorular sorular...
Valla bence varlikli ve dindar gorunuslu diye cevrenizdeki herkesin agzinin suyu akmis ama adam fragmani oynatiyor gayet su an. Kadin calismaz bizde bosanma yok tr ye geri doneriz vs bunlar coooook ciddi meseleler. Bunlarin hepsinde tavri kopruyu gecene kadar dayi demek anlasildigi uzere. Ayrica beni seviyor bana baglaniyor diye bisi yok. Sizi caresiz goruyor bunca zaman evlenmemis benden iyisini bulamaz kafasi.
Bana da cok dedi ailem evlen evlen iyi huylu olsun yeter bak soyle boyle en son babama bile adamin koynuna sen mi girceksin diye patladim. Bisey diyemedi. Ya nasil olabilir boyle bisey. Burda tek gecelik iliski yasamak istiyorum desen linc edilirsin. Ama bence o daha evla bisi en azindan etkilendigin biriyle bisi yasarsin. Bunda o da yok ustune bi de nikah sonra ayni yatak. Adam sana dokuncak senin icin almiycak vs vs. Benim midem bulandi kusura bakmayin. Opme vs masumane seyler bi de boyle dusunhn. Benim esim huysuzun gecimsizin biridir kendi capinda ama bi bakisi olur bazen ‘ahh yalniz olsak da ustune atlasam’ derken bulurum kendimi:)
Yani birincisi mantik evlikigi diye bisi olmaz. Midede kelebek bence sart. Hoslanti bile yeter en azindan kivilcim olur.
İkincisi bu kismet degil bildigin meseden odun. Avrupaya gelmis ama tasra kafasi devam bi cacik olmaz.
Yakmayin kendinizi. Benim universitedeki hocam 45 inde evlendi uc ay icinde yildirim askina tutuldu gozumjzjn onunde. Hemen de cocuk dogurdu.masallah hala nazar boncukluk bi aileler. Kismette varsa fizanda da olsan seni bulur.

Başınız sagolsun oncelikle

Insan sevdigi birisiyle evlenmeli.huzur bulmali ona sarilirken.kararinizi verirken iyi düsünun

Allah razi olsun, Allah tum yakinlarini kaybetmislere sabirlar versin. Biz birbirimizin yaralarini sarariz sen istersen diyor. Az once de yazdigim gibi sanki tum yuk bana bindi.

Ama bu hadi bi deneyelim olursa olur olmazsa da bosveririm diyebileceginiz bir durum degil.

Kendinize bu kadar yük yüklemeyin.ayrica herkes evlenecek mutlaka diye bir kural yok bence

Okuyunca çok şaşırdım ben mi yazdım dedim .aynı benim evliliğim sarışınlıktan tut nişan süresine kadar.:KK54:konu sahibi ben olumlu düşündüm şimdiden sonra aşk evliliği biraz olur sizin için.imkansız değil ama çok zor.

tip yoksa para mi var ? parada onemli bir kriter aileniz icin ...sizde acaba mutlu oluyormuyum diyorsunuz ...parasi olmasaydi aileniz israrlamazdi bu kadar ...kadin yada erkek para icin tercih ediliyorsa nefret ediyorum bu durumdan

Ailemde durumu babam zaten bilmiyor. Kizkardeslerim ve annem biliyorlar tek. Paraci da degiller. Sadece dusundukleri zorluk yasamazsiniz, para sIkintiniz olmaz diyorlar. Ben kardesimin vefatina ragmen, okuluma devam ettim, diplomami aldim ve isimi yapiyorum. Kizkardeslerim evlendiler cocuklari oldu okullarina devam edemediler oyle kaldi. Su an geciniyorlar ama ucu ucuna diyeyim. Ben kendimi zaten gecindiriyorum diyorum bana ne parasindan. Ama anlatamiyorum galiba.

Ben zaten dis gorunusune baksaydim en bastan hayir derdim. Fakat sans vermek istedim, onyargili olmak istemedim. Ben minyon tipli ufak tefek bir kadinim. Kendisinin ise asiri kilosu var. Gercekten kendimi sevmeye zorluyorum, belkide en buyuk yanlisi burda yapiyorum...
Kim kilolu olmaktan hoşlanır ki belki oda bir destek bekliyor o halinden kurtulmak için yaptığı şakalara falan gülmüyorsunuz sanırım yani sanmıyorum ki üye olan bu kadar kişiden acaba kaçı eşiyle gerçekten arkadaş aynı espri anlayışına sahip ortak zevkleri olağan düzeyde hiç sanmıyorum ben nişanlıyken eşimin yemek seçtiğini meyve yemediğini farkedememiştim mesela meğerse bizde yiyormuş şuan yemiyor düğüne kadarmış o durum adam doğru düzgün sebze meyve yemiyor annem yoğurt yapar annem yapardı hiç ekşi olmazdı der o kadar gittim evlerinde ev yoğurdu görmedim:))gerçekten kimse dört dörtlük anlaşamıyor yok öyle birşey kimse ilk gün ki gibi aşık değil kimseye nasipte varsa zaten olur hayırlısı olsun...

X