Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Olmaz bu iş.
Bence hiç bir konuda ortak fikriniz yok. Sen A diyorsun o B diyor. Sen itiraz edince kem küm ediyor.
Sana çok iyi kısmet vs. diyen herkesler yaşamayacak bu hayatı. Onlara göre hava hoş. İyi düşün. Adam bildiğin moron..

Ayrıca ben sevmediğim, aşık olmadığım biriyle bırak aynı yatağı aynı evi bile paylaşamam.

Kendisi varlikli demistim bu durumda beni dusunduruyor. Kardesleri hep ona bagimli yasamislar ve hala da oyleler. Bu arada kardeslerinin hepsi evli barkli insanlar. Nasilsa abimiz kazaniyor kafasindalar. Bana kucuk erkek kardesine bir araba aldigini ve hemen ertesi gunu yengesinin onu arayip 'e kucuk kardesine araba almissin, benim kocamin basi kel mi' dedigini soyledi. Ben boyle bir konusmaya inanamadim. Ilerde sen calisma diyor bizim kulturumuzde kadin calismaz diyor. Ben de ben diplomami almak icin ne cileler cektim, evde oturmak icin mi okudum, olmaz oyle sey dedim. Sonra da tamam calisirsin ama tum gun calismazsin dedi bu sefer. Tartismamiz oldu. Bir ikincisi evlenince ortak hesaptan yanayim dedi kendisi. Kendi cevresinde kadinlar ortak hesap olmazsa sorun cikartiyorlarmis benim param harcandi soyle oldu boyle oldu diye. Ben ise ayri hesaptan yana oldugumu, gelir ve giderler konusunda seffaf davranildigi surece neden sorun cikacagini anlamadigimi belirttim. Bir ucuncusu kendisi hayatina Turkiye'de devam etmek istiyor. Ben su an boyle birsey dusunmedigimi, ilerde evlenip cocuklarim olsa da egitim acisindan onlarin burda egitim almalarindan yana oldugumu soyledim. O ise Turkiye'de ev alim satim isi dusunuyorum dedi. Simdi olmazsa da 10 yil sonra gideriz olmaz mi dedi. Ben buna su an icin cevabimin olmadigini soyledim.

valla bu nedenler kesınlıkle olmaması için yeterli gibi ,
ömür boyu o tembbel kardeşlere ve eltilere bakacaksın , çalışmayıp evde oturacaksın , çalışırsanda paranda sözün olmayacak , ve enınde sonunda zorla türkiyeye getirileceksin

kaç derim

bence pek mantık evliliği değil. sizi çalıştırmayı düşünmüyormuş şimdi tamam dese de ilerde sorunlar çıkar. ona buna araba alacak parayı çarçur edecek. şimdi bişey diyemeseniz de ilerde çoluğunuz çocubgunuzun rızkını yedirdikçe gözünüze batacak. ayrıca yaşadığınız ülkeyi benimsememiş. eski kültürde devam ediyor. e sevmiyorsunuz da. neden evlenmiş olmak için evleneceksniz?

ben olsam o yaşta ve yurtdışıda yaşıyor olsam mutlaka yabancı biriyle evlenirdim. napcam gerici zihniyeteki türk erkeğini.

Annemle tartistim yine az once. Bir daha boylesini nerden bulacaksin diyor ickisi yok kotu aliskanliklari yok namazinda niyazinda. Nesini begenmiyorsun diyor anlatamiyorum anneme. Sen kimseye bisi hissedemezsin diyor. Evlenseydin iyi olurdu diyor. Beni evlendirmeye dunden razi olsun istiyor. Eskiden bu kadar baski hissetmiyordum. Gercekten basima agrilar girdi yine :KK43:

Sakın bu baskıya boğun eğip evlenme. Bu kişiyle hiç bir ortak fikriniz yok. Adam aşırı gelenekçi. Çok çok aşık olunan evliliklerde bile ne tahammülsüzlükler yaşanıyor..
Belki yine mantık evliliği yaparsın ama mantıklı bir evlilik olması gerekir. Bu durum düpedüz mantıksız çünkü..

O değil de bu kadar gelenekçi bir adam nasıl 40 yaşına kadar evlenmemiş ben bunu sorgulardım asıl.

Yorumları okumaya vaktim olmadı ama yazacaklarımı yazan olmuştur diye tahmin ediyorum.
Kendi ailesindw baba rolünü üstlenen kişi bu rolden çıkamıyor, sizin kuracağınız aileye şıp diye uyamıyor, zatrn diğerleri de bırakmıyor. onun fedakarlık olarak yaptığı her şey üstüne yapışmış durumda.
yarın öbür gün siz yapma deyince diğerleri çok kızacak ve siz kötü gelin olacaksınız. onlar da sevgi bağını para üzerinden kurdukları için sevgilerini eşinizden esirgeyecek, o da bu durmda sudan çıkmış balığa dönecek ve faturayı size kesecek.
para vermesine müsade ederseniz sürekli enayi gibi hissedip mutsuz olacaksınız.
ortak hesap da ayrı hesap da olsa bu evlilik sonuçta, para konusu illa sorun olacak.
yeri geliyor insan sevdiğine katlanamıyor bir de sevmeden evlenilirse nasıl olur düşünemiyorum.

X