Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

bence siz isinize odaklanin, ve dua edin ki hakkinizda hayirlisi olsun.
yüreginizin sesini dinleyin.
yüregini dinlemeyip mantigini dinleyen kisilerden de üzülenler oluyor bunu unutmayin.
kisi kalbinin sesine iyi kulak verirse o dogruya yönendirir alsinda...
hayirlisi olsun.

Allah razi olsun, evet isime odaklanmak en iyisi bence de. Kendi acimdan yeni kararlar almam gerekiyor ve kararli olmam gerekiyor.

Bunlarin hepsini guya konustuk. Tabi sen istiyorsan calisirsin, istemiyorsan hemen Turkiye'ye gitmeyiz ve evlenip kendi yuvami kurdugumda sadece ailemle ve isimle ilgilenicem diyor. Ortak hesap konusunda da sen nasil istersen dedi tartisma sonunda. Ama gercekten hepsine tamam dedi mi yoksa razi olur gibi mi oldu tereddutlerim var. Cunku 40 yasinda bir insan birden zaten degisemez. Annem kadin isterse degistirir erkegi diyor. Buna ugrasacak gucumun oldugunu sanmiyorum ben de.
Canim benim bir adamin karakterini degistiremezsin. Enistem de kopruyu gecene kadar ablama he he dedi. Ama evlenince isler degisti. Sen bi evlen adam hemen kiviriverecek. Lutfen evlenmek icin evlenme. Hislerim kuvvetlidir. Bu adamla mutlu olamazsin.

Mantik evliligi yapicam diyorsun ama ben mantik goremedim ki.

Herseyi sana ters.
Calismani istemiyor sen istiyorsun
O turkiyeye donmek istiyor sen istemiyorsun vs vs.

Sicaklil zaten yok sakalarina bile tahammul edemiyorsun.

Eeee?
Nicin evleneceksin.
Bence evlenme

Aslinda haklisiniz. Sanirim burdan bir guc almak istedim. Dusununce mantigima da uymuyor bircok seyi dogru soyluyorsunuz.

Şakasına tahammülm yok ama mantık evliliği istyrm onun gibi olacak onlarda boşanma hiç yok ama mantık evliliği olsun o gözle bakyrm olursa da mantık evliliği adını alır pardon da mantık bunun neresinde de evliliğini düşünüyorsnz? ??

Canim benim bir adamin karakterini degistiremezsin. Enistem de kopruyu gecene kadar ablama he he dedi. Ama evlenince isler degisti. Sen bi evlen adam hemen kiviriverecek. Lutfen evlenmek icin evlenme. Hislerim kuvvetlidir. Bu adamla mutlu olamazsin.

Karakter degismez dogru. Annesi vefat ederken kardeslerini ona emanet etmis. O da hep gorev edinmis kardeslerine bakma olayini. Ama kardeslerini evlendirmis hala abilerinin eline bakiyorlar az cok. Ortak hesaptan para cekiliyor. Bu zaten beni ilgilendirmiyor fakat ilerde ben artik senin bir evin ailen var dedigimde sorun olacakmis gibi hissediyorum. Kardeslerine asla hayir diyemiyor. Evlenince boyle olmayacak tabi diyor ama....yani...Bu yuzden basta da yazmistim parasinin altinda ezilmekten korkuyorum diye. Ablaniz icin uzuldum. Insallah simdi mutludur.

Mantıken uyumlu olsanız ilerde içiniz ısınır derdim. Ancak siz temel konularda anlaşabilmiş değilsiniz, adam hallederiz modunda konuyu kapatmış, bana güven vermedi. Ancak ben severek evlendiğim eşimle başta problem olan şeyleri zamanla aştığımızı düşününce aşılmayacak problemler gibi de değil. Başta kesinlikle çocuk istemiyorum diyen adam 1 senenin sonunda çocuk hayali kurmaya başladı. Hamileliğime benden çok sevindi. Ya da mesela ben çift soyadı kullanmak istiyordum, başta çok karşı çıktı erkeklik meselesi yaptı. Sonra ben gerekçelerimi anlattım. Benim kendime yabancılaşacağımı , evlenen arkadaşlarımın yeni soyadını asla benimseyemediğimi 10-15 yıllık evli kuzenlerimi yeni soyadına alışamadığımı vs söyledim. Zar zor kabul etti. Şimdi bunun doğru bi karar olduğunu söylüyor. Biz de ortak hesap yok mesela ama senin paran benim param da yok. Kimde para varsa harcanır. Bitince cüzdanımızdaki parayı paylaşırız. Evlenince sizin de fikirleriniz değişebilir onun da . Ancak temel konularda anlaşmanız lazım. Mesela evlenince çalışmak , çalışmamak gibi. Ya da yaşayacağınız ülke gibi. Kimsenin zoruyla karar vermeyin. Ancak pire için de yorgan yakmayın.

Mantıken uyumlu olsanız ilerde içiniz ısınır derdim. Ancak siz temel konularda anlaşabilmiş değilsiniz, adam hallederiz modunda konuyu kapatmış, bana güven vermedi. Ancak ben severek evlendiğim eşimle başta problem olan şeyleri zamanla aştığımızı düşününce aşılmayacak problemler gibi de değil. Başta kesinlikle çocuk istemiyorum diyen adam 1 senenin sonunda çocuk hayali kurmaya başladı. Hamileliğime benden çok sevindi. Ya da mesela ben çift soyadı kullanmak istiyordum, başta çok karşı çıktı erkeklik meselesi yaptı. Sonra ben gerekçelerimi anlattım. Benim kendime yabancılaşacağımı , evlenen arkadaşlarımın yeni soyadını asla benimseyemediğimi 10-15 yıllık evli kuzenlerimi yeni soyadına alışamadığımı vs söyledim. Zar zor kabul etti. Şimdi bunun doğru bi karar olduğunu söylüyor. Biz de ortak hesap yok mesela ama senin paran benim param da yok. Kimde para varsa harcanır. Bitince cüzdanımızdaki parayı paylaşırız. Evlenince sizin de fikirleriniz değişebilir onun da . Ancak temel konularda anlaşmanız lazım. Mesela evlenince çalışmak , çalışmamak gibi. Ya da yaşayacağınız ülke gibi. Kimsenin zoruyla karar vermeyin. Ancak pire için de yorgan yakmayın.

Zaten bu temel konulari hallederiz modunda kapattigi icin kararsizligim daha cok. Anneminde soyledigi eh bunlar zamanla asilacak konular neye kuruntu yapiyorsun diyor. Bir de iste daha once de belirttigim gibi kardeslerinin para konusundaki tutumu beni asiri dusunduruyor. Ben evlendigimde sakin bir hayat istiyorum. O ise Turkiye'de gayri menkul isine girmek istiyor. Ben cok para kazanalim, kazanayim zengin hayati yasayalim derdinde olmadim hic. Benim icin onemli olan sakin huzurlu bir hayat. Kizkardesim sevilmek sevmekten daha iyi diyor. Ama ben sevmekte istiyorum.

Ya ben ailenize şaşırdım hayır ne olmuş 34 yasindaysaniz? Evlenmediyseniz evlenmeyin böyle zoraki evlilik mi olur yaptıkları çok yanlış?
Allah korusun diyelim ki boşandınız çok acı çektiniz napicak yani anneniz o zaman ?
Bu tip kararlar tamamen kişinin kendi iradesine bırakılmalı.
Hayat sadece evlilikten kocadan ibaret değil ki.

simdi erkegik en melegi bile gicik.

severken zor katlaniyorsun sevmedigin adama nasil katlancaksin. adam os...a gözüne batar...

hani o calissin ben parasini catr catr yerim diyen türde degilsin.

bide o para sizin olcak, o yine sag sola dagtsa hep kavga edersinit

Zaten bu temel konulari hallederiz modunda kapattigi icin kararsizligim daha cok. Anneminde soyledigi eh bunlar zamanla asilacak konular neye kuruntu yapiyorsun diyor. Bir de iste daha once de belirttigim gibi kardeslerinin para konusundaki tutumu beni asiri dusunduruyor. Ben evlendigimde sakin bir hayat istiyorum. O ise Turkiye'de gayri menkul isine girmek istiyor. Ben cok para kazanalim, kazanayim zengin hayati yasayalim derdinde olmadim hic. Benim icin onemli olan sakin huzurlu bir hayat. Kizkardesim sevilmek sevmekten daha iyi diyor. Ama ben sevmekte istiyorum.
Sevilmek önemli evet ama ufak bir kıpırtı da lazım tabi. Ben de her zaman benim sevdiğim olup da aynı derecede sevilmeyeceksem beni seveni tercih ederim derdim. Öyle bir durumda kalmadım ama sevilmek önemli kriter. Bir süre daha bakın 1 ay falan içinize bir ısınma gelmiyorsa zorlamayın.

dini hassasiyet deyip yaşam tarzımız aynı diyosunuz ama bakın fark var. insanız sonuçta yahu.

hı bide iyi baba olur demişsiniz. e baba olmak durup dururken olmuyo. icraat diyorum. sevmeden nasıl olacak diyorum.

büyük konuşmak istemem ama inşallah mantık evliliğini düşünecek duruma gelmem.

Ayrıca mantıken de uyuşmayan çok nokta var.Erkekler tam tersi evlendikten sonra ailelerine daha çok düşkün oluyorlar yani kardeşlere olan ilgiyi 10la çarpın siz.
40yasinda bi adamı kimse değiştiremez diğer konularda illaki size baskı yapacaktır.
Bir de önyargılı diyebilirsiniz belki ama çok düzgün biri olsaydı 40 yaşına kadar kadınlar mutlaka kapardı zaten onu boş bırakmazlardı.
Aşırı kilo da çok önemli yeme içme alışkanlıkları falan rahatsız olursunuz ilerde.
Bir de erkeklerde aşırı kilo cinsellikte de sorun yaratır mutlaka.

Sen mantık evliliği yazmışsın ama bence bu adam senin mantığına da uymuyor ve bence sen o yüzden ondan soğuyorsun. Yani adam senin kültürüne yakın olsa ve kardeşleri ondan bağımsız olsa ayrıca yurtdışında yaşamak istese ne düşünürdün? Yine içim almıyor der miydin? Ben bu adamla olmaz diyorum.

Bende mantık hiç işlemedi. Sonradan sevilmiyor anca alışkanlığa dönüyor. Akşam yolunu gözlemediğin adamı, güzel yemekler yapmak içimden gelmeyen adamjn neyleyim parasını. Hayırlıs bence acele etme yoksa annenle kardeşin senin mutsuzluğun olur. Bende 31 yasında bekarım olmayınca olmyor bilmiyorum

Sen mantık evliliği yazmışsın ama bence bu adam senin mantığına da uymuyor ve bence sen o yüzden ondan soğuyorsun. Yani adam senin kültürüne yakın olsa ve kardeşleri ondan bağımsız olsa ayrıca yurtdışında yaşamak istese ne düşünürdün? Yine içim almıyor der miydin? Ben bu adamla olmaz diyorum.

+++
+++

Biz de kadın çalışmaz het höt şeklinde takılan bir ayının çalışan bir kadınla ilgilenmesini zaten anlayamıyoruz.

simdi erkegik en melegi bile gicik.

severken zor katlaniyorsun sevmedigin adama nasil katlancaksin. adam os...a gözüne batar...

hani o calissin ben parasini catr catr yerim diyen türde degilsin.

bide o para sizin olcak, o yine sag sola dagtsa hep kavga edersinit

Ben 16 yasimdan beri kendi parami kendim kazaniyorum. Lise, universite kendim odedim. Tum ihtiyaclarimi, tum faturalarimi kendim odedim. Evin birkac faturasi da benim ustume. Yani koca parasi yiyeyim kafasi bana cok uzakti. Onun parasi ona ben kendim calisirim ki calisiyorum da. Insan sevemezse katlanilmasi zor iste..Gecen anneme kizdim bu adamla ayni yataga ben giricem, karari ben vericem diye. Ondan beri lafi edilmiyor pek..

Iyi de adam mantiginiza da uymuyor ki. Hersey okey olacak da anca o zaman belki mantik evliligi olabilir diye dusuneceksin. Hem duygu yok hem anlasamadiginiz, zit dusundugunuz yerler var.

X