Lohusa evinde kalan kayınpederim

Konu sahibinden çok sizinki abartı.
Durumdan şikayetçi olmayabilirsiniz ama 15 günlük taze annenin yemekli misafir ağırlaması -hele ki 3 kez- hiç normal değil.
Değil mi bende böyle şaşırdım iki kere okudum acaba doğrumu diye sanki çok normal birşey vallahi zıkkım yesin lohusa kadinin evine yemeğe gelen kimse kusura bakmasiniki sezeryanli doğum ben yaptim yani bırak yemeği yapmayı birde misafir agirlicam kendim yedim ictim bebeğime baktım bencede buda normal değil insanoğlu ne yaparsa gerçekten kendine yapıyor burda okuya okuya bunu ogrendim

Ne düşüncesiz insanlar yahu! Lohusa evinde sürü gibi kalmakta neyin nesi? Ben olsam bağırır cagirirdim. Bana ne ya.. onların sacmaliklarini mi çekeceğim ameliyatli halimle. Siz yine gidin el öpmeye. En azindan eşiniz için gidin aranız bozulmasın. Onları haklı duruma sokmayın. 2 3 saat sabredin gitsin. Sonrada hic takmayin kafanıza artık nasıl olsa gitmişler. Bebeginizle güzel keyifli vakitler geçirin..

Yüzsüzmüş adam ya nasıl rahat etmiş de kalmış inanamıyorum. Onlar düşüncesizlik etmiş ama yine de alttan almayın derim çünkü yarın bi gün tepenize çıktıklarında sorunlar büyüdüğünde eşiniz ya sen gitmiştin bak onlar ayıp etti demez bence ama onlar da ailem der herkes gibi. Siz bilirsiniz.

Evi uzak olmadigindan sizde kalması mantıklı değil ama aşırı tepki de vermeyin bana kalırsa,eşinizi ailesine karşı mahçup etmeyin.Bebegi kendi odanizda emzirin,şayet kalma süreleri uzarsa tepki koyarsınız.

Kayınpeder sorunu bende de olduğu içim çok iyi anlıyorum seni bence affetme o adamı

Yazıklar olsun bu kayınpedere asla affetmem

Eşi karısını ailesine mahcup etmiş ama ben açıkçası gitmesi taraftarı değilim insanın en hassas donemi lohusalık kac defa soylemıs esine gitsin rahat edemiyorum diye buna ragmen oralı olmamis ailesi de bide trip atarak gitmiş hem suclu hem güçlü ozur dıleyeceklerı yerde. Bence eşinizle cok buyuk bir sorun olmayacaksa aranızda biraz daha bekleyin derim hem cocuk daha cok kucuk oda bıraz daha buyumus olur. Baktınız onlar kuslugu devam ettiriyor bır ay sonra falan yine esiniz hatrına gidebilirsiniz ama bence su an erken

Mesele kpeder meselesi değil senin aileni kıskanmışlar yakın olduğun için zaten ne olursa olsın kıskançlıktan oluyor aslında kaynanan gil hem anlayışı kit hem de niyetleri kötü birde aile olarak mutasıp sınız erkeğin orsa olması anlaşılır gibi değil nasıl bir kafa anlamadım kadın olmanın en zor günlerinde empati önemli

ben iki cocugumu da yurt disinda dogurdum, sansliydim. kardesim turkiye'de dogum yapti ama kirki cikana kadar kendi babam bile gitmedi yanina. annem ve kayinvalideis kaldilar. kirki cikinca da kayinpederi geldi, cocugu gordu, 3 gun sonra donduler evlerine. kac yasinda insanlari bunlari dusunmemesi cok uzucu hakkaten. haklisin.
ama sunu da soyleyeyin, benim babamlar 5 kardesler, ama ben iki amcamin evi nerededir, halleri nicedir hic bilmem. halamlar desen onlar da oyle. Allah korusun, basim sıkışsa yakın bir akraba yok. dede sevgisi nedir hiç bilmedim. annem zaten babasını hiç görmemiş, babamın da babası evlatlarıyla aynı sofrada yemek yemezmiş. öyle arkadasım gibi yakın kuzenim hiç olmadı. ama eşimin ailesi yakındır birbirine. çocuklarımız olduğunda taa buralara hediyeler, el örmeleri gönderdiler. hal hatır sorarlar. o yüzden eşimin ailesine kızdığım zamanlar olsa bile iletişimi hiç koparmamaya çalışırım. sürekli çocukların resimlerini, videolarını yollarım, sık sık görüntülü konuşmaya çalışırım. çocuklarımın benim gibi yapyalnız kalmasını istemiyorum. annemler hala bayramlarda gelen giden pek olmadan öyle otururlar.
tavsiyem, çok ciddi bir kavga, onur kırıcı durumlar yoksa iletişimi kesme. hakediyorlarsa yüzünü as otur ama torunlarını görsünler onlar daç

Simdi herkesin edep anlayisi farkli olabilir.
Sizin babaniz bile hastanede odaniza girmemis. Bu bana bile abarti geldi mesela.
Kayinpederin de evinizde kalmasi da abarti geldi.
Siz yinede ayak uydurmaya calismissiniz. Kp evinizde kalmis. Ama odaya girmeso fiyasko tabiki.
Bilemedim. Herkesin bakis acisi farkli. İletisim kurmak onemli. Esinizi uyarmissiniz dinlememis.
Birde bebek el opturmesi nedir. Yani bahane. Arayi tatliya baglamak istiyor esiniz. Sizinle empati kuruyor mu acaba?
Babasina git vs tabiki diyemez. Ama dolayli yollardan halledebilirdi. Neyse aslinda icinizden geldigi gibi davranin bence. Kalbinizden ne geciyorsa o. Zaten kotu niyet aramak isteyen olursa arar bulur. O yuzden istediginizi yapin.

Konu sahibinden çok sizinki abartı.
Durumdan şikayetçi olmayabilirsiniz ama 15 günlük taze annenin yemekli misafir ağırlaması -hele ki 3 kez- hiç normal değil.
Durumdan memnun oldugumu nerden cikardiniz hanimefendi pardon?
Bizde lohusayiz kimsemiz yok etrafimizda pervane olacak.mecburiyetten belki de biraz.durumun normal olmadigini burda okuya okuya goruyorum zaten.dogum yapip yatamiyorum dikislerim var kalkamiyorum annem mi baksin kv mi kalsin yorumlarindan yeteri kadar ogrendik ben ve benim gibi olanlar.bizlere kimse prensesler gibi bakmiyo.hormonlarimiz tavan yapip aglamaya ayyy ben lohusayim nazimizi birileri ceksin demeye bile luksumuz yok malesef.biraz sukretmekte fayda var.esim sagolsun yardimci her konuda ama boyle konulari okuyunca sanirim cidden biz normal degiliz haklisiniz.
Kp konusunda sonuna kadar hakli konu sahibi ama en azindan onunde hizmet eden insanlara cocugunu gostermemezlik etmemesi lazim.
Tabi benim fikrim size ters gelebilir ama herkes kendi bulundugu pencereden bakiyo yapacak bisey yok...

Kayinpeder Sezeryan günü beni aramış, ben onun telefonunu acmamisim. Başkalarıyla konuşuyormuşum ama ona geri donmemisim. Halbuki ben o gün narkozun etkisi ile kimlerle konuştum hatırlamıyorum bile. Cektigim agrilarda cabasi. Muhtemelen benim yerime telefonlara cevap verdiler. O sebeple meşgul çaldı. Ertesi sabah kayinpederi arayip onun telefonunu bilerek acmamazlik etmedigime ikna etmeye calistim. O da ısrarla bilerek açmadığı mi ima etti. Normalde lohusa naz kapris yapar, ama ben o halimle naz kapris çektim Ah ben bu karı kocadan çektiklerimi bir anlatsam burdan Ay'a yol olur.
Bebegime kayinvalide bakacak diye bir aydir bizdeler. Gunde sadece 3 saat bakacak ama olsun sonucta bizim icin geliyorlar hersey gonullerince olsun dedim. Gelirken kendi kendime söz verdim. Asla ne derlerse desinler duymamazliktan gelicem ya da He diyip gecicem. Canlari ne istiyorsa aldik, ne istiyorlarsa oyle oldu. 11 yasindaki oglumu bile dedesini idare etsin diye baskilamaya calistim. Ama karı koca buluttan nem kapmayı başardılar. Eften puften, ipe sapa gelmeyen sebepler uydurup, alinganlik yapıp kayinbiraderin evine gittiler bugün.

Eşimin ailesi ile de kendi ailemle de aynı şehirde değiliz.Anne yardım istemediği sürece iki tarafında günlerce gecelerde kalmaları annenin kendi düzenini kurmasına engel diye düşünüyorum.Annem 10 gün,kayınvalidem 20 gün kaldı.Babam ve kayinpederim 8. Gün gelip 10.gun döndüler.Torunlari olmuş olabilir ama karnı boydan boya kesilen benim,emzirirken göğsünden kan boşalan da ben olduğuma göre kimse kusura bakmasin

Malesef dogru canim.benim gibi o kadar cok ki burda..
Ikiz bebek dogum yapip is guc yapmaktan dikisleri patlayan , karni burnunda henuz 1.5 yasinda cocuguyla tek basina tasinip ev yerlestiren arkadaslarim var benim.burda durumlar boyle malesef.kimse aman yeni dogum yapmis lohusa ya da hamile diye dusunmuyo.
O kadar haklisin ki o yemekleri hazirladim ama zehir zikkim ettim ayni zamanda da.iki buklum kivrana kivrana sofra kurup kalfirdim da bitanesi yardim etmedi esimden baska.
Artik alismak mi yoksa aman golge etmesinler baska bisey istemem mi artik bizimki inan ben de anlamiyorum artik...

Düşüncesiz insanlar bide zeytinyağ gibi üste çıkmaya çalışıyorlar.Bence hemen yakinlik gosterme birak biraz zaman geçsin üstünden zamanla düzelir herşey dünyanın sonu değil ya.

Ah ah oklavadan destek alarak ameliyatimin dördüncü günü ev supurdum ben. Cunku hayırlı olsuna gelenlerden utandım. Kayinvalide de hiic oralı olmadi

Sen yazmissin okudukca benim sarteller atti.. ne densiz bi kp dir o! Benim kendi babam bile yapmaz bole birsey ki ben cekinmem bir cok konuda babamdan.. birde bir suru kisi neden senin evinde kaliyo sen hastanedeyken? Birde neden herkes kaliyo ya kv kalsin ya gorumce? Misafirlik mi bu ya? Cok bile dayanmissin 7. Gune kdr.. zaten 4-5. Gun annenin en duygusal oldugu gunler.. dikislerin en cok agridigi goguslere sut indigi gunler..en cok o zmn agrir her yerler.. duygusallik cabasi..

Sen neden bebeginden ayri yattin ben ona takildim sahsen.. koskoca insanlarla ayni odada kalmasi yanlis bence.. onlarin nefesi vs. Bebek icin saglikli olmaz.. anneyle ayni odada olmaliydi..

Simdi gitsen yuz bulcaklar iice gitmesen kocanla aran acilacak..yani el derken insanin iki dudagi kapanmiyo el iste sana mi aciyacak? Kocanda sen haklisin der ama genede kendi isyedigi olsun diye ugrasir.. hey yavrum hey bu gozler neler gordu neler yasadi..

ben olsam 40 uçurmaya gitmem bu kadar olaydan sonra.
akışına bırakıp zamanla kendiliğinden düzelmesini beklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…