Lohusa evinde kalan kayınpederim

40 günlük bebeğin el öptürmesi olmaz. Bosverin boyle devam etsinler. Ben acikcasi sizde en ufak bir hata goremedim . Onlarin ozur dileyip gelmesi lazim . Lohusa kadinin basina üşüşmüşler odaya dalmak nedir? Bu kadar anlayış fazla ne demek bebeği onlarla yatirmak onuda anlayamadim kusura bakma

Okurken ben utandim siz hala gidelim mi diyorsunuz... kp de olsa elin adami ne ayip yahu! Esinizin annesiyle konusup durumu anlatmasi gerekiyordu hatta bizde yeni dogum yapan kadin ziyaret edilmez erkekler gitmez yani ki tutucu bir aile degiliz. Ben de karsiyim dogumum da kardesim bile olsa istemem.

Aaa sapık mıdır nedir ayol aa hasta adam
yanlış anlatmışım derdimi :)kp in yanında emzirmiyorum diye kv trip atıyordu, kadın ısrarla diğer odaya gitme diyor, baban o senin diyor, ben babamın yanında da zaten emzirmiyorum derdi nedir anlamadım kadının, hatta bazen kendimi sorguladım ben çok mu tutucuyum acaba diye, akşam onlara gitsek kadın yattığımız odanın kapısını kapatmamamız için ısrar ediyor, o kadar anlam veremediğim tuhaf davranışları varki inanın ben çözemedim kadını.

Ay o zaman kayınvalidede var sıkıntı. Ne acayip insanlar var ya, kendi emzirmiş mi acaba başka adamların yanında

Kardeş bu aileyi çok aradın mı?
Bir de sen ne yaptın öyle yani yeni doğmuş bebeğini neden geceleri kendi yanında tutmadın da onların kucaklarına bıraktın???? Nasıl yapabildin?
Emzirirken adamın odaya dalması falan, ne kadar düşüncesizler. Eşin de en az o kadar düşüncesiz.
Ne el öpmesi, araya mesafe koymazsanız daha çok rahatsız ederler sizi.

Ay o zaman kayınvalidede var sıkıntı. Ne acayip insanlar var ya, kendi emzirmiş mi acaba başka adamların yanında
Kadını ben çözümleyemiyorum, emzirmiş mi acaba inanın ben de merak ediyorum bunu, çünkü benden istediği hiçbir saçma şeyi kendisi yapmıyor bunu görüyorum.Zaten büyük konuşmak istemem ama kendisiyle bir daha görüşmek ve muhatap olmak zorunda kalmamayı umuyorum.

Kesinlikle gitme tabiki hatta olabildiğince kac kurtar kendini bunlar yuz verince astarını isteyen cinsten sanırım elini verirsin kolunu kaptırırsın tekrardan haberin olsun cok ozlerlerse gınubirlik kendileri gelip gitsinler

Lohusaliginda evinde huzursuzluk yaratılan ve doğumun üzerinden bir yıldan fazla geçmesine rağmen eşiyle hala bu konuyu halledememis bir anne olarak gerçekten çok üzüldüm okurken.
Ben anlamıyorum zaten lohusasin dikişlerin var,memelerin yara bere içinde belki havalanması lazım ortmeyeceksin, sürekli dustasin tuvalettesin, Memelerinden süt taşıyor ipislak oluyor sürekli heryerin, çocuk en az on saat memede. o halde yorgunluktan onumu dahi ilikleyemeden uyuyakaldigimi çok bilirim. Bir erkeğin o evde ne işi var?
Bu haldeki bir kadını bunaltmak çok günah bunu söylerim hep. Yani kendi canının çocuğunun canının derdine desin ve bir de bunları idare edeceksin pes yani.
Ama bu iş eşinizde bitiyordu üzgünüm o durumda benim eşime söyleyeceğim tek şey baban mememi mi görsün istiyorsun olurdu. Usulunce söyleyecekti gerekeni sizi zor durumda bırakmış o halde. Ve bu durum sorumlusu kendisi.
Su an için gidin ama fazla yüz vermeyin derim bir laf atma durumu olursa da cevabınızı verin usulunce. Mesafeli olmaya özen gösterin mesafe iyidir her zaman.

Kp evde kalmasi odaya dalmasi haricinde bana biraz abarti gibi geldi tepkiniz.sonucta size o kadar yardimlari olmus.ve ilk torunlari hevesliler.
Yurt disinda yasiyorum.3.cocugumu dogum yaptim 2 hafta once.mecburi sezeryan oldum.ne 2 normal dogumumda ne de suanki sezeryanda yanimda kimsem yok.ki diger cocugum henuz 15 aylik.bu 2 hafta icinde de kv ve gorumce tayfasini 3 kere agirladim yemekli.o dikislerle temizlik yemek vs yaptim.masadan bi tabak bile kaldirmadan cekip giden insanlar o kadar soyleyim.yani sanslisiniz ki etrafinizda yardimci olacak kisiler var herne kadar kp den rahatsiz olacaginizi dusunemeslerde.
Bence gidin dedigim gibi o kadar yardimlari olmus.yanlizca mesafeli olursunuz olur biter.
Belki yazdiklarim coguna ters gelebilir ama yurtdisinda gelin olanlarin cogumuzun yasadigi bu.o nedenle cok sanslisiniz aslinda..

Haricinde dediginiz seye tepki verdim zaten sadece. Onun dışında bir sorunum olmadı. Sagolsunlar bebekle de benimle de ilgilendirler. Ama erkegin ne işi var lohusa evinde yatılı? Kendi babam bile gelmedi, hastanede bile odama girmedi

Aynı cins ama evimde kalmayanı bende vardı.
Sabahtan gelir kurulur, akşam yatmaya giderdi.
Eşim artık gün içinde disarıya çıkarıyordu anladı durumu.
Hala söylenirim benim babam gelmezken senin babanın ne işi vardı evde diye.
Temmuz ortası uzun kollu pijamalarla gezdigime mi yanayım, onlar var diye iş güç peşine düşüp dikislerimin iyilesmemesine ve dolayısıyla bebeğimi emzirememe mi yanayım onlar burada diye hastaneden çıktığım akşamdan itibaren akrabalarının evime ziyaretine mi offf anılarım depreşti.
Ama sizin yerinizde olsam ben giderdim, bu günler unutuluyor bir şekilde.
Darginligi buyutmeden sonlandırın.
Yeri geldiğinde de lohusa evine 40 gün erkek girmez, bu örf adettir hanım rahat edemez diye lafımı sokarım.

Kayınpederinden çok kayınvaliden hatalı bence, yani kadının halinden kadın anlar, eşine sen evine git bu kızcağız loğusa rahat etmek ister demeliydi, son olarak bence olayları çok büyütmemeye çalışın. Siz yine de torununu götürün sevsinler, zamanla ilişkiniz normalleşir sevgi herşeyin üstesinden gelir unutmayın.

Afedersiniz ama gerçekten çok safsınız. Sizin en hassas, bebeğin de size alışması için en hassas günleri. Bence fazla taviz vermişsiniz. Kv doğurmamış mı sanki, neyin ne olduğunu çok iyi biliyordur. Ağlayıp depresyona girip üste çıksaydınız, sizi sakınır, aman! derlerdi. Ama siz onlar üzüldü diye bu döneminizde ağlamayın lütfen. Eşinize çok iş düşüyor. Lütfen tavır alın. Gerekirse rol yapın, bunalıma girin. Çok sinirlendim ya

hiç canını sıkma o insanlara iyi olmuş ve alttan almayı,gönül almaya çalışmayı da bırak bence.

Konu sahibinden çok sizinki abartı.
Durumdan şikayetçi olmayabilirsiniz ama 15 günlük taze annenin yemekli misafir ağırlaması -hele ki 3 kez- hiç normal değil.

Kv ve gorumcemin kaldığı odada yatırdım bebeği. Ben yatak odamda yattım. Ağladıkça geldim emzirdim, onlara verdim. Gaziyla, altiyla vs onlar ilgilendi. Hep onlarin odasında yattı bebek.
niye odanda yanında yatırmadın bebeğini,bana göre bu daha acayip.

yerinde olsam gitmezdim sanırım ama yerinde olsam evimde o var diye kendime dert de etmezdim. gitmiyor mu, akşama kadar yatardım. çocuğu emzircem odadan çıkar mısınız derdim. sen kendi işini zorlaştırmışsın boşuna.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…