Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

yok ben bliyorum senin göz rengini kuşummm..
erkek arkadaşımınkiyle farklı baya..onunkiler güneşte sarı oluyor resmen..hatta kıskanıyorum onun göz rengini de çaktırmıyorum dalga geiyorum göz rengiyle :)) benim ki baya koyu kalıyor onun yanında..bari hazal o renge yakın bir ton olsa :KK43:

yok ben bliyorum senin göz rengini kuşummm..
erkek arkadaşımınkiyle farklı baya..onunkiler güneşte sarı oluyor resmen..hatta kıskanıyorum onun göz rengini de çaktırmıyorum dalga geiyorum göz rengiyle :)) benim ki baya koyu kalıyor onun yanında..bari hazal o renge yakın bir ton olsa :KK43:

hmm anladım canımcım...evet onunkiler daha açık :) benimki bi ton daha koyu...
inşallah istediğimiz gibi çıkar...açıkcası çok da sarı olsun istemiyorum..zaten lens sarı değil tarçın gibi...bakalım görelim :) yani fazla açılırsa o da iyi olmaz..ayarlı birşey istiyorum :)

çok garip birşey onlar canım ya..bende bilmiyorum ne renk olduğunu ama sanırım gözü ela yapmak isteyen ama eladan başka herşeye benzeyen tuhaf bişey..gözleri gereksiz yere açıyor..
hazeller ocreye benzemez umarım...gözü ela yapayım derken ocreler kadar açmasın istiyorum yani...

canım bu arada hazelin kapta duruşunun rengi tarif etmek için bi örnek daha buldum...
tarçın rengine benziyordu canım :)
şimdi tarçın yerken farkettim :)))))
evet kısaca tam olarak tarçın rengiydi
mutfakta tarçın varsa ona bak anlarsın..aynı o renkti şişede :)

evet cnm baktım simdi toprak rengiyle bakır arası bi ton gibi

cnmcım bence ocrenin kum rengi gibi degisik bi tonu var ....videolarda hiç guzel durmuyordu ....ben pek hoslanmamıstım

tatlıslarım siyah saclılara renkli gozu cok yakıstıyorum ...keske bizde boyle duracak dogal tonlarda bi lens olsa tabi sadece hayal bu =)
begendiklerimi sizinle paylasmak istedim =)

[/IMG]
20060324angelina018xh13mm0.jpg

liv-tyler.preview.jpg

158ra2.jpg

Konuya kaldigi yerinden devam edelim lütfen. Sorunlu mesajlarda cevap verme yerine kötü icerik butonunu kullanalim. Saygi önce karsimizdakine saygi gösterelim burada bilgi ve deneyimler paylasiliyor kimsenin cikari yok yazdiklarinda, saygi gösterelim ki saygi görelim.
Iyi paylasimlar diliyorum...

Son düzenleme:
gnz cim geçenlerde hani sen solocare aqua ile ilgili bir tespitini belirtmiştin ya..:)
evet canım bende de aynı şey oldu...solocare aqua, sauflona göre lensleri daha opak gibi gösteriyor ve dediğin gibi daha az parlak oluyorlar..aşırı parlaklığın azalması lensin rengini daha opak gibi gösterdiğinden renk daha belirgin oluyor gibime geldi
birşey daha var rengin açıklığı koyuluğu konusunda gözle görülür değişiklik yapmadı bu solusyon...yani opti free yada freshcare gibi değiller...demekki onlar kadar yoğun nemlendirici içermiyor...daha ziyade parlaklık açısından ve şeffaf görünüm açısından fark yarattı..
sauflonla lensler daha parlak ve rengi daha şeffaf duruyorken, solocare aqua ile daha opak ve daha doygun duruyorlar...çok çok az bir koyuluk farkı var ama gözardı edilecek kadar...
aslında daha önce yazıcaktım bunu ama iyice emin olana kadar bekledim ve şimdi emin olduğum için yazıyorum...
gözleri çok parlak yapıda olup da lenslerinin renginin belirginliğini (açıklığını demiyorum belirginliğini) yetersiz bulanlar bu solusyonu deneyebilirler...fazla koyulaştırmadan daha opak görünmesini sağlıyor...
ama zaten sophistic veya b&l kullanıcıları için bu solusyona gerek yok..ama rainbow ,illusions benzeri yarı şeffaf lenslerle kullanılabilir...

Son düzenleme:
cnmcım ilk zamanlar aqua dan cok memnundum sonrasında bi suru degisik solusyon kullandım diger kullandıklarımda parlaklıgın azalmasıyla ilgili bir sorunla karsılasmamıstım ...

cnm bi de eskiden aqua gozlerimi daha cok rahat ettiriyordu simdi içerigini mı degistirdiler ne olduysa gozlerim eskisi gibi rahat etmıyor,sende oyle bir sorun yasıyor musun ?

cnmcım ilk zamanlar aqua dan cok memnundum sonrasında bi suru degisik solusyon kullandım diger kullandıklarımda parlaklıgın azalmasıyla ilgili bir sorunla karsılasmamıstım ...

cnm bi de eskiden aqua gozlerimi daha cok rahat ettiriyordu simdi içerigini mı degistirdiler ne olduysa gozlerim eskisi gibi rahat etmıyor,sende oyle bir sorun yasıyor musun ?

tatlışım ben daha önce de solocare aqua kullanmıştım ama küçük şişedeki numunelik boylarındandı...dolayısıyla etkisinin farkını anlamama yeticek kadar miktarı ve süresi yoktu..ama o sıralar bi sorunla karşılaşmamıştım...(emerald greeni aldığımda numune verdikleri sıra)
şu anda da bi sorun hissetmedim...aksine lensler daha yumuşadı ama parlaklık azaldı senin dediğin gibi...

bildiğim kadarıyla formulu değişmedi...ama uyarılar kısmındaki birşey dikkatimi çekti..gümüşe ve diğer metallere alerjisi olanların bunu kullanmaması konusunda...
çünkü lens kabı gümüş mü ne içeriyormuş...normalinde takılara alerjin varsa ondan kaynaklanabilir canım

lens kabının antibakteriyel oluşunun nedeni gümüş içermesiymiş canımcım..belki kabı değiştirerek kullanabilirsin...şimdi aldığın solusyonu atamazsın yazık günah...
gerçi içinde kendi bileşenleriyle takım olarak kullanın diyor ama...kabın değişmesindan pek bişey olmaz sanırım...
ama solusyonun kendisinde de varmış pardon...

cnm ben artık acık renk bakmayacagım dolayısıylada hazellerde bana acık gelip beni soldurabilr gibi ....diamonds mavileri bile makyajsız kullanabiliyordum ama mel tarzındakı acık renkler için surekli makyaj yapmam gerekebilr ....makyajız mavileri koyuyorum bana acık gelmedigi için soldurmuyor ve dolayısıylada cokta kotu durmuyor bence ......tabi uzaktan lens oldugu belli deil ama biliyorsun zaten yakından belli oluyor =)

Son düzenleme:
X