Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

ya keşke rainbow bal renginin bir resmini bulabilsek..
bende çok merak ettim..
inşallah hayalimdeki kahverengiyi verecek lenstir

Mrb arkadaşlar ben de yaklaşık 2 aydır freshlook hareli gri kullanıyorum, ancak bulanıklık tam geçmedi bir de lensleri sürekli gözümde hissediyorum, özellikle akşam üzeri işten eve geldiğimde daha da bulanıklık arıyor, sizce markadan mı yoksa renkli lensler hep böle midir?

kıslar formun hepsini okuyamadım ama hiç lazerle tedavi olmayı düşünmedinizmi???yanlışım varsa lütfen düzeltin anladıgım kadarıyla estetik amaçlı degil lensler sabit lens kullanıyorsunuz degilmi?...:içelim:

solusyondan da kaynaklanıyo olabilir..eğer sorun başka marka solusyonla da çözülmüyorsa o marka lense karşı alerjin var demektir...her marka lens veya her marka solusyon herkese iyi gelmiyor...
mesela ben de b&l nin lenslerini takamam ve solusyonlarını kullanamam..ama freshlook ve rainbowda öyle sorunum olmadı...fakat kişiye göre değişiyo freshlooktan rahatsız olanlar da var...

ne marka solusyon kullanıyorsun bilmiyorum ama eğer opti-free kullanıyorsan o solusyonla lensleri temizlerken parmağınla ovalamaman gerekir...ovalanma gerektirmeyen solusyonlarda ovalama yaparsan da bulanıklık oluşuyor..

Son düzenleme:

canım burada genelde renkli lens konuşuluyor..ama soruna cevap verebilecek birisi de çıkabilir..belli olmaz...

kızlar bugün rainbow hazel i denedim gialloyuda denedim dark greenide.Giallo gözümde hani açık doğal gözler bi farklı parlarya öle parlak durdu ama bana biraz fosforlu bi renk gibi geldi.Böle nası desem sarı ama yapay bi yeşili war gibi geldi aslında güzel ama bende rengi pek doğal durmadı yada en azından ben kendime pek yakıştıramadm.Hazel ise şöle diyim Giallonun içinde yeşil tonları olmıyanı gibi sarımtrak duruyor ancak onuda pek beyendim.Dark green ise gözümle çok iyi kaynaştı ve güzel bi ela tonunda durdu gözümün içindeki kahveyle bana kalırsa güzel bi uyum sağladı ve bende ona karar verdim.Şimdi bekliyorum:) Buarada burda rainbow u öneren herkese teşekkür ederim daha önce hiç denememiştim ve gerçekten böle yapay duran lensler diil renkleri gerçekten çok sevdim gözün kendi parlaklığını söndürmüyo yani diğer lensler gibi gözünüzde farklı bi göz gibi diil sadece içindeki rengi değiştiren bi tonda renkleride çok iddaalı olmadığı için gerçekten çok hoşuma gittiler.
Güneşcim hazel i denemeni öneriri gerçekten hoşuna gitceğini düşünüyorum senin sende benim gibi doğal duruşunu seviyosun çünkü=)

Son düzenleme:

ben kendi adıma cevap vereyim. ben yıllardır renkli lens takarım . evvelden saydam takardım. dahada evvelden gözlük . lazeri aklıma bile getirmezdim çünkü çok korkarım. allah muhafaza . öyle yada böyle lens işimi görüyor. lazerle geri döşü olmayan bir hataya denk gelirsem diye öüm kopardı. bu son lensleri alırken eşim çok zorladı. yetr artık toptan kurtulalım bu eziyetten diye. zoraki ikna oldum . dr.a gittik. malesefki bana lazer olmazmış. zaten açılamazmış kanama yaparmış benim gözler birde tatmin edici bir sonuç alamazmışız zate. özetle unut bu işi dedi dr. . bende hangi işi dedim :):) konu kapandı .

canım ne demek biz sana az sorduk sanki=)
şöle anlatıyım benim gözlerimde orta-açık tonda bi kahve ,hazel gözlerimi bikaç ton daha açtı hani nası desem turuncu-sarı bir ton wardırya orta kahve ve açık gözler güneşe çıkınca ortaya çıkan öyle bir tonda durdu bende.Koyu diil ama kesinlikle emin olabilirsin.Ve tam opak bir lens olmadığı içinde diğer opak hazeller gibi yapay bi görüntüsü yok.Oldukçada doğal duruyor rainbowun çok iddalı olmayan diğer lensleri gibi.Yani başka hazellerde denemiştim şimdiye kadar başka markalardan hiçbiri bukdr güzel renkli ve doğal gelmemişti bana.

Dark green e gelirsek,dark greenden önce dimensions sea green i denemiştim onun rengi bana çok yapay bi yeşil gibi gelmişti zaten kapta duruşundan anlamıştım ve tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.Dark greendeki yeşil tonlar benim daha çok hoşuma gitti bende turkuazımsı bi renk durur diye çekinmiştim oldukça ama bende yeşil durdu gibime geldi.Ten rengimde açık onun için daha çok hoşuma gitti ama açıkçası elime geçtiğinde çok koyu durur diye çok endişe duyuyorum.Aslında iyimi ettim kötümü bilmiyorum artk elime geçtiğinde öğrenicem.

Giallo ile kıyaslarken demek istediğim ,hazel giallonun pekte doğal olmıyan yosunsu yeşil tonundan arındırılmış hali gibi.Giallonun sarısının biraz daha koyusu.Ama normalde kahve gözün uzaktan parlamıyacağı şekilde parlıyor ve kahve gözün göründüğü gibi koyu görünmüyor.Ama kesinlikle denemeden alma tatlım,ben şimdiden beyenceğini ve sana çok yakışıcağını tahmin ediyorum ama yinede:1hug:

en kısa şekilde şöle açıklıyım.orta renkte bi kahve gözden daha açık melden daha koyu.Ve diğer hazeller gibi tupturuncu diil sarı-turuncu arası bir renk,aynen dediğin kavanozdaki bal ın renginde durdu bende.Umarım kafanda birazcık canlanmasına yardımcı olmuşumdur güneşcim başka bişey merak edersen lütfen sor=)

Son düzenleme:

uzun zamandır topıgı uzaktan izliyorum ama rainbowları denedigini ve yapısını begendigini soyleyince yazayım dedim ....cnm dark greenleri begenmene cok sevindim =)

güneşçim böyle bi ela istiyorum tam sarı bu oluyor sanırım??freshlookun colorbrend hazelini önermiştin o böyle durur mu canım ben de. gözlerim orta kahve ..

güneşçim böyle bi ela istiyorum tam sarı bu oluyor sanırım??freshlookun colorbrend hazelini önermiştin o böyle durur mu canım ben de. gözlerim orta kahve ..

canım sen baya açık bir renk istiyormuşsun...tıpatıp resimdekinin aynısı olmaz ama sana daha ziyade ela değilde sarı lensler lazım bu renge yakın olması için...
gialloyu deneyebilirsin :) o da bu resimdeki kadar radikal açmaz ama aşağı yukarı aynısının 2 ton koyusu olur....elalar daha turuncu ve daha kahveye bakar oluyorlar..yani hazel dedikleri..
freshlook colorblends pure hazel resimdeki gibi durmaz...ama honey diye de rengi varmış o pure hazelden daha açıktı ve daha sarıya bakıyordu yalnış hatırlamıyosam..
resimdekine en yakın sonucu rainbow giallo verir...

ferhundenin yeşilide çok güzel mesela
fotodaki gibi işte off inşallah anlatabilmişimdir yaaa

güneşçim canım bu kadar hızlı cevap verdigin çin teşekkür ederim canım çok iyisin ya ne sorsam cevaplıyosun çok sagol canım benim
bu kadar açık olmasada 2 ton koyusuda açık olur gibi geliyo
canım freshlookun honeyi turuncumsuydu sanki
ben ikisinede bakayım o zaman
canım gaillo rengimi oluyor yoksa markasımı hani freshlookun çeşitlerinin oldugu gibi pek bilgim yok canım kusurabkma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…