Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

B&L star colors pacific blue
4-1.jpg

freshlook CB turquoise
3-1.jpg

freshlook CB green
2.jpg

freshlook colors green
1-1.jpg
............

Daliah sende Diamond Colors Light Blue vardı. (600 YTL ye Bakırköy den almıştın yanlış hatırlamıyorsam)
Şimdi Opmar dan Light Gray mi aldın? Daha uygun aldım gibi birşey okudum sanki. İyice kafam karıştı galiba?kafamçokkarıştı
Opmar ilk aldığın yer mi farklı bir yer mi? Birde aldığın lenslerden hangisi daha güzel canım? Daha önce yazmıştım gözlerim ela, dark blue ların çok kötü olduğunu yazmıştın.Bana Light Blue mu, Light Gray i mi önerirsin.Haftaya göz doktoruna gidip gözümün tam çapını ölçtüreceğim ve Diamonds colorsları ısmarlayacağım. Malum Diamond lensler çok pahallı hiç hata yapmak istemiyorum. Nereden ısmarlayayım? Şimdiden çok teşekkürler.Şeniz

arkdaşlar slm ilk önce aranıza yeni katıldım:)lens almak istiyorum fakat gözlerim baya büyük lens takınca daha fazla büyüyo balık gibi bakıorm:/ hangi lensi önerirsiniz

opak lensler genelde damarlı veya desenli oluyorlar...
sanırım bunun nedeni gözlerde "tek ton" hakimiyeti olmasını önlemek ve sözümona 3 boyutluluk derinlik katmak amacıyla yapıyorlar ama hiç işe yaramıyor..
yani öyle veya böyle renkli lensi "radikal renk değişimi" amaçlı kullanıyorsanız damar olayına alışmak zorundasınız..

yoğunlaştırıcı lensler lens çeşitleri arasında en damarsızları...ama onlarda radikal renk değişimi isteyenleri tatmin etmeyecektir...

yani 2 seçenek var...radikal renkdeğişimi uğruna damarlara katlanmak....veya damarsız isteniyorsa radikal değişim beklentisinde olmamak...

bugüne kadar opak olan ve radikal renkdeğişimi yapan ve aynı zamanda damarsız olan lens görmedim...lens üreticilerini de bu zihniyetten kurtarmak imkansız...zaten hayatta hiçbirşey dört 4 lük olmuyor ki...

opak lensler genelde damarlı veya desenli oluyorlar...
sanırım bunun nedeni gözlerde "tek ton" hakimiyeti olmasını önlemek ve sözümona 3 boyutluluk derinlik katmak amacıyla yapıyorlar ama hiç işe yaramıyor..
yani öyle veya böyle renkli lensi "radikal renk değişimi" amaçlı kullanıyorsanız damar olayına alışmak zorundasınız..

yoğunlaştırıcı lensler lens çeşitleri arasında en damarsızları...ama onlarda radikal renk değişimi isteyenleri tatmin etmeyecektir...

yani 2 seçenek var...radikal renkdeğişimi uğruna damarlara katlanmak....veya damarsız isteniyorsa radikal değişim beklentisinde olmamak...

bugüne kadar opak olan ve radikal renkdeğişimi yapan ve aynı zamanda damarsız olan lens görmedim...lens üreticilerini de bu zihniyetten kurtarmak imkansız...zaten hayatta hiçbirşey dört 4 lük olmuyor ki...

E tabi haklısın ama bu çok uyduruk gözüktü gözüme çizikler çok beyaz rahatsız edici lens üreticilerinin beni memnun etmesi daha baştan mümkün diil hep 8.7, 8.6 yapıolar bc lerini senağlama

durasoft3violet037hc3.jpg

bu da amazon maviymıs =)
durasoft3violet042ir5.jpg

yaklasık bi ay kadar once alıpta cope attıgım amazon greylerin bende durusu =) amazonları begenmeme ragmen mavisini bu hafta içi almayı dusunuyorum belki maviler bende grey kadar kotu durmaz =)=)
my.php

amazonların dokusunu da beğenmedim yahu :KK43:
ama evet dediğin gibi mavi olanı griden çok daha iyi görünüyor...gri renk en açık renk olduğu için lens dokusunun her bir damarını ayrıntısını ortaya çıkarıyor....her halikarda mavi daha iyi olacaktır emin ol :)

Son düzenleme:
arkadaslar lutfen artık bırı cevap yazsın bu solıtıcalardan almak ıstıyorum otica bellucciye gırdım uye olmaa calıyorum ama olmuyor nasıl alıcam daha once alan varsa yardımcı olabılırmı bu bır ıkıncısıde benım ten rengım beyaz sac rengımsarı sımdıye kadar mavı kullandım artık yesıl ıstıorum esmeraldayı cok begendım ama cokmu cıg duruyor banamı oyle gelıyor quartz ve esmeralda arasınd kaldım sızce hangısı daha guzel ???*

arkadaslar lutfen artık bırı cevap yazsın bu solıtıcalardan almak ıstıyorum otica bellucciye gırdım uye olmaa calıyorum ama olmuyor nasıl alıcam daha once alan varsa yardımcı olabılırmı bu bır ıkıncısıde benım ten rengım beyaz sac rengımsarı sımdıye kadar mavı kullandım artık yesıl ıstıorum esmeraldayı cok begendım ama cokmu cıg duruyor banamı oyle gelıyor quartz ve esmeralda arasınd kaldım sızce hangısı daha guzel ???*
merhaba,ben de aynı şekilde solitica almak istiyorum ama nasıl alacağımı bulamadım.burada alan ve resmini koyan bir arkadaş vardı ona mesaj attım ama cevap vermedi :1no2:

ben sanırım buldum cnm bı sıtede sımdııyıce arastırıyorum cevırısını yabıcam bırazdan sanada bılgı verırım

Cnm bak bı sıteden buldum arkadasın bırı bu sekılde alıyormus bende denıycem sımdı bakalım ne olcak ben esmerald ıstıyorum sen hangısını ıstıyorsun

Öncelikle e-mail atıyorum. Şöyle bir şey yazıyorum;
Hello, I would like to buy Solotica Natural Colors Topazio in -1.00/-1.75. (Buraya siz istediğiniz lens modelini ve numarası yazabilirsiniz.)
Please let me know the total price including shipping to Turkey in USD. I will pay by Paypal.Sonra bana toplam fiyatı ve Paypal adreslerini gönderiyor
lar. Ödemeyi yaptıktan sonra da ödeme yaptım diye cevap gönderiyorum. Sonra Portekizce siparişimi ve sipariş numaramı gösteren bir e-mail geliyor.
Sonra göndermelerini beklemeye başlıyorum. En fazla bir hafta içinde takip numaramı gönderiyorlar. Sonrasında 2-3 hafta sonra lensler geliyor.
Yani sipariş vermek bu kadar kolay.. Ben genelde sitelerine girmiyorum bile. Bu arada sitelerinde yazan fiyatlar Brezilya parası üzerinden,
o nedenle yüksekmiş gibi görünüyorlar.
demıs.alıntıdr.

canım o lenslere nasıl ulaşıldığı hakkında bilgim yok..ama renk konusunda fikrimi söyleyebilirim..
bence esmeralda lar daha iyi...neden dersen quartzolar gri-yeşil...yani oldukça açık renk..ve bu aşırı açık tonu dengeleyecek kadar da kalın harelere sahip olmayan bir lens...
saç ve teninin de açıklığını hesaba katarsak seni toptan solduracaktır...
quartzo sadece kızıl saçlarla veya koyu kumral saçlarla yakışabilecek bir lens...sarı veya siyah saçlılara gitmez...
quartzonun kendisi renk olarak en açık en "uç" renk olduğu için onu "orta" koyulukta saçlarla dengelemek gerekiyor.....hem saçlar hem de gözler "uç" renk olursa hoş bi kompozisyon çıkmaz ortaya

esmeralda gibi nispeten daha koyu ve daha "renkli" lensler beyaz tenini ve saçını dengeleyecektir :)

Son düzenleme:
X