Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

bu 212 deki opak lensleri kimse begenmemis ama ben begendim hehe:):)
ben opak lens arayan we isteyen biriyim cunku diger turlu lens takmisim takmamisim pek bisi degismiyo..gunes arkadasmzn dedigi gbi ben damarli lenslere de kabulum cok asiri kotu durmadikca:)
ay ama bu soloticalar super:)
ozellikle galpal we gunes arkadasimza sormak istiorum zaten galpal arkadsmzda war heralde
solotica ice nasil begeniyo musunuz kizlar?
benm bayagi hosuma gidio:)
bugday tenliyim saclarim da koyu kumral sari matchlerim war aralarda hehe:0

fikrimi sorduğun için sağol canım :)
açıkcası ben iceları beğenmiyorum pek doğal durmuyor..lensin dokusuna da pek uygun olmayan bir tonla renklendirilmiş..yani renk açık olmasına rağmen yeteri kadar opak değil... - ki ben lensler açık renk olacaksa opak olması gerektiği düşüncesindeyim...o renge göre lensin dokusu biraz şeffaf kalmış....Soloticalar toptan görünüm olarak opak gibi görünsede aslında yarı şeffaf lenslerden...daha doğrusu opak olmayı istemiş ama yarı şeffaf olabilmiş bir lens.. damar deseninden kaçınmak için lenste olması gerektiği düşünülen şeffaf boşlukları lense damarlar şeklinde çizgi çizgi değil de tek noktalar halinde..homojen olarak dağıtmışlar...
boyanış şekli birbirine eşit aralıklı noktalar şeklinde..dolayısıyla her 2 nokta arasındaki boyasız kısma kendi gözünüzün rengi düşüyor...buda demek oluyorki lens takılınca renk sonucunun % 50 sini kendi göz rengimiz oluşturuyor....yani sadece % 50 oranında gerçek göz rengini örtebiliyor..pupilin genişliğini hesaba katarsak belki % 40 lara kadar düşebilir...
açık renkler için özellikle ice için uygun bir boyanma dokusu değil aslında...
böyle bir doku yeşil renkte kabul edilebilir..çünkü yeşil ile kahve biraz birbiriyle alakalı renkler...ama gri lensler için (ice için) iyi değil....gözün kahverengisiyle lensin beyazı biraraya gelince bulanık görünüm ortaya çıkabilir..

ice renginde lensin altının koyu olduğu anlaşılıyor gözün koyuluğu lense vuruyor..
umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Son düzenleme:
bende cok kararsız kaldım esmeralda ve quartz arasında gıdıp gelıyorum yardım edın hangısı daha guzelllllllllllllllllll

ben sarışınım ve esmeraldada karar kıldım. quartzo,ne gri ne yeşil nede mavi. gri yeşil gibi çok açık bir tom. esmeralda ise biraz daha koyu,ve zümrüt yeşili ... ben çok beğeniyorum. genelde rengim mavidir.yeşil tonun ,yüzüme soğuk bir ifade verdiği söylenir. ancak bu tonun o yeşil lenslerden daha farklı bir ton olduğunu düşünüyorum..bana yakışacağına inanıyorum..

gunescim cok sagol..
ben de aynen snin gibi dusunuyorum we dediklerine katiliyorum ozellikle pupil bosluguyla ilgili olarak yesil arasinda kaynio ama mawi gri alakasiz kaliyo hc hosuma gtmiyo.ayrica opak lens istiyorum ama iste bu soloticalar super gorunuo die biras gonlm kaymisti:KK70::KK70:
neyse su b&l u aliyim daa:)hedeften sasmadann maceraya atilmiyim:)
bu arada ben de yesil sewmiyorum mawi istiyorum ama esmeralde gercekten cok guzel gorunuyo.yesil isteseydim dusunmezdimm

gunescim cok sagol..
ben de aynen snin gibi dusunuyorum we dediklerine katiliyorum ozellikle pupil bosluguyla ilgili olarak yesil arasinda kaynio ama mawi gri alakasiz kaliyo hc hosuma gtmiyo.ayrica opak lens istiyorum ama iste bu soloticalar super gorunuo die biras gonlm kaymisti:KK70::KK70:
neyse su b&l u aliyim daa:)hedeften sasmadann maceraya atilmiyim:)
bu arada ben de yesil sewmiyorum mawi istiyorum ama esmeralde gercekten cok guzel gorunuyo.yesil isteseydim dusunmezdimm

önemli değil canım :)
dokusuna bakılırsa soloticalar pek de opak bir lens değil..opak olmayan lenslerdede gri renk iyi bir renk seçimi değil...damarlara aldırmam diyosan ve baya açık renk istiyosan b&l yi beğenirsin belki :)

solda quartzo , sağda topazio

picture0320782543yl4.jpg

picture0340810846ow9.jpg

bu resimde çok ilginç,topazioyu beğendim. kafamda yoktu ama ,burada renk çok güzel çıkmış...

FRESHLOOK COLORS HAZEL
flhazel001vs8.jpg

ELEGANCE MARKANIN HAZEL i
ben hiç alıp kullanmadım o yüzden yorum yapamıycam
elegancehazellxy8.png
[/QUOTE]

Merhaba arkadaslar ben de cok renklı lens kullandım.Ilk kullandıgım freshlooksafır mavı ama lacıvert gıbı duruyordu ve ha kendı gozum ha lens gıbıydı yanı.Renklı durmuyordu.Iını aldıgım freshlook yesıl.O da aynı oldu :1shok: Sanırım satın aldıgım yer ben bunları alırken ısıklı ortam yarattıgı ıcınmı nedır.Sonra freshlook gri aldım ve cok guzel bır mavı durdu.Bır ıkı sene grı kullandım ve cok memnun kaldım.En son elegance nin violet adlı mor renklı lensını almıstım ama ıkıncı hafta elımde parcalandı.Bır de su lenslerı taktıktan sonra batma oluyordu benım sol gozumde o sızde de oluyor mu arkadaslar ? Temızlemeden takmıyordum ama yıne de batma oluyor

ben de son aldigim freshlooklarla hic rahat degilimm surekli hissettiriyolar kendilerini biranonce b&l istiyorum:)
ci de rock on arkadasim cok guzel resmler bulmussun da bu hatunlar renkli gozlu zaten bizim gbi kahwerengi gozlulerde nasil duruyo onlar warsa daha ii olur:)

Burada çok fazla b&l kullanan var ve benim bildiiim b&l çok sorunlu bir lens yani çok fazla üretim hatalı lensi var ben sırf bundan dolayı uzaklaşmıştım şimdi düzeldimi acaba bu durum? Ben 3-4 yıl önce almıştım sorunlu çıktı deiştirdiler yine sorunlu çıktı yine deiştirdiler ve yine hatalı çıktı bu sefer geri götürmedim bile ve illallah etmiştim. hatta geçenlerde lens aldııım yere sordum orası bile öle demişti çok sorun çıkarıo habire ürünleri geri yolluyoruz demişti.

ben 2 yildan fazla b&l kullandim we cok memnundum hic sorun yasamadim.ama artik uretmiyolar benim kullandiklarimi o yuzden freshlook deneym dedim ama pek mutlu degilim o yuzde b&l alicam belki kisiden kisiye degisiodur uyum olayi wardir bilemiyorum ki

Damarsız mavi ve yeşil lens yokmu yaaaaaa? Lütfen bilen varsa bana özeldem mesaj atabilir mi.......

X