Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

cnm benimde az daha yuregime iniyordu=) cnm renk skalasına baktın mı sadece 5 renk var...
evet canım aynı degil,cunku ben cok alıstım lenslere bir parcam oldu.devam etmeyi dusunuyorum.fiyatı daha makul olsa tabiki daha iyi olur ilerde dedim ama aynısı degilmis

kizlarrr bana yardim edin nnolurr:KK43::KK43:senağlama

hala kendime gore bi lens bulamadim:)kent optike gittim 1-2 marka disinda bsi gosteremediler..
ben ozellikle rainbow light grey e kafayi takms durumdayimm.daha onceki sayfalarda hatirlarsinz belki yazmstm b&l optima haresiz mawi kullaniyodum ama uretimden kalkti :KK43:
yerine bi lens koyamiorum smdi freshlook aldim idareten ama ortasindan cikan kocaman kahwerengi goruntuyu sewmedimm.
diger bi sorunum ben capimi bilmiyorum 2 yildir 8,4 kullaniyodumm olctrmemstm ole almstm.smdi bu freshlook 8,6 standartms yani olcturcem en kisa zamanda capimi ama cogu markada hep 8,6 war mesela rainbowda::KK43:
nasil olcak 8,6 kullanmak cok rahatsiz eder mi cok fark eder mi?yardm ederseniz cok sewinirimm:)

kızlar sizi heyecanlandırdığım için üzgünüm.Demek aynı lens değil bende hata yapıp sipariş verdim inşallah çok kötü değildir.

kızlar sizi heyecanlandırdığım için üzgünüm.Demek aynı lens değil bende hata yapıp sipariş verdim inşallah çok kötü değildir.

yok yahu daha neler :) umarım guzel bir lenstir o da,gelince paylasırsn bizimle de canım kaydirigubbakcemile5

selam kizlar bende lens almak istiyorum internetten siparis yapacagim yurtdisina yollamiyo cogu sizin bildiginiz yollayan siteler varsa ozelime yollarmisiniz cok tesekkur ederim simdiden

diamond colors GRİ..mavisi kadar dogal durmuyor...
adszsh8.jpg

elegance lenslerimi sadece 1 gün takmadım ama suyunu değiştirmiştim gözlerimi cayır cayır yaktı bugün :kızgın: hemde takar takmaz :kızgın: sanki çamaşır suyu değdi gözüme mahvoldum.takmamla çıkarmam bir oldu ..Allahtan tanıdıktı aldığım yere götürdüm geri yolladılar :eek:klava:

dsc00048tl7.jpg

benim mavilerime cok benziyor acaba ben mavi diye grey mı aldım dicem ama ustunde light blue yazıyor a.s

yok bir tanem direk grey bu..duramadım aldım grisini de bugun ama bu kez opmerden aldım.daha cok indirim yaptım :)))

tatlım hayırlısı olsun =) yalnız benimkısıde biraz benziyor bence =) yesili nasıl durmustu sende ahhhhhhh aaaaaaah ben yesilini denememistim keske zamanında deneseymıssım =(

kesinlikle benziyor tatlım.bende yesili guzel durmadı dersem belki icine biraz da olsa su serpilir?

canım anladığım kadarıyla açık renk bir lens arıyorsun ve ortası geniş olmasın diyorsun..
o zaman rainbow light grey senin için doğru olmayacaktır çünkü ortası en geniş olan markalardan birisi...hele gri gibi açık renklerinde daha da belli ediyor...freshlookta bile bundan rahatsız olduysan rainbowda daha çok rahatsız olursun canım....ben hiç grisini kullanmadım ancak renk açıklığı olarak grilere yakın bir lensim var leylak rengi...o renkte bile rahatsızlık verici duruyor ki..gride daha çok olacaktır...görmen için resim de koyayım...

55737868zs6.jpg

w792.png

sophistic veya amazon falan bakabilirsin...ortası en dar olan lensler onlar...

çap ölçüsüne gelince....canım o bahsettiğin numaralar çap ölçüsü değil temel eğri numaraları (yani gözün bombesinin ölçüsü) çap numaraları 14.00 , 14.50 falan oluyor.. ben de ölçtürmedim ama 2 yıl öncesine kadar hep 8.7 kullandım (onu da bilerek değil öyle denk geldi) şikayetim olmadı...ancak son 1.5 yıldır rainbow kullanıyorum 8.6 ama yine rahatsızlık yaşamadım..
gözlerinin bombesi azsa yani yassı gibiyse küçük numaralar olur sana...yok eğer daha çıkık daha yuvarlak ve bombeli göz yapın varsa büyük numara tercih etmelisin canım...
8.6 ile 8.7 arasında pek fark yok gibi ama 8.4 e göre düşünürsek 8.4 ile 8.7 arasında epey fark olmalı....

canimmm cok sagol:)bu konuda duayen sensin zaten:)
doktorla cok eglendik bugun ben 8,4 saniyoken bombe olayini adam 8,6 hatta 8,7 kullan dedi cidden sasirdim:)aslnda sewindirici cunku 8,4 zaten cogu markada yoktu..ama bugun israrla baska markalar istememe ragmen b&l denedim we green ocean ya da ocean green di onu taktim we cok hosuma gitti:)sanirim onu alicam ortasi en azindan kahwerengi durmuyo.ben ortasindan kahwerengi cikan lensleri sewmiorum cidden yesil renk olunca kahwe alakali guzel duruyo ama mawiyle alakasi yok bana garip geliyo yani:)smdi resim de eklicem:)bu lendi alicam.freshlooklari da yeni aldim mawi haresiz ama oylesine almstim zaten..:)sewindim ya:)bu arada resimde soldaki b&l mavi sagdaki de ocean green tabi ki ocean green alicam.boyle flasli falan biras garip goruneblr ama normalde daha ii duruo.http://

canimmm cok sagol:)bu konuda duayen sensin zaten:)
doktorla cok eglendik bugun ben 8,4 saniyoken bombe olayini adam 8,6 hatta 8,7 kullan dedi cidden sasirdim:)aslnda sewindirici cunku 8,4 zaten cogu markada yoktu..ama bugun israrla baska markalar istememe ragmen b&l denedim we green ocean ya da ocean green di onu taktim we cok hosuma gitti:)sanirim onu alicam ortasi en azindan kahwerengi durmuyo.ben ortasindan kahwerengi cikan lensleri sewmiorum cidden yesil renk olunca kahwe alakali guzel duruyo ama mawiyle alakasi yok bana garip geliyo yani:)smdi resim de eklicem:)bu lendi alicam.freshlooklari da yeni aldim mawi haresiz ama oylesine almstim zaten..:)sewindim ya:)bu arada resimde soldaki b&l mavi sagdaki de ocean green tabi ki ocean green alicam.boyle flasli falan biras garip goruneblr ama normalde daha ii duruo.http://

evet canım green ocean b&l nin en güzel renklerinden birisidir..onu denemekle iyi etmişsin :) diğer mavi tonları çok koyu ve çok cart duruyorlar hiç bakma derim canım..
aqua almıştım..ve 1 ay sonra çöpe attım...

green ocean aslında maviyede çalabilen bir yeşil tonu bitanem...yeşilin tonları var çünkü biliyosun...sarı bazlı yeşiller var...griye kaçan yeşiller var bi de mavimsi turkuazımsı yeşiller var....green ocean maviye çalabilen bir yeşil..bu da sevindirici haber olsun sana :)
çok koyu gözlerde bu lens direkt mavi duruyor...senin de bi parça bu tonu sağlayabilmen için solusyonunu nemlendirici içeren türden seçmeni tavsiye ederim..yani sauflon veya b&l solusyonu kullanma bunlar rengi olduğundan açık gösteriyo...solocare aqua solusyonu kullanırsan mesela daha koyulaşacak ve daha mavi görünecektir..ve ayrıca daha rahat olacaktır :) bu solusyonla benim emerald greenlerim de boncuk maviye dönmüştü..o da green oceanla aynı renktiler..tek farkı lensin markasıydı :)

oley icim rahatladi sen de bole diince:)
daha iisini bulana kadar en iisi bu benm icin.ben de solocare kullaniorum zaten lens solusyonu bu arada:):lepi:

oley icim rahatladi sen de bole diince:)
daha iisini bulana kadar en iisi bu benm icin.ben de solocare kullaniorum zaten lens solusyonu bu arada:):lepi:

mutlu olmana sevindim :) a.s göz ne kadar koyuysa o kadar maviye meyillenecektir..
tamamen mavi olmasa bile mavi-yeşil olur inşallah...:teytey:

SeLam kızlar uzun zamandır yazılarınızı okuyorum ama ancak bır turluı yazmak kısmet olmadı.bende uzun yıllardır lens kullanıyorum b zaman kadar hep gr yada mavı kullandım sımdı ıse yesıl ıstıyorum ama okudugum ve arastırdıgım kadarıyla koyu kahve gozde yesıller mavıler kadar net olmuyor ben bu konuda bılgılendırırsenız sevnırım.eger ekleyebılırsem bende lenslerımle ckılmıs resımlerımden yollayacagım fıkır edınmek ısteyen arkadaslara lazım olur belkı

X