Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Selam canlar bügunnun menüsünü ekleyeyim yoksa arada unuttuğum oluyor
16 temmuz
Kahvaltı 8 de

Kk peynir den fazla ,bir dilim ekmek,iki haşlanmış yumurta, 2yk lor kavurma
Yeşil biber 4

Öğle sonrası
İki dolu kâse aşure
Ardından 4 erik

Akşam 8 de
Yarım döner ve turşu
Ben r bardak ayran
Elhan sibel_84

afiyet olsunn. Tarhana tostu nasıl yapıyorsunuz? Ben tarhana çorbasının içinde un var çok masum değil diye içmiyorum. Masumsa yapıp içicem valla. Bi de şu tostu denemek isterim

Canım hem iki kase aşure hem döner bence fazla olmuş. Amaç kilo vermek.

13.30 1 kase tarhana çorbası, yoğurtlu semizotu
15.00 bugur pilavı 2 kaşık
19.00 1 kaşık bulgur pilavı 1 kaşık patates yemği yanına yoğurt
@Asya89 LenaG
Afiyet olsun çok iyi olmuş
canım noldu bugün sana ?
Çay döktüm canım ama çok büyük bir alana gelmedi birden bağırınca eşim koştu bir telaşe bişi Allah korudu aslında çoğu yere döküldü bu sıcakta yanık çok fena silverdin sürdüm baya iyi geliyor
Afiyet olsun omletin için çok az tereyağ ekle canım lezzet versin 1 çk kadar ve Allah kolaylık versin tadilat işi zor ve pislik çok çıkıyor
İnşallah
Eşim çok iştahlı birisi. Akşamları onun ısrarına dayanamıyorum yiyorum tatlı, abur cubur türü şeyleri. Keşke o da kafaya koysa da birbirimize destek olsak. Beni en çok o zorluyor
Canım burda çoğumuzun eşi öyle ama yavaş yavaş bizim yediklerimize aşina olmaya başlıyorlar ve kararlı davranırsan eşlik bile edebilir sana benim eşim de yediklerime abidik gubidik derdi şimdi yemeye hafiften başladı mesela normal makarna yerine tam buğdaya,kepekli bulgur ia geçtim o da alıştı artık hatta karabuğday yiyor.

Mesela hayatta bizimki yürüyüşe çıkmazdı. Beni karıştırma sen çık yürü derdi. Ama bugün sabah kalk beraber çıkalım dedi. Benim uyku sersemligiyle attığım bakışa epey bir güldü çünkü.

Önce inanmıyorlar sanki ondan böyle yapıyorlar bakıyorlar ki kararlısın merak da ediyorlar bir yandan

İyi akşamlar
16.07.2024 Salı

Sabah yok

Kahvaltı 10:30 1 peynirli gözleme(sosyete pazarı yaktı ),çay

Arada çay,kahve,bol su 5 ceviz

Akşam 19:00 3 karabuğday patlağı üzeri avokado sos ,çay

ama şu an çok açım da geç olduğu için birşey yemem

Su 3.5 lt
11745 adım

sibel_84 Mthn83

Hayırlı akşamlar arkadaşlar menümü yazayım bende
Öğlen 12// bir dilim tam buğday ekmeği
üç yemek kaşığı ciğer kızartması vardı (sadece patateslerini yedim ciğer artık yiyemiyorum tiksinti oluştu sebebini bilmiyorum )
Bir bardak ayran

Ara yeşil çay içtim

Akşam 8.30// iki kepçe taze fasulye
Yarım kase patlıcan ve biber közlenmiş
Bir dilim tam buğday ekmeği

3 lt su bitti
6000yakin adım (sabah yürüyerek geldim ofise tempolu oldu)
(Yemek saati mecbur bugün geç oldu toplantı vardı şirkette 8de çıktım )

sibel_84 LenaG Mthn83

afiyet olsunn. Tarhana tostu nasıl yapıyorsunuz? Ben tarhana çorbasının içinde un var çok masum değil diye içmiyorum. Masumsa yapıp içicem valla. Bi de şu tostu denemek isterim
Çoğu yerde yapılan tarhana sanırım. Benim memleketteki cips gibi olur, un yoktur icinde. Bunun yapılışını hiç bilmiyorum açıkçası. YouTubeda takip ettiğim birinden görüp ne kadar kolaymis deyip yapmaya başladım. Tarım krediden almıştım tarhanayi. 2 yk tarhanayla 1 yumurtayi karistirip yağlı kağıt serdigim tost makinesinde kizarana kadar pisiriyorum. Bugün tavada denedim ama yağ kullanmamak için yine yağlı kağıt koydum. Tuz vs atmaya gerek kalmiyor. Lezzetini begendim ben.

Bu ürünleri hangi marketten aliyorsunuz peki? Gerci ben kizimdan dolayı markete gitmeye korkuyorum, esim yapıyor alışverişi. Ona desem anlamaz veya almaz. Bim, a101, şok,migros var burda.
İlk evlendiğimizde 80 kiloydu. Boyu 175. Göbeği vardı hafif. Sigarayı 1 sene kullanmadi 92'ye kadar çıktı. Şimdi 87-88 arasi gidip geliyor. Sigaraya da tekrsr basladi tabi. Niyeti var gibi ama hep erteliyor. Araba alinc stadyuma gideriz dedi, arabayi aldık kgecen Kasım. Stadyumun yanından gecmedik simdi laf dokunduruyorum. Tayin cikti baska sehre. Oraya gidince baslariz diyor. Surekli bir bahanesi var. Göbekli ve kel erkeklerden haz almazdim adam iyicr göbek bağladı ve keli görünmeye başladı bir şey desem sen beni sevmiyorsun diye başlar, küser

Kızlar ben 2 buçuk aydır 1yk.zeytinyağla yemek yapıyorum ya artık formülünü buldum eşimin yemeğine tereyağ kızdırp pul biberi, kırmızı biber veya ne yemek varsa ona göre baharat kavurup eşimin tabağındaki yemeğe döküyorum
Geçen ki brokoli kereviz sapı vs. Sebze çorbasınada asla içmez bende mercimekli sebze dedim koydum içti bitirdi bu hiç mercimeğe benzemiyor hiç sevmedim dedi
şimdilik böyle gidiyoruz bakalım

geçmiş olsun canım. aman dikkat et yanık önemli

Migros ta bulabilirsin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…