Kuzenim şizofren mi?

sekilsiznick

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2022
26
65
33
Konu çok uzun ama en kısa haliyle anlatmaya çalısıcam ve ne yapmam gerektiğini bilmediğim için akıl almak istiyorum sizlerden.

Kuzenimle yakın olmasada kötü olmayan bir akrabalık ilişkimiz vardı,aynı mahallede oturuyoruz ve normal şartlarda baba tarafıyla görüşmüyoruz çok yakın ilişkilerimiz yok sadece bu kuzenim ve ailesi hariç.Çok çok nadir birbirimize kahveye gider geliriz ya da sadece bayramlarda görüşürüz. Son 6 aydır neredeyse birbirimize hiç gidip gelmedik sadece mahallede birbirimizi gördüğümüzde selamlaşırdık ben bir kaç kez davet ettim gelmedi,gitmek istedim o kabul etmedi.

Üç gün önce beni aradı,ona tiktok hesabından göndermeli şeyler paylaştığımı,hakaret ettiğimi ve gizlice resimlerini çektiğimi söyledi ki ben o sıra başka bir şehirdeydim. Önce şaka yaptığını sandım ama değil ciddi ciddi savcılığa vericem avukatlarımla görüştüm dedi bende ver umrumda değil çünkü ben değilim dedim. Benim tiktok hesabım yok,olsa bile kuzenimle aramda sorun yok ona böyle bir şey yapmam imkansız yani.Telefonlarım dinleniyo sen istediğin her seyi söyle,siz bunu yapıyorsunuz dediğinde biz kim dedim,onu tanımayan bir arkadaşımla benim yaptığımı söyledi. Arkadaşım onun adını bile bilmez çünkü kuzenimle paylaştığım bir şey olmadığı için arkadaşıma da anlatacağım bi konu yok tanımıyor dolayısıyla.Tiktokta gönderiler çıkıyormuş karşısına pasaklı diyormuşum ben çirkinsin diyormuşum. O böyle videolara denk geliyormuş ve bu videoları benim ona gönderdiğimi söylüyor. O her bi video paylaştığında ben bir video paylaşıyormuşum ama cidden telefonumda tiktok uygulaması bile yok.Nerden bu kanıya vardın dediğimde ben öyle hissediyorum dedi. Avukatına anlatmış avukatı da sen böyle hissediyorsan doğruıdur demiş ama bu kadın çalışmıyor parası yok ne avukatı onu da anlayamadım. Her neyse ben bağırdım hakaret ettim sonra pişman oldum çünkü ben bağırdıkça suçlu insan sesini yükseltir gibi saçma şeyler söyledi.

Şimdi sorum şu ben onla tekrar iletişime geçip kendimi anlatmalı mıyım? Hakaret ettiğim için özür dilemeli miyim? Onun yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ona söylemeli miyim bunu?Tek başıma görüşmek istemiyorum çünkü farklı şeyler anlatabilir. Bu konuyla alakalı nasıl bir mesaj yazsam iyi olur?

Yok madde kullanmadığına eminim,evden çıkmaz asosyal ve kardeşinin cocuklarına bakıyor. Hem parası yok hemde görüntü olarak belli. Psikolojik olduğunu düşünüyorum

ailesine durumu anlatın, psikolojik sıkıntıları olduğunu düşündüğünüzü söyleyin ama şizofren filan diye teşhis koymayın sonuçta uzman değilsiniz ve ailesi doğal olarak hakaret olarak algılar bu durumu. kendisiyle asla iletişime geçmediğiniz güzelce anlatın. siz asla onunla muhatap olmayın, bir suçunuz yoksa zaten istediği avukata savcılığa gitsin kendi uğraşır eli boş kalır. o olayı büyütmeye çalıştıkça siz buz gibi durun bi yerde yorulur başkasına sarar

Kendisini sakın aramayın, anlatmaya çalışsanız da inanmayacak çünkü şu an sanrılar görüyor gibi duruyor. Mutlaka bir uzmana gitmeli, ailesine haber verin. Yukarıda da söylendiği gibi şizofren vs mi acaba demeyin doktora götürecekleri varsa da götürmezler. Aile size inanmayacak gibi ise kuzeniniz sizi aradığında ses kaydı alıp kendilerine dinletebilirsiniz.

Asla görüşmeyin muhatap olmayın. Bi daha rahatsız ederse iftira attığı için avukatınıza vereceğinizi söyleyin

canım psikoloji ile ilgil çok bilgim yok ama normal değil. En basitinden hangi avukat sen öyle hissediyorsan doğrudur der ki.. Avukatın işi somut kanıtlarladır hislerle değil. Madde ya da ruhsal bir sıkıntı olabilir ben olsam eşine söylerdim sanırım. Çünkü sizi takıntı yaparsa olmadık şeyler de yapmak isteyebilir.

Allah askina arayin ablasini annesini babasini bana hakaretler ediyor tiktoktan video paylasiuormusum benim hesabim bile yok tiktok uygulamam yok surekli arayip iftira atiyor ya sahip cikin yada benim oldugumu kanitlamassa ben iftira davasi acacagim haberiniz olsun de. Ben degilim isimde gucumdeyim nerden cikariyor boyle davranislari varda biz mi bilmiyoruz sizde farkettinizmi bir sikinti oldugunu evde gozlemledinizmi diye soracaksin. Senden ziyade evde kucuck cocuklara bakiyirmus oda sikinti olur Allah korusun

Sakın aramayin.
Şuanda atak geciriyorsa zaten sadece tetiklersiniz. Atağı geçince malasef hatirlamiyacak bile. Demekki aylardan size kurulmuş.
Benzer şeyleri teyzem yapıyordu. Biz hepimiz TV izlerken odaya dalip benim dedikodumu yapiyorsunuz. Duydum mutfaktan diyordu. Bizde ilk zamanlar şaka yapıyor saniyorduk. Git gide dozaji arti. Kocam beni geceleri öldürmeye kalkiyor demeye başladı. O yapmadan ben onu zehirlicem demeye kadar gitti olay. Sonunda işlerinde patlak vermiş. Ordan zaten zorunlu yatışi yapıldi. İlaçlarını aldiği sürece iyi ama kimse coluk çocuk bırakmıyor ona.

Böyle bir akrabamız vardı, sürekli derin devlet meseleleri çözüyordu internette paylaşıyordu. Paranoya son derece vardı 18 yaşındaydı. Ailesini uyardığımızda siz bizim çocuğumuza nasıl böyle şeyler yakıştırabilirsiniz o çok zeki ve sezgileri yüksek falan dediler. Uyarmamızın üzerinden 2 ay geçmedi çocuk bıçak alıp evden koşarak dışarı çıkmış, trafikte polislere denk gelip yakalandı. 1 sene hastanede yatılı tedavi gördü. Üzerinden seneler geçti hala ilaç kullanıyor, kullanması da gerekiyor. Siz olabildiğince uzak durun, biz öyle yaptık.

Olabilir, bipolar görümcem de bazı şeyler gördüğünü anlatmıştı. Tvde isminin geçtiğini, simitçi yanından geçerken bile kötü şeyler söyledinini gibi gibi...

Yıllar yıllar önce, Benzer konuları şizofren olan birinin dilekçesinde de okumuştum. Kurumu tarafından psikiyatriste sevk edildi. Bir başka kişi de ailesini eve kapattığı için zorla hastaneye yatırıldı

Yani mümkündür. Sakin kalıp Avukata gidin diyebilirsiniz. Ailesine de bilgi verin. Böyle böyle oldu benim ile ilgisi yok. Sizde konuşun ikna olmazsa Avukata verirsiniz gibi gibi. Az çok tanıdıkları için hasta ve ilaç kullanıyorsa doktoruna bilgi verirler. Size söylemek zorunda da değiller unutmayın.

Yok madde kullanmadığına eminim,evden çıkmaz asosyal ve kardeşinin cocuklarına bakıyor. Hem parası yok hemde görüntü olarak belli. Psikolojik olduğunu düşünüyorum
Bence acilen kardeşi ile iletişime geçin, durumu anlatın. Belli bir sıkıntı var. Allah korusun çocuklara bakıyormuş, hayali bir seyler görür, çocuklara zarar verir falan. Ben korkardım açıkçası, bu kişiye çocuklarımı bırakmazdım. Önce teşhis konulup sonra tedaviye başlaması şart.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…