Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Enerjim çok düştü konuşucak halim kalmadı yoruldum çünkü nalet gelsin köylerine diyip gitmeyeceğim o kadar bunaldım.

Bence çok iyi yaptınız.İşte böyle bir ders lazım kanaryanın eşine. Benimde eşimin bayramda izni var. O da 2gün.Bunun harici hiç izni yok. Yıllık izindede kışa izin veriyorlar. Bende yeni evli sayılırım. Evlendigimden beri tatile gitmedik.Geçen bayram tatil istiyordum, ancak hava serindi. Denize gidemeyecektik.Bende tamam sonraki bayram gidelim dedim.Eşimin tarafındaki çogu kişiye gittik. Bayram ev gezmesi ile geçti. Ama sıkıldım baya da. Eşime dedimki, bidaha bayram kesin tatile gidiyoruz. Yoksa ben ya annemle gidecegim tatile ya da memlekete gidecegim. Eşimin arkadaşı da şey diyor. Aaa anne baba eli öpmeden olur mu, gitmeyin bayramda biryere. Ama başka iznimizde yok. Neyse eşim müdürden izin aldı. Bayramda inşallah mugla ya tatile gidiyoruz. Oteli ayarladım. İnşallah ocak ayında da sonraki bayramın tatilini ayarlayacagım. Demem o ki, başta nasılsa öyle gider. Ben eş tarafından kimseyi alıştırmıyorum. Sonra her bayram beklenti olmasın.

Açık açık eşinizle konuşun. Anneciğimden sonra sizinkilere gidileceğini kimsenin eşyasını ya da kendisini taşıyamıycağunızı açık açık söylesin herkes ona göre plan yapsın

Travma yaratacağına siz onlara travma olun bende başta öyleydim sonra baktım ki böyle hayat geçmez
Aslında şuan travma yaşayacağım pek şey yok. Çünkü aramızda iletişim yok. Aşırı bir mesafe var. Ama eskileri unutamıyorum.Geçen annem, kvnin annesi, kv kp falan çaya davet ettim.Neyse kız kardeşim şey dedi.Kvne çok soguk davranıyorsun dedi. Bazı şeyleri saklayamıyorum. Samimi olamıyorum.Ama şuan aşırı mutluyum.

Travma yaratacağına siz onlara travma olun bende başta öyleydim sonra baktım ki böyle hayat geçmez
İşte hayat felesefem. Bana travma yaratacak kişiye ben travma yaratırım

Bi de bana sorun. Yiyorum eşimi haftalardır o da bunaldı hevesim benimde kalmıyor ben nasıl mutlu edicem diyor ya da ben iyi iletişim kuramıyorum eşim tarafından memnuniyetsiz olarak algılanıyorum. Ramazanda senin aileni gezdik gittik ses çıkarmadım birbirimize anlayışlı olmalıyız diyor. Benim içinde böyle ayarlama yapıp anlatınca tamam abime gitmek istiyorum giderken dönerken uyar bana dedim.

Köye gitmek senede 1 oluyor da abine sürekli mi gidiyorsun sanki? Ne demek zaman yok. Zaman yok diye feragat edilecek olan niye senin abin? Köyde 1 gün eksik kalsın muhterem kocan madem zaman yok?

Abinde kal kanarya. Ben abimde kalmak istiyorum de. Planı ona göre yapsınlar. Sen yengeme yük olmayayım falan dedin ama kalmayacaksan da kalacağım de. Kayınpederin takılmasın peşine etlere de dolap alsınlar.

Dönerken kp sizle gelecek etler sizle gelecek mecbur mu yengen? O adamın yanında rahatça abinle yengemle muhabbet edebilecek misin? Senin istediğin kadar vakit geçirebilecek misin? Gittiğine değecek mi? Hepsinin cevabı hayır.

Sundum ? Abime gidicem ya bırakırsın ya da giderken dönerken gideriz beni ilgilendirmez dedim. Eşim ayarladı ailesine sinir oldum sorun orda.

Çözüm öneriniz nedir ? Sıkıştım kaldım kızlar. Elimden gelen bu gidemiyorum ileriye. Gitmeden konuşurum eşimle et lafı duymak istemiyorum dolap alsınlar sıkıldım ya da bırak bak tekrar uyarıyorum derim ne yapayım? Giderkende saat geç oluyor iki ucu boklu değnek.

Pardon da nasıl hep senin yanında oluyor. Onun ailesi ile aynı apartmanda oturan sen, bokunuz kurumayan sen ama hep eşin senin yanında. Nasıl bir gözlükle bakıyorsunuz siz dünyaya. Aynı evde yaşayın, maaşınızı da kaynananıza görümcenize verin, sen bilirsin deyin herşeye bitsin sorunlarınız.

Kaynanamın izni uzarsa yok babası gelir bizle diye düşünüyorum. Eşimde babasına gelme demez zaten paramız yok diye ağlamadıkları kaldı. Tabi yok paraları ama kayananm kendine bilezik almış.
Biz kayıbçolarda kalacağız, siz daha önceki gibi etleri alıp otobüsle dönersiniz diyecek. Sanki daha önce yapmamışlar gibi nasıl bir talepkarlık

Sundum ? Abime gidicem ya bırakırsın ya da giderken dönerken gideriz beni ilgilendirmez dedim. Eşim ayarladı ailesine sinir oldum sorun orda.
Tamamda canım abine niye kvlere gideceksin.Senin yerinde olsam 1 gün önceden bilet alır giderdim. Çünkü senin gitmeni kv problem yapacak. Rahat rahat zaman geçiremeyeceksin. O yüzden biletini al, kesin çözüm.
Eve gelirken abine ugrasan, kv etlerim diye yaygara yapacak. En mantıklısı senin önden otobüsle gitmen

Kızlar bende sizin gibi düşünüyorum. Darlamamaları için şuan birşey yapmam lazım ? Anne baştan söylüyorum etim de etim diyip darlicaksan kendin getir desem ? Ne bilyim buzluk alsınlar arabada kalsın ? Eşime söyleyim et lafı duyarsam gelmem bak uyarıyorum diye ? Benzini giderken biz atalım diyorum kızlar. Ya da onlar mı atsa ilk ?

Konu sahibine gore sorun kv ve kp ama.eşi de ayni kafa.Kurban sonrasi konu açar abimlere uğrayamadik diye.
Uğranmazsa biner otobüse abime kendim giderim. Zaten gitmeden eşime söulicem abimle konuştum böyle olucak diye yani elimden geleni yapıyorum. Eşimde aynı kafa çünkü onların evladı :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…