Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim kurnazdır. Planlarını bozuyorum diye de rahatsız oluyor zaten. Mecburen politik olup benimde dediğimi yapmak zorunda kalıyor. Valla annemide alırdımda burda kurban kesiyorlar aklıma gelmedi değil.

Delirtme insanı niye abinlerin dolabına koyuyorsunuz. Sen ve bütün ailen onların etlerinin derdine mi düştünüz. Araba ile gitmeyecek olsaydınız ne yapacaktı etleri. Kesmesin o zaman sana ne. Eşinin 30 senelik alışkanlığı ise senin hiç mi alışkanlığın yok. Evlilik bir kişimin herşeyiyle diğer kişiye tabi olması değildir. Ortak nokta bulunur. Hep bana hep bana bu nedir ya. Kaynanan sana ağaç kovuğundan çıkmış gibi davranıyor sen hala etler bozulmasın derdindesin. Sen çanak tutuyorsun bu olanlara, noktayı koyamıyorsun.

Eşim kurnazdır. Planlarını bozuyorum diye de rahatsız oluyor zaten. Mecburen politik olup benimde dediğimi yapmak zorunda kalıyor. Valla annemide alırdımda burda kurban kesiyorlar aklıma gelmedi değil.
Eşin senin dediğini yapmıyor sen öyle sanıyorsun, kendi istediğini yaptırmak içim sana sus payı veriyor. Yeter ki anasının gönlü olsun

O yüzden müdahele etmek istemedim. Tabikide tapulu malları değilim ama kaynanam öyle görüyor. Bana diyorki bileğine şundan alında köyde tak. Gösterş yapıcak. Kendi ailemden ödün vermemek için uğraşıyorum günlerdir zaten tükendim. Doğuma gidip kalıcam yoldan geçerkende görmek istiyorum hepsi bu.
Eşimde çözüm olarak dönüşte uğricaz etleri dolaba koyarız dedi kaynanam onada çemkiriyor. Şuan gidicez zaten ben annesnin laflarına sinir oldum.

Bu konular resmen travmamı tetikliyor. Okumam bile sinirlenmemek yetiyor. Kanarya iyi dayanıyor. Empati yapıyorum, ben bayramda köye falan gitmezdim.Böyle adetim yok. Eşim tek giderdi.
Travma yaratacağına siz onlara travma olun bende başta öyleydim sonra baktım ki böyle hayat geçmez

Aynen!
Abilerin buzluğu müsait mi acaba?
Başkasının etini isterler mi?
Kurban eti bir kilo kıyma mı sanki?

Hay ağzına sağlık. Başladılar bile manipule etmeye. Banane etlerinden ? Tamam hadi eşim için gideyim göreyim ama gerim gerim gerildim.

Yalan olursa beni haberlerde görürsünüz gelin baskıya dayanamı da cinnet geçirdi diye

Istemiyorsanız gitmeyin.
Eşiniz sizin ne düşündüğünüzü umursasa her sene ailemde ailem,etleri vs demez yani siz neden eşinize üzülüyorsunuz anlamadım.
Siz ağaç kabuğundan mı çıktınız,askıda mı büyüdünüz? Sanki sizin kökünüz kurumuş gibi ailemde ailem .
Demiyor eşimin de ailesi var,görmek ister normaldir.
Gitmeyin diyorum,çok istiyorsa eşiniz gitsin sizi abinize bırakip. Kısacık tatil yani,çalışan bir kadınsınız,tabi ki tatilinizi nerede geçireceğinize karar verebilirsiniz.

Kavga çıkarırsan eşin dahil kimse sana hak vermeyecektir. Sakin ve net olacaksın.
Her evlilikte problemler, zıt düşünceler olur. Ama evliliği asıl yıpratan şey içimizden geçenleri konuşmak yerine, kendimizce soğuk savaşa girmek, kazanan olmaya çalışmak. O anki durumda kazanan olurken diğer yandan neyi kaybediyoruz? Hislerini iyi niyetle anlatan, net çizgileri olan insanlar bir şekilde karşı tarafın yanlış olan bakış açısını değiştirebilirler. Diğer türlüsü adı konmamış, sen ben üstünlüğü oyunudur.

Kv ailenle planların hakkında yorum yaparsa "nasıl ki kızın ve oğlun önemli günlerde sizlerle bir arada olmak, vakit geçirmek istiyorsa ayn şeyi bende istiyorum. Benim annem senden daha mı az emek verdi evlatlarına. Aynı şeyi ben oğluna yapsam illede benim ailem desem, hakkımda ne düşünürsünüz? Aynı şeyi kızın yaşasa kendi eşinin ailesine karşı tavrı, düşüncesi ne olur? Sen anne olarak üzülmez misin? Oğlunuz benimle ne kadar mutlu olur? Biz artık aile olduk ikimizde birbirimize her konuda anlayışlı davranırsak mutlu oluruz. Ben sizinle gerçekten güzel vakit geçirmek istiyorum ama beni yok saydığınız zaman mutsuz olduğum için doğal olarak isteksiz de oluyorum" tarzı bir konuşma yaparsın. Anlamıyorsa sonra ki planlarda net tavrını koyarsın.

Eşine de "dengeyi sağlamadığın için beni ailenden soğutuyorsun. Tam tersi plan yaparken benim taleplerimi de hesaba katsan, memnun etsen bu tarz problemler yaşayıp birbirimizi saçma şeylerle kırmayız. Ailelerimizle hoş muhabbetle geçiririz özel günleri. Sen ailenle konuşup plan yapıyorsun benide peşinden sürüklüyorsun, aynı şey ben yapsam ne kadar mutlu olursun? Bir yerden sonra yeter benimde ailem, isteklerim var demez misin? Seni hiçe saydığımı, saygısız davrandığımı düşünmez misin? Bu tarz ufak tartışmalar birike birike evlilikleri yıpratıyor. Ama biz daha çok yeniyiz birbirimizin yaşam alanlarına ne kadar saygı duyar, benmerkezci davranmazsak daha sağlam temellere oturur evliliğimiz. Kırmak yerine gönül almayı seçelim" vb. bir konuşma yapın.

Bu iyiniyetli yaklaşımınıza rağmen güzel bir dönüş alamazsanız o zaman elinizi masaya vurursunuz.

Düşünün kardeşine tek kelime etmemişti şimdi ben o adamı abime götürüyorum kısacık tatilde. Zamanla düzeltmeye çalışıyorum bazı şeyleri. Eşimin yapısı böyle annesi kardeşi hep iç içeler normalleri bu. Eşim demiyor çünkü köyünü seviyor ve gitmek istiyor. Ne zaman gidicem başka senede 1 hakkım değilmi diyor. Ailesde aynı anda gidince takıldılar totomuza.

Ailesi dönüşte otobüsle gelir mi sizce? Siz de çok iyi biliyorsunuz ki asla o otobüse binmezler.
Kaynanamın izni uzarsa yok babası gelir bizle diye düşünüyorum. Eşimde babasına gelme demez zaten paramız yok diye ağlamadıkları kaldı. Tabi yok paraları ama kayananm kendine bilezik almış.

Yorumları okudukça bana sinir geliyor:) başlicam köylerine :)

Aşırı kötüyüm zaten kızlar. Enerjim yok sıkıldım. Yanlış zamanda patlamamak adına danışıyorum size.

Bilerek yapıyor. İll sene gitmedik kurbanda kendi getirdi otobüsle 13 saat. Amaç huzur bozmak.

Bız ılk evlendıgımızde bölduk bayramları ramazanda arıfeden benım aıleme gıdıyoruz bayram kahvaltısından sonra cıkıyorz.
Kurbanda esımın ailesi kasap amcası ,babası falan kurban bayramında ıslerı cok o yuzden ilk gün tüm gun yok esim kurbanda.
Ben bazen aileme gidiyorm, o gece oraya gelıyor,bazen ben de evde kalıp dınlenıyorum.
O zaman abınıze ramazan bayramında goturseyms.Orta yolu bulsaymıs.

Yorumunuza katılıyorum zaten aşırı mutsuz oldum biliyorım anlıyorum ama eşim gitmeyeceğim köye senin için herşeyi yaptıkça yanında oldukça hakkımı yiyorsun ramazanda gitmedik bu sene gitmek hakkım zamanımız az üzüyorsun beni diyince uzatmak istemedim. Uğrama ne olucak gün yok takıldın kaldın da dedi ama benim kararımı görünce ayarlamak zorunda kaldı. Bırakıp alması daha kolay ona köydede kalır son ana kadar etlerede bişey olmaz ama aklım kalır diyor. Elim ayağım titriyor valla sinirdem tamamda dedim ne yapıcam bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…