Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annem böyleydi. Ben şuan daha iyiyim. Buraya herşeyi yansıtamam ifşa olmamak adına eşim 1 gün kalır çıkar abinlerde de kalırız bizimkilere uymazsa gelmesinler dedi bu bana yeter kaynanam durmuyor. Ben yük olmak istemiyorum güzel bir yemek çay yeterli zaten doğumda gelicem amacım kendi ailem olduğunu öğretmek.

Merhabalar :) Abinin evinin buzlugu boş ise ya da derin dondurucu varsa oraya koyarsınız o süre zarfında . Ama hep birlikte gitmeniz ne kadar uygun onu bilmiyorum.

Kayinvalidenin dun aksam bagirmasi yine esinin sınır cizemeyip net olmamasindan.
Gunces hanım bir tek bu noktaya katılmıyorum . Bana kimse bagiramaz ya da ortaya bagiriyormus gibi yapamaz . Yaparsa bunun sonucu olur. O sırada hop deyip sizin etleriniz için ben abimi mi gormeyecegim kusura bakmayın sijzin aileniz varsa benim de ailem var bir daha sesinizi yükseltmeyin deyip evine çıksaydı bak bakalım bir daha o popo var mı yapabiliyorlar mi? Bazen gereken yapılmalı kalbini kiriyorlarsa had bildirmek lazım . Bunun için kötü olmaya bağırmaya çağırmaya da gerek yok . Bir insanı anasi babası kolay mı büyütuyor kanarya nin konuları çözümsüz değil . Bir çay içmeyi ona çok gören insanlara nasıl sinir cizecegini bilmesi lazım .

Eşiyle o kadar tartışmayacak bile bir kere ben böyle karar verdim bu dünyada sen ve ailen yoksun benim ailem kanım canım abim de var bu araba da bana ait mecbur herkes uyum sağlayacak diyecek . Sürekli bağırmak çağırmak kendini üzmek çözüm değil ben sonradan anladım .bbir süre net olursan artık insanlar biliyor ki bu kadın dediğini yapar. Tabi makul çerçevede ve herkes eşi de dahil saygı duymayı öğrenir . Bazen sen taviz verirsin bazen eşin ama bu ne böyle bunlar köle istiyor

O zaman eşinin dediği gibi bir gün köy de kalın sonra abinlere gidin. Kaynananı etlerini de yüklenmeyin. İlk başta otobüsle gideceğiz demiş yol parası yerine arabaya benzin koyup beraber gidelim demiş. Otobüs ile gitse etleri ne yapacaksa öyle yapsın. Sizin çekirdek aile olduğunuzu, onların emir komutasında olmadığınızı görsün artık. Bayram günü küslük tartışma hoş değil kabul ediyorum ana kendi programını yaptırtmak için seni ve aileni yok sayamaz. Sana ve eşine karşı saygısız, size söz geçirmekten başka derdi yok. Sana yapılan şeyler söylenen sözler eşin müsaade ettiği için oluyor. Annesi ile karşılıklı kavga etmeni mi istiyor? Seni yüzü göz etmeden annesine gerçekleri kabul ettirsin.

Aynı konuları döndürüp döndürüp açıyorsunuz ya. Ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz. Eşiniz dengeyi kurmaya calısmıyor, esiniz sizi sallamıyor. Esiniz sizi sadece ve sadece gecistiriyor anlayın artık bunu ya. Esiniz sizi önemsese zaten “anne ne eti ne benzin parası, biz gelmiyormuşuz gibi planınızı yapın x abiye ugrayacagız bize güvenmeyin” der anasının ağzını kapatırdı. Hepiniz bir tuhafsınız.

Merhabalar :) Abinin evinin buzlugu boş ise ya da derin dondurucu varsa oraya koyarsınız o süre zarfında . Ama hep birlikte gitmeniz ne kadar uygun onu bilmiyorum.
İlk planı kaynanasının otobüs ile gitmekti, otobüs ile nasıl taşıyacaksa öyle taşısınlar hem gelini hem abisi gem yengesi eylerim derdine düşecek değil ya.

O zaman senin zaten sorunun çözülmüş çok kafaya takıyorsun laf sokmaya devam ederlerse sende onlara laf sokacaksin altta kalmayacaksin

En kötü ihtimal etler bozulur derler sen de kesmeseydiniz o zaman bizim programımız belliydi ona göre kabul ettiniz dersin. Kocan sınırı çizemediğine göre kocana da ailesine sınırı sen çizeceksin.

Görümcemden sadece 1 olay örnek verdim ama yinede anlamışsınız valla tebrik ederim :). Abime gideceğim. Zehir ederim onları köye. Kavga çıkarırım birdaha da kimse bana köy diyemez. Zaten çok gerginim.

Eski konularınızı da biliyorum, hiç yazmadım sadece. Bende görümceyim çok garip geliyor böyle hareketler.

Ben sizin yerinizde olsam izin alır öncesinde giderdim. Dönüşte cok zor olacak sizin için. Ama hayırlısı olsun.

Katilmadiginiz nokta zaten sizin ya da benimle ilgili bir konu degil. Kanryanin esine surekli boyle imalar yapan, bagiran bir kv.si var. Esi bu durumu normal kabul etmis, edebilir ailesidir. Ediyorsa karin bana temizlikte yardim edecek derler boyle. Kanarya buna seyirci kalirsa sonuclarin farkli olmasini bekleyemez. Sorunlar tek tarafli degil diyorum.

Mantıklı olan kanaryayı abiye bırakıp, dönüşte almaları

Bu konular resmen travmamı tetikliyor. Okumam bile sinirlenmemek yetiyor. Kanarya iyi dayanıyor. Empati yapıyorum, ben bayramda köye falan gitmezdim.Böyle adetim yok. Eşim tek giderdi.

Sıkıştım kaldım muvahhis. 30 senelik alışkanlık ve benim zorlanmam çok normal. Giderken saat uymuyor gece denk geliyor dönüşte kahvaltımızı yapıp öğlen akşam takılıp yola öyle çıkmayı düşünüyorum etler içinde buzluk alsınlar ya da abimlerin dolaba koyarız beni ilgilendirmez. Zaten biri daha bana et desin cinnet geçiricem doldum artık o yüzden geldim buraya çok mantıklı yorumlar yazıyorsunuz. Sorun yaptığımda uğrayacağız zaten derdin ne görüceksin zaman yok olucak. Bunaldım. Dün de dedi abisine gidicez diye hemde çekinmeden kaynanam dururmu çemkirdi.
Anne baban dönüşte gelmesin diyemiyorum kendimi kötü hissediyorum. Yengemlere de yük olmak istemem ama bir yanda da eşim 1 kere olan birşey için çok sıktın canımızı diyor. Çatlicam orta yerimden.

Bu konular resmen travmamı tetikliyor. Okumam bile sinirlenmemek yetiyor. Kanarya iyi dayanıyor. Empati yapıyorum, ben bayramda köye falan gitmezdim.Böyle adetim yok. Eşim tek giderdi.
Benim eşim de evliliğimizin ilk yıllarında yaptı bir kaç kere. Beni annesi ile evde bırakıyor o abisi ile çıkıyordu. Kışa denk gelen bir bayramda hiç seslenmeden termal otelde tek kişilik tatil ayarladım. Bayrama gideceğiz diye hazırlanıyoruz ama ben ayrı çanta hazırlıyorum. Neden ayrı çanta hazırlıyorsun dedi sen beni insan yerine koymayıp fikrimi sormadan otomatiğe alınmış gibi davranıyorsun ya her bayramda bu sefer ben de senin gibi davranıyorum tatile gidiyorum dedim. Küstü. Bayram sonrası eve dönünce elimi bırakıp ayağımı öptü, elli kere özür diledi. Ben de termal otelin tadını çıkardım, dinlendim, kitap okudum uyudum. Üstünden o kadar çok zaman geçti gala daha nereye gittin diye soramıyor konuyu açmamak için

Eşim kalalım abinde 1 2 gün dedi ama kalırken babası da olucak o yüzden nalet ettim. Misafirim bir de misafir mi götürücem dedim. Ohoo kaynanamın umrundamı benim abim ? 30 sene görmiyim umrunda olmaz.
Temizliklede işim olmaz birdaha da gitmem eşim huyumu biliyor. Benim hatam birlikte gidelim benzinde koyucaklar diyince olur demiştim dönüşte de abimde kalırız. Eşim kabul etti ama baskı yapıyorlar.

Uçakla gidin?3 kişi aynı yere gidecekler 3 kişinin bilet alması mı mantıklı 1 kişinin mi?herşeyi geçtim bu tiplerle uğraşıp kafamı yoracağıma biletimi alır rahat rahat giderim.onlar et falan taşıyacaklar bahaneleride var arabayı almak için et meselesi olmasa okey derdim ama şimdi eşinizde onları haklı bulur anam babam otobüste etlerle uğraşamaz falan der.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…