Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

kumdenizcim bu arada şimdi aklıma bir soru geldi,yanıtlarsan sevinecegım,acaba günde bir öğünümde k-flakes (sütle) yemem yeterince besleyici ve doğru mu? Çünkü ben öğrenciyim ve yurtta kalıyorum,bazen abur cubur ya da fast food dısında yıyecek bır seyım bulunmuyor.
aaa pardon yeni gördüm,sen de süt ile gevrek yemişsin kahvaltıda,o zaman dogru bişiymiş:KK70:

Son düzenleme:
selam arkadaslar ve kumdeniz. Ben de 5 ayda 10 kilo aldım,aslında aşırı kilo fazlam yok ama ciddi sağlık problemim olduğu için benim de çok sağlıklı beslenmem gerekiyor,aynı zamanda spor. Tam 11 gün önce günde yarım saat ağır egzersiz yapıyordum,sonra burayı okudugumda senin azmine hayran kaldım,ben de o 10 kiloyu vereyim diyorum,bgün rejımde 4. gunum.Senin tavsiyerin yanısıra aksam 7den sonra agzıma bır sey almıyorum. boyum:1.65 kilom:62 (belki 61 olmustur) yasım:23 polikistik over hastasıyım,aynı zamanda beynimde iyi huylu bir tümör var,yağ hücreleri bu hastalıkları tetıkledıgı ıcın yagdan kılo vermek kas hucrelerını cogaltmak benım ıcın cok onemlı

Merhaba geçmiş olsun. Sağlık problemlerinde varmış, bence mümkün olduğunca sağlıklı beslen gevrekleri ara öğünde yiyebilirsen daha iyi olur onlarda çok besleyici değil sanırım ki. 2-3 günde bir kahvaltıda gevrek yada musli yiyebilirsin ama hergün yememelisin. Ben haftada 2-3 kez yiyorum. Sağlık sorunların olduğu için doktoruna sormalısın herşeyi. Egzerizleri de sormalısın. Spor herşeye faydalı tabi. Çok ağır egzeriz yapma. Yazıp sorduğun için teşekkür ederim. Yavaş yavaş kilonu verirsin önce sağlık. Sakın zor şok diyetler yapma. Her öğününü ye. Yazdıklarım gibi beslenebilirsin ama bitkileri kullanmak istiyorsan bilinçli kullan tabi ki yine doktora sormalısın. Benim Allah a şükür varis ve görme sorunumdan başka sağlık problemim yok bitkileri araştırıp kullanıyorum. Kas oluşumu için proteinli beslenilmesi gerektiğini öğrenmiştim.
Akşam 7 den sonra birşey yeme yemek istersen meyve gibi hafif yemelisin.En geç 23.30 da yatıp 7-8 saat uyumalısın.Aburcuburu azalt normal beslen. Zor olmayan yapabileceğin şekilde egzerzilerle yürüyüşle fazla kilolarını verebilirisin.
Sağıklı beslen olumlu düşün. İnanıyorum ki sağlık sorunların geçicek. İyileşeceksin. Allah yardımcın olsun canım hep iyi düşün Allah çok büyük.:nazar:a.s.

şekerim takipteyim ama 2 gün sonra 15 tatile gidiyorum altın çilek ve macun hakkında detaylı bilgi bekliooss

Tamam MELOCUM yazacağım. İşlerden foruma yeni girebildim. Buradaki İlk mesajıma yazacağım.

aaa 15 gün yokmusun yani ama olmaz ki senağlama

Bugün pardon dün yediklerim ( gece yarısı yazarsam günler karışıyor ) :

Sabah:
Kahvaltıdan 30 dakika önce 1 tatlı kaşığı form macunu üstüne su içtim.

1 Haşlama yumurta
Kıvırcık salata
Beyaz peynir
4 - 5 zeytin
2 dilim ekmek

Öğlen:
Sosis yemeği
Bulgur Pilavı
Kıvırcık salata

Akşam:
Zeytinyağlı biber dolması
Yoğurt

Aralarda
Meyveli altın çilekli yoğurt
Neskefeli süt

kumdenizcim çok teşekür ederim,ben de seni hep takip edicem ve dediklerini uygulayacagım,bir süre sonra da ne kadar kilo verdıgımı yazıcam.sole ıkı haftamın dolmasını beklıyorum,sanırım benım bol meyve yemem lazım ama meyveler de hep hormonlu ya:KK43:

kumdenizcim çok teşekür ederim,ben de seni hep takip edicem ve dediklerini uygulayacagım,bir süre sonra da ne kadar kilo verdıgımı yazıcam.sole ıkı haftamın dolmasını beklıyorum,sanırım benım bol meyve yemem lazım ama meyveler de hep hormonlu ya:KK43:

rica ederim. sana faydalı olabiliyorsam ne mutlu. En ideal kilo vermek acele etmeden yavaş yavaş haftada 500 gr 1 kilo arasında verilenmiş.İki hafta içinde ne olacak neden bekliyorsun? Meyve yemek gerekiyor. Her meyveyi sebzeyi mevsiminde en bol olduğu zaman yemek gerekiyor. Hormonlular tabi ki var bilinçli tüketmeliyiz.:teselli:

merhaba hanımlar

Kahvaltıdan önce bitkisel form macunu

Kahvaltıda
Yarım yağlı sütle bereber meyveli gevrek

Öğlen:
Tarhana çorbası
Kıvırcık salata
Köfte

Ara:
2 dilim ıslak kek

Akşam:
Etli sebze haşlaması

yedim.

YARDIM EDİN BANA MOTİVE OLAMIYORUM.

Öğlene kadar herşey iyi güzel ama öğleden sonra acayip yemek istiyorum.Tatlılar aburcuburlar. Yiyinc epişman oluyorum. Nedir benmim sorunum. Krom hapımı kullanmayı unutuyorum. Kullansam iyi gelirmi? İlaç kullanmayı pek sevmiyorum. Kafayı yiyeceğim.
Bütün zayıflama ile ilgili ürünler palavramı?

Aslında tüm sorunlar bende saklı neden ama neden saklı. Neden topluma göre hareket ediyoruz. Bu bizim yaşantımız.
İçim çok doluuu doluu
Daha neler saklıyacağım ?

YARDIM EDıN BANA MOTıVE OLAMIYORUM.

Öğlene kadar herşey iyi güzel ama öğleden sonra acayip yemek istiyorum.Tatlılar aburcuburlar. Yiyinc epişman oluyorum. Nedir benmim sorunum. Krom hapımı kullanmayı unutuyorum. Kullansam iyi gelirmi? ılaç kullanmayı pek sevmiyorum. Kafayı yiyeceğim.

Aslında tüm sorunlar bende saklı neden ama neden saklı. Neden topluma göre hareket ediyoruz. Bu bizim yaşantımız.
ıçim çok doluuu doluu

canım.. tatlı ihtiyacını kellogs'un 90 kalori olan çikolatalı meyveli pirinc patlakları var..onlara giderebilirsin.. bol bol çiğneyerek ye.. tadını alarak..yavaş yavaş.. ara öğünlerinde onları yiyebilirsin mesela.. ara öğünlerini 100-200 kalori arasınd tutmaya calıs..ve abur cubur yediğinde hissediceğin pişmanlığı, verdiğin emekleri, kendini bu yaz mevsiminde nasıl görmek istediğini dşün.. buzdolabının üzerine notlar as mesela kendine..ve fiziğini begendiğin bi ünlünün fotosunu..ve kendi fiziğini yanyana yapıştır.. yılma pes etme. hepimiz arkandayız a.s. bu yaz hepimiz idealimize gelmesek bile ideale yaklaşmış olmalıyız.. hadi bakalımmm kaydirigubbakcemile5 kaydirigubbakcemile5
ve ayrıca bu zayıflamayla ilgili şeyler bana cok sahte geliyo malesef.. kromdur şudur budur.. psikolojik olarak güçlü ve hırslı olmak gerek biraz. bilmiyorumkismile

rica ederim. sana faydalı olabiliyorsam ne mutlu. En ideal kilo vermek acele etmeden yavaş yavaş haftada 500 gr 1 kilo arasında verilenmiş.İki hafta içinde ne olacak neden bekliyorsun? Meyve yemek gerekiyor. Her meyveyi sebzeyi mevsiminde en bol olduğu zaman yemek gerekiyor. Hormonlular tabi ki var bilinçli tüketmeliyiz.:teselli:

yok ıkı hafta sonra bir merasim katılmam gereken önemli bi yer yok,sadece sk tartılmak sinirlerimi oynatıgı :bbo:ıcın ıkı hafta dıye bır sure bıctım,bundan sonra hıc ama hıc domates ve salatalık tuketmıcem yaza kadar,karar verdım

canim benim cok guzel gidiyorsun hic bozma aman dikkat et bitanem surda dikkat edecegin en fazla 6ay insallah sonrasinda eski resimlere bakip vaybe ne kadar guzel zayiflamisim helal olsun bana diyeceksin haydi canim

Öğlene kadar herşey iyi güzel ama öğleden sonra acayip yemek istiyorum.Tatlılar aburcuburlar. Yiyinc epişman oluyorum. Nedir benmim sorunum. Krom hapımı kullanmayı unutuyorum. Kullansam iyi gelirmi? İlaç kullanmayı pek sevmiyorum. Kafayı yiyeceğim.

İçim çok doluuu doluu

canıııım yaaa,lutfen sakın vazgecmee,bız senınle ınandık bunu basarabılecegımızeolumunekankayizsmile gercekten sen cok ıyı anlıyorum,abur cuburu tamamen kesmelısın bunu kafana bır yerlestır,,,ama tatlıyı ınsan anıden asla kesemez bunu cok ıyı bılıyorum,,o nedenle vucudunu yıpratma,,dun yedıklerını yazmıssın,pısman olacak kadar fazla yememıssın...Tatlı konusunda tavsıyem kucuk dıet tatlılar var,bır ara ogununde onlardan yıyebılırsın(ozsutte falan) ayrıca evde kendın yapabılırsın ya da dıet cıkolatalı bıskuvı (o krızı bastırmaz gbme gelıo ama) o ara ogunu sporunu yapmadan onceye koy sonra yuruyuse cık tatlım

elma kromun zayıflamaya yardımcı olduguna ınanıyorum,soyle anlatayım,annemle kardesım kullanıyordu,ama halen harra hurra yıyorlardı,sonucta tartılmıyorlardı ve kılo verdıklerını de hıc sanmıyorum.O nedenle ben de ınanmıyordum,Allahım ne sacma salak ıs dıyordum,Sonra bır sabah gozume ılıstı agzıma attım,o gun ben de ıstah acayıp azaldı,acayıp fazla yıyordum o sıralar ama ıstahım azaldı,3-5 gun daha kullandım sonra Ankaraya donmek zorundaydım ılacı da almadım oyle maceram son buldu,tatlı ıstahını hafıf azaltıyor,tatlı krızını tamamen onledıgıne ınanmıyorum ben de

canım.. tatlı ihtiyacını kellogs'un 90 kalori olan çikolatalı meyveli pirinc patlakları var..onlara giderebilirsin.. bol bol çiğneyerek ye.. tadını alarak..yavaş yavaş.. ara öğünlerinde onları yiyebilirsin mesela.. ara öğünlerini 100-200 kalori arasınd tutmaya calıs..ve abur cubur yediğinde hissediceğin pişmanlığı, verdiğin emekleri, kendini bu yaz mevsiminde nasıl görmek istediğini dşün.. buzdolabının üzerine notlar as mesela kendine..ve fiziğini begendiğin bi ünlünün fotosunu..ve kendi fiziğini yanyana yapıştır.. yılma pes etme. hepimiz arkandayız a.s. bu yaz hepimiz idealimize gelmesek bile ideale yaklaşmış olmalıyız.. hadi bakalımmm kaydirigubbakcemile5 kaydirigubbakcemile5
ve ayrıca bu zayıflamayla ilgili şeyler bana cok sahte geliyo malesef.. kromdur şudur budur.. psikolojik olarak güçlü ve hırslı olmak gerek biraz. bilmiyorumkismile

ewt super tavsıye bence,cunku ben cok tatlı krızıne gırmıstım arkadasım verdı bu ar dıye ona ragmen yerken cok sekerlı bır tadı vardı resmen bıtırınce tatlı krızım bıtmıstı:lepi: kesın denemelısın

Arkadaşlarım ne güzel tavsiyelerde bulundunuz kendimi çok daha iyi hissettim. Çok teşekkür ederim.
90 kalorilik patlakları deneyebilirim.
Bu yaz geçe yıllardan daha farklı olmak istiyoum. Fazla kilolar gidince o kadar özgüvenli oluyorum ki.
Yazın eczaneden krom almıştım. elma yok, sade krom. İçmeyi unutuyorum. Şekeri dengelediğini öğrenmiştim.

Domates ve salatalık yaz meyvesi değilmi. Sık tartılmak pek işe yaramıyor. Ama motive ediyor orada yazan kilonu görünce

4-5 ayda verebiliriz. 1 ayda 6 kilo versek yeterli. Evvett çok güzel olur.

Sporu çok aç karnına ve tok karnına yapmamalıyız. Sabah yapacaksak kahvaltıdan 2 saat sonra uygun olabilir.Kahvaltıdan evvel hafifi bir egzeriz kasları açıyor mutlu ediyor.

Çok güzel tavsiyeler verdiniz. Harikasınız. Canlarım. Keşke gerçektede görüşebilsek ne güzel olurdu. Msn yazışmak isterseniz adresimi verebilirim destek oluruz.

Yarın sahah erken kalkacağım Ebru şallı ile pilates yapacağım. Geç olmadan yürüyüş yapacağım. 10 dakika merdiven çıkıp ineceğim. İp atlamak istiyorum ama ip bulamadım.
Yarın resim günü resimimi çekip koyacağım inşallah. Çok değişim yok ama biraz vermişimdir herhalde.

Zor diye birşey yok. Kolay nasıl 12 verdiiysem 20 kilo daha verebilirim. İstiyorum.

Başaracağız çünkü biz mutluyuz, güzeliz

Sizi seviyorum. İyi geceler a.s.:1hug::nazar::hooray:vereliniortakalkisalkisalkishihoyyytzemuszemusa.s.

eveeeet=) biz cok mutluyuz ve güzeliiiz=) daha da güzel olucaz=) azmine hayranım.. merdiven inip cıkıyosun falan.. süper gidiyosun tatlıım=) hiç sıkma canını emeğinin karsılıgını alıcaksınn..koskocaman öpüyorum seni iyi geceleeer=)

İçim çok doluuu doluu

BUNU DİYEN SENMİSİN ŞAŞIRTTIN BENİİİ:1shok::1shok:
canım arkadaşlar pirinç patlagını söylemiş evet yiyebilirsinn
kendini çok kasma bence
etinin 55kalorilik sticksi var oda çok güzell paketin içinde 8tane var ondanda yiyebilirsin
sporuu çok yapmıyormusun yanii günlere yaysan olmazmıı
mesela bugün yürüyüşş
yarın merdiven çıkmak
sonra ip atlamak ve egzersizzz
sıkılmadan yapmak önemliii
yavaş yavaş emin adımlarlaaa....tartıldınmı çok merak ediyorumm
tabiki mucizeolmasını bekleyemeyiz bukadar zamanda
bende tartılmadımm çok dikkat ediyorum dersem yalan olurr ama kendimide koyvermedimmm..opuyorumnanaktan

X