Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

iyi akşamlar arkadaşlar

Nasılsınız bugün?

İlk günüm güzel ve yorgun geçti.

Hep ev işi yaptım yoğun temizlik. O yüzden şimdi yazabiliyorum.

Bugün yediklerim:

Uyanınca 1 - 2 bardak su
Gün içinde saymıyorum kaç bardak su içtiğimi, çok içiyorum.

Kahvaltıdan evvel: 1 Fincan Beşi bir yerde bitki çayı

Kahvaltı:

Yumurta,1 kalın dilim çavdar ekmeği, Beyaz peynir,1 yeşil biber

Ara: Ceviz, mandalina

Yemekten evvel: form çayı
Öğlen: Limonlu kekikli kırmızı biberli az tuzlu balık, Zeytinyağlı havuç salatası

Ara: Ceviz, mandalina

İşten dolayı akşam yemeğini pek yiyemedim. Saat geç oldu. Onun yerine sütle beraber meyveli gevrek yedim içine tarçın serptim güzel oldu.

Spor olarak

Sabah kahvaltıdan evvel 30 dakika egzersiz
Saat 16.30 -17.30 yürüdüm

Eve geldim yine iş yaptım.

Biraz yorgunum.

Bu konudaki ilk mesajıma eklemeler yaptım.

Spor ve güzellik için yaptıklarımı yazdım. Yazıyı renklendirdim. Okurken sıkılmayın diye :))

ooo yarına girdik günlerden cumartesi...
İyi geceler

Bugün yeni oturabildim ev işleri ve misafirlerimiz vardı.

Kar havası var dışarısı iyice soğudu ama ben karı sevmiyorum. Yollar kapanıyor ulaşım zor oluyor dışarıda yaşayanlar zor durumda kalıyor. Yağacaksa az yağabilir.

Saçlarımı boyadım. Keşke saçlarımın rengini önce açsaydım sonra boyasaydım. Yine iyi oldu herhalde yıkandıkça biraz daha açılır.

Bugün diyette ikinci gündeyim.
Harika görünmeliyim. Eşim bir daha aşık olacak. Herkes beğenecek. Çok güzelsin diyecek. Harikayım ben çok güzelim vucudumu dahada güzelleştireceğim. Bir ayda 5-6 kilo en azından vermeliyim.

Neredesiniz destektaşlarım ?

Bugün yediklerim

Kahvaltıda: Çavdar ekmeği, peynir, biber
Öğlen: Nohut,bulgur,soğan haşlamasını yoğurda karıştırdım üstüne nane kırmızı biber keten tohumu koydum yedim
Akşam: Meyveli yoğurt
Aralarda: Meyve ve azcık çikolata yedim.

Son düzenleme:
maşallah kumdenizcim bu yediklerinle durabiliyormusun bende hafta sonu 2 günlük diyetten yapayım dedim aslında akşama kadar iyiydim ama....sabah kahvaltıda 1 elma 1 meyve suyu öğlen:bir tabak sebze yemeği bir kase yoğurt bi tabak salata yedim 17:00 sporumu yaptım yarım saat, ip atlama, mekik falan aralardada bol su içiyorum spordan sonrada 1 mandalina yedim ama sonra halsizleştim tansiyonum düştü galiba babam çerez getirmişti dayanamadım (başım ağrımaya başlamıştı)5-6 tane badem yedim üstüne bir kaç tanede kestane kendime geldim 19:00 da bir tabak yemek yanındada zeytin canım istedi yedim uffff ben rejim yapamıycam galiba hemen tansiyonum düşüyo ama spor yapana kadar bişeyim yoktu neyapayım arkadaşım bi akıl versen.....

maşallah kumdenizcim bu yediklerinle durabiliyormusun bende hafta sonu 2 günlük diyetten yapayım dedim aslında akşama kadar iyiydim ama....sabah kahvaltıda 1 elma 1 meyve suyu öğlen:bir tabak sebze yemeği bir kase yoğurt bi tabak salata yedim 17:00 sporumu yaptım yarım saat, ip atlama, mekik falan aralardada bol su içiyorum spordan sonrada 1 mandalina yedim ama sonra halsizleştim tansiyonum düştü galiba babam çerez getirmişti dayanamadım (başım ağrımaya başlamıştı)5-6 tane badem yedim üstüne bir kaç tanede kestane kendime geldim 19:00 da bir tabak yemek yanındada zeytin canım istedi yedim uffff ben rejim yapamıycam galiba hemen tansiyonum düşüyo ama spor yapana kadar bişeyim yoktu neyapayım arkadaşım bi akıl versen.....

bu yediklerimle duramıyorum ara öğünler olmasa durulmuyor.
mutlaka ara öğün yapmalıısn. o iki günük diyeti yapma bence. halsizleşirsin.Allah korusun. Benim buradaki ilk mesajımı okursan fikrin olacaktır. Az ve sık 2-3 saatte bir ağzına birşeyler at meyve biraz yemiş gibi Ana yemekleri de yiyince daha iyi olacaksın. Kendini güçsüz hissettirecek diyetler yapmamalısın.
Çok az yemişsin ve çok hareket etmişsin. Düzgün kalvaltı etmelisin bu yediğin kahvaltı değil. Aç karnına portakal suyu içmek baş döndürüyormuş haberin olsun bunu da aklıma gelmişken yazdım.
Herşeyi yiyebilirsin mümkün olduğunca faydalı dokunmayacak gıdalar,ara öğünler, spor o kadar :)

canim menun cok guzel olmus cok begendim ben hareket yapabildin mi acaba? bi de yeni sac rengin hayirli ugurlu olsun :)

:nazar:
canim menun cok guzel olmus cok begendim ben hareket yapabildin mi acaba? bi de yeni sac rengin hayirli ugurlu olsun :)

teşekkür ederim canım.
evet 1 saat yürüdüm
saçım zaten sarıydı ama rengini açık renk yapmak istedim. biraz açıldı.teşekkürler.

bu yediklerimle duramıyorum ara öğünler olmasa durulmuyor.
mutlaka ara öğün yapmalıısn. o iki günük diyeti yapma bence. halsizleşirsin.Allah korusun. Benim buradaki ilk mesajımı okursan fikrin olacaktır. Az ve sık 2-3 saatte bir ağzına birşeyler at meyve biraz yemiş gibi Ana yemekleri de yiyince daha iyi olacaksın. Kendini güçsüz hissettirecek diyetler yapmamalısın.
Çok az yemişsin ve çok hareket etmişsin. Düzgün kalvaltı etmelisin bu yediğin kahvaltı değil. Aç karnına portakal suyu içmek baş döndürüyormuş haberin olsun bunu da aklıma gelmişken yazdım.
Herşeyi yiyebilirsin mümkün olduğunca faydalı dokunmayacak gıdalar,ara öğünler, spor o kadar :)
haklısın arkadaşım kahvaltı azda olsa yapıcam , mesajını okumadan kahvaltımı yapmıştım zaten bir yumurta ve zeytin 1 dilimde ekmek yanında şekersiz açık çay içtim....

Merhaba

Nasılsınız? Neler yaptınız?

Havalar soğudu dikkat edin kendinize.
Bugün yediklerim:

Sabah:
azcık çavdar ekmeği
beyaz peynir
3 zeytin

Ara: Limonlu naneli su. tok tutuyormuş diye yaptım ama pek anlayamadım.
Ginsengli karışık bitki çayı, sakinleştirici etkisi için içtim.(yemekten 10-15 dak. evvel)

Öğlen:
Fırında balık
Kıvırcık salata

Ara:
Meyveli yoğurt

Akşam:
2 tane zeytinyağlı biber dolması
1 Dilim ıspanaklı börek

İyi öğlenler arkadaşlar

Bugün sabah:

2 dilim çavdar ekmeği
2 sosis
biraz kaşar peyniri

Ara:
Meyveli yoğurt

yedim

Birazdan öğlen yemeği olarak sebze et haşlaması yiyeceğim

sebze haşlaması istemedi canım yemedim. onu akşam yemek istiyorum.

Öğlen yediklerimi hemen yazayım

Ispanak yemeği
Yarım biber dolması
Meyveli yoğurt
yedim.

Ayrıca Krom kapsülü kullanıyorum. Tatlı isteğimi engellemek şekeri dengelemek için.
Buradaki ilk mesajıma ekleyeceğim.

Akşam yediklerim:

1 zeytinyağlı biber dolması
1 dilim ıspanaklı börek
Az Et
Yedim.

Arkadaşlar bugün bitkisel form macunu ve altın çilek aldım. İlk mesajıma nasıl kullandığımı ekleyeceğim.

Bu akşam kullanmaya başladım

merhaba hanımlar

Kahvaltıdan ve Öğlen yemeğinden 20-30 dakika önce bitkisel form macunu yedim üstüne su içtim.

Kahvaltıda

süt ile birlikte gevrek

Öğlen

Tarhana çorbası
Yoğurt
Kıvırcık salata

Ara:
Adı ponçik sanırım, elmalı ponçikten azıcık tattım.

Akşam:
Ispanaklı börek
Sebze haşlaması

yedim.

1 saat Yürüyüş yaptım.

Bitkisel form macunu karın ağrısı yaptı bağırsaklarımı çalıştırdı. Yarın macundan daha az yiyeceğim. Sabah yerim akşama kadar yemem etkisine göre davranırım.

İyi geceler

Bilgi: Sinamekinde az miktarda siyanür varmış. Vucudumuz o maddeyi atmak için çalışıyormuş.

Alıntı.

şekerim takipteyim ama 2 gün sonra 15 tatile gidiyorum altın çilek ve macun hakkında detaylı bilgi bekliooss

selam arkadaslar ve kumdeniz. Ben de 5 ayda 10 kilo aldım,aslında aşırı kilo fazlam yok ama ciddi sağlık problemim olduğu için benim de çok sağlıklı beslenmem gerekiyor,aynı zamanda spor. Tam 11 gün önce günde yarım saat ağır egzersiz yapıyordum,sonra burayı okudugumda senin azmine hayran kaldım,ben de o 10 kiloyu vereyim diyorum,bgün rejımde 4. gunum.Senin tavsiyerin yanısıra aksam 7den sonra agzıma bır sey almıyorum. boyum:1.65 kilom:62 (belki 61 olmustur) yasım:23 polikistik over hastasıyım,aynı zamanda beynimde iyi huylu bir tümör var,yağ hücreleri bu hastalıkları tetıkledıgı ıcın yagdan kılo vermek kas hucrelerını cogaltmak benım ıcın cok onemlı

X