Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

12 Mart 2010 Cuma

Sabah:
2 Dilim çavdar ekmeği
Ekmeklerin üzerine labne peynir
1 Salatalık

Ara:
2 dilim ıslak kek
Süt

Öğlen:
1 Bardak beşi bir yerde çayı

1 tabak çorba
(bir yediğim daha vardır hatırlayamadım, hatırlayınca yazarım)

Ara:
1 Tane baton sütlü çikolata
Süt

Akşam:
1 Parça et
3 Yemek kaşığı patates püresi
2 Yemek kaşığı yağsız yoğurt

Tarçınlı su

Ara:
1 Mandalina
1 Elma

Spor:
1 Saat yürüyüş
2 Saat ev temizliği

kumdenizcim ya bende aldim valla bende cok fazla o kadr veridgim kilo bosa gitti anlayamadim skinti stres ders yogunlugu filan derken bianda aldim ve isin garip tarafi hicte basalyamiyorum..yazin ne güzel yapmistim hemde hic skilmadim,zorlanmamistim..ramazanda bile asiriya kacmamistim tatilde oldugum halde hicbir sey yememistim valla durumum cok vahim bilmiyorum ya bir türkü baslayamiyorum oysaki cok güzel vermistim hirsliydim simdi icine giremedigim kiyafetlerim b ile hirs yapmiyor ya

kumdenizcim ya bende aldim valla bende cok fazla o kadr veridgim kilo bosa gitti anlayamadim skinti stres ders yogunlugu filan derken bianda aldim ve isin garip tarafi hicte basalyamiyorum..yazin ne güzel yapmistim hemde hic skilmadim,zorlanmamistim..ramazanda bile asiriya kacmamistim tatilde oldugum halde hicbir sey yememistim valla durumum cok vahim bilmiyorum ya bir türkü baslayamiyorum oysaki cok güzel vermistim hirsliydim simdi icine giremedigim kiyafetlerim b ile hirs yapmiyor ya

Evet bende bazen kendimi böyle hissediyorum. Yazın daha istekli hevesli oluyoruz. Güneş, çiçekler, o güzelim hava bizi mutlu ediyor.Kışın daha karamsar oluyoruz kapalı hava bulutlar yağmur soğuk falan derken evden çıkmak istemiyoruz. Metabolizmamızda yavaşlıyor. Terlememiz az oluyor. Yazın daha ince, az giysi giydiğimiz için güzel görünmek istiyoruz. Televizyonda doktorda söyledi zayıflamayı sezonluk görmeyin. Sağlıklı olmak için yapın . Yaşam şekliniz olsun. Çok spor yapıp az yiyip çabuk kilo verirseniz. Daha çok kilo alıp daha sağlıksız oluruz. O yüzden her sene 10-15 kilo vermeye çalışacağımıza bir kez verelim tam verelim. arada3-5 kilo alabilirsiniz. Sonuçta 3-5 kilo çok fazla değil zamanla verilir. Yavaş yavaş kilo verelim yağlarımız gitsin. 1 senede de kilo versek uzun zaman kilo almayacağımızı düşünelim.
Kilo verdikten sonra kiloyu korumak için aburcubu az yiyin yada yemeyin ve spor yapın bu kadar. Donan yağlardan yani hayvansal yağlardan uzak durun 3 beyazdan un tuz şeker az tüketin yada tüketmeyin. Bu 3 beyazda lazım ama beyaz un, beyaz şeker yerine kepekli çavdarlı gibi faydalı unlar; beyaz şeker yerine esmer şeker. Tuz içinde faydalı olan tuzları kullanabilirsiniz. Kilo verirken ve verdikten sonra araştırın herşeyi bilgi edinin doktorları dinleyin daha sağlıklı güzel mutlu hayatlarımız olacaktır böylece.
Yine çok uzun yazdım :)
Güzel günler.

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Kendi konumu unuttuğumu düşünmeyin. İşlerden geç saatlerde daha çok vaktim oluyor. Cuma gününden beri yediklerimi yazmamışım. Şimdi yazacağım. Tabi ki gün gün yazmaya çalışıyorum bazen böyle gecikmeler olabiliyor.Daha dikkatlli olacağım.

13 Mart 2010 Cumartesi

Sabah:
2 Dilim çavdar ekmeği
Ekmeklerin üzerine labne peynir
Maydonoz
4 Siyah zeytin

Öğlen:
Haşlanmış ıspanak
1 kase yağsız yoğurt
1 Parça et

Ara:
1 Elma
2 kuru kayısı

Akşam:
3 yemek kaşığı pırasa yemeği
Havuç salatası
2 dilim çavdar ekmeği

Ara:
1 portakal
1 armut

buraya takilmazsam hic baslayamacam bari okuyayim az hevesleneyim ya insallah baslamam gerek kendime inanamiyorum ::)artik bende baslayim

Arkadaşlar bana bazen özel mesaj yollayarak danışıyorsunuz. Teşekkür ederim. Elimden geldiğince bildiğim konuysa yardımcı olmaya çalışıyorum. Doktor değilim. Sadece televizyondan, internetten öğrendiklerimi ve kendi tecrübelerimi paylaşarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama özel değilse, marka sormuyorsanız burada bu konuda sorarsanız ihtiyacı olan başka arkadaşlarımıza da yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

Merhaba sevgili saygılı tatlı güzelim arkadaşlarım

Nasılsınız bugün ? Ben iyiyim Allah'a şükür. Reglim bitti çoktan.

Biraz çabuk olup yediklerimi yazsam iyi olacak. Günlük paylaşım yapıyorum da nerede cumartesi sonrası yemedim içmedim mi yoksa, olurmu öyle şey ! tabi ki yedim içtim ama yazmaya vaktim olmadı.

ablacım benmde reglm yeni bitti yediklerime pek dikkat edemedim birazda..pazar sabahı tartılıp son hız devam edicem..bu arada senin menülerini örnek almaya çalışıyorum diyet günlüğünü bizimle paylaşıp her konuda destek olmaya çalıştığın içinde çok teşekkür ederim sanaa.s. bu arada pazar gününden sonra bende diyet listemi paylaşmak istiyorum..böyle sürekli paylaşarak daha iyi motive olurum diye düşünüyorum ne dersin??..

14 Mart 2010 Pazar

Sabah:
Beşi bir yerde çay

2 Salatalık
2 dilim çavdar ekmeği
Biraz keçi beyaz peyniri
1 küçük domates

Krom kapsülü

Öğlen:
Et yemeği
Havuç salatası
Kuru fasulye

Ara:
Bir paket diyet bisküvi

Akşam:
Patates kroket
Salata
Ayran

Ara:
Elma
Portakal

Spor:
1 saat yürüyüş

15 Mart 2010 Pazartesi

Sabah:
2 dilim çavdar ekmeği
Labne peynir ekmeklerin üzerine
1 Salatalık

Ara:
Yulaf gevreği

Öğlen:
3 yemek kağşığı pırasa
3 yemek kaşığı makarna
1 kase Yoğurt

Ara:
1 elma

Akşam:
Tavuk
Yeşil salata

Ara:
1 portakal

16 Mart 2010 Salı

Sabah:
1 Haşlanmış yumurta
Biraz keçi peyniri
2 dilim çavdarlı ekmek
4 Zeytin

Ara:
1 Portakal

Öğlen:
2 Etli biber dolması
1 Kase yoğurt

Ara:
2 Kuru kayısı
2 Kuru İncir

Akşam:
2 dilim peynirli börek
Haşlanmış ıspanak

Ara:
1 elma

17 Mart 2010 Çarşamba

Sabah:
Rezene karışık bitki çayı

Sütle beraber portakallı çikolatalı tarçınlı keten tohumlu musli

Vitamin ilacı

Ara:
2 Kuru incir

Öğlen:
Beşi bir yerde çay

Pirinç pilavı
Nohut yemeği

Ara:
1 elma
1 mandalina

Akşam:
Ton balığı
Yeşil salata

Krom kapsülü

Ara:
1 portakal

18 Mart 2010 Perşembe

Sabah:
Beşi bir yerde çay

1 Haşlanmış yumurta
2 dilim çavdar ekmeği
1 Domates
Biraz keçi beyaz peyniri

Krom kapsülü

Ara:
1 Elma

Öğlen:
Beşi bir yerde bitki çayı

Tahana çorbası
Havuç salatası
1 Parça tavuk göğüs eti

Ara:
1 kuru incir
1 kuru kayısı

Akşam:
2 Lahmacun
1 Ayran

Tarçınlı su ( fazla yediğimi düşündüğümde kan şekerini dengelemek için; 1 bardak normal sıcaklıktaki suya 1 çay kaşığı toz tarçın koyup karıştırıp içiyorum. Tarçın şekeri dengeliyormuş)

Ara:
1 Elma

19 Mart 2010 Cuma

Sabah:
Rezene karışık bitki çayı

Vitamin İlacı

Öğlen:

Havuçlu, domatesli, limonlu, kekikli ton balığı
Yarım dilim beyaz ekmek

Krom kapsülü

Ara:
1 kuru İncir
1 diyet biskivili çikolata

Akşam:
Tavuk salamlı 2 dilim ekmek
1 Ayran

Ara:
1 Elma
1 Mandalina

20 Mart 2010 Cumartesi

Sabah:
Beşi bir yerde çayı

2 Dilim çavdar ekmeği
Keçi beyaz peyniri
1 domates

Ara:
Yarım kase sütle musli

Öğlen:
Beşi bir yerde çayı

3 yemek kaşığı Kıymalı kabak yemeği
2 Yemek kaşığı pirinç pilavı

Krom kapsülü

Ara:
1 buton siyah çikolata

Akşam:
2 Dilim çavdar ekmeği
Yeşil salata
1 Tatlı kaşığı acı biber sosu
2 Parça tavuk göğüs eti

21 Mart 2010 Pazar

Sabah:

Vitamin ilacı

Ara:
1 kuru incir

Öğlen:
2 Karnıyarık
Yeşil salata

Krom kapsülü

Ara:
Bir Çay kaşığı öğütülmüş siyah üzüm çekirdekli bir kase yoğurt

Akşam:
1 tavuk göğsü tatlısı
1 zeytinyağlı biber dolması
2 Yemek kaşığı zeytinyağlı çalı fasulyesi

Tarçınlı su

Ara:
1 portakal

ablacım benmde reglm yeni bitti yediklerime pek dikkat edemedim birazda..pazar sabahı tartılıp son hız devam edicem..bu arada senin menülerini örnek almaya çalışıyorum diyet günlüğünü bizimle paylaşıp her konuda destek olmaya çalıştığın içinde çok teşekkür ederim sanaa.s. bu arada pazar gününden sonra bende diyet listemi paylaşmak istiyorum..böyle sürekli paylaşarak daha iyi motive olurum diye düşünüyorum ne dersin??..

Rica ederim. Hem kendim motive oluyorum hem sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum.
Tabi ki diyet listeni paylaşabilirsin. Tabi ki daha iyi olur. kaydirigubbakcemile2
Başarılar diliyorum. Güzel beslen öğün atlama.Spor yap düzenli hayat düzenli spor ve düzenli sağlıklı beslenerek ideal kilomuzda ve sağlığımızda oluruz.:nazar:a.s.

X