Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

AFİYET OLSUN DENİZ .....
MENÜN ÇOK GÜZEL . TEK GÖZÜMÜN TAKILDIGI PATETES YEMEGİN OLDU .... AMA ONUDA SALATAYLA DEMGELEMİŞİN ...alkisalkisalkis
YANLIZ ÖGÜNLERİNDE BİR EKSİK VAR YOGURT.... ÖGÜNLERİNE YOGURT EKLEMEYİ DENE . BAK FARKI GÖRECEKSİN .

Merhaba ''aeben'' teşekkür ederim.Nasılsın?

Merak etme yoğurt yiyorum. Ayranda içiyorum. Ama buraya yoğurdu ayranı yazmayı bazen unutuyorum. Sağol. yerimseniben

Ayran tok tutuyor hemde yemek sonrası içince sindirime yardımcı olup şekeri dengeliyor. Şekerli gıdaların yanında yoğurt yiyin yada ayran için. Kan şekerini dengeliyormuş. :nazar:

Her gıdadan ölçüsüyle yerinde yemeliyiz. Bir haftada en fazla 500 gr 1 kilo arası vermek en uygun olanı. Şok diyetler hızlı verilen kilo dengesiz düzensiz eksik beslenmek çok zararlı.En güzeli yavaş vermek.
Bu aralar kilo vermem durdu. Reglim başladı. Bir kilo fazla gözüküyorum. Üzülmüyorum. Birden bire şişmanlamadım ki birden bire kilo vereyim. Yavaş yavaş vereyim. Sezonluk kilo vermek olmazmış sağlık dergisinde okudum.Yaza geldi kilo vereyim diye değil. Sağlıkla ideal kilomuzda olup kilomuzu korumalıyız.

10 Mart 2010 Çarşamba

Yeme içme:

Sabah:
Kahvaltıdan 30 dak. önce 1 bardak rezeneli karışık bitki çayı

Kahvaltı:
1 Haşlanmış yumurta
2 Dilim çavdar ekmeği
Az beyaz peynir
6 siyah zeytin

Ara:
90 Kalorilik kayısılı bar

Öğlen:
3 yemek kaşığı soğanlı et yemeği
2 yemek kaşığı domatesli pilav
Maydonoz
Tere

Ara:
5 Badem
5 fındık

Akşam:
Yemekten 45-50 dak önce bir bardak beşi bir yerde bitki çayı

Yemekten 20-25 dakika önce azıcık çiğnemeye çalıştıktan sonra su ile birlikte iki çay kaşığı öğütülmüş çörek otu

Pırasa yemeği
1 Dilim çavdar ekmeği
1 Dilim mısır ekmeği
2 Yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt

Ara:
1 Elma
1 Portakal

Spor:
Öğlenden sonra 1 saat yürüyüş
Yürüyüşten gelince 20 dakika egzersiz

süper gidiyorsun canım öğünlerin ve düzenin müthiş..giden kiloların geri gelmeyecek ben de 38 beden oldum bu arada

süper gidiyorsun canım öğünlerin ve düzenin müthiş..giden kiloların geri gelmeyecek ben de 38 beden oldum bu arada

teşekkür ederim canım :)
sende süpersin aklımdasın. Çok güzel verdin. Kaç ayda vermiştin ? 38 beden wooww harikasın ! maşallah. :nazar:Zenim in diyetiylemi verdin bütün kilolarını?
ınşallah verdiğimiz kilolar geri gelmez :nazar:a.s.

kumdeniz nasılsın bakalım
süper gidiyorsun
kilom fazla gözüküyor demişsin ama regl yaklaştıgı içindir
ödem olmuştur
canım suyunu ihmal etme hem suyu çok içmek vucüttaki ödemide atıyormuş

kumdeniz nasılsın bakalım
süper gidiyorsun
kilom fazla gözüküyor demişsin ama regl yaklaştıgı içindir
ödem olmuştur
canım suyunu ihmal etme hem suyu çok içmek vucüttaki ödemide atıyormuş

merhaba zambak.
İyiyim sağol sen nasılsın?
Teşekkürler
senin kilo durumu nasıl?
Evet herhalde regli olduğum için kilom çok göründü. Önümüzdeki hafta düzelir.
Su içmeyi seviyorum. Buraya yazmadım sanırım. Her saat mutfaktayım su su su içip duruyorum.
Herşeyin fazlası zarar, suyun bile dikkatli ölçüsünde ihtiyacımız kadar içmeliyiz.
Senin nasıl gidior neler yapıyorsun? özletme kendinia.s.

canım bende diyete devam ediyorum yılmak bırakmak yok
bugün sabah tartıldıgımda 81.7yi gördüm dahada azim geldii
evet suyunda fazlası zarar yeterli miktarda içmek lazım dedigin gibi

Merhaba ''aeben'' teşekkür ederim.Nasılsın?

Merak etme yoğurt yiyorum. Ayranda içiyorum. Ama buraya yoğurdu ayranı yazmayı bazen unutuyorum. Sağol. yerimseniben

Ayran tok tutuyor hemde yemek sonrası içince sindirime yardımcı olup şekeri dengeliyor. Şekerli gıdaların yanında yoğurt yiyin yada ayran için. Kan şekerini dengeliyormuş. :nazar:
iyiyim fıstıkım sağğol .....olumunekankayizsmile
benimde yatılı misafirim vardı 10 gün ... tabi herşey karıştı bi süre montiye ara verdim bol bolda tatlı yedim .alsanaalsanasmile
tabi kilom arttı fakat tekrar montiye döndüm . bu gün 4 günüm ve aldıgım kilocuklardan(yani yerleşmemiş şişliklerden) kurtuldum 500gr kaldı ..kaydirigubbakcemile5
Her gıdadan ölçüsüyle yerinde yemeliyiz. Bir haftada en fazla 500 gr 1 kilo arası vermek en uygun olanı. Şok diyetler hızlı verilen kilo dengesiz düzensiz eksik beslenmek çok zararlı.En güzeli yavaş vermek.
Bu aralar kilo vermem durdu. Reglim başladı. Bir kilo fazla gözüküyorum. Üzülmüyorum. Birden bire şişmanlamadım ki birden bire kilo vereyim. Yavaş yavaş vereyim. Sezonluk kilo vermek olmazmış sağlık dergisinde okudum.Yaza geldi kilo vereyim diye değil. Sağlıkla ideal kilomuzda olup kilomuzu korumalıyız.
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

teşekkür ederim canım :)
sende süpersin aklımdasın. Çok güzel verdin. Kaç ayda vermiştin ? 38 beden wooww harikasın ! maşallah. :nazar:Zenim in diyetiylemi verdin bütün kilolarını?
İnşallah verdiğimiz kilolar geri gelmez :nazar:a.s.

ZENİMİNKİ 6.aya durdu diyetisyene başladım eti azaltıp ekmeği 7 dilime çıkardım.bu diyetin ilk haftasında 1600 verdim yarın 2.hafta tartısı

canım bende diyete devam ediyorum yılmak bırakmak yok
bugün sabah tartıldıgımda 81.7yi gördüm dahada azim geldii
evet suyunda fazlası zarar yeterli miktarda içmek lazım dedigin gibi

81.7 kilo olmuşsun güzel sevindim .Hayırlı olsun.

Ben kilomu yavaş yavaş vericeğim. Hızlı vermek çok zararlı ve yanlış hayat şekli olmalı baslenme programımız.

TV da doktor hayat boyu yapabileceğiniz sporu seçin 40 Dakika zamanınız oluyorsa 40 dakika yapın dedi. Spor bırakılınca kilo alınıyormuş. Yada azaltılınca.

:nazar:Bu videoları internette paylaşacağım inşallah. Çok faydası olucak.

iyiyim fıstıkım sağğol .....olumunekankayizsmile
benimde yatılı misafirim vardı 10 gün ... tabi herşey karıştı bi süre montiye ara verdim bol bolda tatlı yedim .alsanaalsanasmile
tabi kilom arttı fakat tekrar montiye döndüm . bu gün 4 günüm ve aldıgım kilocuklardan(yani yerleşmemiş şişliklerden) kurtuldum 500gr kaldı ..kaydirigubbakcemile5

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

misafirlerinde olsa herşeyden yiyebilirsin aşırıya kaçmazsan birşey olmaz.
spor yapınca hepsi gider.
Sağlıklı mutlu olalım yeter ki :)

ZENİMİNKİ 6.aya durdu diyetisyene başladım eti azaltıp ekmeği 7 dilime çıkardım.bu diyetin ilk haftasında 1600 verdim yarın 2.hafta tartısı

zenimin diyetini güzel yaptın.Evet hatırladım 7 dilim ekmek diye yazmıştın. Diyetisyene gitmen daha iyi olmuş ilk hafta daha çok verliyor geçen sene normal yememe rağmen 10 günde 3 kilo vermiştim. O zamanlar daha çok su ve kas kaybettim sanırım.

Başarıyoruz kutluyorum a.s.:nazar::hooray::1hug:

slm nasıl gıdıyor son resmını ekledın mı ?

merhaba regli olduğum için zor gidiyor. İki gündür ne bulduysam yedim tatlılar. Çok kaçırdımmm. Bütün kaçamak haklarımı kullandım yedim mutluyum napayım. :bbo:Bu hormonlarla ilgili herhalde. Alternatiflerde onların yerini tutmuyor. Bir güzel çikolatanın yerini tutarmı 2 küçük kayısıcokacimcoook
İki günden birşey olmaz.
Spormuda yaptım. Taçınlı suyumuda içtim yoğurdumu da yedim sütümü de içtim amaaa hihoyyyt

Resim koyacağım da değişme olmadı 3 kilo daha vereyim öyle koyucam.

Yarın başka bir gün yeni hayatlar başlıyor. Bu yeni günde yenilenelim arkadaşlar. Yenilikler güzellikler başlasın.:asigim::1hug::nazar:a.s.

11 Mart 2010 Perşembe

Sabah:

1 bardak beşi bir yerde çay

5 küçük kepekli bisküvi
Labne peynir her bisküvinin üzerine sürüp yedim
Maydonoz

Ara:
1 çikolatalı gofret
bir bardak süt

Öğlen:
Bir tabak çorba
Pirinç pilavı