Kumar bağımlısı eş

Kolay kolay intihar etmiyorlar . Karşıdakinin ömrünü yiyip bitiriyorlar

Evlenmeden önce alınan ev eşinize aittir, boşanırsaniz hak iddia edemezsiniz,siz arabanızı satana kadar esiniz evini satsın.
Evi bile babasının üzere hiçbir varlığı yok araba benim üzerime ama sanırım takep ederse ikiye bölünecek araba senin diyor ama gerçekten boşanma kağıdını görünce nasılsa karım da gitti bari arabadan para alayım diyebilir burda yazılanlardan cıkardığım yorum

Diyecek tabiki.
Hele boşanma konusunda ciddi ol senin yüzünden oynadım bile diyecek

Mantıken düşündüğümde bende aynı şeyleri düşünüyorum ama şu toplum bakış açısı toplum baskısı hep biyerden kendini hatırlatıyor
Lütfen yaaaa ne toplum baskısı!!!!! ,artık her ailede en az 1 boşanma var .Maalesef artık çok normal.Egitimcisiniz ,toplum baskısı diye oturun o zaman ömrünüz kumarbaz adamın borcunu ödemekle geçsin,hatta patlatın ortaya iki çocuk kumarbazin çocukları diye dalga geçip, çocukların geleceğiyle oynayın....

Lütfen boşanın .. yıllar sonra kendinizden vereceğiniz ödünü ,ailenizin sizin için yaptığı fedakarlıkları ,bu zamana kadar verdiğiniz emekleri düşünün ve boşanın … yardım etmek istiyorsanız da sizi zor bir sınav bekliyor .. zaten bir şans vermişsiniz daha kaç şans vereceksiniz? Onlar şans verdikçe daha da azıyorlar..zor bir durum ama önce kendinizi düşünün .. bazen düşünüyorum ben bağımlı bir eş olsam sevdiğime bu kadar zarar versem ,gurur vicdan yapar ,kendim evliliğimi bitirirdim . bunlar eziyet etmekten zevk alıyorlar ,aileleri de ayrı bir yüzsüz oluyor

Benim kardeşim de aynısı. Babamın evini yedi bu kumar borçlarıyla. Kaç kere kapattık borçlarını bir şey değişti mi hayır. Ne zaman sıkışsa ya köprüdeyim kendimi atıyorum der ya da tefecilerden para aldım beni vuracaklar der. Yıllardır böyle değişmedi yani. Annemin dul maaşından bile kredi çektirdi baskıyla. Sakın arabanızı satmayın çok pişman olursunuz. Düzeleceğini sanmıyorum bu kadar ciddi paralar kaybettiğine göre. Yol yakınken dönün derim.

İnanamıyorum insanların bu bataga düşüp çıkamamasına allah herkesin yardımcısı olsun ne diyeyim ki bir kumar bağımlısıyla yaşamak çok zor kendime bunu yapmıcam

eşinizin iradesi hem güçsüz hemde çabasız birisi. belki seviyorsunuzdur belki başka bi durum vardır ama bu tür erkekten hayır geleceğini düşünmüyorum. bugün arabanız yarın ev alırsanız eviniz gider yol yakınken boşanın. vicdanınızda rahat olsun bunları yaparken size sormadı veya danışmadı yapabileceğiniz hiçbir şey yok. en fazla 1-2 yıl kötü hissedersin bu ömrünün yanında ne ki ileride rahat olursun.

Siz şimdi arabayı satıp borcu kapatsanız kumar borcunu ödeyeceksiniz değil mi düzenli olarak yeni borçların gelmeyeceği ne meçhul bırakın ne hâli varsa görsün

Elinizde ne takı kaldı yüzüğünüz mü kaldı sadece o da gider madem arabasını sattı o 400 bin mi mevcut arabayı satın parayı bölüşün boşanma davasını da hemen açacağınızı söyleyin bu fikri duyduğunda nasıl davranacak bir nabzına bakın yeniden kumar oynamak isterse şu araba parası beyninde ampulü çakacak mı yoksa evliliğinize mi üzülecek

Arabayı evlendikten sonra aldık ama o kendi arabasını sattı üzerine beş bilezik ve kredi çektim bir yıldır ödüyorum bir yılı kaldı alırken de benim üzerime alındı araba
Eşimde kumar bağımlısı 6 yıldır ufak tefek geçinioduk işte . Ben memurum benim maaşla tabiki. Ortada bir çocuğum ikinciye hamileyim. Geçen gelip yüklü borcunu açıklamak zorunda kaldı. Aynı sizinki gibi ailesi sahip çıkmadı. Salak gibi aracımı sattım borcu kapasın diye. Öğrendim ki aciliyetleri vermiş geri kalanla kazanma ümidiyle oynamış tek günde malesef bitirmiş. Çok kötü durumda intihar diyor. Bende korkuyorum. Kredi çekmemi istedi bankaya gitmem gerek bakalım. Bu sefer yapmayacam dedi.

Süper o zaman hemen çekin krediyi
Bir arkadaşım vardı. Gerçekten kuru ekmeğe muhtaç duruma gelmişti. Aileden miraslar hepsi koca tarafından aynen böyle acındırarark alınmıştı. Üniversitede çok yakın arkadaştık ailesi artık beni aradı yalvardı. Görümcem psikolog onunla görüşüp durumu anlattım. Oda ona ters psikoloji yapmamı önerdi. Arayıp kızım için ekmek parası istedim. Eşim böyle böyle kimseye diyemiyorum dedim. Dünya laf söyledi bana ve ertesi gün boşanma davası açtı. Ben neden bunları yaşadım diye kıyameti kopardı. Okuyunca sizin gibi me kadar salak olduğumu düşünüp kendisine bağlasın konuyu istedim. Rabbim kimsenin başına vermesin ama istese bile o adam kumarı bırakmaz. Bırakamaz da. Rabbime şükür eşimle asla öyle sorunumuz olmadı. Arabayıda anneler gününde o bana aldı.

Şimdi kredi çekecek misiniz çekmeyecek misiniz ne anlayacağız bu mesajdan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…