Kumar bağımlısı eş

hanımefendi, size ısrarla anlatmaya çalıştığımız ama sizin ısrarla anlamadığınız şey borç kapatacaklarsa kendi oğullarının borcunu kapatacaklar. "borç kapatacaklar ama borç olarak" cümleniz ailesi "bize yardım ediyor ama biz ona borcumuzu ödeyeceğiz" anlamına geliyor. onlar bu şekilde söyledi ve ya siz itiraz etmediniz ya da ağzınızın içine konuştunuz.
yine aynı şekilde "gelip ben senin için yüzleştim gidecek misin gerçekten" cümlelerine izin vermeniz de aynı şekilde.

size yeniden soruyorum neden muhatap oluyorsunuz? "kumarı oynayan oğlunuz, borç yapan oplunuz, ben boşanıyorum. oturun ne karar verirseniz verin", "annen baban burada, benim söylecek bir şeyim yok, ne konuşursanız konuşup" deyip kapıyı çekip çıkmak varken hem koca olacak o kumarbazı hem de anasını babasını danasını niye muhatap alıyorsunuz.

açıkçası bana hiç de boşanacak gibi gelmiyorsunuz. boşanacak olan kişi hadi evi terketmedi diyelim bu dediklerime benzer şeyler yapardı. siz hala bunlarla muhatap oluyorsunuz, hala konuşturuyorsunuz. hala "düzelecek olan banka hesaplarını, e-devletini verirdi, pişman olduğunu gösterirdi" diyorsunuz. burada bir üye vardı, kocasından eziyet görüyordu, götermelik bir evi terketti, burada verilen "kades indirin, polis çağırın, ses kaydı alın" tavsiyelerinin hiçbirine uymadı, sonra aileler devreye girince "baskılara, yuvanı yıkma çağrılarına dayanamayıp eve döndü".ne diyelim, hayat sizin hayatınız. oturup ömür boyu çekmek de bir kaç yıl sonra dibin dibini gördükten sonra gitmek de sizin kararınız. ancak bana o üye gibi siz de dayınızın tavsiyesine uyacakmışsınız gibi geliyor.
Ben zaten bu borcu kabul etmiyorum dedim ailesi de biz ödeyeceğiz dediğinde onun borcunu ödüyorsunuz burada beni ilgilendiren bir şey yok dedim. Benim sorunum para değil zaten o borc benim değil benim sorunum ben yalanlar içinde yaşadım kandırıldım dolandırıldım güvenim gitti hayal kırıklığı yaşadım ben artık devam edemem dedim. Ailesi şans ver falan derken de şimdi doğruyu söylemek gerekirse utana sıkıla biraz cekinerek söyleyip tabi karar senin dediler. Yani ben boşanıyorum herkese de söyledim.

Güneş abla herkes şuan çok fazla senin üzerine geliyor.Aslinda bazı kullanıcılarida anliyom ama işte yani sana bu kadar şey yapmalarinida hoş bulmadım her neyse benim sana demek istediğim birkaç şey var.İlk olarak lütfen hayatta değerli olanın sen olduğunu asla unutma çünkü bu gerçekten o kadar değerli bir şey ki çünkü sen değerini bilmezsen daha çok tepinirler üzerinde .Biliyorum şuan eşin çeşitli manipuleler peşinde ilk başta intihar ederim kozunu kullandı baktı o tutmadı şimdi de genç tabiri ile "lovebombing" yapıyor yani aşırı sevgi bombardımanı ve mağdur ve pişman adam taktiğini uyguluyor.Evet belki kocani seviyor olabilir sin bence bu da normal çünkü aşk kolay kolay kalpten söküp atılan bir şey değil ama aşk artık bu ilişkinin içinde seni tutan şey olmamalı çünkü eşin gerçekten bence büyük hatalar yapmış ve bunları büyük olasılıkla yapmaya devam edecek.Ve emin ol sen bunlara daha fazla katlanmak zorunda değilsin genç bir ogretmensin kendi ayakları üzerinde duran guclu bir kadinsin ve en önemlisi bu hayatı en Güzel zerresine kadar yaşamayı hak eden bir insansın.Lutfen kendine yazık etme.Cok sevdiğim bir söz vardır şöyle diyor ."DÜZENİM BOZULUR HAYATİM ALTÜST OLUR DİYE ENDİSE ETME NEREDEN BİLİYORSUN HAYATİNİN ALTİNİN USTUNDEN İYİ OLMADİGİNİ".Yani demek istediğim yakınlarda seni bekleyen güzel günler var ve sen inşallah bu günlere ulasacaksin. Okuduğun için teşekkürler Güneş abla ben de 17 yaşında ingilizce öğretmenliğini kazanmış bir meslektasin olarak senin bu kendini çıkmazda hissetmen durumuna çok üzüldüm ve yorum yaptım umarım yardımcı olur sözlerim.Kalbinden öpüyorum.💕💞🫠🎀💓
Çok teşekkür ederim. Ama bunun bir süreç olduğunu şuan görüyorum. Ben burada aslında bir süreç yaşadım her adımı anlatarak ne hissettiğimi tamamen çıplak bir şekilde anlattım. Ve malesef bu hislerin hepsini yaşamak zorundasın belki düzelir mi diyosun ah yazık ne halde diyebiliyosun. Sonra dönüp ne yaparsa yapsın diyosun. Bi yandan hayatını düşünüyosun bi yandan çevreyi… ve şuan terapinin çok önemli olduğunu bu süreçte arkadaşlarının ailenin sana doğruyu göstermesinin ne kadar önemli olduğunu anlıyorum. Hayal kırıklığı,üzüntü,ağlama krizleri,nefret,öfke,saldırma isteği,evi yakıp yıkma,kabullenme,korku inanın bu duyguların hepsinin içinden geçiyorsun. Mutluluk yok, ya insan bunlardan birine tutunup devam ediyor hayatı o duygu üzerine kurmuş oluyor ya da benim gibi geleecekteki mutluluğu henüz olmayan şeyi tercih edip yoluna bakıyor.. bu öyle bir süreç ki kendinle savaşıyorsun. Buradakilere kızamam her duygumu yazdım acıdım dedim bana tokat gibi yazılar yazıp kendime getirdiler. Buradan herkese teşekkür ediyorum. Tüm sürecimde gerek tokatlayıp gerek akıl vererek her şekilde yanımda oldular. Ben avukata vekaleti verdim artık bitti.

Sen boşanamazsın. Borçlar kapanır 6 ay-1yıl sonra yeni ve daha büyük bir borç çıkar. Sen o arada düzeldi diye çocuk yaparsın. Rezerved.
Boşanıyorum. Böyle düşünmeniz çok normal çünkü ben burda hangi duyguları hissediyorsam paylaştım her gün farklı bir duyguyla savaştım işin içinden çıkamadım geldim sizlere yazdım. Sağolsun herkes yardım etti. Artık uzaktan bakabiliyorum her şeye görüyorum şükürler olsun tüm bu duyguların içinden geçip o aptal karanlıktan çıktım

Eşiniz sizi nasıl manipüle edeceğini çok iyi biliyor belli ki.
Malesef eşiniz borçları sifirlandigi icin bu rahatlamayla gidip yine borç yapacak.Ailesine de borç falan ödemeyecek. Siz de dayanabildiginiz kadar dayanıp sonra yine boşanmayi düşüneceksiniz. Ama unutmayın geçen zaman ömürden geçiyor. Değer mi değmez mi siz düşünün.
Tam olarak böyle düşünüp boşanmaya karar verdim ve arabamı sattıktan sonra(kendim için) ev bulup çıkıp gidiyorum…

Kendi ailesi bile parasına kıyamayıp borç olarak veriyor. Size yazık değil mi sabahtan akşama kadar çalışıp harcamadığınız paranın borcunu ödeyeceksiniz. Senelerce borç ödedikten sonra yeniden kumar oynamak ihtimali o kadar yüksek ki. Size güvenerek oynanıyor o kumarlar biliyorsunuz değil mi? Kendi ailesi bile sizin gözünüzün yaşına bakmıyor. Siz kendinize hiç mi acımıyorsunuz ? O paralarla ev alınır,araba alınır ne bilim lüks tatiller yapılır ama siz senelerce anlık kumar zevkinin bedelini ödemeye mecbur bırakılıyorsunuz
Ve o aile toplantısı denen saçma şeyde eşimin farklı bilmediğim iki borcu daha çıktı… sonra dedim ki ben dürüst olmayı sectim ben artık kaçmıyorum diyen adamın iki borcunu daha öğrendim. Dedim ki tugce ailesi arkasındaymış artık aptal vicdanına da bi yük kalmadı. Tek doğru zaten gitmekti şimdi vicdanın rahat gideceksin çünkü gördün ayaküstü bin yalan söylüyor

Buraya her şeyin bittiği noktada tekrar yazacağım. Ama şuanki durumda burada ne yazıldıysa hepsi doğru çıktı. O borc söylediğinden fazladır dediler doğru çıktı.. intihar etmeyecek seni manipüle ediyor dediler doğru çıktı.. yani ne denirse hepsini tek tek tek yaşadım inanılmaz bir şey değil mi? Nasıl olabilir diyor insan. Ben bu evden çıktığımda resmi olarak boşandığımda buraya gelip o duygularımı da anlatacağım. Bu derde düşen otursun en başından okusun her şeyi burada. İnanın bin tane duygunun içinden geçmek zorundasın bu çok normal. Hemen acilen terapi almaya başla. Hemen. Etrafında dostların olsun onlarla paylas sana her defasında gercekleri yüzüne çarpsın.. ailene onun ailesine hemen söyle. Ve hiçbi zaman bi adamın borcunun altına girme.

Yuva yıkılmasına sevinmiyorum. Ortada kumar bağımlılığı var başıma da gelmedi ama burda okudum çevremde gördüm. En zor bağımlılık ve kadınlar ne yazık ki yuvasını erkeklerden daha çok düşünüyor kurtarmak için fedakarlıklar yapıyor. Herşeyi batıran ayrıca bir sürü gizli işleri olan erkekleri kurtarmak için o güzel zamanlarımızı feda ediyoruz. İçinde olunca kurtarma çabasından durumun ne kadar kötü olduğu görünmüyor. Ben de bilmesem duymasam olsun borcunu kapatsınlar da kendine bir şey yapmasın sevdiğim adam düzelmesini beklerim diye düşünürüm. Boşanmak da kolay değil ki. Umarım bundan sonra çok güzel bir hayatınız olur siz çok değerlisiniz değerinizin bilinmediği bir yerde durmayın.

Buraya her şeyin bittiği noktada tekrar yazacağım. Ama şuanki durumda burada ne yazıldıysa hepsi doğru çıktı. O borc söylediğinden fazladır dediler doğru çıktı.. intihar etmeyecek seni manipüle ediyor dediler doğru çıktı.. yani ne denirse hepsini tek tek tek yaşadım inanılmaz bir şey değil mi? Nasıl olabilir diyor insan. Ben bu evden çıktığımda resmi olarak boşandığımda buraya gelip o duygularımı da anlatacağım. Bu derde düşen otursun en başından okusun her şeyi burada. İnanın bin tane duygunun içinden geçmek zorundasın bu çok normal. Hemen acilen terapi almaya başla. Hemen. Etrafında dostların olsun onlarla paylas sana her defasında gercekleri yüzüne çarpsın.. ailene onun ailesine hemen söyle. Ve hiçbi zaman bi adamın borcunun altına girme.
Aklı selim düşünebilmene sevindim. İnşallah fikrin değişmez ve gerçekten boşanırsın. Sonu yok çünkü, bu adam aynı şeyi defalarca yapacak. Ölürken evlatlarına miras olarak borç bırakacak ve kalanlar bir de reddi mirasla uğraşacak.

Aklı selim düşünebilmene sevindim. İnşallah fikrin değişmez ve gerçekten boşanırsın. Sonu yok çünkü, bu adam aynı şeyi defalarca yapacak. Ölürken evlatlarına miras olarak borç bırakacak ve kalanlar bir de reddi mirasla uğraşacak.
Doğrunun ne olduğunun en başından farkındaydım duydugum an bunun kurtarılabilecek bir şey olmadığını anladım.. ama bu süreç bambaşka zorlukları varmış her gün başka bi duyguyla savaştım her günüm bittiğinde bi duyguyu kenara bıraktım. Çok zor. Ama kendime döndüm istediğin hayat bu değildi hayallerin vardı. Hep geçim sıkıntısı yaşadın atandın kurtuldun derken sectigin adam seni tekrar o duruma soktu. Bırak bu döngüden çık artık dedim kendime. Onun ailesi de yanında senin ailende senin yanında. Allah yolunu açık etsin kurtarsın yeni bir hayata başlasın inşallah. Bizim eş olarak aramızdakileri halletmek mümkün değil artık.

Yuva yıkılmasına sevinmiyorum. Ortada kumar bağımlılığı var başıma da gelmedi ama burda okudum çevremde gördüm. En zor bağımlılık ve kadınlar ne yazık ki yuvasını erkeklerden daha çok düşünüyor kurtarmak için fedakarlıklar yapıyor. Herşeyi batıran ayrıca bir sürü gizli işleri olan erkekleri kurtarmak için o güzel zamanlarımızı feda ediyoruz. İçinde olunca kurtarma çabasından durumun ne kadar kötü olduğu görünmüyor. Ben de bilmesem duymasam olsun borcunu kapatsınlar da kendine bir şey yapmasın sevdiğim adam düzelmesini beklerim diye düşünürüm. Boşanmak da kolay değil ki. Umarım bundan sonra çok güzel bir hayatınız olur siz çok değerlisiniz değerinizin bilinmediği bir yerde durmayın.
Yuva yıkılması en kötüsü malesef. İnsanı en çokta o emekler o hayaller yıkıyor. Umarım bir gün iyiki derim umarım bir gün kendime cok daha fazla değerli hissederim..

X