Kumar bağımlısı eş

Şu an haline acıdığınız adam boşanma sırasında arabanın yarısı benim diyince vicdanınıza küfür edersiniz.
Acımayın. Bakın insanın başına ne geliyorsa bu iğrenç duygu yüzünden geliyor.
Acıyacaksanız kendinize acıyın.
Daha çiçeği burnunda gelinken sizi soktuğu saçma sapan duruma acıyın.
Sizi kandırmalarına, hasta oğullarını göz göre göre sizin başınıza yıkmalarına acıyın.
Ne yani, hiç böyle bi şey yoktu ve evlenince pat diye kumar bağımlısı mı oldu bu adam ?
Kumar oynayan insandan her pislik beklenir bak. Bu uğurda söylemeyecekleri yalan yoktur.
Hep beraber yakmışlar başınızı.
Alın eşyalarınızı çıkın o evden.
Zaten muhtemelen dediğim gibi araba diye para diye tutturacaklar, o zaman soğur içiniz.

boşanmaya karar vermek ne kadar zormuş her ne olursa olsun çok zor
Sen şu an üzülüyorsun boşanmaya karar veremiyorsun ama o seni öyle güzel boşanma noktasına getirecek ki yeter ki bitsin şeytan görsün yüzünü kıvamına geçince hatırlarsın yazdıklarımı. Malesef bizzat yaşadığım için, ve bin kez benzer olaylar okuduğum için kendimden emin konuşuyorum.

Adam parayı alıp boşanacak kadar düşmüş kendiniz söylüyorsunuz, siz ne diye vicdan yapıyorsunuz? Ailesi arkasında durmuyor diye siz niye kendinizi bir bilinmezlige atıyorsunuz? Annesi bile bu işi hallet diye size yalvarmis. Resmen sizi yağlı kapı olarak görmüşler kusura bakmayın. Siz bu borcu ödemek için arabayı sattınız diyelim, tekrar yapmayacağının garantisi var mı? Tekrar yapıp gelse o zaman ne yapacaksınız. Siz fedakarlık yaptıkça o durmaz, verdikçe verirsiniz en sonunda elinizde hiçbir şey kalmaz. İşiniz var, yaşınız genç, kalbinizi değil aklınızı dinleyin ve yol yakınken kurtarın kendinizi. Ailesine söyleyin intihar flan diyor gelsinler dursunlar çocuklarının başında destek olsunlar terapiye götürsünler. Sizin hiç bir suçunuz yok ki kendinizi bu kadar üzmeyin.
Evliliği başarabilmek için kendinizden olmayın. Ayrıca başaramayan da siz değilsiniz, eşiniz.

Siz iyi misiniz? şu halde boşanmaktan korkmak düşünceğiniz en son şey olmalı, eşiniz düzelmez boşuna beklemeyin. Yol yakınken boşanın ve arkanıza dahi bakmayın.

Bildiğim kadarıyla şu an o araba ortak mal. Yani isteseniz de kaçıramazsınız ancak belki satış gösterip güvendiğiniz birinin üstüne verebilirsiniz.
kendi isteğiyle anlaşmayı o yönde yapacak mı yapmayacak mı belirsiz tabi dediğiniz gibi ortak oluyor

kendi isteğiyle anlaşmayı o yönde yapacak mı yapmayacak mı belirsiz tabi dediğiniz gibi ortak oluyor
Yapmayabilir. Siz anlaştık biz diye düşünürken pat diye boşanma esnasında arabanın yarısını isteyebilir. Sizin o durumda bileziklerinizi vermiş olmanıızn anlamı kalmaz siz bilezik olarak tutsaydınız onlar size aitti düğün takısı olarak. Eşinize çok acıyorsunuz ama fazla merhamette kendinize ihanettir.

Siz böyle acırsanız çok araba sattırır size. İntihar etmesin diye kendinizi diri diri mezara mı gömeceksiniz? Paraları ezerken ölmeyi düşünmüyormuş ama.

Kumarbaz adam sizde para bırakır mı sanıyorsunuz? Altınlarınızı da vermişsiniz bari daha da batmadan ayrılın gitsin. Herkes aynı şeyi yazıyor artık silkelenip karar verin.

Acıma seni manipule etmeye çalışıyor. Klasik bağımlı hareketleri. Bence arabani falan satma bunun için, versen 3 kati borçla geri döner bakti ödüyorsun senin de bir şeyin kalmayana kadar gider bu iş sonra yine boşayacaksin zaten.

Mantıken düşündüğümde bende aynı şeyleri düşünüyorum ama şu toplum bakış açısı toplum baskısı hep biyerden kendini hatırlatıyor

Böylelerin ailesi de geline çok iyi oluyor aman başımıza bırakıp gitmesin diye :)
Kesinlikle bende öyle düşünüyorum çünkü ayrılırsak çocuğuna bakmaya geri dönecek memleketten ve başına kalcak her şey ama bana da pek iyi olmadılar doğrusu telefonda ağlamalar nolur çöz benim hatrım için çöz bilmem neler ben neyim ki neyi çözeceğim borcu bana yıkmaya çalışıyor

Mantıken düşündüğümde bende aynı şeyleri düşünüyorum ama şu toplum bakış açısı toplum baskısı hep biyerden kendini hatırlatıyor
Toplum mu ödeyecek kocanızın kumar borçlarını? Heee ben ömür boyu borçları öderim, hacizlerle uğraşırım derseniz siz bilirsiniz tabi ki.

Toplum mu ödeyecek kocanızın kumar borçlarını? Heee ben ömür boyu borçları öderim, hacizlerle uğraşırım derseniz siz bilirsiniz tabi ki.
Çok haklısınız gerçekten böyle yüzüme yüzüme söylenmesi bile şu durumda iyi geliyor o kadar haklısınız ki

Çok haklısınız gerçekten tokat gibi geliyor herkesin yazdıkları bana şuan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…