Kumar bağımlısı eş

Ne kredisi kız konu sahibi aynı sizler gibi okuyunca tepki versin istedim. Kumar falan eşim bilmez valla. 😅
Eşimde kumar bağımlısı 6 yıldır ufak tefek geçinioduk işte . Ben memurum benim maaşla tabiki. Ortada bir çocuğum ikinciye hamileyim. Geçen gelip yüklü borcunu açıklamak zorunda kaldı. Aynı sizinki gibi ailesi sahip çıkmadı. Salak gibi aracımı sattım borcu kapasın diye. Öğrendim ki aciliyetleri vermiş geri kalanla kazanma ümidiyle oynamış tek günde malesef bitirmiş. Çok kötü durumda intihar diyor. Bende korkuyorum. Kredi çekmemi istedi bankaya gitmem gerek bakalım. Bu sefer yapmayacam dedi.

Yukarıdaki sizin mesajınız değil miydi

Evlilikte kabul edilemeyecek 3 önemli kural var şiddet, aldatılma, kumar. Bunlar varsa o insandan her şey beklenir. Ömür boyu bir insanın kahrını çekerek geçirme hele bir de çocuğun yok hiç arkana bile bakma. O kumarda kaybederken seni kaybetmeyi göze almışsa senin daha düşünecek bir şeyin yok.

Yukarıdaki sizin mesajınız değil miydi
Benim msjım alta ki msjımıda gördünüz. Arkadaşım bu vesileyle eşinden boşandı. Olayın içinde bazen onlara doğal görünüyor herşey. Farklı kişilerde duyunca keskinleşirler. Dediğim gibi yanlışı başkasında görmesini istedim.

Benim msjım alta ki msjımıda gördünüz. Arkadaşım bu vesileyle eşinden boşandı. Olayın içinde bazen onlara doğal görünüyor herşey. Farklı kişilerde duyunca keskinleşirler. Dediğim gibi yanlışı başkasında görmesini istedim.
He o arkadaşınızın durumu muydu pardon

He o arkadaşınızın durumu muydu pardon
Arkadaşın ailesi ağlayarak beni arayıp durumu anlatıp yardım istediler. Psikolog görümceme herşeyi anlattım. Oda seni seviyor ona ters psikoloji yap demişti. Kendini onun gibi anlat demişti. Sana yardım ederken kendini görsün diye. Kendisi hala borç öder. Ama her daim de bana dua eder.

Herşeyi kabul ederim ama bir eğitimcinin bu kadar bilinçsiz olmasını kabul edemem. Siz çocukları gençleri geleceğe hazırlayan eğitimcisiniz. Allah aşkına o çocukların gözlerine bakıp doğruyu yanlışı nasıl anlatıyorsunuz. Saygıyı lütfen kendinize verin. O kadar çaresiz insanlar gördük . Belki hak veririm sizin ne zorunluluğunuz var. Mesleğiniz aileniz herşeyiniz var . Daha neyi bekliyorsun azcık silkelen kendine gel . Ben ne yapıyorum diye düşün ya.

Size ne onun kumar borcundan? Birlikte mi yaptınız? Ailesi açısından da üzücü bir durum ancak bu artık onların sorunu. Mal satıp borç ödemesi gereken birileri varsa onlar. Gerekirse bir dairelerini satıp çocuklarının borcunu kapatacaklar. Ondan sonra tedavi mi ettirirler yoksa ömür boyu onun kumar borcunu mu öderler kendileri bilir. Acımasız bir çözüm önerisi gibi geliyor kulağa ama acimayin acınacak hale düşersiniz.

Kumarbazlar cok manipulatif olurlar, gozyaslari, intihar tehditleri, senin icin yaptimlar, daha iyi olacagina inandimlar, baskasina kanip hirslandimlar...

Bu gibi seyler onlarin yalan yuva yapmis ağızları icin hicbir sey.

Sakin kanmayın.

Aracinizi da satmayin.

Kumarbaz eşle surunmek, basarisiz evlilik yapip kendini kurtarmis olmaktan daha gururlu degil emin olun.

Hazir cocuk yokken o size "bu borcu hallet arabani sat' diye aglayan anneye postalayin kendisini. Baskasinin yetistiremedigini siz buyutmek, egitmek zorunda değilsiniz.

Baskasinin emeğine degil, kendi ailenizin emegine uzulun ve adami terkedin, tek cikar yol bu.

Arkadaslar merhaba, çoğu konuyu okudum malesef aynı şeyler başıma geldi. Bir bucuk yıllık evliyim eşimle çok guzel bir sevgili dönemi geçirdik vicdanlı çok iyi kalpli değer veren beni hep güzel hissettiren biriydi çok iyi baba olacağına arkamda dimdik duracağına emindim evlendim( evlenmek bana cok uzakken) evlendikten sonra aile apartmanına oturduk babası her cocuga bir daire vermiş. Zaten burda mutsuzken onun ailesine kendimi hiç ait hissedemez benimsemezken üzerine ilk 2.ayda ben bi hata yaptım battım diye geldi ve yeni araba almıştık borca girmiştim benim maasımla öderiz onunla geçiniriz dedim bu arada öğretmenim. Eşimde memur. Düzeltiriz dedik devam ettik bu süre içinde bidaha bu kadar düşmeyeceğimler falan hep böyle söylerdi aradan bir yıl geçti iki katı borçla gelip bağımlıyım dedi. Psikolog görüşmesinden sonra geldi. Ben arabamı satmayacağımı ve borcu kabullenmediğimi söyledim direkt. Annesini aradım anlattım ve bana nolur bu işi çöz diye ağladı arabanızı satın borcu kapatın gibi. Ona çok sinirlendim daha 29 yaşındayım ve 500bin tl bırcu ben nasıl yüklenebilirim arabam satılsa elde hiçbi şey kalmayacak. Aileme anlattım arkamda gibiler şuan ama ne yapacağımı bilmiyorum evlenmiş boşanmış gibi olarak hayata devam etmek evliliği başaramamış olmak beni çok üzüyor ve geriyor. Çocuk yokken yol yakınken dönmeliyim ama ona da cok ğzülüyorum arkasında ailesi durmayacak biliyorum intihardan bahsediyor birde ne yapacağım
Sakın tatlım sakın bişey satma..5 katı borçla geri gelir..Sakın kefıl olma ..Borçla seni ortada bırakır zorla mı cektırdım cekmeseydın der...Hatasını kı hata degıl bu ölü dirilmez bu adam düzelmez..Üzgünüm..

Elden borç aldıkları da varmış geçen yılda vardı git insanların parasını öde diye düğün takı setimi sattım eline verdim demekki onu da yemiş eve zaten hicbi şey alamıyordu zenginlik içinde fakirliği yaşıyorduk 2025te her şey biteecek ve o hayal ettiğimiz evi alacağız diyordu vs inanmıştım ama durum ortada kendi kendime geçiniyordum öylece bir yıl yaşadım bende memurum şuan tek korkum ciddi boşanma aşamasında ne yapacağı şuan sessiz sakin saatlerce balkonda oturup sigara iciyor
intihar ederim şöyle böyle yaparımları geçin
aklınızı başınıza alın bu böyle sürüp gidecek ne yazık ki :KK43:

Geçin bunları ..Zevkine kumar oynuyor balkona geçıp sessızce oturuyormuss..Adam ZEVK İÇİN OYNUYOR..BUNU AKLINIZA SOKUN..ONUN ZEVKINE ARABANI SATARSIN, KREDI CEKERSIN ARTIK SEN BILIRSINZ..SENDENDE ALACAGI KALMAYINCA BAKALIM NE OLACAK..O HAYALINIZDE Kİ EVİ DEĞİL EŞŞEK , BAK SOYLUYORUM 20 YIL BEKLE ESSEK BILE ALAMAYACAKSINIZ..BUNU HAKETTIGINI DUSUNUYORSAN SAYGI DUYARIM.SONUÇTA HEPIMIZ DEGERIMIZ KENDIMIZ BELIRLERIZ..

Geçin bunları ..Zevkine kumar oynuyor balkona geçıp sessızce oturuyormuss..Adam ZEVK İÇİN OYNUYOR..BUNU AKLINIZA SOKUN..ONUN ZEVKINE ARABANI SATARSIN, KREDI CEKERSIN ARTIK SEN BILIRSINZ..SENDENDE ALACAGI KALMAYINCA BAKALIM NE OLACAK..O HAYALINIZDE Kİ EVİ DEĞİL EŞŞEK , BAK SOYLUYORUM 20 YIL BEKLE ESSEK BILE ALAMAYACAKSINIZ..BUNU HAKETTIGINI DUSUNUYORSAN SAYGI DUYARIM.SONUÇTA HEPIMIZ DEGERIMIZ KENDIMIZ BELIRLERIZ..
O adam o balkonda sessizce oturmuyordur kumar oynuyordur yine caktirmamak icin sessiz numaralari kesiyordur

Bunların karakteristik özellikleri aynı oluyor. Gözünün içine baka baka hiç bir şey yokmuş gibi oynuyorlar. Aptal yerine konulmak çok kötü.

Valla bilen nasıl biliyor helal olsun :)) katılıyorum size
Kesınlıklle..Bızımkı eniştemden borç aldım demişti..Ben borcu kalmasın diye kredıden para çekıp borcu odedım..10 DAKIKA SONRA ENİŞTE PARAYI ONA GONDERMİŞ..Nerdemi gordum boşanma evrakları gelınce banka hareketlerınden..Çok ahlaksızcaydı..Kusasım gelıyor hatırlayınca dahi...Hem oynuyordurhem de bu kadını nasıl ıkna ederım , nasıl parayı koparırım planı yapıyordur..

eşinizin iradesi hem güçsüz hemde çabasız birisi. belki seviyorsunuzdur belki başka bi durum vardır ama bu tür erkekten hayır geleceğini düşünmüyorum. bugün arabanız yarın ev alırsanız eviniz gider yol yakınken boşanın. vicdanınızda rahat olsun bunları yaparken size sormadı veya danışmadı yapabileceğiniz hiçbir şey yok. en fazla 1-2 yıl kötü hissedersin bu ömrünün yanında ne ki ileride rahat olursun.

Bunların karakteristik özellikleri aynı oluyor. Gözünün içine baka baka hiç bir şey yokmuş gibi oynuyorlar. Aptal yerine konulmak çok kötü.
İlk defa bugun konustuk yüzüne bakamıyorum ben dibin dibindeyim sensiz başaramam falan diyor çok sakin üzgün bi şekilde anlayamıyorum

Sakın tatlım sakın bişey satma..5 katı borçla geri gelir..Sakın kefıl olma ..Borçla seni ortada bırakır zorla mı cektırdım cekmeseydın der...Hatasını kı hata degıl bu ölü dirilmez bu adam düzelmez..Üzgünüm..
Konuşunca yine üzüldüm haline tavrına ama hep manipüle ediyor seni kanma kanma diye içimden geçirdim hep o kadar bitik ve kötü halde gibiydi

X