Kumar bağımlısı eş

guneess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2024
58
19
29
Arkadaslar merhaba, çoğu konuyu okudum malesef aynı şeyler başıma geldi. Bir bucuk yıllık evliyim eşimle çok guzel bir sevgili dönemi geçirdik vicdanlı çok iyi kalpli değer veren beni hep güzel hissettiren biriydi çok iyi baba olacağına arkamda dimdik duracağına emindim evlendim( evlenmek bana cok uzakken) evlendikten sonra aile apartmanına oturduk babası her cocuga bir daire vermiş. Zaten burda mutsuzken onun ailesine kendimi hiç ait hissedemez benimsemezken üzerine ilk 2.ayda ben bi hata yaptım battım diye geldi ve yeni araba almıştık borca girmiştim benim maasımla öderiz onunla geçiniriz dedim bu arada öğretmenim. Eşimde memur. Düzeltiriz dedik devam ettik bu süre içinde bidaha bu kadar düşmeyeceğimler falan hep böyle söylerdi aradan bir yıl geçti iki katı borçla gelip bağımlıyım dedi. Psikolog görüşmesinden sonra geldi. Ben arabamı satmayacağımı ve borcu kabullenmediğimi söyledim direkt. Annesini aradım anlattım ve bana nolur bu işi çöz diye ağladı arabanızı satın borcu kapatın gibi. Ona çok sinirlendim daha 29 yaşındayım ve 500bin tl bırcu ben nasıl yüklenebilirim arabam satılsa elde hiçbi şey kalmayacak. Aileme anlattım arkamda gibiler şuan ama ne yapacağımı bilmiyorum evlenmiş boşanmış gibi olarak hayata devam etmek evliliği başaramamış olmak beni çok üzüyor ve geriyor. Çocuk yokken yol yakınken dönmeliyim ama ona da cok ğzülüyorum arkasında ailesi durmayacak biliyorum intihardan bahsediyor birde ne yapacağım

Sakın satmayın arabanızı, bu işin sonu yok. Ya kumar bağımlısı bir adamla beraber olup giderek artan dünya kadar borcu ödemeye çalışacaksınız, elinizde 5 kuruş kalmayacak ya da "evliliği başaramamış" olacaksınız. Alakasız tabirinizle bile 2. Seçeneğiniz ilkine kıyasla çok daha iyi. Bir kere evlenip boşanınca hayat bitmiyor. Mesleğiniz, maaşınız, arabanız var, aileniz arkanızda çoğu insan bu kadar şanslı değil. Şimdi bu evliliğe devam ederseniz bu durumu siz seçmiş olursunuz ve ilerde 5 kuruşla ve kötü bir evlilikle ortada kalınca sızlanıp dert yanmaya hakkınız olmaz. Seçtiğinizi yaşamış olursunuz çünkü

Yerken düşünseydi. Şimdi arabanızı satıp ödeseniz tekrar bu sefer 3 katı borç ile gelmeyeceğini garantisi var mı acaba?

İlk olarak aklıma gelen çözüm şuydu arabayı satıp az miktar para verip ona geri kalanla gider 2.el araba alırım hayatımı kurarım diye düşündüm ona bu teklifi sunarken arabayı ancak böyle satarım sende düzel kendine hayat kur iyileşmeye bak dedim. Burada kendi vicdan yükümden kurtulmak amacım yerin dibine batmışken öylece bırakmak içimden gelmedi. Ama asla olmaz öyle şey seni bırakmam vs demedi hiç 300bin tlyi alıp belkide boşanmayı kabul edecek kadar düştü. Ve en son ne saman oynadın dedim bir ay önce dedi düzelmek içinde hiç yalvardığı olmadı aptal vicdanım hala ona üzülüyor boşanmaya karar vermek ne kadar zormuş her ne olursa olsun çok zor

Hiç onun yalan yuva yapmış ağzına inanma. Bağımlı olduğunu sen fark etmemişsin bile. Arabana da sahip çık boşa kurtar kendini

Hiç onun yalan yuva yapmış ağzına inanma. Bağımlı olduğunu sen fark etmemişsin bile. Arabana da sahip çık boşa kurtar kendini
Evet hic fark etmedim geçen yıl borsada battım dedi 250bin dedi ama o zaman da yalan söylemiş suan 500bin diyor ve bes ay önce bu 250yi kapatıcam diye almanyada tanıdıgından borc almıstı al kapat ay ay ona öderiz demiştim ama ondan sonra da iyidice batırmıs. Evde öyle köşede sessiz sessiz durması yemek bile yememesi beni nedense cok uzuyor gitmek istiyorum eminim ama ona üzülüyorum iğrenç bir durum

Yerken düşünseydi. Şimdi arabanızı satıp ödeseniz tekrar bu sefer 3 katı borç ile gelmeyeceğini garantisi var mı acaba?
Evet garantisi yok malesef keske garantisi olsa ciddi bir takip gerektiriyormuş bu kişiler destek alması vs ve o güç bende yok artık

esinizin intihar ederim demesi duygusal manipulasyon gostergesi tamamen. oncelikle bu zamanda araba/ev almak zorken esinizin sorumsuz ve keyfi olarak “2”.kez ayni hatayi yapmasi sonucunda neden siz arabanizi satasiniz ki? kendinizde demissiniz cocuk yokken bu bagimli heriften kendinizi kurtarin.

Kaç kere intihara kalkmış sen uyurken kaç kere döndüm seni ailemi geride böyle bırakmamak için dedi bir günde balkona çıktı burdan atlasam ölür müyüm vs benim de psilolojimi bozdu evde o halde görme korkusuyla işten dönüyorum ama bu kişilere para vermekte kötüymüş ama bi kere de ağzımdan çıktı bu çözüm

Evet garantisi yok malesef keske garantisi olsa ciddi bir takip gerektiriyormuş bu kişiler destek alması vs ve o güç bende yok artık
Çevremde bu tarz bağımlı arkadaşımın kardeşi var. Her seferinde borç yapıyor. Ailesine intihar etcem bilmem ne diye acindiriyor. Bir daha yapmiycam diye sözler veriyor ama malesef aile sürekli borç ödüyor. Adamın(babasinin) artık ödeyecek durumu kalmadı. Ama bir yandan hata ediyorlar. Çünkü sürekli ödeyen biri var nasılsa diye hiçbir zaman vazgeçmiyor. Ona yardımdan çok zarar vermiş oluyorlar. Nereye borçlanmış? Düzenli maasi varmis zaten bırak maaşına haciz yapılsın ödesin kendi. Ailesi destek olsun. Tabi sende yardım etmek istiyorsan biraz yardım et ama kesinlikle arabanı satıp komple borcunu kapatma

ya sizi manipüle ediyor. kocaman adam alsın yaptıklarının sorumluluğunu. asla satmayın arabanızı. bu bir bağımlılık zaten kalkıp bir yıl sonra olanı da isteyecek sizden. ömür gecmez böyle. boşanmaktan da korkmayın.. evliliğin başarısız olması sizin değil esinizin eseri

Nereye borçlandığını ne oynadığını hiç bilmiyorum sormadım da öğrenip ne yapacağım diyerek. Asla banka hesaplarını göstermiyordu telefonu elime alamıyordum hiç şimdi göstericem vs diyor ama güvensizlik bitirir beni tamamen evliliğin anlamı da kalmayacak biliyorum ben hayatından gideyim ama o da düzelsin istiyorum acıyorum ona

bir de ek olarak her kumar olayında söylediğim gibi boşanmak da istemiyorsanız kısıtlama davası açın esinize. tüm maası, harcamaları sizin onayınıza bağlanır. en azından haberiniz olmadan oynayamaz bir daha. he gider elden borç alır yine oynar orası ayrı

Elden borç aldıkları da varmış geçen yılda vardı git insanların parasını öde diye düğün takı setimi sattım eline verdim demekki onu da yemiş eve zaten hicbi şey alamıyordu zenginlik içinde fakirliği yaşıyorduk 2025te her şey biteecek ve o hayal ettiğimiz evi alacağız diyordu vs inanmıştım ama durum ortada kendi kendime geçiniyordum öylece bir yıl yaşadım bende memurum şuan tek korkum ciddi boşanma aşamasında ne yapacağı şuan sessiz sakin saatlerce balkonda oturup sigara iciyor

O sana hiiiiç acımamış üzülmemiş zor günde kocamı bırakırsam vicdanına gireceğin husus kumar olmamalı. Adam krizde esnaf mı battı hayır, kanser de ölmek üzere öyle mi boşuyorsun. Hayır.
Elindeki avucundakini bu adama sıvarsın yarın para bitince aşkımız bitti der senden daha çıtır biri ile gider demedi deme. Sen hiç de insan tanıyan biri değilsin.
Arabana sahip çık aptallık etme. Siz çalışın sabahtan akşama kadar o herkese sıvasın parayı sen de çalış dur. O para ile tatile gidebilirsin gitmedin, eşya alabilirdin almadın ev araba takı hiç bir şey yok senin kafan yerinde mi? Bu adam çocuğa da bakmaz senin elindeki rızık da gider

Bu arabayı alırken 400bin kendi arabasını sattı karşıma cıkıp koydugum parayı geri ver o zaman derse

Böyle birinden çocuğun olmadığı için çok şanslısın.
Ailesi ayrı kendi ayrı sorumsuz.
Asla o borcu yüklenme ve boşan.

Sen iyi misin adam altınları da yemiş amanın

Kalk git boşanma avukatına boşanma davası aç. Anlaşmalı boşan. Çıldırmış olmalısın, isterse atsın kendini balkondan seni manipüle etmek için tüm tuşlara basacak. O dehşet cesaretini kumar oynamamak için kullansa imiş. Yalancı canım o öldürmez canına da kıymaz elinden arabayı da alır kumarda yer ruhun duymaz. Sonra da ortaya çıkınca düzelticez hayatım özür dilerim der gene kandırır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…