KOCAM VE KOMŞU KIZI

incepapatya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2024
16
17
Üst kattaki kiracının 30 yaşındaki kızı taşındıklarından beri evde bir eksik vs olunca kocamı arıyor veya mesaj atıyor. İlk aylarda biz henüz tanışmamıştık. Doğal olarak ev sahibi olduğu için onu arıyorlardı. Ama aramayı hep kız yapıyor bu arada. Sonra biz de tanıştık hepimizin telefonları birbirimizde var. Annesini kahve içmeye çağırdığımda mutlaka kız da gelir ve benimle hiç sohbet etmemesine rağmen kocamla oturur maç muhabbeti yaparlar. Erkek kılıklı olduğu için başlarda hiç dikkate bile almadım. Ama bana sorulması gereken soruları bile kocamı arayarak soruyor olması garip geliyordu. Abi dediği için yine hiç şüphelenmedim. Abi dediği bu arada aralarında 5-6 yaş fark var. Kargoları geldiğinde evde yoksa kocamı arar almasını rica eder. Akşam kapıdan gelir alır. Eşim sürekli evde olduğu için ona söylediğini düşündüm hala aklıma bişey gelmiyordu. 1yıl sonunda yine annesiyle bize geldikleri birgün sigara içmek için kocamla kız balkona çıktı. Yarım saat kadar konuştular kocamın başına gelen bi sıkıntısı vardı onunla ilgili. Balkonumuz da 2 kişi için oldukça dar ufak bi balkon. dip dibe oturuyorlar bu arada. Ben de içeri girmelerini bekliyorum annesiyle birlikte, biz de sigara içelim diye bekliyoruz öylece saf saf. Bunlar gittikten sonra eşim 'dünya ahiret kardeşim olsun bunları da kızlarını da çok seviyorum etraftan laf bile olsa önemli değil' dedi. Bana orda dank etti ki durumdaki tuhaflık etraftan laf yapılacak kadar büyük. Komşu iyi bir kadın olduğu için yine terslemek istemedim hiç birşey demedim belki ben yanlış anlıyorumdur diye. Birkaç gün sonra gece 11 de kocama mesaj attı abi uyudunuz mu annem bişey getirecekti diye. Benim numaram varken neden kocama o saatte mesaj atılıyor iyice tepem attı. kocamla tartıştık. Hiç öyle bişey düşündüğünü sanmadığını, kendisine abi dediğini falan söyledi. Günlerce kavga ettik. Kavgaları doğal olarka duyuyorlar ve ben de artık eve çağırmadığım için görüşmeler kesildi. Aradan 2-3 ay geçti. Haksızlık mı yaptım diye düşündüğüm zamanlar oluyor. Sebebi ise annesinin çocuğuma bikaç gün ben işteyken bakmış olması ve kızın kendini göstermeye çalışır gibi giyim tarzı veya hareketlerine hiçbir zaman rastlamamış olmam. Ayrıca kocamın bu kadar ısrarla reddetmesi de acaba ben mi abarttım diye düşündürüyor.

Şimdi bu insanlar sizin kiracınız, doğru anladım? Evde herhangi bi problem olduğunda eşinizi araması gayet normal. Fakat sonrasında kargomu al diye araması, hadi onu geçtim evinize gelip (ki neden zırt pırt evinize geliyorlar onu anlamadım) siz annesiyle otururken onun eşinizle oturması ve hele aynı balkonda yarım saat sigara içmeleri ne alaka?
Eşinizin kurduğu cümle de çok garip geldi.
Bence mesafenizi koruyun, evinize girip çıkmalarına müsade etmeyin, sınırını bilsin herkes.

1.si çocugunuzu kımseye bırakmayın hanımefendi...İşmiş bilmemmeymiş gecınız bunları bırakmayın...Bakın dünyadakı butun pislik eller çocuklara uzanmaya basladı...Aglasın sızlasın goturun ıs yerıne en kotu bırakmayın...Bırakmayın...Bırakmayınnnnnn...

İkincisi kocanızda sacmalamıs neyı göze alıyor kımler ıcın ne alakadır yanı...Kocanızın zihniyetide hoş değil bence ona olan güveninizide bir sorgulayın ve dikkat edin..

VE son olarak dıyorum ki; kız yanlıs hareket edıyor onlardan kurtulun komple..

Yazdıklarında da aralarında da bir şey olduğunu düşünmedim ben ama yaptığı hata size yazmak varken eşinize yazıyor olması. Yerinizde olsam ufakta olsa kıza imada bulunurdum. O saatte ne bileyim işte ahmetin uykusu gelmiş oluyor kaçınca sinirleri bozuluyor bir daha geç yazacak olursan BANA yaz dersiniz o da imadan anlar her şey güzelce devam eder.

Bunlar gittikten sonra eşim 'dünya ahiret kardeşim olsun bunları da kızlarını da çok seviyorum etraftan laf bile olsa önemli değil' dedi.
Bu cümleyi kurmasaydi yoktur bir şey derdim de. Bu laftan sonra ben de bi işkillenirdim. Bi de genelde kadin kadinla erkek erkekle muhatap olur bu tarz komşuluk vs. iliskilerinde. Toplumumuzda durum bu.

Bu iki ucu pis bir değnek gibi.. Eşinle o kız yüzünden kavga etmen kötü olmuş. Eşinin aklında yoksa da bu yolla girmiş oldu. Gelelim diğer uca…
Sakın pişmanlık hissetme. İlk duyulan sezgilerin her zaman doğru çıktığına tanık oldum. Bir tuhaflık hissediyorsan mutlaka bir tuhaflık vardır ki var da. Ne olursa olsun asla aklına geldiği gibi eşine yazamaz!! Asla! Hiçbir sebep bunu haklı çıkarmaz. Konu komşunun söylemesinden çekinip sana öncesinde güzelleme yaptığı şey neydi acaba? Bunu hiç öğrenmeye çalıştın mı? Çünkü bu konu sizin ilişkinizi çözecek olan konu. Eğer balkonda yakınlaştılarsa ve biri gördüyse öyle bir erkekle asla zamanını harcama derim. O kıza da iyi bir yapıştırmalısın. Dahası yakınlaşma olmadıysa bile o kıza gidip söyle bir daha herhangi bir şey olursa sana yazması gerektiğini. Rahatsız olduğunu söyle. Şu an konuşmadıklarından da ne kadar eminsin?

sende bir erkek komşuya bu kadar yardımcı olacağını söylebak bakalım o normal karşılayacak mı?
ben ev sahibimin kocasına kargomu al diyemem bu yakınlık normal değil herşeyin bir sınırı var. Eğer bir kadın olarak yardıma ihtiyacım varsa ilk önce bunu eşlerinden(karılarından) rica ederim. Hadi diyelim şuan normal konuşuyorlar ya biri bu ilgiden umutlanırsa? Ayrıca gecenin11inde uyudun mu demek ne anası birşey getirecekse gündüz gözüyle getirsin veya sana yazsın Yapman gereken tek şey ciddi bir rest çekmek eşine.

Kocanız 30 yaşındaki komsu kızını neden çok sevsin? Ne alaka bunun muhabbetini yapıyor da dışarıdan nasıl gözükürse gözüksün diyor? Çok mu önemliymiş komsu kızı? Siz varken neden eşinizle çıkıp sigara içiyor, yarım saat muhabbet ediyorlar? Saçma sapan işler. Bastan bu samimiyeti kurmaya ne gerek var zaten komşuyla.

Bende olsam aşırı rahatsız olurdum evin hanımı dururken her şeyde erkeği aramak ne? Gereksiz samimiyet kurulmuş. Çok iyi yapmışsınız az bile bence.

Çocuğum 10 yaşında, sadece 2 gün baktı aslında ama çok zor durumdaydım işe götürebileceğim bi durumda değildim. Ben de zaten 'onunla sohbet etmek ailene laf gelmesinden daha mı önemli, burası Londra değil bi kendinize gelin nerde yaşıyoruz bi bakın etrafa ne bu üniversite kampüsünde gibi takılmaca rahatlığı' dedim. Eminim kavganın sebebini anladılar ve bi daha gelmediler, ben de çağırmadım. Kıza söylemek ona savunma hakkı vermek olacaktı ve tabiiki inkar edecekti.

omsu kızını evden çok sevsin? Ne alaka bunun muhabbetini yapıyot da dışarıdan nasıl gözükürken gözüksün diyor? Çok mı önemliymiş komsu kızı?
Beni çıldırtan aslında bu detaylardı. Durumun nesini savunuyosun ben rahatsızsam kesersin gider ne alaka iyi niyetmiş bilmem neymiş. Asıl kızdığım tabiki eşim aslında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…