Kocam Aldatıyormuş...

Aslında evlilik bitmiş kocan bitirmiş seninde noktayı koyman gerek normal şartlarda.Aldatılan birine göre aşırı sakinsin, onca şeyi yakalayıp ,hiç tepki göstermeden durmanı anlayamadım ve aşırı tuhafsın.Eğer duygularını bastırıyorsan ki “bence öyle” hiç sağlıklı bir yol değil bu.Olaylar yerinde ve zamanında konuşulmalı.Sonra zart diye en alakasız bir tartışmada ortaya çıkarırsan hiçbir anlamı kalmaz.Gidipte elin kadınına hesap soracağına yanındaki eşeğini sağlam kazığa bağla.

Boşanmayacaksanız konuyu kocanıza açıp yüz göz olmayın. İki söylenirsiniz o da iki ağlar özür diler. Siz sindiremez adamın yüzüne vurur durursunuz o da eh yaptıysam yaptım yeter be der. Susup oturur arada ısıtıp ısıtıp kavgasını edersiniz. Yapacağınız şey ya boşamak ya da hiçbir şey olmamış gibi davranmak.

Bilgim şüphem dahilinde değildi en ufak şüphem olsa zaten çocuk olmazdı bilerek isteyerek yaptık yaşları yakın olsun dedik. Herif zaten benim durumum belli boşanmam çocuklarım var diyor mesajlarında
Adamın Allah bilir kaç tane görüştüğü kadın var

şu adamların aldatmasını meşrulaştırmayın ya ne iğrenç düşünceler bunlar.
Kadınların hiç yorgun olmaya hakkı yokmu hemen aldatmak mı gerekiyor? Evliliği kurtarmaya çalışmış durumlar tam tersi olsaydı erkek kurtarmaya bakarmıydı ''evliliğini''. Şu kıytırık herifleri sizin gibiler şımartıyor çeremesini bütün toplum çekiyor.

Ne yapmayı düşünüyorsunuz peki?
Bilmiyorum acaba ilk mi bu kadın diye düşünüyorum, gidip kendisiyle görüşsem uzaklaşır mı diyeceğim kendimi o konuma sokmak da istemiyorum gitsem seni rezil ederim adını çıkartırım mahalleye desem?. Bir heyecan diyeceğim 2 yıl süren heyecan olmaz onun da farkındayım.

Gittiniz konuştunuz diyelim. Kocanızın hayatında sizi aldattığı tek kadın da o ya da değil.

Ne yaparsanız yapın,sizi sevmeyen bi adamla devam mı edeceksiniz?

Burda konuşulması gereken kadın mı sizce, iyi misiniz? Bi de iyice adamın bi tarafını kaldıracaksınız, boşanmayacaksınız deşmeyin. Bu kadın gider başkası gelir kocanın karakteri belli. Kendinizi böyle düşürmeyin küçültmeyin.

Ne yapmam gerekiyor ? "Normal" tepkiden kastınız nedir acaba ? Gideyim bir sinirle herşeyi dağıtayım ama ya sonrası boşanmak gerekir değil mi ? Boşanmak istemediğimi belirttim zaten. O kadar hır gür çıkarıp otur k*çının üstüne ne anladım ki o işten.

Seni boşamam ama aldattığını biliyorum noktasına getirirseniz eğer ne olur biliyor musunuz?
Adam artık açıktan yapmaya başlar. Bugün akşam gelmeyeceğim der mesela.
Ben büyürken benzer şeyleri çok gördüm çevremde. Sülaleden bir X amca mesela eve gitmeden önce marketten ekmek alır gibi sevgilisine uğramadan evine geçmezdi.
Bu durumu sülale biliyordu. Komşuları bile biliyordur, köşedeki bakkal bile haberdardır o kadar diyorum.
Nedendi bu rahatlık? Çünkü X teyzenin bir geliri yoktu, ikincisi kocasını çok seviyordu. Ve asla boşanmak istemiyordu. O o...pu gidecekti, kendisi değil. Aynen böyle yaşadılar işte. X amca kadını bırakmadı, X teyze de boşanmadı.

Yenilir yutulur birşey mi bu sana göre ?öyleyse afiyet olsun.Normal normal devam ettireceksen evliliğini sus ve kadını takip et.Bununlada kalma taklit et.aşk dolu sözler söyle seksi ve bakımlı ol daima o kadına benzemeye çalış tarz olarak.

Evet kadınlar böyle düşündüğü için erkekler aldatmayı kendine hak görüyor. Kadın aldatsa bırak kocasını kendi ailesi akrabası bile siler o kadını. İsterse kocası dünyanın en kötü adamı olsun kimse çıkıpta kadına hak vermez yada adama yuvanı kurtar demez. Ama erkek aldatınca kadın bakımsızdır, güler yüz gösterememiştir, adam evinde huzurlu olsaydı gözü dışarda olmazdı... Sanki namusuyla yaşayan insanların hepsinin eşi çok mükemmel.

Peki madem. Eve 10 dk geç geldiğinde telefonunuzu açmadığında yanınızda yatmamaya başladığında hatta belki eve gelmeyip ara sıra uğradığında da böyle sakin kalabilirsiniz umarım.

Bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük nedir?Bkz.

Çok çok haklısınız farkındayım iki çözüm var ya herşeyi dağıtıp boşanmak yada hiçbir şey yok gibi belki biter diye boşa ümitlenip devam etmek.

Kadının peşinden eşim koşmuş diyorsun zaten. Kadınla ne konuşacaksın?

Bakımsız çirkin olduğumu düşünmüyorum ki dünya üstündeki hiçbir sebep aldatmaya bahane gösterilemez. Ne insanlar var eşi sakat yatalak ama gözünden sakınan.

Hiç inandirici değil konunuz bu kadar ince ayrintili mesajları niye saklasın eşiniz.yada hangi erkek çektiği resimleri telefonunda 2 yıl boyunca saklar.fake gibi geldi konunuz

Çok çok haklısınız farkındayım iki çözüm var ya herşeyi dağıtıp boşanmak yada hiçbir şey yok gibi belki biter diye boşa ümitlenip devam etmek.
Üzgünüm ama maalesef iki ihtimal var.
Üçüncü ihtimal olarak hır çıkarırım, korkar kadını bırakır diye umuyorsanız, onun da ne olacağını ben söyleyeyim. Biraz korkar ilk etapta, ailelerin falan araya girmesi gibi olayların yaşanmasını istemez. Yaşansa da biraz korkar ama çok üstüne gidilirse sizin ailenizin sizi desteklemediğini önünde sonunda idrak eder. İdrak edince de yapacağımı yaparım moduna girebilir.
Hadi diyelim bir süre bıraktı kadını, ortalık yatışınca iletişime geçmeyeceğinin garantisi asla yok. Yani sonuç olarak ha susup hiçbir şey yokmuş gibi oturmuşsunuz ha hır çıkarmışsınız. İkisinin sonucu aynı.
Ha birinde açıktan yapamaz o kadar. Akşam eve saatinde gelir. Ama ötekinde yüz göz olunursa gemi azıya alır bence.
İkili hayat moduna geçerse sanki daha çok üzülürsünüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…