Koca her zaman bulunur ama anne bir tanedir

Annem olduğu için
Yaşadıklarınızdan ders falan almamışsınız yani. Konuşmamanız tek başına bir anlam ifade etmiyor ki. Sizi eşinize kötüleyen, düğün sürecinde evden kaçıp giden, tokat atan annenin taksitini ödemeyeceksiniz. Yalnız bir kadın değil ve 3 tane maaşı var diye yazmışsınız. Hala annem olduğu için diyorsunuz, daha alınacak çok yolunuz var.

Ayrıca eşinizin aile evinizde kalması, sizin birikimsiz işten çıkmanız da yanlış olmuş, annenizden bağımsız.

Sizinle asla aynı fikirde değilim.
Gerçekten kötü bir annenin umrunda bile olmaz çeyiz mi yapıyorsunuz,evliliğe mi hazırlanıyorsunuz,bana ne der geçer.

Daha annenizin kötülüğüne gelene kadar sizin kendi hatalarınız var. İşten çıkmak gibi,eşinizi eve almak gibi.

Ben ilk işe girdiğimde bana ekipman vs aldığı için kartın asgarisini ödeyemeyip patlatmıştı kartı biraz da o yüzden ödüyorum benim borcummuş gibi geliyor bana. İyi bir maaşım vardı ama asla birikim yapılmıyordu ay sonuna kadar para kalmıyordu o uüzden maaşı aldım ve işten çıktım hedef koydum kendime çalıştıkça para harcanıyor malesef

Tamam

Anlamadığım evlenmediğiniz birini ne diye aile içine soktunuz. bekar evini niye kapattırdınız?
Ne işi var elin adamının fol yok yumurta yokken annenizin dibinde. Belki ağır geliyordu yükünüz kaç boğaz var bi evde bir de yabancı bi adam ne alaka yanii

Birincisi nikaha 1 ay kala geldi kalmaya
İkincisi maddi manevi anneme hiç bir yük yüklemedik aksine faydamız oldu

Hanımefendi yani sizin yaşadığınız tecrübeyi her anne olan kopyala yapıştır aynı şekilde yaşayacak diye bir şey yok ki bu kadın neler yaşamış bilmiyorsunuz. Anneler kutsal değildir anneliğin hakkını veren kişiler değerlidir anne olmak bir başarı değildir çocuk doğurmak herkesin fiziksel sorunu yoksa yapabildiği bir şey zaten önemli olan sonrası. Çok önyargılı bakıyorsunuz kadın bayağı kötü niyetli yani biz anne olunca içimizdeki kötülük alınmıyor orada duruyor ki çocuklarını sevmeyen binlerce anne var seviyormuş ayağına yatan

Ben konu sahibinin annesine melek hatasız demedim ki, yanlış anlaşılıyorum burada. Anne olduktan sonra anneye bakış açısı tamamen değişiyor diyorum. Belki hanımefendi anne olduktan sonra da aynı düşünce de olacak, belki de düşünceleri bakış açısı değişecek, benim de anneme karşı hatalarım olmuş, ben de onu burada anlamamışım diyebilecek. Herkesin kendi hayatı, kendi annesi, kendi babası. Ben kendi tecrübelerimi konuştum. anne olmadan önce ben annemi hiç anlamamışım meğerse. Şimdi anlıyorum, hissediyorum tam anlamıyla. Maalesef bu da anne olmadan anlaşılabilecek bir şey değilmiş. Bunu anlatmaya çalışıyorum..

Tüm yorumları okumadım ama bu konuda nasıl anneye hak verildi? Bir kadın sırf doğurdu diye kutsal mi oluyor, yaptığı tüm hatalar siliniyor mu? Konuya yorumum olarak da ortada sağlık gibi bir durum söz konusu olmadığı sürece attığı ibana para atmaz, hatasını anlayıp normal davranana kadar da araya mesafe koyardım.

Aslında cahil davranıp herkese narsist demek istemiyor insan ama görüyorum ki narsist olduğunu düşündüğüm ebeveynlerin elinde çocuklar resmen aklını oynatacak kadar çözemiyorlar annem babam niye böyle diye... ve ben de bu haksızlığa narsist bi annenin elinde büyümüş bir insan olarak katlanamadığım için bence narsist diye yazamadan edemiyorum. Kaldı ki tanısın narsist olsun yada olmasın bazı insanlar bence biraz vicdansiz oluyorlar. Yani tenezzül etmeyecekse hic etmesin niye bir de Iban atıyor ki sanki maksadı size zarar vermek gibi. Yinede annedir size elbette deger veriyordur. Kucukken is yaptirmamasida deger verdigini gosteriyor bi nebze, is yaptirmamak yanlis bi strajedi olsada baska acidan.. o ayri bi konu ama tabii sadece is yaptirmayinca iyi veya yeterli anne olunmuyor zaten.

Üstelik te evlendiğiniz insanın ailesinin ağzına da çok büyük laf veriyor, onların eline koz veriyor: "Annen bile evde yoktu seni almaya gittiğimizde" dediklerin de siz ne diyeceksiniz. Bilmiyorum hata büyük konuşmak istemiyorum, ben de bir anneyim inşAllah hiçbir zaman hata yapmayız mümkün mertebe ama bence Allah bilir yine hata konuşmak istemiyorum fakat bazı anneler anne değil. Annelik kutsaldır her anne kutsal değildir. Pskolojik destek almalida diye düşünüyorum sanki icinde kucuklukten gelen ofke var.

O yüzden de kisisel algılamayın, bu annenizin kendi ile alakalı bir sorunu, kendi karakteri. Bu doğrultu da sizinle bir alakası yok. Allah yardimciniz olsun. Siz kendi huzurunuzu ve mutluluğunuzu bozmayın. Allah mutlu mesut etsin. Sevgiler

Başlığa istinaden yazıyorum.koca nerede her zaman bulunuyormuş? Yaa ömür boyu bulunmuyor ya 1 defa anca bulunuyor.koca da anne de önemli valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…