Koca her zaman bulunur ama anne bir tanedir

Bakın sizi suçlamıyorum ama sizin geçtiğiniz yoldan coktaaaan geçmiş biri olarak malını bilen insanin olanlara bu kadar şaşırmasını anlamıyorum. Huzursuzluk istiyor biliyorsunuz yine de nisanliyi eve sokup bu olayları görmesine sebep oluyorsunuz. O adamın gözünde ne kadar değeriniz düşüyor haberiniz var mı? İki kuruş için yapmamanız gereken bir şey yapmışsınız. Huzursuzluk çıkarmak için odaya girdi diyip Huzursuzluk çıkarıyorsunuz. E kadın istediğini aldı şimdi mutlu musunuz? Bu kadın bu, beklentinizi düşürün. Eşinize de kendinizi böyle aciz göstermeyin, yarin bir şey olur başınıza kakar annen bile sana böyle yapıyor diye.

Ben eşime anlatmasaydım şu anda iş yapmayan tembel biriydim onun gözünde. Çünkü annem bunu lanse edip durdu ona. Beni sürekli kötü göstermeye çalıştığı için ben olanları anlatmak zorunda kaldım. Yoksa asla annemi tek bir insana bile anlatmış değilim buraya da yazıyorum çünkü anonim hesaptayım

Asla. Görüşmeyi kestim
Bu modeli yakından tanıyorum, merak etmeyin herkes ne halt olduğunu iyi bilir, saklayamazlar çünkü öfkeleri öyle çoktur ki rol yapmaya vakitleri kalmaz. Biri size derse ki annene neden gelip gitmiyorsun kadın üzülüyor falan, gülün geçin. Herkes bilecek neden gitmediğinizi. Çünkü onlara da farklı delilikler yapacak. Ama onu hiç demeyecekler size.

Bu anne ile bişey saklama imkanın yok aşkım. Susmak bilmez bu model. Alacağını almak için her yola başvurur.

Bu yazdıklarını anne olduktan sonra tekrar gel oku lütfen...

Eşinizin gözü kör mü? Hadi diyelim sizin nasıl biri olduğunuzu anlamadı,varsın ki tembel bilsin siz nolacak? Eşinizle eş misiniz,ev gündelikçisi misiniz,şahsi hizmetçisi misiniz?

Geçen kardeşim aradı sormadım bile ne yapıyor diye sorarsam hoşuna gidecek çünkü hala elimin altında diye düşünecek

Allah yardımcın olsun konu sahibi annende layigini bulsun kim neyi hakediyorsa ne eksik ne fazla güzel mutlu iyi bir hayat dilerim sana evlatların olsun insallah onlarla güzel anne evlat lişkin olsun hayatinin gündüzü gecenden çok olsun.Kendine bak her zaman Aljah var gerçek anne yoksa yaraticin var .Dert etme o biliyor görüyor neye layıksa insan onu buluyor.Yarin elden ayaktan düşünce o sirretlik sokmuyor o tokat atan el kalkmıyor a bağıran ağız susuyor bilmem anlatabildim mi .Su evlada zulmedenlere zerre acimiyorum

Allah razı olsun çok teşekkür ederim

Ben seninle tartışmıyorum ki benim annemle hiç bir sorunum olmamasına rağmen, anne olduktan sonra annemi bin kat daha iyi anlamaya başladım, anne yaa off dediğim için kendimi tokatlayasım geldi. Sana sadece gelecekten haber veriyorum, anne olduktan sonra onun yaşadıklarını da daha iyi anlayacaksın ve sana neden bulaşık çıkardın diye azar atmasına takılman çok saçma gelecek. Ve başlığın çok doğru, koca her zaman bulunur anneler bir tanedir.

Eşinizin gözü kör mü? Hadi diyelim sizin nasıl biri olduğunuzu anlamadı,varsın ki tembel bilsin siz nolacak? Eşinizle eş misiniz,ev gündelikçisi misiniz,şahsi hizmetçisi
Eşim o konuda asla iş yap diyen biri değil zaten annemin bak görüyor musun bakışlarından dolayı kendisi rahatsızlık hissetmiş ben yapmayınca annem yaptı ya hani kadın benim için yumurta kırıyor diye düşünüp onun zahmet etmesi yüzünden bana sinirlenmiş sana değil kendisine kırıyor diyince anladı eşim zaten

Aşırı uzun olduğu için okumadım ama katılmıyorum.
Tabi anne bir tane ve çok kıymetli ama eşimde çok kıymetli. Tamamen anne ve eşin davranışlarıyla alakalı. Nice anneler var yabancı gibi nice eşler var aile gibi veya tam tersi.

Benim eşim 10 senedir beni asla can acıtıcı şekilde üzmedi, hastalandım ameliyat geçirdim altımdan altı bebek gibi baktı, hala bir dediğimi iki etmez ve benim için çok çok değerli.

Annemde öyledir.

Bence anne ve eşe göre değişir.

O sırada da eşim bekar evini bozdu bizde kalmaya başladı ben evlenip başka şehire gidecektim çünkü.

Günde 12 saat mesai yapıyorsunuz ve 1 yıl sonra evlenmeyi düşünüyorsunuz diye işten mi çıktınız ?

Eş adayınız da bir anda bekar evini kapatıp, evlenmeden sizin ailenizin evine mi yerleşti yoksa yanlış mı yazdınız ?

Her anneyi kendi annemizle her derdi kendi derdimizle kiyaslamasak iyi olur anne deyince sanki mukemmel olacak herkes şanslı değil beter anneler var işte annelik kutsal diye her anneyi melek sanan kendi annesi gibi sananlarda çok garip .Burda gözümün önünde küçücük kız çocuğuna tekme tokat daldı ciğeri çıkacaktı yavrum şikayet ettik çocuk alındi al buda kutsal anne

Katılmıyorum. Çocuğum olduğunda ona göstereceğim emeğin sorumlusu çocuğum olmayacak. Onu dünyaya getirmeye karar veren benim, ona böyle bir seçenek sunulmadı. Onu dünyaya getiren ben olduğum için ona bakma sorumluluğundan gocunmamam gerek bakıyorsam da karşılık beklememem gerek. Kendi seçimimdi Onu doğurmak neden ona baktım karnımda büyüttüm emzirdim diye onun elinde olmayan şeyler yüzünden duygusal sorumluluk yükleyeyim ki? Ben anneme saygımı o son güne kadar asla bozmadım ama dediğim gibi artık bardağı taşıran son damlaydı. Doğurdu büyüttü diye bana istediği gibi davranabilwceği anlamına gelmiyor. Ben çocuğuma nişanlısını geç arkadaşının yanında bile kes sesini demem. Annem bunu ben 5 yaşında çocukmuşum gibi olaydan önce de defalarca yaptı defalarca. Sabretmekten karnıma ağrılar giriyordu stresten suratım sivilce dolmuştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…