Koca dirdiri

Burada senin hatan ille de 'yardımcı veya bakıcı istemem' demen. Demek ki bu kadar yoğunlukta bir şeyler eksik oluyor ki çok normal. Çocuk bakımı zaten başlı başına iş.
Bakıcının hiç konusunu bile açmayın dersen benim verebileceğim tek tavsiye adamın karnını doyur sussun olur ancak. Belli ki o da her erkek gibi yemeye programlı. Evde her gün yemek olsun her istediğini yaptır.

Cok üzüldüm senin adina , Yani bu şekilde'de hayat geçmez. Ne kadar zor durumda olduğunu Eşinle konuşabilirsin bence...

Herşeyi yapipta dir dir etmesi çok garip.
Demek ki içindem yardimci olmak geliyor ama dir dir da huyuduur belki.

o kadar düzensiz bir hayatınız var ki, buna odaklanmaktan konunuzdaki bazı kısımları kaçırmış olabilirim.

bebek ayrı zamanda uyuyor baba ayrı zamanda anne ayrı zamanda.

bence eşinizle ortak bir planlama yapın ve uyku zamanlarınızı eşlemeye çalışın, böyle olunca siz uyurken herkes uyursa siz de uykunuzda rahat edebilirsiniz.
ki bir yaşında bebek tüm gece uyuyabilir, kalksa bile uykuya dalmasına yardım etmek yeterli olur.

onun dışında eşiniz sadece bebekle ilgilenip diğer işleri size yığmış diye anladım ben, onunla program yapsanız ve bazı işleri artık onun takip etmesi gerektiği konusunda anlaşsanız. yemek işini sevmiyor sanırım, ama çamaşır işini o üzerine alabilir pekala, ya da ev temizliği. dediğiniz gibi bunlar çok vakit tüketen şeyler.

ailenize darılmanıza ise hiç hak vermedim, benim kv geldi oğluma bakmaya 4 saatlik mesafeden, o zaman bile kadıncağız kendi evini özledi, kendi çevresini özledi ayda bir giderdi ama yine yetmezdi. siz 10 saatlik bir yola ailenizi çağırıyorsunuz, gelmeyince darılma hakkınız bence yok. çünkü bu istediğiniz çok çok zor bir şey.

sizin yerinizde olsam kesinlikle kreş düşünürüm ama siz asla olmaz diyorsunuz.
bilemiyorum gerçekten, bence sizin en büyük probleminiz eşinizin dırdırı değil, evde hakim olan bu düzensiz hayat, onu bir şekilde düzenlerseniz, eşiniz de dırdırı biraz keserse imrenilecek imkanlarınız olduğu da bir gerçek...

Bizz de bir dönem ABD de kaldık eşimin akademik çalışması için
Eşin daha anlayışlı olmalı tamam ama olmuyorsa sen de yoluna bakmalısın.hem bebeklisin hem de yurtdışında Master yapıyorsun
Eşin madem yemeğe çok önem veriyor sen de biraz daha yemeği ön plana al ama senin sorumluluklarından birini de ona devret mesela çamaşırı yıkayıp o kurutsun sen hiç karışma
Buzluğa bişiler yapıp atarsan eşinin hoşuna gider madem Boğaz'ına düşkünmüş.karnı doyarsa diğer işleri de zevkle yapar umarım
Sürekli annesinin yemeklerini hatırlatması biraz da yurtdışında kalmaktan olabilir.çünkü orda en ufak birşeyi bile çok özlüyor insan
Tortilladan börek,gözleme aklıma geldi şimdi benimki çok seviyordu
Poğaça da buzluğa atabilirsin
Eşinin en büyük artısı kızıyla kaliteli Zaman geçirmek onu bilgisayar başında büyütmüyor en azından ,senin de gözün arkada kalmıyor
Ona cevap verme söylesin dursun sadece eğer memnun değilse masteri bırakacağını çünkü çok yıprandığını söyle
Bugünler de geçecek sonu çok güzel olacak merak etme
Ben de eğitim fak. Mezunuyum ve en çok istediğim şey ABD de Master yapmak

memnuniyetsiz insanları memnun edemezsin.
eliyle verir sapıyla alır diye bir laf var o hesap.
Tamam eşin sana destek yardımcı ama, gözünü de çıkartıyor yani bunları yaparken.
O zaman sende dersin "gelsin annen baksın sana, ben çocuğumla ilgilenicem bundan sonraki boş zamanlarımda" bakallım o zaman tepkisi ne olacak.
Erkeğin de dırdırcısı hiç çekilmez!
Allah sabır versin...

O kadar yazınız da neye üzüldüm biliyor musunuz sadece "Kızınıza"
yavrum benim ne kadar düzensiz bir hayatı var... Anneye muhtaç anneyle haşır neşir olacağı zamanı anne kariyerle koşuşturarak geçiriyor
Yanlış anlamayın beni, hayatta her şey oluyor, sınavlar,programlar,okullar daha bir sürü şey ama şu geçmiş olan zaman eğer bir çocuğa aitse işte o geri gelmiyor.
Kolay gelsin master hayatınızda

10 Yıl Amerika'da yaşamış biri olarak az çok şartları biliyorum...
Zor gerçekten ya...

SAKIN BÖYLE DEVAM ETME!!!
Çek restini hemen.
Eşşek değilse azcık halden anlasın.
K.çını kaldırıp yardım edecek, yok öyle aylaklık!

Neden kendilerini bir kahvaltı hazırlayamayacak kadar aciz görüyor bu erkekler anlamıyorum. İş başa düştüğünde, askerde-ünide vs yalnız kaldıklarında kendileri yapmıyor mu bunları? İlla bir kadın mı tutuluyor bu şehzadelere kahvaltıyı hazırlasın, yemeği hazırlasın diye. Valla iyi sabır vermiş sizde ve çok sağlam bir kapasite. Sizin şartlarınızda olsam ben yapamazdım sanıyorum.

Ayy şiştim
Bence eşiniz size, eve yetememeniz dışında başka bi şeylerden öfkeli, onun okulu bırakmasına tek sebep siz misiniz? Buna kin beslemiş olabilir. Sonuçta bu yüzden yalnız da kalmış hiç arkadaşı yokmuş. Sanki bi şeylerin acısını çıkarmak istermiş gibi sürekli sizin canınızı sıkmaya çalışıyor.
Bence ona bi mektup yazın. Günlük planınızı, nasıl uykusuz kaldığınızı, onu çok sevdiğinizi ama bu huyundan ne kadar yoruldugunuzu, bu durumun sizi de üzdüğünü vs herseyi güzel bi üslup ile anlatın. Böylece sözünüzü kesmeden sizi dinlemek zorunda kalacak. Ve hemen savunmaya geçme girişiminde bulunamayıp belki söyledikleriniz uzerinde ciddi ciddi düşünür ve size hak verir. Hatta cevap olarak ondan mektup beklediğinizi de yazın muhtemelen sayfalarca yazacağı için belki yorulur da ne kadar dır dır yaptığını anlar

Son düzenleme:
maddi durumunuz nasıl bilmiyorum ama ev işlerine yardımcı tutabilirsiniz.

ya da yok mu ev yemekleri yapan bir yer alın ben yaptım deyip koyun adamın önüne nerden bilecek.

master dondurulabiliyor mu emin değilim ama öyle bir imkanınız varsa çocuk büyüyene kadar dondururdum ben olsaydım.

ya da çocuğu kreşe vermek istemiyorsanız bakıcı tutun evinize gelsin. o çocukla ilgilenirken siz eve ve kendinize zaman ayırırsınız. kadın yarım gün bile gelse sizi çok rahatlatır emin olun.

çok aşırı sabırlısın yeminle! ben inan yemek yapmayalı 2 hafta oldu herhalde. kahvaltı tırı vırı geçiştiriyoruz 2 haftadır , dün eşim diyecek oldu "sen en son ne zaman yemek yaptığını hatırlıyor musun?" diye. "ne zaman hazırlıcam eşşek miyim ben işe koş eve koş çok istiyorsan bugün evdeydin hazırlasaydın bişeyler" diye başının etini yedim evi de b.k götürüyor oysa temizliği de yapalı 1.5 hafta oldu. millet haftada 3 evini süpürüyor ben ancak 3 haftada 1 yapabiliyorum bunu

ama işte ben öyle ille de çalışıcam bir insan değilim, eşime daha önce işten ayrılmak istediğimi falan söyledim, sana hergün çeşit çeşit yemekler yaparım sabah kahvaltı hazırlarım ev tertemiz olur çamaşırın ütün aksamaz, sadece biraz daha idareli harcama yaparız dedim kabul etmedi. sen çalış ben dışardan bişiler söylerim, temizliğe de birini ayarlarız dedi, söylesin o zaman şimdi

Okurken hem senden hem eşinden bunaldim yahu,anlattıklarını diğer paragrafta birdaha birdaha söylemişsin. Sende dirdircisin mi ne
Ne diyeyim bakıcı kreşe karşisin eşinin huyu senin huyun belli yoğunluğun belli yapacak birsey yok biraz çekicen dirdur. Umarım çabuk atlatırsin ilerde gülümseyerek anlatirsin umarım bu günleri. Bence sakın bırakma okulu erteleme okadar emek var görme duyma bilme he de idare et,eşinde seni idare etsin olsun bitsin

kocanın tepkilerini anormal bulmadım hele de çocuga çok güzel baktığını okuyunca.güzelim oralardan buralar nasıl görünüyor bilmiyorum ama bizim kocalar hiç bir işin ucundan tutmadığı halde her şeyi bekler.2 yılda yapılacak bir şeyi 1 yıla sığdırmak ne kadar mantıklı ki 1 yaşında bebeği olan bir annesin.ilerde hiç değmemiş ne salakmışım diyeceksin.

yok ya cozum degil bosuna blof olur cunku ben de birakamam.
amaan klasik Türk erkeği işte. okusa da abd de yaşasa da bu kadar yontuluyor demek. hele kv ile kıyaslamak filan, tam boğmalık.
arkadaşım elinden geleni yaptığın halde dır dır ettiğine göre sen de sana göre yap. bebeğin için ve kendin için asgari düzen kur. kocanın eli ayağı tutuyor üstelik evde diyorsun, bırak kendi haline ne yaparsa yapsın. kendi yemeğini kahvaltısını kendi hazırlasın. çamaşırını bulaşığını kendi yapsın. ya da varsa imkan kadın tutun, yaptırın.
bu kadar çeneye ben olsam hiçbir şeye elimi sürmem, sağır olurum söylediklerine.

Öffff hiç cekilmez sen kafana göre takıl. O konussun dursun. Cok istiyorsan git annenin yanına ben böyleyim de ve taviz falanda verme;-)

Okuyamadım bile yazdıklarınızı tamamen, atlayarak okudum, şiştim gerçekten. Sabırlar dilerim.
Zıtlaşmayın, kavga etmeyin bence. Bir yere varamazsınız.
Sakinleşince iki taraf çekin karşınıza ciddi bir konuşma yapın. İnsanüstü güçleriniz olmadığını anlatın. Gerekirse tavır koyun. Hiç bir kadın, hiçbir insan mükemmel olmak zorunda değil, insanın her şeye muntazaman yetişmesi mümkün değil neticede. Sizin de sadece bir insan olduğunuzu sakince hatırlatın.

ooh hem master yapsın hem çocuk büyütsün hem de karnımı doyursun diye bekle sonra laf et, pes diyorum eşinize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…