Koca dirdiri

rosalone

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2012
892
320
37
Bayanlar merhaba uzun ama okuyun, dertlesecek kimsem yok buradan baska,

Ben ABD de yasiyorum, master yapiyorum. Master icin sadece iki gun derse gidiyorum ama bircok odevim, projem vs oluyor, bir de ingilizce, zaten egitim fakultesindeyim sayfalarca odev, proje yaz yaz bitmiyor. Esim de doktora yapiyor ama su an ders doneminde degil o yuzden bana gore daha rahat. Esim baska universitede, ben ders aldigim icin benim universitenin oldugu sehirdeyiz. O su an okula gitmiyor, evde calisiyor. Oncelikle size programimdan bahsedeyim:
-Master yapiyorum, okula iki kere gidiyorum ama hep yetistirmem gereken odevler oldugu icin surekli kutuphaneye gitmem gerekiyor, evde calisamiyorum cunku bebek var. Ayrica milletin iki yilda yaptigi masteri ben bir yilda bitirmeye calisiyorum, anlayin ne kadar cok yogunum.
-Bir yasinda cok aktif bir kizim var hic durmak nedir, uyku nedir bilmez, surekli ayakta, surekli beni cekistiriyor, onunla ilgilenmem lazim.
-Esim evde oldugu icin klasik bir turk erkegi gibi her sabah kahvalti bekliyor, bir de kahvaltida oyle peynir zeytin yemez her gun mutlaka en az bir cesit (sucuklu yumurta, tost, menemen, kizartma gibi) bulunmali, yoksa sofrada hicbir sey yok diye soyleniyor, birsey de yemiyor. Annem olsa sunu hazirlardi, bunu hazirlardi vs muhabbeti de hic bitmez.
-Esim yine haliyle evde oldugu icin yine yemek bekliyor, kahvaltiyi hazirlarken onu da yetistirirsem ne ala. Yemek bir cesit olsa soylenmez sagolsun(!) ama pilav vs olsun ister.
-Camasir isi bende, ABD de camasirhaneler disarda oluyor, bazen bebek uyurken, bazen de bir kolumda camasir sepeti bir kolumda bebek camasirhaneye gidiyorum. Esim titiz oldugundan surekli kiyafet degistirir, bebegin zaten gunde 3 kez degisiyor nerdeyse, o yuzden camasirhaneye git-gel, o camasirlari al, ser, topla, katla vs bir suru yogunluk.
-Alis veris olayi var bir de. ABD de TR gibi kose basinda bakkal yok ki. Sagolsun esime liste verince soylenmeden gidiyor bari. Bazen de beraber gidiyoruz bebek gezsin diye.(en buyuk sosyal aktivitemiz)
-Temizlik de var, vaktim yok diye onu da oyle organize ettim ki, banyo yaptiktan sonra yerleri siliyorum, elimi yikarken lavaboyu ovaliyorum, temizlik robotu aldim, baska is yaparken calistiriyorum vs. idare ediyorum.

Annem ve kaynanam bebege bakmaya gelmediler, bu zaten basli basina beni derin yaralayan upuzun olay. Bebegim 4 aylik idi okula basladigimda, esim hep krese vermek istedi ama gonlum el vermedi. Gerekirse derslerim dusuk olsun tamam ama vermeyelim dedim. Bakiciya da vermem. Lutfen cevap yazarken bu konuda tavsiye vermeyin, cunku bu sene asla veremem, bu konuda son kararim bu.(bircok sebep var) Esim sagolsun bebege cok iyi bakiyor, cok iyi ilgileniyor, oyunlar oynar, besler, konusur, altini temizler, ustunu degistirir, gercekten super sagolsun. Ben cok yogun oldugum icin cok duzensizim, bazen kahvalti hazirlayamiyorum, yemek hazirlayamiyorum, esim surekli ne yiyecegim diye soyleniyor, vaktim yok diyorum idare et diyorum, kendin hazirla diyorum, disardan aliyoruz vs idare ediyoruz ama esimin dir diri iki dk bitmiyor. Her kahvalti sofrasinda dir dir dir, yok plansizmisim, yok duzensizmisim, yok 3 te yiyormusuz, yok iste annesi olsa neler hazirlarmis, annesi omru boyunca bir defa bile kahvaltisiz birakmamis, kahvalti hazirlamadigimda yedigim dir dirin zaten haddi hesabi yok. Cocuk deseniz o kadar vaktimi aliyor ki, ne kahvalti hazirlatiyor, ne yemek surekli pacalarimi cekistiriyor mutfakta iken, on dk lik isi bir saate cikariyor. Uyku zaten hayatimda hic yok. Yemin ederim ortalama 3-4 saat gunluk. Sabaha karsi uyuyorum, kizim da uyaniyor, kalkamiyorum, esim kalkip bakiyor ama milyon dir dir ile bakiyor. Yok ne bicim anneymisim, cocuk uyaniyormus hala yatiyormusum vs vs bitmiyor dirdiri. Halbuki biliyor sabah 6-7 de uyudugumu. Sen bakiver ne olursun, cok uykusuzum, sabah uyudum diyorum, gece uyu sabah dersine calis diyor, gunduz de bir yigin yogunlugum var, biliyor. Gun boyu vaktim olmuyor ki cocuktan, cocukla zaten bir kelime calisilmiyor. Tamam sabah kalkip cocuga bakiyor ama onun harici gun boyu uyuyor. Gece ben ders calisirken film izliyor. Gecen gun tam iki gun hic uyumadim, haliyle aksam 11 gibi cok uykum geldi, esime yalvardim cocuga bak da uyuyayim diye, hic isi dersi de yok ha, cocugu surekli basima saliyor, kizim da agzima burnuma parmagini sokuyor uyurken. Ben de kizimi cikardim babasinin yanina, kapiyi da kilitledim uyudum. Sabah 5 gibi kalktim aman Allah im yemedigim laf kalmadi 6 saat uyudum diye, tum gece cocuga bakmis, tum gece uykusuz kalmis, ben nasil anneymisim vs vs vs.
Dun gece kutuphanedeydim, sabaha dogru geldim kizim yine uyandi, saatlerce onunla oynadim uykusuz halimle, sonra 9 a dogru uyumusum, esim kalkip cocuga bakmis ama ne bakma yani, yine cocugu surekli basima saliyor bilerek, haliyle yine kalktim 1 gibi, kendisi bir yatti 5 te zor kaldirdim. Kahvalti sofrasi hazirladim, oturdu yine basladi dir dir dir dir dir, uyuyormusum da cocuga bakmiyormusum da, dun gece yemeksiz kalmis da (pizza vardi dolapta, kutuphaneye giderken cikar da ye dedim, onu yemis ama yine de soyleniyor) 20 saattir acmis da, aksama dogru bogazina ilk defa yemek giriyormus da vs vs vs.

Arkadaslar biktim, yemin ederim B I K T I M. Dir dir dir dir dir bitmiyor. Kendisi cok istiyor master yapmami, bu konuda sonuna kadar da destek oluyor yalan yok, istedigim zaman cocugu birakip kutuphaneye gidebiliyorum. Benim icin kendi universitesinden ayrildi. Alisverise hep gider, camasirhaneye git dedigimde gider, copu atar, yeri geldiginde, evi toplayip, bulasik makinesini bosaltiyor, temizlige yardim ediyor. Ama milyon dir dir ile yapiyor hepsini, hem de hergun hergun hergun....Milyonlarca kez tesekkur ediyorum, gonlunu ediyorum, iltifat ediyorum, hediyeler bile aliyorum. Ben okuyorum diye kahvalti, yemek yuzu gormuyor duzenli tamam ama yani milyonlarca dir dir dir dir dir yaparak destek olunmaz ki. Nankor de degilim ki yaptiklarina karsi. Ya dayanamiyorum artik dir dirina, bu sabah bastim bagrisi. Yetti bitti dir diri, dayanamiyorum ya.

Yardım etmedı cok guzel de ama soylenıyor sureklı valla haklısın n

Annesi bu kahvaltıları hazırlarken master mı yapıyordu

Bi sorar mısın
Tabi ki de yapmiyordu, surekli de soyluyorum ama olayin benim acimdan olan yanina bakmiyor ki. Olayin kahvalti hazirlanan tarafina bakiyor.

Erkek ler ah erkekler on tane elin kolun olsun isterler hatta on tane senden olsun ancak yetişirsin işlere

Yardım etmedı cok guzel de ama soylenıyor sureklı valla haklısın n
Inan dayanamiuyorum ya. Sirf soylenmesin diye yemekler de hazirliyorum, kahvaltilar da hazirliyorum, bu sefer de cocuk agliyor bakmiyorsun, pacani cekistiriyor kucagina almiyorsun doiye soyleniyor. Hep bir dir diri var.

Kuma getir üstüne :))) o Zaman anlar kıymetını . Şaka yapıyorum Gül'ün diye . Sıkma canını ne dıyeuım bacım . İnş gecer duzelır . Bu arada biz de green card a başvurduk ama cıkmadı :))

Inan dayanamiuyorum ya. Sirf soylenmesin diye yemekler de hazirliyorum, kahvaltilar da hazirliyorum, bu sefer de cocuk agliyor bakmiyorsun, pacani cekistiriyor kucagina almiyorsun doiye soyleniyor. Hep bir dir diri var.

Bence o sıkıntıdan dırdırı alışkanlık haline getirmiş,kahvaltı olsa başka şeyi bulur..birtane hanım vardı amerikadaydı,eşi çok soğuktu ona karşı ve sürekli eleştiriyordu.Eşi için oraya gitmişti ancak ayrılıp,ayrılmamayı düşünüyordu bilmem o musunuz.

Tabi ki de yapmiyordu, surekli de soyluyorum ama olayin benim acimdan olan yanina bakmiyor ki. Olayin kahvalti hazirlanan tarafina bakiyor.

Gerçekten ne tavsiye verebilirim bilemedim çünkü gayet aklı başında sorumlulukları olan üzerine bir de bulunduğu yardımlar için gönlünü alan birisin

Erkekler düz mantık , annem hazırlardı eşim hazırlamıyor diye bakıyor demek, senin koşturmani o an göz ardı ediyor

Aslında gerçekten büyük bir sorun değil ama belli ki yemeğine kahvaltisina önem veren biri bence sen ornegin çamaşır olayını tamamen ona yik , bir sorumluluk senden eksilmis olur sende kahvaltıyı hazirla çünkü adamın hassas noktası bu , değişmez yanı

Vakit bulunca kahvaltiliklari doğra hazirlrla önceki günden , kızartma tarzı falan isterse patatesi doğra yada hazır alıyorsanız , iki dk omlet bisey yapiver yada poğaça yap buzluga at vakit olunca sabah doyursun karnını

Tek çözüm onun yemek olayını cozmen yoksa ne kadar koşturman olsa da o karnı doyuyot mu ona bakıyor

İçim şişti kocanla ciddi ciddi konuş . Önce master yapıp , sonra cocuk yapsaydınız daha kolay olurdu sizin için hakketen nası yetişiyorsunuz bütün bunlara maşallah okul , master , cocuk ev işi cok iyi enerji olması laxım . Hem yapıyo , hem söyleniyo ilginç .

hakli olduğun yerler var ama haksız olduğun yerlerde var .. mesela sen master esin doktora yaparken bebekte buyumeye çalışıyor belli ki 2 karpuz 1 kola sigmiyor bir yardımcı olmasi seni cook rahatlatır tabiki esini de ama onu da istemiyorsun. .konunun basindan sonuna"cocuk durmuyor, çoçuk uyumuyor,,çoçuk ders calistirmiyor "demissin .esim is yapıyor çocuğa bakiyor ama söyleniyor diyorsun senin sıkıntın esi değilde hem master hem bebek hem ev idaresinin sana agir gelmesi. .master 'i dondurabilirmisin? yani ne bileyim bebegi krese vermem bakici yardimci istemem diyince baska cozum kalmiyor gibi. . bari ev idi ve yemek konusunda yardim alin

Aslinda ben burada cok fazla kahvaltiya, yemege yuklendim cunku en cok dir dir o konuda geliyor ama sorun sadece o degil. Cunku baktim cok dir dir ediyor, sirf sussun diye kahvaltiyi zor da olsa hergun hazirlamaya calisiyorum. Bugun kac cesit donattim sofrayi hem de kizima ragmen ama bu sefer de basladi 20 saattir ilk defa yemek yiyormus vs vs. Neyse bunu gectik kizim geldi elinde top ile yanima ben de hem cayimi iciyorum hem kizima guluyorum bu sefer de diyor ki cocuk oyun istiyor, oynayiver ne olacak, ilgileniver cocukla, korkma olmezsin, ozluyor seni vs vs abooo basladi yine. Ya ilgileniyorum da, oyunlar da oynuyorum da. Kizim topla bakarken oynamadim diye hoop ilgisiz mi oldum. Yok yani aliskanlik olmus, sadece dir dir dir dir dir. Illaki yapacak onu.

Esin cocuga bakiyor,temizlik,alisveris,master konusunda sizi destekliyor arada dirdir yapiyor.
Siz rolleri degismissiniz
Demeki kadina yuklenen gorevler erkege yuklense onlarda dirdir yapicaklar
Rolleri degismedik. Rolleri paylastik. Cunku oyle olmasi gerekiyor. Dediginiz gibi bana yardim ediyor, tamamen herseyi asla o yapmiyor. Kahvalti, yemek tamamen zaten bende de olmadiginda milyonlarca dir dir var. Dir diri dayanilmaz safhada.

Ya ben anlamıyorum. Eğitimli insansınız. Eşiniz de o evden en az sizin kadar sorumlu. Niye sürekli bu işleri kendinize ait görüyorsunuz. Kahvaltıyı siz hazırlıyorsanız bir zahmet akşam yemeklerini beyefendi hazırlasın. Ne demek 20 saat açım. Bebek mi bu adam. Siz nasıl sakin kalıyorsunuz aklım almıyor. Ben evde nerdeyse fazladan bir bardak kaldırmıyorum eşimin de görevi diye. Yok ya bu Türk erkekleri ne kadar eğitimli olursa olsun yine cahil yine cahil. Peygamber sabrı diliyorum size

Zaten cok yogunum , hem master, hem 24 saat durmayan, uyku nedir bilmeyen bir bebek, hem de ev isi gercekten zor. Esim bu konuda sadece destek, tamamini yapan degil hicbirinde. Tamam o da doktora yapiyor, su an benden daha yogun degil, butun islere ben yetisemedigim icin de destek oluyor. Ama dir diri var ya dir diri, cenesi var ya cenesi bitirdi beni. Hani tum isleri yapayim tamam da yeter ki sussun istiyorum. Elimden geldigi kadar da tum isleri yapiyorum zaten ama elimden gelmeyen kisim var ne yapayim. Ayrica neden tum isleri ben yapayim ki o da bos iken? Kendisi kitap okuyor, ben evisi yapiyorum, kendisi film izler, dizisi var takip eder, balkona cikip cayini icer vs. Ayrica gun icinde saatlerce uyur. Sadece sabah ben uyurken kalkip bebege bakiyor, sonra yine devam uykuya. Benim uykum 3-4 saat. Ben kitap okumuyorum, film, dizi hic izlemiyorum, cunku vaktim yok. Ama yedigim dir dirin haddi hesabi yok. Tek istedigim sadece susmasi.

Konu sahibi bi konunda bebegim bana hiç gelmek istemiyor demişsin , hadi eşin koca insan lafları kendine cevirebilir , bebekler anlamaz ki kim kendisiyle daha alakadarsa ona gider.Su an durum nasıl bilmiyorum ama bir yer de yanlişıniz var gibi geliyor bana.Biraz muhasebe yapın iç sesinizle.

Cok guzel bir noktaya degindiniz tebrik ederim. Ben zaten asla tum isleri kendime ait gormuyorum. Bu konuda da kac defa konustum zaten esimle ama yok yani evisini, kahvaltiyi, yemegi benim hazirlamam konusundaki algisi degismiyor. Sozde anlassak bile dirdirda kapi yine benim yapmam noktasina geliyor zaten de otomatik olarak her isi yapan benim. Cocuga bakmak konusunda bana yuklenmiyor, o konuda da esit bakmamiz gerektigini savunuyor, oyle de yapiyor. Ama esit baksak da kalan zamanda o kitap okuyup film izlerken ben yine evdeki diger islere bakmak zorunda kaliyorum.
ABD de bayanlar bu konuda cok rahatlar, cunku asla bu isler bayanin isi degil. Parklara gidin babalar doludur cocuk bakan. Arkadaslarim var hic yemek yapmayi bilmeyen, beni cok becerikli goren, zaten kulturleri hazir ya da disarda yemek ustune ama evde yemek pisiyorsa da yapan kocasidir ya da kendisidir bu kavga sebebi degildir yani. Esim de diyor ki sen arabanin yagini degistiriyor musun, sen faturalari oduyor musun, alisverise de ben gidiyorum zaten evisi, yemek, kahvalti da senin diyor inatla. Anlassak da dir dir dir derken hooop yine bana donuyor sisenin ucu.
Ama etrafima baktigimda esim yine en iyilerinden asla cocuk bakmayan, asla alisveris yapmayan, ev isine yardim etmeyen daha bir de esinden ozel bakim ile hizmet bekleyen 'doktora' yapan turk erkekleri cok. Hepsi de soyluyor surekli senin esin cok iyi diye. Iyi sagolsun diyorum ama dir dirindan kimsenin haberi yok ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…