Koca dirdiri

Dirdirci es cok zor, Allah sabir versin. Benim esim de ayni, bi de benim isim de yok, yani ev hanimiyim, ama iki kucuk cocuk var, tuvalete gitsem kapida ikisi birden ağlıyor, ben esimden is beklemiyorum calismiyorum diye ama arada nefes aldirsin istiyorum, misal karpuz keseyim diye mutfaga gider kirk yilda bir. Bicaklari niye buraya koydun, su niye orda, bunu niye yemedin, su dolaba boyle konmaz, sonra dolaplari acar duzeltmeye söylenmeye baslar, artik mutfaga falan gitmesin istiyorum.
Ama plansizlik noktasinda sanki hakli gibi. Kendinize bi plan yapsaniz siz de daha basarili olursunuz. Her sey rastgele gibi geldi bana anlattiklarinizdan. Cocuklar da duzeni sever, guven duygusu icin onemli. Mesela bir gun camasir gunu olsa, o gun gidip atiyorum 3 makine yikasan, onlar yikanirken orda oturup okumalarini yapsan, sonra 3 gun camasir yikamasan. Sonra okula gittigin 2 gun, eve gelince sadece yemek ve kahvalti icin bi seyler yap, bir haftanin yemeginj kahvaltisini planla, pzt su sali su, o gunler yap buzluga at. Kalan 4 gun dersini calisirsin. Yorucu bir hayat, ama sana her turlu yorucu olacak. Master yapmak seninle ilgili bir durum, ne esini ne kizini ihmal etmemelisin, sevgini ertelememelisin. Ben bunu yapamiycagimi dusunduum icin ise baslamadim, sevmedigim ve cok yogun bir isim vardi, stres ve yorgunluk beni cekilmez bir insan yapar diye dusundum, cocuklari buyuttum oglum 1 yasinda. Birkac ay sonra basliycam ins. Eger bu yogunlugu gozr aldiysan planink ona gore yaparsan daha basarili olursun.

Çok zor gerçekten insan katlanamıyor

Allah sağlıklı ve uzun bir ömür versin ama çocuk biraz erken girmiş hayatınıza. Kendinizi anormal yıpratıyorsunuz şu an. Bu hayata güçle dayanmak çok zor. Eşinizle sakin sakin konuşun, sinir yapmadan. Annesi ne alaka hem? Yaşam şartlarınız aynı mıymış? Çok özlüyorsa geçici bir süre getirsin yanınıza. Hem oğlunun karnını doyurur güzelce hem de bebeğe bakar.

Inan cok iyi anliyorum su anlattiklarini. Benimki de ayni mutfaga girse kirk elstiri, banyoya girse kirk elestiri. En igrendigim dir diri da annem boyle yapiyordu, annem soyle yapardi, sen neden boyle yapmiyorsun, o oyle olmaz annem olsa boyle yapardi, ozellikle de yemek konusunda. Diyorum ki bak herkesin yemek yapisi, usulu farklidir, buna alis, annenin yaptigi en dogrusu ya da yanlisi degildir diyorum. Misal sabahleyin domates dogruyorum kahvaltiya bu domatesler neden boyle buyuk, annem olsa kucuk keserdi diyor. Cocugun eline birsey vereyim, onu oyle buyuk verdin yiyemez, soyle kucuk verdin yutar, suyu oyle icemez, boyle tutamaz falan fistan.

Yani haklisin kendime gore var bir duzenim aslinda evde kalayim bircok sey yapar dondurucuya atarim. Disardan gelirken mutlaka yiyecek alirim yesin diye, dolapta her daim pizza, hazir borek vs bulunur ama onlari cikarip pisirmiyor. Pisiremezmis onune hazir gelmeliymis, ac kalirmis ama dolaptan birsey cikarip yiyemezmis. Eve giderken hazir alip goturuyorum, kirk saat iste yok nasil dusunmusum, nasil akil etmisim birsey almayi, onu da almasam acliktan oluyormus, aksama kadar hicbirsey yememis, iyi ki ben dusunceliymisim de almisim falan hep bir dir dir dir hali.

Ahahaha kusura bakmayın çok gülesim geldi sinirden ama. Bi dırdırcı benimki sanıyordum. Okurken çoğu cümlede eşimi gördüm hatta böyle Bi konu açmak aklımdaydı ne zamandır.illallah diyorum kendi adıma.Allah yardım etsin bize

Bu son yazdiklarini da okudum ya pes diyorum, tamam senin eşin cidden aşmış kendini iyi ki hazır alıp eve getirmişin demek ne ya, bak cidden kendini güvercin zannediyor, sen besmezsen sonu hüsran

Son düzenleme:
Erken degil aslinda ya evliligimizin 3. yilinda dogdu. Cagirdik annesini, yalvardik, yakardik gelmiyor. Valla gelse de ana ogul bir guzel cene calsalar, enerjilerini bitirseler de bana bulasmasalar. Bakmayin boyle uzun uzun yazdigima, ben sevmem cok konusmayi da, cok konusani da. Kadinda olsa neyse de erkegin cene calanini hic sevmiyorum. Annem babam da cok konusurlar, bos konusurlar, onlarin da bu huyunu sevmiyorum. Esimde de potansiyel bir cene enerjisi var hele de evdeyken hic susmuyor, eee dir dir potansiyeli de var haliyle hem cene hem elestiri saatlerce dir dir dir.....

Gercekten illallah.... Dayanilir gibi birsey degil.

Erkekler cok geç olgunlaşıyor. Şimdi ne desen haklısın ama Master bitince öyle rahatlayacaksın ki...
Bugünlerde yaşadıkların, senin hayattaki başarın olacak, iyi bir işin, iyi bir mevkiin olduğunda ailen seninle gurur duyduğunda bugünlerden bahsedersin.
Hayat böyle işte, her zaman iyi güzel şeyler olmuyor.

Bu dünyaya bir kere geliyorsunuz. Neden 2 sene sürecek olan masterı illa 1 seneye sığdırıyorsunuz? Üstelik kendi ailenizden uzakta,üstelik eşinizde eğitim alırken ,üstelik evde minicik ,sizin ilginize muhtaç bir bebek varken bu hırs,eziyet niye? En çok bebeğinize üzüldüm kusura balmayın. Sizin sevginize,ilginize,sakinliğe çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde nerdeyse arada sıkıştırılmış zamanlarda,idareten,kucağa bile alınmaya fırsat bulunamıyorken geçip gidiyor zaman.. O bebiş büyüyor. Aralarda.. Bakıcı istemeyip ama eğitiminden vazgeçmeyip kendini ve çocuğunuzu ihmal ediyorsunuz. Ne siz bir daha bu yaşa geleceksiniz nede bebeğinizi bu yaşta göreceksiniz. Biraz hızınızı azaltın. Eşinizde dahil hepiniz için üzüldüm. Günlerinizin,bebeğinizin tadını çıkartmaız dileğiyle..

Başlarım yemeğine diye tencereyi kafasına geçir miyo musunuz.?
Birde niye herkesin 2 yılda yaptığı masterı 1 yılda yapmaya çalışıyosunuz. üstelik bi bebek ve dırdırcı kocaya rağmen?

Allah sabır versin. Eşiniz babama çok benziyor. anneme diyorum ki söyle babama yardım etsin sana diyorum (yalnız kaldılar biz evlendik) aman kızım dokunmasın hiçbir şeye bi saat çenesini dinleyemem diyor.
Babam da aynı her şeye laf eder , her konuda eleştirecek bi lafı vardır. Annem sabahın köründe kalkar hem öğlene iş yerine yemek koyar hem kahvaltısını hazırlar hem evi toparlar eder bi de gün içinde babama yardım eder. Akşam berbaer gelirler annem mutfağa girer babam çok yorgun ya uzanır yemeğin hazırlanmasını bekler. Anneme de diyorum iyi sabrediyorsunuz Allah dağına göre kış veriyor herhalde. Ben bu kadarına katlanamazdım sanırım

Canım sen bu kocayı ormana götür bırak kaç dönemesin geri,
Ya da o çok övdüğü anasına geri dönüşsüz iade et!
Ay çekilecek gb değil! Ben olsam cinnet getirirdim çoktan! Çok istiyorsa ev hanımlığı yapacak biriyle evlenseydi ama yemez tabi, hem çalışsın hem okusun hem çocuğa yetişsin her işi o görsün ben de sığırlığa devam edeyim kafasında.
Çenesi tutulasıca.
Dır dır yapınca hiçbir iyiliği göze gelmez ki bu adamın, yok hükmünde!

Kanguru yok mu çocuğu kanguruyla kendi üstünde taşısan o şekilde hazırlasan kahvaltıyi. Cocuk da oyalanmis olur.Hem kahvaltı hazırlamış hem cocukla ilgilenmis olacaksın.
anladigim kadarıyla en çok dirdir yaptığı yemek ve çocuk . Bunlara care bulmak lazim. Ne bileyim egitici cd ler cizgi film falan izlemez mi bebis. Ya da yeni ve farklı bir oyuncak ilgisini üstüne çekebilir. .ama kanguru olayını düşün

master yapmanı istiyorsa biraz dişini sıkacak arkadaş...hep yap hep insanın başının etini ye...sende herzaman susma..yaptıktan sonra bukadar konuşmanın ne anlamı var falan de..

Canım allah sabır ve kolaylık versin..ne itici bir koca tipi yarabbim.benim kocamda konusur hani dir dir seklinde değil her konuda bi yorumu vardır mesela en iyi ben bilirim havasında o kadarından bile nefret ediyorum düşün yani..Yakışmıyo bir erkeğe bu hal ve tavırlar..Kelin merhemi olsa başına sürer ondam bi çözüm yaratamadım sanada

anasının evıne gıtsın ozaman
tv karsısında o program senın bu program benım otururken ıstedıgın hersey yapılabılır de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…