Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın siz sonuna kadar haklısınız..tek cümlesinde eksin yok.benim çocuğum disleksi ve orta okul öğrencisi dun öğretmeni angut beyinsiz özürlü mal demis.bir anne olarak canımın nasil yandığını tahmin nile edemezsiniz.Kizilan nokta ne biliyirmusunuz sanki normal lise ortaokul kreş her taraftaki öğretmenler mükemmel verilen eğitim davranış yaklaşım mükemmel sadece diyanete bağlı kısım sıkıntılı.bizimde şiddetle karşı çıktığımız bu.
İşini ciddiyetle yapmayan ve her çocuğa verilen zarardan kişi kurum yer farketmeksizin karşıyım ben kendi adıma.
Ki konu sahibinin bahsettiği ogretmene de cunku işini hakkıyla yapmiyor.ama diyanetin ana okulu küçümseme si cok yanlis ..çünkü çok güzel bir eğitimi var.yanlis öğretmen sadece

Ben hala din düşmanı olduğuma dair bir kanıtınızı göremedim
Koyulaştırdığınız cümle küçücük çocuklara tecavüz edenlere kurulmuş bir cümle burada çok haklısınız demeniz gerekmiyor mu? Ben buradakilere neden nefret kusayım hanımefendi buradakiler mi çocuklara tecavüz ediyor din öğretiyoruz kisvesi altında İslamiyetten koparıyor? Ben de buradayım dimi
Bir kuruma güvenmemek kurumun yanlışlarını söylemek kuruma karşı uyarmak din düşmanlığı mı oluyor?
Hakaret etmedim etmem de o sizin yorumunuz

Neden anormalsiniz biliyor musunuz? Çocuğunuzu, mis gibi devletin pedagojik formasyon almış, ÜNİVERSİTE mezunu , Okul Öncesi Ögretmenli'ği bölümlerinden mezun olmuş öğretmenlerine değil de , böyle adını öğretmen kisvesi adı altında kendini birşey zanneden( ki eminim ki öğretmen değildir ) kişi ve kurumlara emanet ettiğiniz için. Bir kere hiçbir öğretmen çocuk altına kaçırdı diye veliyi çocuğun kaydını silmek ile tehdit etmez . Onu doğru kurumlara yönlendirir altında yatan nedeni bulmaya çalışır ve yardımcı olur . Saçmalıklar silsilesi . Böyle yerlere hala çocuklarınızı emanet edebiliyorsunuz ya birşey demiyorum. Yapılan muamele insanlık dışı.Size değil o masumlara yazık

Zaten diyanete bağlı taşeron bir yer ise muhtemelen usulsüzlük vardır . Şikayet ederim dediğiniz an tutusurlar. En azından öğretmenin tavırları düzelir
Diyanete bağlı taşeron değil resmi bir yer. Gönderipte memnun olanda çok kişi var. Fiyat düşük olmasından dolayı da tercih ediliyor. Tarikatlarla alakası yok. Yine de imkanım olsa özele göndermeyi isterdim.

El kadar çocuk ayda yılda bir defa altına kaçırdı diye çocuğunuza psikolojik sorunlu etiketi yapıştıran,sizi de kaydınızı silerim haaa diye tehdit eden,eğitimden ve çocuk psikolojisinden zerre kadar anlamayan bir kurum. Bence bu cümlem yeterli,anlamak için.

Hiç şaşırmadım Diyanet 2 yıllık çocuk gelişimi bölümü mezunu olanları ana okulu öğretmeni diye çocukların başına koyuyor sizde sorun yok hanımefendi çocuğunuzda da yok sorun o yaklaşımdaki henüz öğretmen olmamış eğitici konumundaki kişide hiç profesyonel değiller günlerinizi heba etmeyin okula vermeden önce de bir araştırın.

Haftada 3 gün çiş kaçırma çok fazla. Kim olsa kabul etmez. Sizinde dediğiniz gibi bu okullar özellikle tuvalet eğitimi tamamlanmış öğrenci kabul ediyor. Sadece öğretmenin tutumu yanlış. Dedikodu filan. Hiç hoş değil.
Bence bu sene ara verin.

Normal okullar vok mu harikulade efendim hic bir kötülük yaşanmıyor mu yok mu.bu kadar carptirilmasi cok insafsızca.
Diyanet 2 yıllık çocuk gelişimi mezunlarını anaokulu öğretmeni olarak koyuyor bu kurumlara olmaz bu yanlıştır İlahiyat ve Çocuk Gelişimi mezunu olmanız yeterli onların kurumlarında eğitim yapmak için ama olmaz

Doğru diyorsunuz ama okula başlarken tek şart buydu tuvalet eğitimi tam olması. Bende kızım psikolojisi bozulmasın, özele de gönderme imkanım yok diye gerekli doktor ve devletin psikoloğa götürün devam ettirdim. Sosyal bir çocuk evde bizimle değil, okulda arkadaşları işe vakit geçirmek istiyor. Bir de benim evim bodrum kat evde biraz bunalıyor. Balkon yok birşey yok. Hava güzel olursa hep dışarı çıkarırım, hiç evde durmam ama 2 yaşında oğlumda var onu da düşünmek zorundayım.

Arkadaşlar amaç çocukların küçük yaşta belli görüşte olması olmasa devlet bu kurumları desteklemek yerine bağımsız anaokulu kreş açardı. Herkes yararlanırdı. Hala okul öncesi kurum çok az, çalışan kadınlar özele mahkum. Bu politikayı da desteklemeyin yani

Ama sınıfta ondan daha çok işeyen çocuk varmış. Kızım anlatınca haberim oldu veliyi arayıp teyit ettim. Çocuk sünnetten sonra çok yapmamış ama öncesinde okuldan alın diye konuşma kesinlikle olmamış. Öğretmene bunu söylediğimde yanlış hatırlıyorum ben söyledim diyor.

Anlamadığım nokta neden devletin anaokulu yerine diyanete gönderdiniz… orada çalışanlar öğretmen değil ki.

Bakın siz bile kendi çocuğunuzun farkında değilsiniz. Çocuğunuzun tuvalet eğitimi yoktur diyemeyiz birkaç defa altına kaçırdı diye. Bu ayrımı anlamıyorsunuz ve ister istemez okulu haklı buluyorsunuz. Ben bulamıyorum üzgünüm. Çocuk daha küçük. Altına kaçırdı diye psikolojik sorunu vardır diyemem. Böyle leş kurumlara çocuğunuzu emanet etmeyin.

Korkunçmuş cidden, şok oldum ve üzüldüm. 85/86 doğumlusunuz sanırım ki bir yerde 38 yaşımdayım demişsiniz (yanlış hatırlamıyorsam). Yaşımız birbirine yakın. O zamanları hatırlıyorum, İHL'ler için korkunçtu. Okulumun arka sokağında AİHL vardı, kapısında ve çevresinde devamlı polis arabası ve okula baskınlar. Hocaların da başörtü yasağını arkasına alıp köstek olacağını düşünmemiştim. O zihniyettekilerden de bir şey beklenmez. Aklıma intihar eden öğrenci geldi. Tercih zamanıma yakın gerçekleşmişti de babam istememişti yazmamı.

Hepsi aynı değildir tabii, size kötüsü denk gelmiş. Okuluma yakın olan yerdeki iyiydi mesela, sadece yasaklar yüzünden güvenlik güçleri zorluk çıkarıyordu. Yine bilindik başka bir AİHL'de kuzenlerim okumuştu. Hocaları kaliteliydi. Ama dediğim gibi birkaçı benim için şüpheliydi. Bu kadar şiddeti de beklemiyordum. Şimdi sıkar bunları yapmak ama zihniyeti değişmemiştir o öğretmenlerin.

Ayrıca İHLler diyanete bağlı değil, sadece uygulamalar için ortak işleyiş söz konusu. O yüzden berbat eğitim hayatınızdan dolayı diyaneti eğitim açısından en güvenilmez kurum diye lanse ettiniz diye tepki gösterdik.

Size karşı tavır mı aldı acaba.
Dediğim gibi ara verin bence. Öğretmenin tutumu, davranışları çok yanlış. Size doğru düzgün yaklaşsa, iyi bir tutum sergilese bence konu buralara gelmezdi.
Kendinizi de kızınızı da yıpratmayın. Bu öğretmen ve burda ki yorumlar yüzünden de yanlış düşüncelere kapılmayın.
Daha iyi araştırarak iyi bir öğretmen bulabilir siniz.

Son düzenleme:
Anlamadığım nokta neden devletin anaokulu yerine diyanete gönderdiniz… orada çalışanlar öğretmen değil ki.
Aslında bu konuyu yukarıda anlattım 4 yaşında bizim buradaki ilkokılların anaokulu almadı.sadece 5 yaş alıyorlarmış. Dede torun diye biyer var oda ailem şehir dışında olduğu için 4 yaşındaki çocuğu tek kabul etmedi. Gönderebileceğim tek yer vardı oraya da araç yok. Yokuş yukarı hem bebek arabası hem kızım zor olur diye gidemedim. Yazın dahi arada 15 temmuz Bahçesine gittiğimizde anne yoruldum diyor. Buraya o yüzden götürdüm. En azından resmi bir yer diye düşündüm. Çok araştırdım ama esenlerde 4 yaşında devlete ait götürecek yer bulamadım

Öğretmen olmayabilir orada çalışanlar dikkat edin.

Bunlar görünen yüzü . İşin içinde diyanet olunca kocaman kırmızı bir soru işareti oluyor malesef vardır bir kusuru . Üzgünüm ama böyle . Çocuğunuz hakkında hayırlısı olsun .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…