Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size ne???

Evet okumuş olabilirler İlahiyatta ihtisas yapmış olabilirler ama çocuk eğitimi bambaşka bir konu ve profesyonel değiller

Aynen dediğiniz gibi ortam güzel. Oyun parkı bile var ama öğretmene mezuniyetini sormadım. Kızım da burda yaramazlık yapana ceza veriyorlar. Arkadaşlarım birbirine vurunca otun parkından çıkarıyor dedi öğretmen ama bu bana çok da anormal gelmedi. Şimdi jimnastik ve yüzme kursuna bakıyorum. Jimnastik kursunu aradım asıl olarak yazılmışız. Aramamız bekleyin dediler. Günlerine göre yüzmeye de yazdırcam. Kızımla konuşup okuldan alıcam

.

Bu bahsedilen okullar aslında öyle sandığınız gibi korkunç değil. Arkadaşım hiç o kafada değil, mecbur kaldığı için kızını oraya yazdırdı. Diğer anaokullarından farkı ekstra olarak sure ezberletiliyor, besmele vurgusu yapılıyor, cami resmi boyanıyor, üç aylarla ilgili etkinlikler yapılıyor vs. Bunda bir sakınca görmüyorum, dindar aileler için olması gereken şey zaten bunlar. Ama şunu da söyleyebilirim, Diyanet dediğimiz kurum bir siyasi borazan, tarikat pohpohçusu, leş zihniyetli kanı bozuk imamlarını hala görevde tutan bir kurum neticede, çok da gözü kapalı güvenmem ben olsam. Babam beş vakit namazında, İslam hayatının her alanına nüfuz etmiş bir adamdır ama gel gör ki hutbeler yüzünden tartışır cuma namazında. Adama diyoruz huyunu biliyorsun madem gitme, şekerin tansiyonun çıkıyor. Yine de gidiyor.

Bir psikolojik Danışman olarak yazıyorum, diyanetin okulları iyidir güzeldir bilemem ama pedagojik formasyon diye bir şey var. Bu yetkinliğe sahip olmayan kişiler çocuklarla muhatap olmamalılar.

Benim babamda ailenin en muhafazakar üyesidir. Ben bildim bileli 5 vakit namazını kılar , orucunu tutar.
Amma velakin adam her cuma namazı çıkışı bu hutbelerden yakınıyor vallahi.

Hangi diyanetin anaokulunda tecavüz vakası oldu. Haber izlemiyorum. Bir iki haber sitesi takip ediyorum (Hürriyet, hahertürk) . Rastlamadım.

Çocuğu normal bir devlet okuluna niye vermiyorsunuz gözünüzü seveyim ya çocuk 5 yaşında

Çocuğu normal bir devlet okuluna niye vermiyorsunuz gözünüzü seveyim ya çocuk 5 yaşında

oyunun ismi among us. oyun mafya bilim kurgu ve korku filminden uyarlama bir oyun nasıl sakıncalı değilmiş. neyse çocuğunuz tuvalete gitmeye korkuyordur. size tavsiyem bir oyun terapisi aldırmanız. benzer şeyleri oğlumla yaşadım hala bazen yaşıyorum oyun terapisi bize çok iyi geldi. korkuları artmadan önlem alın lütfen. ve lütfen okulunu değiştirin devletin bağımsız anaokulları o yaşta çocukları kayıt alıyor. eylülde zaten anasınıfına gidecek

O kadar sey yazılmış soylenmıs ama hala gercekler gorulmuyor baska yere cekılıyor konu.
Bulunduğum yerde bı uygulamalı anasınıfı kı bu kız meslek lisesinin okulu, 1 ozel, 1 yarı ozel anaokulu var
3 tarıkat ve 3 dıyanet anaokulu var
Devletın anaokulu bıle 1000 lıra aıdat alırken dıyanet 100 lıra alıyor.
Allh sevmex cehennemde yanarsın gıbı sozlerle dın ogrerılen yer. Anaokulu degıl hıcbır sekılde. 23nısan eglencesı cıcuk sarkıları hıcbırsey yok
Baska da yorumum yok

5 yaş devlet Anaokuluna gönderebilirdiniz?
Devletin ki paralı değil ki.

Kızım 3,5 yaşından okula başlayana kadar devlet anaokuluna gittie, öğretmenleri üni.cocuk gelişimi yemekhanesi temiz bahçe ve sınıfı kocaman, çantasında yedek kıyafetler altına da kaçırmış bir kerede oyundan kalkmamış , olabilir sorun değildi ne demek kaydını sileriz çocuk bu, yardımcı ablalar var zaten, okula başlamadan anaokulu şart bence ince kasları gelişmeli kalem tutmaya falan hazırlanmalı ,yüzmeye hafta sonu gidebilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…